Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 12:11 Muž AmorFati [36] - Amerika – Hraje betta mrtvou?
Kamrád si pořídil novou samičku betty do akvára k jednomusamečkovi a jedné samičce. Nová rybka ale pravděpodobně hraje mrtvou. Pasivně se nechá unášet vodou a pouze dýchá. Jen když ví, že si jí ostatní dvě rybky nevšímají, rozplave se a třeba si jde pro krmení. Je to možné, nebo má rybka nějaký problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:31 Muž Yirka [8685] – Re: polla
Na to, aby ti někdo poradil je k dispozici moc málo informací. Buďto si založ prezentaci, nebo spoň dle ní uveď informace o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 16:45 polla
ahoj som nova a potrebujem radu..........kupila som si sumceka pred tyzdnom a dnes skapal,asi bol chory ...cudne plaval,tazko sa to opisuje :-) plaval akoby stale do kruhu a telo mal akoby bez farby a stiahnutu kozu a obcas sa mykal akoby dostaval krce...neviete co to moze byt??? dakujem za radu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2009 20:15 Muž Geri [29] - Skaláry
Jo bojovnice do akva bez dna max výška vodního sloupce 15cm, hned po výtěru samici odlovit, samec už to zvládne sám... a to co padá mezi kamínky jsou jikry, vajčka maj třeba slepice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:56 Joecz – Re: Vocko88
toho bych se nebál, pokud nemá ryba nějakou ránu a není oslabená, tak se plísní nenakazí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:38 Muž Vocko88 [2] – Re: Joecz
je možnost, že plesnivé jikry udělají neplechu rybám?(plíseň ryb apod.) Mně taky sameček všechny nepochytal a dole mám štěrk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 12:36 palo
Ďakujem za postrehy a keď budú mať samičky bojovnice tak kúpim 2. Dúfam že nebude akvárium preplnené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 22:49 rctiger
Mrakoplash napsal: nepiš minimálně dvě když ani nevíš jak velké akvarium má ;-)

kdybys cetl poradne tak psal ze ma 84lt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 21:18 Žena datura [104]
palo napsal: A jedna nestačí? Nie že by som až tak šetril, ale nechcem mať preplnené akvárium.

to víš, že mu bude bohatě jedna stačit, ale víc se jich kupuje, aby jednu samou láskou neuhnal k smrti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 18:30 Joecz
jinak tam bych dal dvě klidně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:48 palo – Re: Mrakoplash
Akvárium má objem 84 litrov a mám tam 3 mečúňov, 1 prísavku thajskú, 2 black molly a 2 tuším sekavce úhorovitý, tú jednu bojovnicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:44 palo – Re: Imii
Keď budú mař tak půjdem kúpiť. A jedna nestačí? Nie že by som až tak šetril, ale nechcem mať preplnené akvárium. A keď niekto vie tak nech opraví nadpis lebo som ho zle napísal. Malo tam byť Hniezdo a nie Hiezdo. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:33 Žena Imii [44] – Re: palo
Minimálně 2 tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:48 palo
Takže je všetko OK keď hovoríte že je to normálne. Ja som chcel aj samičku, ale v obchode majú len samcov. Keď bude samička určite že mu jednu kúpim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:46 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: isamik
co sa ti nezda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:42 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: palo
ako hovori Ajllyn,kup mu samicku,mozes aj dve X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:38 Žena Amy01 [38]
kúp mu samičku nech sa nenudí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:27 Muž Sprachys [48]
jj je to v pohode... obcas vidis i na soutezich nebo vystavach, ze si i v tech malejch kadinkach stavi z nudy hnizdo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:24 Žena Imii [44] – Re: palo
Áno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:21 palo – HIEZDO BOJOVNICE
Zdravím. Pred 3 dňami som kúpil modrého samčeka bojovnice a dal som ho do 84 litrového akvária a už v rohu stavia hniezdo. Je to podľa Vás normálne keď tam nieje ani samička? ďakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 19:45 minonka0800
A co CT samec a HMPK samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 10:19 Joecz – Re: Biky
já si nemyslím, že je moc vhodné křížit CT a VT, mně osobně se ti kříženci vůbec nelíbí. Když už křížit, tak spíš PK x CT nebo HM x CT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2009 22:35 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Ja jikry ihned po vytreni odlovil a dal do male nadrze pro prcky. Vzduchoval abych zabranil zplesniveni a hle za par dni uz to tam plavalo.

