Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 14:26 Muž motýlek [275] – Re: Piky
tak díky - já jsem teď ve stadiu 6-tý den po rozplavání, tak hledám kdo co ví z vlastní zkušenosti a nejen z literatury ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 13:39 Piky – Re: motýlek
Zdravím, no zkušenosti, betty mám dýl, ale odchov sem teď zkusila poprvé. Beru to dle literatury - takže pohlaví by se mělo poznat v 6.-8. týdnu samec bude mít větší anální a ocasní ploutev, samici se začně tvořit ona zmíněná urogenitální bradavka. Když se jim tvoří labyrint je vhodná drobná strava aby se nezadusily, tak ty nitěnky bych vynechala, a dávala artemku případně prachové krmivo. Já krmila artemií pořád dokud se jim nevytvořil a nic jsem nezkazila. Taky je vhodné velmi jemně vzduchovat (ale moje to zvládly i bez), ovšem říkám je to první výtěr tak raději dle literatury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 12:16 Muž motýlek [275] – Re: Piky
máš zkušenosti ... v jakém stáří se asi dá poznat pohlaví? a ještě odbornou - když se tvoří labyrint - čím nejlépe krmit? - artemiemi nebo mohou i v tom období sekané nitěnky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:37 Piky – Dodatek pro maluch
Aha až teď sem si všimla, že to byly mladé betty, no ale i tak, to je mají v akvaristice TAK mladé, že se nepozná samec? No je to možný. Jinak s těma barvama je to naprosto jedno, pokud se nevěnuješ chovu a nechceš super potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:35 Piky – Re: maluch
Ahoj, no já z vlastní zkušenosti nedoporučuju víc jak 4 samičky, a to ještě nesmí být agresivní jak se tady zmiňuje kolegyně. A proč ne víc jak 4 holky? Záleží na povaze samce, ale většinou se snaží nějakou samičku "uhnat" a když je jich moc, sice rozdělí pozornost a neužene samici k smrti, ale pro změnu pak nestíhá on a může se stát, že na holky přestane prostě reagovat - nebude si jich všímat. Takže jestli to chceš pak na chov, nepořizuj jich zbytečně moc, řekla bych že ideální jsou 2-4 samičky. Ale může se ti stát, že se holky domluví a upraví samci vzhled, jak říkám každá betta je jiná, záleží jakou mají ty tvoje povahu. A prosím tě, jak je možné že nepozná prodavač nebo ty samce od samičky? Pokud si zrovna nekupoval PK samce tak to jasně poznáš podle ploutví holky je mají krátké. U těch Pk je to horší ale urogenitální bradavka pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:54 Muž jajaapaja [174] – Re: maluch
Co do barvy to je taky jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:15 Žena Imii [44] – Re: maluch
Kolik samic ? Je to jedno pokud je akvárium dostatečně velké (jako pro jakoukoliv jinou rybu do 5cm délky) a pokud nemáš samice agresivní ...
Jestli záleží na barvě ? NE ... je to úplně jedno. Líbí se ti modrá ? Dej si třeba modré samice ... libí se ti červená ? Tak si pořid červenou bettu ...
A ještě k počtu samic ... 2kusy jsou uváděny jako minimum ... čili samiček můžeš mít klidně 20 pokud na ně máš místo a pokud nejsou nijak agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:36 maluch
Zdravím všechny, měl bych malý dotaz (možná tu už byl, ale v tom množství jsem ho nenašel...) Nedávno jsem si založil společenské akva a zamozřejmě bettka nesmí chybět tak jsem zaběhnul do akvaristiky a koukám že mají jen nějaké malé, říkám si nevadí ani dorostou, tak jsem řekl prodavači že bych chtěl párek. Dostal jsem instrukce jak se od sebe rozeznají samec a samička. Asi po týdnu koukám že mám v akvariu 2 samičky, tak jdu znova do akvaristiky a že chci samce betty, bylo mi vyhověno. No a te´d koukám, že mi v akvu plavou zřejmě 3 samice :-O Tak bych se chtěl zeptat jestli můžou být 3 samice a 1 samec... popřípadě jestli když jsou samice modré tak jestli samec musí být taky modrý nebo k nim můžu dát jinak barevného.... děkuji za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:55 Britunka10 – beťák
Pokusím se ho vifotit.Beťákovi ten flíček nijak nevadí normálně s ním žijeae přesto se chci dozvědět co to může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:44 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Britunka10
Prosím vyfoť to. Vím, že to vypadá jako vyšisované - to může být cokoliv.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2009 16:41 Joecz
tak dodej nějaký podrobnější popis a foto, zrovna jsem věšreckou kouli půjčil kámošovi, takže ti bez nápovědy neporadím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:11 Britunka10 – bettárko-flíček
Já netvrdím že betty nemohou být v normálním akvárku a že musej bejt jenom v bettárkách.Prosím můžeme se vrátit k tématu:Flíček na beťákoví hlavě??Já se vás ptala na ten flek. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Britunka10
Já viděla v akvaristice v Nuslích v Praze 4 15 litrový akvárko za 225 Kč, po 5 litrech se ta cena zvedala asi o 50Kč. A pak zařizovat si akvárko je zábavné - všechny ty kytičky a kamínky a kořínky a sledovat, jak se to zabíhá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 07:26 Žena Imii [44]
Co to je za blbost že Betty musí být v Bettáriích ?! To je snad větší kvák než to, že nepotřebují filtraci !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 19:03 Žena datura [104] – Re: Britunka10
