Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 106 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:52 Dusyk – Re: arnošt
Tieto dve ryby sa znesú bez problémov, ale aké to bude veľké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:39 Muž arnošt [37] - Rostliny – Betta a ancistrus gold long fin
Omlouvám se, zda tu toto téma už bylo, ale nenašel jsem. Kamarádka si bude zařizovat betárko a chci jí tam dát i zlatý ancíky long fin - myslíte si, že je beťák nechá napokoji???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:04 Muž jajaapaja [174] – Re: lychee
A díváš se pořádně?Jsou strašně drobouncí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 09:18 Muž motýlek [275] – Re: Semtex
já se nehádám ;-) ... jen si myslím, že pokud to má třeba na 21°C (?) tak asi se úspěch nedostaví (?) ... srovnávám s jinými druhy - to, že betty teprve zkouším neznamená, že jsem bez zkušeností ... a píši o pohybu pod hnízem - ne o rozplavání - to je jiný termín ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 08:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: motýlek
Já píši o vlastních zkušennostech. A to ne jen z jednoho či dvou výtěrů, ale bojovnice nechávám třít asi 3x do měsíce. To že se něco píse v knížce ještě neznamená, že to musí být pravda. Většinou se tam píše, že se "obvykle rozplavou do 3 dnů". Ale lychee píše, že neví jaká je tam teplota a pravděpodobně i kolísá. Taky píše, že jikry vidí, ale neznamená to že je po nich. Klidně to může být jak jsem psal o něco níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 07:37 Muž motýlek [275] – to asi bude špatně
pokud po třech dnech není pod hnízdem pohyb plůdku, tak je to asi marný pokus ... nezdá se mi, že bys po třech dnech ještě nezaznamenal, že jsou tam malé rybičky? ... nejspíš bude chyba v teplotě vody - já to zkusil při 28°C a líhly se dříve než za 24 hódin ... popisuji na atlasu rybiček ...
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 21:02 lychee – Re: Semtex
Děkuju mockrát, hezký večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 20:55 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lychee
záleží na kondici obou jedinců, jestli jsou dobře krmení, chovných podmínkách atd. Já bych to zkusil tak za 14 dní, to by měla být dostatečná doba. Přinejhorším se to nepovede. Lepší je si ale do tý doby pořídit topítko a vyhřívat to tím, ne světlem, to bych naopak omezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:53 lychee – Re: Semtex
Shora, ale mám krycí sklo, to ano. Snad teplo bylo dostačující. Kdyby se to nepovedlo, za jak dlouho asi se mi vytřou znovu, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 20:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Svítít zhora? Je tam krycí sklo? To by tam jistě být mělo, aby světlo ty jikry neuvařilo, nebo se k nim nedostal chladný vzduch a taky nenastal výkyv teploty. Pckové v podstatě vypadají jako jikry, ale jde jim vidět ocásek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:40 lychee – Re: Semtex
Děkuju. Ony se jako plůdek netváří - vypadají pořád stejně, jako první den: bílé nepravidelné útvary. Omlouvám se za termíny, jsem prvňák :o). Voda by měla být v pohodě, teploměr nemají, myslela jsem, že stačí ohřev shora od lampy. Tak já ho tam šoupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 20:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lychee
3 dny po vytření už nejsou jikry, ale plůdek. Pokud myslíte že ještě neplavou, tak zachovejte klid, nic to neznamená. Hodně záleží na teplotě a rozplavání může nastat třeba až po 5 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:31 lychee – Jikry bojovnice pestré
Hezký večer, dnes je to třetí den po vytření, samičky odloveny, sameček hlídá, ale nic se neděje a mám pocit, že vajíček ubývá...Co můžu dělat, kromě toho, že hlídkuju s ním? :o) Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 19:53 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Miras
mrkni sem www.splendenspower.cz/… projsi si nemoci, tam se to už řešilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 19:53 Muž Yirka [8685] – Re: Miras
Nasaď nějaký protiplísňový přípravek. eSHa 2000, Baktopur....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 19:47 Muž Miras [111]
ahoj, moje beta má zaplísněné ploutve, jak jí co nejrychleji pomůžu? zatím jsem vyměnil jen část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:57 nickolka – nic_kolka
děkuji za odpověď:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: nickolka
Bojovnici určitě tam dát můžeš.
Druhou rybku už bycg tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:31 nickolka – nic_kolka
můžu dát bojovnici do 16ti litrového akva??Můžu k ní dát ještě nějakou rybičku,nebo jen tu bojovnici??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 19:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Emmik
já nějaké mám, ale jsou malé asi 4 cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 18:43 Žena Emmik [1] – beťák
ahoj, už dlouho toužím po nějakém betťákovi, ale nechci ho kupovat v obchodě, protože vidívám,jak jsou tam takový divný a nemocní...tak se chci zeptat jestli někdo okolí Blanska,Brna.. nenabízí beťtáka. Měla byhc pro něj 10l akvárium a podle toho co slíchávám a vidívám je to pro betty luxus..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 13:12 Muž motýlek [275] – Re: Semtex
díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 11:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: motýlek
S tím ustálením barev je to různý, mám mladé od začátku března, ale ještě pořád se dobarvují. Mám jednoho samečka, a ten ještě 5 měsíců po narození teprve začal barvyt. Je to celofánek a začal mu na hřbetě jakoby vytvářet červený proužek z obou stran. Jako by byl pospreyovaný hmm

s tou teplotou, no ja to snižuju asi po měsíci a půl postupně po 14 dnech o stupeň až na těch asi 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 07:37 Žena Imii [44] – Re: praclovicek
No 3 dny ho nechejte úplně hladem ;)