Zhruba 2 mesice stary prcek.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 22:30 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Me se betty trou ve spolecenskem akva porad! Mam je par mesicu a uz se treli 3x minimalne. Sem laik a nedelam pro ne nic specialniho. Mladych mam sice jen 12, protoze se mi podarilo odebrat jikry jen z jednoho treni (ostatni rybky jikry miluji).

na fotce prcek cca 2 mesice stary.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:44 kotka02
to fakt azx tak brutalne dopadlo vauuuuuu vau uuu ze fakt super tak asi to aj ja nebudem skusat ma este niekto osobnu skusenost piste mi :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:13 Danuška – Re: kotka02
Měla jsem betu s mollama a dopadlo to dost špatně, molly byly bez očí a s kousanci a bojovnice oškubaná, k rájovcům bych ji asi taky nezkoušela dát, jsou celkem agresivní, mým pancéřníčkům panda albín vyklovali oči, na bojovnici se hned vrhli, jako na kořist, dala jsem ji do 20 l akva a je tam sama spokojená ;-) Je to ale jen moje zkušenost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 22:59 kotka02 pre Unnamed
moje rajovce su stale len na hladine akvaria ku dnu ani nechodia oni sa staraju o ine veci tak neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 22:51 lemon,sasa
to vstci mate takych brutalnych pestrencou ja ich mam teda parik v 200 akvarku je ravda ze sa drzia u dna ale zeby mi samec aj v obdobi tenia napadal nieqk extemne rybi to sa povedat neda ziadne nesu okusane od neho je celkom mierumilovny tak ja neviem co druhy hovoriaz e ich pestence sa agresivne velmi semtqam sa chiti s mojim rajovcom ale to sa len najezia ziabre vystrcia ale nekusu sa bojovnicu som este nechovala ale cem to vyskusat ale asi ne ked vidim prispevky kazdy daco ine ale to je v poriadku kazda ryba sa sprava inac