bože...neřešitelnej problém. hmm tak si prostě kup obyčejný malý akvárko. na tý skleněný věci nemusí bejt napsaný, že je to určený přímo pro bettu - jí to bude ukradený. příklad - já jsem sehnala 9l nádrž za necelý dvě stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:34 Muž jajaapaja [174] – Re: Britunka10
Tak vem tři stovky zajdi k nějakému šikovnému sklenářovi a on ti za to slepí dvacetilitrové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:25 Britunka10
Ve zverimexech ale jiná větší bettárka nemají.Marina betta kit stojí 205 za tu cenu jsem ho koupila já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 08:58 Muž Jrk [143] – Re: Imii
Marine Betta Kit, je vyroben, jestli se nepletu z plastu. To nemůže v žádném případě být srovnáváno se skleněným akváriem. Ať už z hlediska údržby, tak i trvanlivosti. Cena srovnatelná a kvalita je někde úplně jinde. Ještě by mohly vyrábět Bettárka z PolyEthylenTerefterátu - PET.
Stejně jako Vy si myslím, že chov rybek by měl být o tom, že se jim snažíme vytvořit co nejlepší životní podmínky, aby se cítily co nejlépe, byly spokojené. Mě osobně se nelíbí, když jsou rybky chovány v malých stísněných podmínkách, bez rostlin a dekorací, přeci jen, jsou to živí tvorové a jako takoví zcela určitě vnímají i své okolí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 08:06 Žena Imii [44] – Re: Jrk
No Marina betta kit kolem 315,- (myslím, někde jsem to tak viděla) a 40 x 20 x 20 stojí i s podložkou nějakých 273,- (Sklorex e-shop) ... ale třeba tam kde mi nabízeli MBK mají akvária podivného kostkovitého tvaru - skoro kychle a ne kvádr. 40x20x20 tam neměli ... museli by ho udělat na zakázku ... takže to už by bylo určitě kolem 320,- (L. Naděje K. Hora)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 07:44 Muž Jrk [143] – Re: Imii
Předpokládám: 16l akvárko stojí míň, jak Marina Betta Kit. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 22:20 Žena Imii [44] – Re: Britunka10
Chceš radu ? Pro samce tedy minimálně 9l ... 16l a více je ideální. Hustě osázet ... samičky, pokud nejsou konfliktní můžeš mít i 5kusů v 30l opět hustě osázeno ... todle ale snad v té literatuře máš palec

A pokud vám nabízejí Betta Kit, tak řekněte "NE! Já nejsem tak blbá jako ostatní zákazníci, já chci aby se betta cítila lépe, dejte mi 16l akvárko" (ono to 16l akvárko stojí snad stejně jako Marina Betta Kit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:23 Britunka10 – Imii
Myslím si že jsem si toho přečetla už dost.A ve zverimexu jiný akvátko na betty ve zverimexu nemaj pořád nám strkaj tohle.Ptám se tě na radu.Tak to se nemáš čím chlubit to není žádná rada.Samice bet jsou u mích rybyček a už njsou s betˇákem.A mimochodem přečetla jsem si na internetu a i v jedné knížce.Tam jsou taky základy akvaristyky.Hmm no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 18:58 Rybičky – Re: Yirka
Ano, v prezentaci mám své akvárium. To, o kterém jsem teď psala není moje, kamarádka je na měsíc v Egyptě, tak celé akvárko přestěhovala ke mě, abych se jí o ty ryby starala. No bude mít radost, chudák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2009 18:52 callito – Re: Rybičky
může se stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 18:46 Muž Yirka [8685] – Re: Rybičky
Tak jak to ve skutečnosti je? Píšeš 25 litrů a v prezentaci máš pouze 9.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 18:38 Rybičky – Re: Sid
Takže mi chceš říct, že mi toho samečka ty samičky zabily???? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2009 18:09 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Rybičky
4 bety ve 25 litrech = masakr nevyhnutelný. Rád bych připojil smajlíka :-) , ale nemohu! Musím tohoto: :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:55 Rybičky – Re: Sid
:) 25 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:46 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Imii
Úplně nejlepší je nepsat v jakých podmínkách je odchovávají "profíci", ale napsat rovnou doporučení na větší akvárium. On se k těm minimálním cifrám každej časem dopracuje. Rozhodně nic pro začínající akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2009 17:35 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Rybičky
Tak kolik litrů? ;-)
Pročpak? To z toho vyplyne. Nebojte!;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:33 Rybičky – Re: Sid
Spíše menší, pročpak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:28 Žena Imii [44] – Re: danja
Pokud bych začala odchovávat betty ve velkém, pak nemůžu mít třeba 20samců v 15l nádržích ... to je k******a přeci ! Jak by to dělali ti japonci ?! Pokud je betta v akva POUZE na koukání, pak by bylo lepší pořídit objem 9l a více ... nicméně pro chovné samce stačí 3l ... ale to je zbytečné zde vypisovat, že jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2009 17:06 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Rybičky
Jak velké je to akvárium? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 17:05 Žena danja [4] – Re: Imii
Asi jako ty ;-) ... rybicky.net/forum/11070…

Koneckonců pokud čtu dobře pak bys dávala betty do 5 litrů....žít v tom může, ale že by to bylo nejvhodnější hmm
www.splendenspower.cz/… ;-) hmm

Možná bys měla začít první u sebe.
