Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 115 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 22:26 Muž Jurasek [136] – Re: lulk
Nedával bych ho tam. Jednak je to dost nízká teplota, měl by se chovat přibližně na 25°C. Bez filtru se bude hůř udržovat kvalita vody. Aby ty rostlinky byly něco platné, muselo by se jim svítit a osvětlení to asi taky nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:59 Žena lulk [5] - Cichlidy
môže samec betty žiť v tomto (trvalo): rybicky.net/fotogalerie.php… .Našla som doma gulaté akvárko,cirka 6-8 litrov.Bola by výbava:topenie-nie,filtrácia-nie,krmenie-od vipan,cca 10-15 rastlín + koberček hemianthus callitrichoides.Mphol by samček takto žiť?Teplota vody bez topenia by bola cca 20-23°C.vopred Ď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 11:28 Muž filipsi [1291] – Re: TomášB
Asi casem zacnou, az prijde chut na treni a pohlavni dospelost. Take to je hodne o novaccich a teritoriu, takhle spolu vyrustaji, znaji se a zatim se v malem prostoru respektuji.
Ja nedavno pridal do 300l druheho betaka. Do rana byli oba potrhani az hruza. Ted, po dvou tydnech, si sebe uz moc nevsimaji, pokud se dostanou k sobe, jen "zahrozi", a ploutve dorustaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 10:03 Joecz – Re: TomášB
o tomhle jsem už někde četl, někdy to funguje, když jsou spolu od narození a není jich tam moc, tak se spolu celkem snesou, jak jsou staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 22:17 Žena Imii [44] – Re: TomášB
Jak píšeš ... sou to sourozenci a nemusí se prát ... časem ale třeba začnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 21:21 Muž TomášB [12]
mám v 50litrovém akvárku asi 10bojovnic (sourozence), z toho sou tři samci, už jsou velcí ale samci se neperou, jak je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 20:33 zdenall
Tyhle krásné ryby jsem si také pořídil.Tady na webu jsem se dočetl,že je ideální chovat jednoho semce a dvě samice,aby je prý "neuhonil".Samec byl nádhernej,ale do týdne ho samice ůplně oškubali.Skončil ůplně bez ploutví a do rána nepřežil.Odlovil jsem nejagresivnější samici,koupil nového samce,no a teď nestíhá samice.Nedá jí na chvílku pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 06:54 Žena Imii [44] – Re: mirielll
Uživatelka si totiž naivně myslela, že se ani samičky neperou a tak jich měla plno pohromadě ... to se nevyplácí, že jo?
Ono neznanemá, že když všude píšou, že spolu nesmí být 2 samci, že totéž neplatí i o samicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 23:47 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: mirielll
Přečtěte si mé komentáře stran chovu bet na kterémkoli webu - můj názor je setrvalý, konzistentní, neměnný...
Pokud jste svůj příspěvek myslela jako odstrašující příklad, pak snad...
Jen byste mohla pro své bety něco udělat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 21:57 mirielll – mrchy bojovný
Fotka k příspěvku mazu to... nebavi me tyhle potycky o nicem.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:36 Piky – Re: míša
Míšo
nic si z toho nedělej,ale pouč se z toho,je pravda, že i když v akvaristikách vidíš betty v maličkých nádobách tak je to pro tu rybu hrozné, ani ty úžasný betta kit akvárka nejsou na nic, jen to tu rybu stresuje. Taky jsem je měla v malém akvárku, a nechtěj slyšet jak se do mě tady pustili,byla jsem na tom, že jak ti to prodají v obchodě je to pro ně O.K. a pak jsem si něco přečetla a už vím, že obvykle se počítá 1l vody na 1cm dospělé ryby, to znamená že by měl mít alespoň 7 litrovku(POZOR tohle je podle nepsaného pravidla ale neznamená to že se bude mít fajn), ale kdybys chtěla aby si aspoň trošku zaplaval a měl se dobře tak 20 litrů pro jednoho, 30 litrů, kdybys k němu chtěla holky.
Zkus kdyžtak tenhle odkaz: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
a pak jsou výborné stránky: www.splendespower.cz a www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:16 míša – kolik l????
AHOJ PORADÍ MI NĚKDO???MÁM BETU SAMEČKA A MÁM HO V 3L AKVÁRKU A JEDEN ****** NA MĚ ŘVAL
ŽE JE TO MÁLO TAK KOLIK LITRŮ????? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:00 Joecz
z těchle by se to mělo povést, část nejspíš budou kambodžy (jako samička na obrázku) a část červené, možná se tam objeví i jiné barvy...