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 16:09 Joecz – Re: kotka02
těžko říct, jestli spolu mohou být v jedné nádrži, bít se ale téměř určitě budou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 16:00 Leon
Ja bych pestrence nedaval k betam pestrenec je dost brutalni kdyz de o uzemi...malem mi zabily vsecky gupky ale prezili to s potrhanejma ocaskama a ted si vemte co by udelali s betou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:33 Muž Leitlik [9]
Taky mám zkušenosti s pestřenci. V mém akvárku útočí i na hrotočelce!! Skaláři maj okousaný ploutve a když hodím na dno tablety pro ancíky, tak k nim nikoho nepustěj. Můj názor je, že to jsou totální nezmaři a rejpalové. :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 01:07 Muž fajfmen [186] - Cichlidy – Re: Unnamed
Budiž. Co chovatel, to odlišné zkušenosti. U cichlid ani labyrintek ostatně není divu, bývají to dost vyhraněné individuality, které do nějaké jednoznačné "škatulky" prostě nacpat nelze.
Jen by to teď chtělo daleko víc příspěvků k tématu od většího počtu lidí, z těch našich dvou vzájemně si protiřečících si kotka02 asi nic moc nevybere X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 09:58 Muž vojtak [96] - Cichlidy – Re: Saša
mam presne opacny nazor, snad uplne na vse, ale tve zkusenosti jsou take fakta ano Ale mam zkusenosti jen s pestrenci a rajovci... a to uplne dobry napad neni. Rajovci jsou videt vsude a tak kdyz se pestrenci chystaji ke treni, samec si buduje postaveni v akvariu a zabiji vse behem 5ti hodin, co se mu postavi (vytrvale pronasleduje az ubije). Muj rajovec to sice rozdejchal, ale jen velmi tezce a za 4 mesice uhynul. Na bettu s rajovcem zatim ctu jen priznive prispevky, s touhle kombinaci by nemel byt problem. Tyhle dva druhy vynikaji spise vnitrodruhovou agresivitou a teritoria si delaji jen v dobe treni. Budou si konkurovat, ale kdyz je budes mit v akvariu nad 100litru, tak se v pohode snesou i v dobe treni. Ale s pestrenci moc nepocitej, jestli mas min jak 150 litru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 01:19 Muž fajfmen [186] - Cichlidy
Kombinovat rájovce s bojovnicí bych Ti moc nedoporučoval. Oba druhy jsou teritoriální a obsazují stejné prostředí, takže by mezi nimi docházelo k neustálým konfliktům (mě sameček bojovnice vytrvale napadal mnohem mohutnějšího rájovce i v téměř dvousetlitrovém, hustě zarostlém akváriu tak dlouho, až si vykoledoval dost brutální odvetu, kterou přežil jen díky rychlému odlovení). Soužití některého z těchto druhů s pestřenci by ale neměl být problém. Ti žijí spíše u dna, zatímco labyrintky se drží blízko hladině, v územních nárocích si tedy nekonkurují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 08:38 Žena Imii [44] – Re: Paja1
Kup si krmítko ... stojí kolem 20ky ... nasypeš to tam a oni si to vysbíraj
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:58 kotka02 – pestrenec cerveny , rajovec a beta /bojovnica mozu bit spolu v jednej nadrzi poradte surne
pestrenec cerveny , rajovec a beta /bojovnica mozu bit spolu v jednej nadrzi poradte surne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:53 Žena pavliina [50]
Mě teda taky beťák najde spadlé patentky na dně. Ale patentky chvilku plavou na hladině, když je šikovně a opatrně necháš vyplavat ze sítka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:51 Joecz
jak který, mě je berou i ze dna, nebo krm pomalu, aby to posbírali, než to spadne na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 16:39 Muž Argo [6] - Rostliny
můžu se zeptat jak mám podávat mražené červi (nitěnky) tak aby nespadli ke dnu páč ty betty to potom už nežerou no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 12:33 Žena pavliina [50] – Re: Alena.sv
Mě si nezvykla na vločky :-| , takže krmím jen těmi sušenými červy, mraženýma patentkama a když jí dlouho trápím hladem, tak se nechá přemluvit i na sušené dafnie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:50 Žena Alena.sv [89]
Vydrž,a krmivo střídej,časem si zvykne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:28 bojovnice – bojovnice
:-O :-( Co mám dělat s bojovnicí, která nechce žrát vločkové krmivo a žere jenom sušené červy? PS: Mám ji teprve dva dny. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 20:37 Joecz – Re: mch.sokolov
to určitě, jen jsem chtěl říct, že na prostoru až tak moc nezáleží jako na kvalitní péči a čím menší prostor, tím větší péče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 18:31 Žena lulk [5] - Cichlidy
ludia,klud ;-) to nieje moje "akvárko",naštastie.Našla som túto fotku tu na rybicky.net ako fotky k rybe bojovnica pestrá.Ja mám gulu,8-10 litrovú.Tak ked som videla toto,chcela som sa spýtať,či betta môže žiť v takomto type akvárka.V akvárku by bola IBA betta,normálny jemný piesok,okolo 10 rastlín,topenie už mám (aquael 50W - menšiu watáž nemám,a s tým filtrom uvidím,ked hovoríte že by mal veľký prietok,asi sa inšpirujem a spravím "pidifuk".Pre informáciu,tento des čo je na fotke patrí užívatelovy/užívatelke anulais.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 15:37 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Joecz
ale PROFESIONÁLNÍ chovatelé,tady je trochu rozdíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:57 Joecz
profesionální chovatelé z thajska chovají ryby v lahvích od whisky (3 dcl) a jsou to ryby o kterých se Vám, běžným smrtelníkům, ani nezdálo

tím jsem nechtěl říct, že chov v pidinádržích doporučuju

a ten aquael mini je pěkná blbost, co udělá filtr s průokem 200 l/hod v 8 litrech? (to na fotce 8l ale ani náhodou nemá)
vodní vír...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:06 Žena Danila [4486] - Sumci – Re: mch.sokolov
Když zobrazíš ten obrázek, tak je vidět, že ta sklenka má tak max. 0,5 litru. A má nožičku smich
To není ani na pivko dost velký, bože tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Danila
anciček?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:03 Žena Danila [4486] - Sumci – Re: lulk
Ježiš, to je děsný. Co je to tam pod tím beťákem za rybu?V tomhle žít nemůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 10:56 Žena lulk [5] - Cichlidy
Svetlo je stolová lampa 36 W.Filtrácia by možno bola aquael mini.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5651