Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 105 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:19 Žena Snowy [24]
Aquamaster taky doporučuju, já si kupuju jejich směsi KOMBO 4 a KOMBO 6. Cca za 30 korun několik druhů krmiva v jednom platíčku. X-)

K těm dafniím - moje je moc rády nemají, jako stálé krmivo bych to neviděla - nejsou prý moc výživné.

Otázkou je, z jaké jiného důvodu rybka chřadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 17:58 Muž Yirka [8685] – Re: makky
Zde můžeš vybírat kvalitu:
www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 17:31 bubo
tak ja som moje betty krmil mrazenými patentkami ,koretrami a vločkovým krmivom X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 17:26 makky – betta
Zdravim.Dlouho jsem odmítala mít doma červy,larvy a podobnou havěť,ale můj bětták chřadne.Nevím si rady čím přesně krmit.Ale něco mraženého,volně dostupného a ne moc velkého.Co jsem přečetla tak se mi zamlouvaly Dafnie,ale nevím co bude nejlepší.A mám je tam jentak hodit nebo v krmítku?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 17:54 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Budu pozorovat prdku :-D

Ale zatím ji nechám, aby se chudák trochu zakulatila a zapomněla na zverimex =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 16:34 kreten – Re: Gigi
Doporučuji sledovat, zda se jí objeví jikra u prdky, pak už by chtěla zcela jistě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2009 20:03 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Gigi
Bublinky na stěnách akva a rostlinách?! hmm
Pak máte nějakého "nadsamce". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:46 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Díky, moc, krmím jen mraženým (koretra, nítěnky, černá komáří larva), sušené vůbec, když se dostanu na chatu tak nalovím i živé a občas u nás ve zverimexu mají živé patentky, a to ještě chudinka vypadala nejlíp z těch ve zverimexu... :(

V té nádrži staví samec Betty hnízdo, proto ty bubliny.... ale už je v jiném společenském akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tahle samička mi připadne trošku pohublá, ke tření bych jí nedával.
Pokud chceš jí nechat třít, tak by si jí měla dostat do kondice.
Chtělo by to jí krmit tak 14 dní živou nebo mraženou potravou, nejraději mají patentky, nebo artemky.
Až bude trošku plnější v bříšku. Mrkni na moje samičky tady v prezentaci, tak přibližně vypadají samičky připravené ke tření.