Jinak se stává, že se jim vytvoří špek. Můj beťák to měl a vypadal celkem komicky s tou vanou.
Zde je fotka linuxacka.bloguje.cz/… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 07:18 Muž praclovicek [2] – Re: Imii
Tak jestli se nabouchal jiker, tak dostane za uši :), předtím to byl takový starostlivý tatínek, snad nám tedy zhubne, dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 06:37 Žena Imii [44] – Re: praclovicek
Spíš to vypadá, že se nadlábl jiker ... i to samci mohou udělat ;)
Btw. potěr se může vykulit klidně i po týdnu ... mě se to stalo. Jikry byly na hladině a tak 4 dny nic .... žádná změna ... tak jsem to přestala sledovat ... cca 7dní po výtěru jdu čistit akva a vidím jak se něco šmrdolí na hladině ... takto pozdě vykulení jedinci budou nejspíše růst celkově dlouho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 06:03 Muž motýlek [275] – Re: Semtex
díky za radu ... teď je mám 3 týdny staré (počítáno od tření) ... zatím krmím artemkou, ale sežerou toho hodně :-) , já jako čistý amatér si moc nehraji na genetiku, tak jsem použil asijského samečka a místní samičku (oba modří, i když různě), mladé jsou zřetelně různě barevné s různou sytostí barvy, ale převládá nádech do modra či zelena, ale jsou mezi nimi i úplně světlé s nádechem spíše do růžova ... zatím to držím na teplotě 27-28°C ... můžeš odhadnout, kdy se barvy "usadí"? ... a kdy začít snižovat teplotu? ... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 19:53 Muž praclovicek [2] – bettak s brichem
Ahoj,
asi před měsícem se mi vytřeli bojovnice, odchováváme malinkatý, po měsíci jsem je dal znovu k sobě, samec postavil hnízdo, samička nakladla kupu jiker ale nic se tentokrát nestalo, jikry se nevykulily,
a samečkovi se od té doby začalo zvětšovat břicho, teď už se to zvětšování zastavilo, ale má břicho jak pátrací balón, šupiny odstáté nemá, je jinak docela aktivní,... tak nevím co snim je, je možné že by v něm zatvrdlo mlíčí, nebo tak něco,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 16:50 Kisssi – Re: Snowy
děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 17:12 Žena Snowy [24] – Re: Kisssi
Ahoj, můžeš, 12 litrů je pro jednoho bojovníka dostatečné. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 16:48 Kisssi – betta
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli si můžu pořídit jednu bettu do 12l akva, jestli to pro ni neni málo, abych ji nijak neumučila. předem díky za odpovědi

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:07 Muž jajaapaja [174] – Re: Signum
No pokud je tá samička agresivní tak je to možné.I to se někdy stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:03 Signum
Fotka k příspěvku hmm neviem precital som si ten odkaz , ale nič z toho co je tam popisane sa u mna nestalo , žiadne nove ryby , krmivo je stale to iste (dokonca od začiatku ešte som nemusel kupovať nove), jedine co ma napne je že sa pobil zo samičkou už par dni ho nahaňala v akvarku a pozrel som aj obrazky na webe a toto je skor odrenina alebo odkusnute

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 20:43 Muž jajaapaja [174] – Re: Imii
Taky bych to tak odhadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 20:08 Žena Imii [44] – Re: Signum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 17:30 Signum
Fotka k příspěvku Cawte pomožte mi prosim, mojmu bettakovi sa nieco stalo nemam tusenie co to moze byt ale ma hlave medzi ocami ma nieco zvlastne ako keby si rozbil hlavu