Re: Britunka10...co si něco přečíst a základech akvaristiky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 16:28 Žena Imii [44] – Re: Britunka10
To se máš opravdu čím chlubit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 16:27 Muž poltergeist [3]
tak jestli jsi mu do těch 2 l přihodila ty 2 samice tak se ani nedivim že se porvali. Opravdu kup akvárko aspoň 30 l osázej nenáročnejma kytkama a bude to paráda. Tohle je hroznej moderní výmysl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 15:16 Britunka10 – umělá kytka
Já tam ale umělou kytku mám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 14:12 Žena Imii [44] – Re: kikuška
Tak něco na dno tam nasypat můžeš (dokonce dodávají i barvenou drť - růžová, černá, bílá) a aji kytičku umělou dostaneš (jen u jednoho setu, u jinýho máš zase šutr).
Není problém tam ale nasypat obyčejný písek a dát nějakou kytku co nepotřebuje moc světla ... na rybu to ale opravdu nejni vhodný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:47 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Britunka10
To se jen tak tváří :-O jako vhodné - nemá to filtr, ani dno ani kytičky ... Určitě mu bude lépe v něčem větším filtrovaném a zarostlém, uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:40 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Akva se nemusí čistit hned celé. Já když zjistím, že mi něco uhynulo, tak podle okousanosti a vybledlosti odhadnu, jak dlouho to tam leží. Mrtvolu vytáhnu a pak většinou, když mám pocit, že tam ležela několik hodin, tak provedu běžnou údržbu. Odkalím, vyměním 1/3vody, většinou nečistím filtr. Ta tvoje betta se mohla porvat s těma ostatníma a ony ji mohly okousat, taky se jí do toho poraněnýho mohla dostat infekce (bakterie, plíseň). Ryby podle mé zkušenosti blednou, když se necítí dobře: jsou stresované, není čisto, leze na ně choroba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:40 Rybičky – Re: kikuška
když já nebyla doma, já jsem to nevěděla. Mám tedy to akvarium vyčistit celé???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:35 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rybičky
Mrtvoly tahat hned!!! Kazí to vodu!!!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:24 Rybičky – Úhyn betty
Nevíte, co se mému beťákovi mohlo stát?? Předevčírem jsem si všimla, že mu hrozně zesvětlala červená barva na těle a včera se mu stalo něco s ocasem, jakoby měl sotva třetinu ocasu, zbytek nějak zmizel, pořád jen polehával a někdy dneska chudáček umřel. Nevíte, co mu mohlo být? Pročítala jsem si na internetu nějaké seznami nemocí, ale nemůžu na nic přijít.
A ještě jedna věc mám v akvariu teď ještě 3 Betty, nevadí, když v akvariu jedna umře a nějakou dobu tam je, než ji vylovím? Nebo mám akvarium radši celé vyčistit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:06 Žena Imii [44] – Re: Britunka10
No vhodné ... přežije tam ... to jo ... ale že by to bylo nějak vhodné, to zrovna ne. Betty nejsou moc velcí plavci ... raději jim kup nějaké akvárium 40 x 20 x 20 cm. Já v tom mám toho svého a nevypadá, že by mu něco vadilo =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 12:50 Britunka10 – bettárko
Já myslela že je to pro beťáka vhodné bettárko. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 11:36 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Imii
No koukla jsem se na internet, a je to ta hrůza, o které se tu už diskutovalo rozzureny rozbalený jsem to nepoznala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 10:12 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Imii
Jedydy to vůbec neznám ... naštěstí coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 16:46 Žena Imii [44] – Re: kikuška
Už podle toho pozadí požnáš, že se jedná o Marina betta kit, který má 2litry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Britunka10
Je to fešák ;-) , chvilku jsem tápala, ono je to pootočené. Ale jak se koukám, není to betárko nějak malé? Kolik to má litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:04 Žena Imii [44] – Re: Britunka10
Proč ho máš jen ve 2litrech ? To neměli aspoň skleněné 5l akvárko ? hmm

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5301