pokud by se neobjevily červené, tak jak chceš, tak vyber tu nejčervenější samicku a znovu ji vytři s tvým červeným samcem
a ve druhé generaci budou červené zaručeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:56 Joecz – Re: vvvv
na zápasy to chce mít přímo šlechtěné ryby a exelentí péči, to co koupíte v akvaristikách se k zápasům nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 09:42 Muž Vocko88 [2] – betta samička
Fotka k příspěvku Ahoj, v Ústeckém kraji nejde sehnat samička betty, mají jen takové(viz. obr.) a já jsem chtěl, aby byly CELÉ červené-jde to vůbec? Nebo co mi vznikne z tohohle a červeného VT samečka? Aby to nebyl nějakej paskvil.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 07:56 Žena Imii [44] – Re: Joecz
Ale když si někdo do toho nechá kecat a poradit ? Kdyby mě někdo v obchodě při nákupu ryb a akva poradil, že pro tydle rybky "pokud" je tam budu dávat bude lepšé koupit o pár litrů větší akva a já na to měla peníze tak to udělám ano
Ale to je o osobě ... někdo si myslí, že to ty ryby zvládnou, sou přece malé ... jinej si poslechne rady a svým logickým myšlením přijde na to, že to větší akva bude lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2008 18:59 vvvv – vvvb
Pro bojovnice budou lepší zápasy než jejich prodej a chov. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 18:14 Joecz
ale ne každej dá takový prachy za akva pro 3 ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 12:01 Žena Imii [44]
Pokud si to lidi nechají vysvětlit tak firma udělá i větší obchod než 10l akva za 150,- a k tomu 2x betta za celkem 100,- :-D

Ale kdyby tam někdo takovej byl tak si lidi nechají poradit a koupí si třeba 30l akva za 250,- k tomu filtřík za 130,- dno do 50,- a rybky za cca 130,- a mají větší výdělek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 11:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny
dnes ryby kupuju hlavne ludia co nemaju sajnu o akvaristite a kupuju ich podla vzhladu,len aby to vypadalo pekne.To ake maju podmienky to je uz druha vec.
Predsa predavac nepovie ze to tak nemoze byt,by predsa prisiel o peniaze,cest vynimkam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 10:20 Žena Imii [44]
Před 14ti dnama jsem byla ve Sklorexu a viděla jak si jedna známá od nás z vesnice kupuje bettky aji akvo ... akvo bylo 10l (kostka jak od Denerleho) a do něj bettaka ... si říkám "aspoň tam bude sám" ... HAHA ! To jsem si myslela ... pak šli k akvu se samičkama a vzali mu jednu takovou prťavou ... ale tak co ... třeba mají doma ještě jedno akvo ... pak vidím jak berou černý obyč. kamínky na dno a jdou k pokladně ... no ... pochybuju, že samička bude zvlášť ... ale taky se můžu plést ... ale vzhledem k tomu, že po prodejně chodili dlouho a zaslechla jsem "co si dají do těch 10l" tak si myslím, že samička bude utýrána samcem ... myslím, že v akvaristikách by měli být "poradci pro výběr a chov ryb" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2008 10:06 Muž Leitlik [9]
Můj názor je ten, že v dnešní uspěchané době si to nemálo lidí s klidem koupí. Protože jak to spatří, tak jim proběhne hlavou málo údržby,nevypadá to špatně,cena přijatelná,energie 00 nic (přci nebudu živit p.Martina Romana !!) a v neposlední řadě zavře svýmu dítěti pusinu tím, že to koupí ! hmm Sečteno podtrženo ideální kup. A to, že se rybky trápí ?? To přece není možný, když nic neříkaj a navíc je to přece legální a módní trend, ne ??! ;-) S tím nikdo nic nenadělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 09:24 Žena Avona [106]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 13:09 Shadan – Re: Imii
V Mladé Boleslavy je mají také rozstrkané vždy po jednom v AQ ale jsou tam šikovný ženský a dávají je k mírným rybám a vypadají všechny moc pěkně,A je to lepší než v těch koulích.Tam jsou chudáci.Člověk by je rád někdy koupil už jen pro to v jakém prostředí jsou.Jsem Rád že to mýho Beťáka nepotkalo.A už ani nepotká.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 11:25 dangerblonde – iba 1?
a keby som mala v tom 12l akvarku 1 bojovnicu? a mozno neskor, kupim aj take mensie nadrze a tam budem mat bojovnicu v kazdom 1 a to 12 l bude sluzit ako vitieracka hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:34 Muž vena [52]
já se nehádám , já jen chci říct, že při určité konstalaci to může být trochu problém palec
tj. ryby mladé, tvar ploutví atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:20 Rampepurda – Re: vena
Snad se nebudete hádat tone potlesk hop já jsem chtěl jen upřesnit,že mám určitě 1 samce a 2 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:06 Muž vena [52]
Joecz napsal: vena napsal: ...vono to neni vzdycky lehky určit samici , vid joe ;-)
to jo, ale časem se to dá vypozorovat...