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 12:48 Piky – Re: Fliper
Flipře kolik má stupňů voda ve kterej je? Pokud má pod 24°C tak může být takový nesmělý, protože mu je zima, to jsou pak zpomalení a nic moc nedělají, leží na jednom místě občas se nadechnou. Jinak bych zkusila taky to zrcátko, ale ne že mu ho tam necháš, jen na chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 12:31 Muž Yirka [8685] – Re: Fliper
Zalezi take na tom v jakych podminkach je chovan. Zkus mu pro oziveni na chvili prilozit zrcatko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:57 Fliper – Pomoc
Prosim Vas , moj samec bojovnice je taky , nesmely , boji sa a stale je na hladine , co mu moze byt prosim Vas poradte mi co mam robit pls... sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:04 Britunka10
Beťák je už asi starší.mám ještě jednoho beťáka a ten můj předchozí už není tak moc živí jako je tedkon ten můj noví.Ale asi je u ten můj beťák o trochu starší.Spíš je u kytky.Ale pořádžere ale míňse pohybuj než ten noví samec. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 08:43 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: datura
Vlastně máš pravdu ... náš beťáček měl takový jakoby světlejší flíčky na ploutvičkách...kamarádka tvrdí, že je to choroba a plíseň, bylo to vidět jen z určitýho úhlu a te´d jsem si všimla, že má v červené odlesky do modra a přesně na těch tzv. divnejch místech ... myslím, že se dovybarvil :-) a taky že mi ho kamarádka záviděla a bledla sama závistí ;-)Britunko, pozoruj to, hezky betu krm a uvidíš, co bude ... ale pokud se to nezhoršuje, tak je to asi to vybarvování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:15 Žena datura [104] – Re: Britunka10
hele a dělá to tý rybě vůbec nějaký problémy? zhoršuje se to? protože jestli ne, tak to snad ani neřeš. betty se kolikrát dobarvujou až do dospělosti. na nějaký diskuzi někdo dokonce řešil to, že jeho beťákovi se vybarvila celá hlava do černa.
zdá se mi, že spíš hledáš problém tam, kde není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 15:08 Britunka10 – kikuška
Ono vlastně,když ho vyfotím tak to stejně nebude vidět.Ono to na fotkách vidět není. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 18:40 maluch
Děkuji za pěkný návod... :-) Tak podle toho co tam píšou mám opravdu 3 samice :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2009 18:17 Joecz – Re: maluch
tady je to celkem pěkně popsáno www.betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2009 18:15 Joecz – Re: Semtex
bereš mi myšlenky ;-)

taky jsem chtěl napsat, že není moc vhodné chovat takovou skupinu samic a samce pohromadě jako psala Imii. Samice samotné bez problémů, ale jakmile se přidá samec začnou problémy, okousané ploutve, boj o teritorium, boj o to, která se bude se samcem třít a ty slabší samice v tomhle prostředí moc neprosperují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 18:11 maluch
Ahoj děkuji všem za rady, ohledně samiček... To, že prodavač nepozná samce vs samičku je mi divné, akorád mi huhlal něco o tom, že samice mají na bříšku 2 podélné černé čáry, ale jak na ně koukám tak ty čáry mají všechny... Vůbec nevím co si o tom myslet, nenapsal byste někdo pro opravdového lajka jak se rozeznají od sebe ?? :-( protože bych nechtěl aby po koupi opravdového samce v akvu bojovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 16:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – a ještě jednou
Plno lidí se ptá, proč sameček staví hnízdo, když nemá samičku, proč bojovnice nežerou co jim dáme, ale jsou vybíravé, a co vše jim dávak na krmení. Tak tu jsem to trošku sepsal:

S Bojovnicema, vlastně samečkama je to tak: v přírodě, kde žijí volně, jim nikdo nepodstrkuje samičky. Bojovnice nežijí v páru, nebo nějak v houfech, ale každá samostatně ve svém malém teritoriu.
Samečci se snaží být připraveni třít kdykoli je k tomu příležitost a tak mají hnízdo nabublaný skoro pořád a jen jej vylepšují. No a když pak plave kolem třenichtivá samička, je vše nachystaný ke tření.
Ono kdyby to mělo být obráceně, že by samička připlula a pak sameček začal stavět hnízdo, no tak to by se asi pěkně načekala.

K tomu krmení: já mám celkem hoooodně bojovnic a je pravda, že jsou potvůrky pěkně vybíravé. Myslím ty nově koupené. Vlastní jsou zvyklé na pestrou stravu a nikdy dva dny po sobě nemají to stejné krmivo. Ty něvě koupený to musím učit. Ale hlad je vždy naučí.
A nítěnky, to ty moje moc neznají, není to dobrý na jejich zažívání. To Grindal, ten mají častěji. Jinak patentky, SAK55, komáří larvy, jak bilé tak černé, cyclops, jak mrařený tak žívé, patentky, no to je něco pro ně, sušený to běžný, vločky. hovězí srdce, to taky pěkně baští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Taky je dobrý mít v odchovničce filtr, ideálni je bublifuk, intenzita se dá dobře nastavit, tak aby nebyl velký proud vody. A často opatrně měnit vodu. Já měním 1 litřík deně, a jednou týdně třetinu Aq. Pokud chceš vědět o bojovnicích víc, tak zkus www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: motýlek
Já ohledně stravy to nějak neřeším, od začátku je krmím artémkou, a jak trošku povyrostou tak na 5mm (to je asi po 14 dnech- někteří později), přidávám živé Grindali na zpestření jídelníčku. Teď se dá nachytat na rybníku i živá strava, místo artémky, ale to až po těch 14-ti dnech. Ale taky se musí třídit. Aby si tam neplavali společně s velkýma perloočkama.
V době tvoření labyrintu nic neměním. Ještě jsem nikdy neviděl aby se nějaký ten špunt větším soustem zadusil. A to je sleduju často.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [106] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5251