tjn. jenže když kupuješ samici do chovu tak to drobet zamrzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:34 Danuška – Re: Rampepurda
Já jsem měla samce bojovnice s mollama, jedné vykousl oko a druhou kousla na těle, ted je na samotce ve 25 l akvarku, má tam rostlinky, filtr a topítko, v akvarku je klid a mu tam občas dám pro společnost zrcátko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:23 Joecz
vena napsal: ...vono to neni vzdycky lehky určit samici , vid joe ;-)
to jo, ale časem se to dá vypozorovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 17:00 Rampepurda – Re: Joecz
No jasně,že to udělaly bojovnice paví očka jsem z toho vůbec nepodezdříval ne to jsi mně jen špatně pochopil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 22:24 Muž vena [52]
souhlasím s Joem , příčinu hledej tady. vono to neni vzdycky lehky určit samici , vid joe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 21:06 Joecz
paví očko otrhat bettu? spíš bych to viděl na ty samice betty případně nerozpoznaného PK samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny
presne tak :) nech si uvedomia co spachali :-D alebo tam na noc supni viacerych betakov smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:39 Rampepurda – Re: prisavnik
No to ti pěkně děkuju a to je mám jako dát na samotku za trest potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:35 Muž prisavnik [51] - Rostliny
to by malo byt prave ze opacne :-D betak utoci na samcov pavich ok,lebo vnich vidi konkurenciu,ale toto pocujem po prvykrat,asi vzbura smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:32 Rampepurda
Ahoj,
já jsem sám začátečník v létě jsem si na internetu přečetl,že bojovnice se s pavíma očkama snese,takže jsem si pořídil nejdřív kluka a po dlouhém shánění přidal 2 holky.Dlouho se nic nedělo sem tam nějaká ta ploutvička byla natržená,ale všechny rybičky vypadaly v pohodě tak já taky až do tohohle týdne coze !V pondělí jsem našel beťáka(chudáka)celého okousaného ty bestie na něm nenechaly kus jeho nádherný chlouby i šupinka byla sem tam pryč.Nevím jestli je to jejich pářící taktika,protože si postavil pěnové hnízdo,ale na každej pád vypadá dost zuboženě a i bych řekl,že se od té i dost bojí.Úkrytů mají hodně,akva je krásně zarostlé(80l)tak nevím kde se stala chyba,ale jestli to někdo víte tak mi poraďte-prosím.Matěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:28 Muž vena [52]
nedávat tam bettu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:37 Stana
Diky a dá se tomu nějak předejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:29 Muž vena [52]
ano je to možný a skoro jistý ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:25 Stana
Pred pár dny jsem si koupil bojovnici a zjistil jsem že 2 gupky ( samec, samice ) maji natrhlé ocasky.Dělá to bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 20:06 Muž Vocko88 [2]
a nějaký chovatel v blízkosti Ústí n. L.? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 17:40 Žena Imii [44] – Re: Mrakoplash
Ne :-D ale jedna paní v Exoticu mi ukazovala CT samečka a pojmenovala ho [kounttáj] a když sem se jí, ještě předtím ptala jestli má "splendensky" tak na mě chvíli koukala jakobych po ní chtěla nevím co ... a zeptala se co to chci? Tak sem zopakovala že chci bettu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:53 Žena Imii [44]
Maximálně Sklorex ... inak co jsem viděla tak prodavači(ky) nepoznají ani variety ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 15:49 Muž Argo [6] - Rostliny – Kde v brně se dají dobře sehnat betta bojovnice
Kde v brně se dají dobře sehnat betta bojovnice a jsou hezké a nejsou staré a taky aby byly levné ;)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 19:31 Biky – ->Vocko88
Ahoj.
V křížení bett se většinou moc meze nekladou, pokud vím. Vytření bett VT a CT není žádný problém, já sama nyní odchovávám takové tření: samice VT kambodža, samec červený CT.
Pokud by tě zajímalo, co z toho vypadne za varietu, bude několik málo rybek VT stejně jako CT a zbytek CV. Teoreticky by se mělo jednat o rybky s roztřepenými konečky ploutví. Taková rybka nemá na výstavách v kategorii CT moc šancí, ale, je-li opravdu hezká, může vyniknout pod kategorií Ostatní. Navíc takovéto bettynky jsou často oblíbené u laiků, kteří znají z akvaristik jen červené a modré praporáky.
Pokud sháníš kontakty, doporučila bych ti se porozhlédnout na www.splendenspower.cz.
Spoustu bettích mláďat a hezkých odchovů Biky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 19:19 Muž Vocko88 [2]
ahoj, můžu zkřížit bettu CT a VT? A ještě něco-nemáte někdo kontakt na chovatele betty v ústeckém kraji? ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 06:31 Žena Imii [44]
XMartin napsal: U nás ty betáky maj vždycky tak 4-6 a maj je rozdělený jednotlivě vždy po jedno v ruznych akvárkách s ostatníma rybkama :) Pak taky vypadají jak vypadají ... hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:56 Muž XMartin [20]
U nás ty betáky maj vždycky tak 4-6 a maj je rozdělený jednotlivě vždy po jedno v ruznych akvárkách s ostatníma rybkama :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 18:11 Joecz – Re: Imii
gupka by tam moc dlouho nevydžela, za chvíly by "vydýchala" všechen kyslík z vody a ende
betta tam vydrží několik dní

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [115] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5701