rybicky.net/nadrze/7104
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2009 19:17 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Gigi
Není dobré dávat rybky do čerstvě napuštěných nádrží... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 18:31 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Odhadla bych to cca na ty 4,5 cm. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 18:30 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gigi
Velikost odhaduji na 4-5cm. Rekni jak je velka. Ve velikosti 5cm uz by mela byt urcite dospela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 18:28 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Stáří Betty spledens
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li by někdo odhadnul stáří této samičky betty splendens a jestli je připravená k rozmnožování. Děkuji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 08:32 Markéta – Betta
Moje beta byla modro červená nyní má bíle ploutve a rezavý jí i tělo napište radu prosím na mail:hassmanka.majda@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 21:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
Zase tu někdo šíří bludy, já mám bojovnice s okama a žádný problém, vůbec si jich nevšímají. Je to hold jeden z mala kusů, tak jako u lidi. Prostě se dycky někdo najde, kdo hodí kamenem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 12:42 Muž kortezhugo [981]
:-) "Beta-zabijak" - treba to opravit :-) "Beta je zabijak" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:29 Nikola – Re: FranzFritz
Taky mám takovou mrchu - hold je zvlášť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:23 Muž FranzFritz [206] - Tetry – Re: tomat
Zkus rybí náhubek smich Sorry
Imii má pravdu. Budeš se muset smířit s tím, že některé ryby spolu prostě nemohou být. Nic s tím nenaděláš. Řešením je prostě správná skladby rybí osádky. Hlavu vzhůru. Někteří přišli už o daleko více ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2009 11:14 Žena Imii [44] – Re: tomat
Asi tě zklamu ... "samičku" budeš muset nechat asi zvlášť. Některé kusy jsou prostě agresivní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:12 tomat – beta-zabiják
čaaau,nevím si rady se samicí bety...měl jsem 2 samičky a jednoho samce,všichni umřěli až na jednu samici,tak jsem k ní dokoupil samce se samicí a ta stará samice bojovala se samcem a samici tak jsem jí dal do jiného akvária asi po měsíci sem jí dal zpět ale ona stále s nimi bojovala,tak jsem jí dal znova pryč a nový samec se samici umřeli tak jsem samici dal zpět do starého akvárka,kde byl páreček pavích ok,jenže samice bety zabyla samici pavího oka a dnes kousek ploutve samci pavího oka...tak nevím co mám s tou samicí dělat protože se bojím k ní koupit další rybky...dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 19:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ajushka
jikry tam nejsou, ty jsou jasně bílé a malinké na rozdíl od bublinek, které jsou bezbarvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:21 ajushka – hniezdo
Fotka k příspěvku uz druhi den po postaveni hniezda, uz sa pred samicou tak nevrti, myslite ze su tam uz ikry?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:43 Tho0or – Re: Vocko88
Samice to občas dělají, není to úplně běžný, ale stává se to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:28 Muž Vocko88 [2] – samička???
Ahoj, je možné, že mi samička staví hnízdo? Celou dobu jsem žil v tom, že to samička je...Dokonce se snesl(a) i s jiným samcem...Jsem zmaten...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:02 ajushka – Re: datura
a ako to potom dopadlo,..proste sa ukludnila alebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:49 ajushka – Re: datura
ma tam bielu bodku,..takze je to samica,...len co jej mam dat vyprask aby nebola taka agresivna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:51 Žena datura [104] – Re: jajaapaja
to je relativní. já jsem měla samce, který neragoval vůbec a samičku, která byla do zrcátka jako drak:-) taky vládla svého času celé nádrži:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:40 Muž jajaapaja [174] – Re: ajushka
Reaguje ,ale ne tolik jako samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:26 callito – Re: ajushka
ta bradavka vypadá jako bílá 'tečka' mezi předníma ploutvema -kdyby si nevěděla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2009 19:21 Žena datura [104] – Re: ajushka
no tak pozor, kdo říká, že to samec nemůže být?:-) ve zveráčích se dá celkem snadno narazit na samce krátkoploutvé variety, kterého prodávají jako holku. mě se zase stala opačná věc. koupila jsem si "samečka" a doma po vyndání z umělohmotné mističky jsem si všimla urogenitální bradavky (zkontroluj jí taky a budeš mít jasno;-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 18:21 ajushka – Re: Imii
a co je samcovi ked pred nim drzim zrkadlo a nereaguje ale je velmi agresivny len na tu jednu samicu, ktora reaguje na to zrkadlo...som si myslela ze je to maly samec ale ked ste mi povedali, ze aj samice reaguju na zrkadlo, tak je to teda samica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 17:53 Žena Imii [44] – Re: ajushka
ANO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 17:21 ajushka – samica bojovnice?
otazocka: reaguje samica bojovnice na zrkadlo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:22 Žena datura [104] – Re: Joecz
tak to pak jo, to už je věc vkusu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:56 Joecz – Re: datura
asi jsme si trochu nerozuměli, měl jsem na mysli spíše estetickou stránku.
jasně, že šlechtěné ryby mají více pigmentů...
kdybych si měl vybrat mezi HM a divokou splendenskou, tak beru toho divočáka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 15:29 Žena datura [104] – Re: Joecz
neřekla bych.
1. o rybách z petshopů se snad vůbec nebudeme bavit?!
2. chceš říct, že samec "divoké" betty je lépe vybarven, než i ten nejobyčejnější vyšlechtěný modrý iridescentní VT? stačí se podívat na procentuální zastoupení barevných pigmentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Joecz
tyhle mje samičky jsou ještě malé, a asi tak velké ploutve mít nebudou, ale jsem rád že se líbí.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:21 Joecz – Re: Imii
extra dlouhé bych neřekl, ale jsou delší než obvykle :-)
ale to se u VT stává taky jsem míval takové samičky

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:10 Joecz – Re: datura
nejsou pořádně vybarvení ani samci? jak tohle můžeš napsat?
smp.ibcbettas.org/…

Tohle vybarvení je daleko lepší než ty ryby, co se dají sehnat v petshopech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 20:32 Žena Imii [44] – Re: Semtex
Tvoje samičky mají totiž extra dlouhé ploutve :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2009 20:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
pokud se podíváte na prezentaci mojeho bettarka, tak u některých jedinců, kdybych nenapsal že je to samička, tak neuvěříte....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 20:10 Žena datura [104] – Re: TomasOxx
ty dva tmavé podélné pruhy neoznačují prastarou klasiku, ale vystresovanou samičku. jinak dávno neplatí, že by byly nějak méně výrazně vybarvené. zdravá samička betty má stejně syté zbarvení jako její partner. v barvě mezi bettami pohlavní dimorfismus není.
ledaže bys měl namysli "divoké zbarvení", ale tam potom nejsou pořádně vybarvení ani ti samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2009 19:31 Žena Imii [44] – Re: Sid
Toho jsem si nějak nevšimla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 17:35 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Imii
Madu: "...jinak jde o uričtě o samce a samici (má bílou "tečku")..."
Imii: ".. Je možné že se jedná samce. Spolehlivě se to pozná podle bílé "bradavky" na bříšku za předníma ploutvičkama..."
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 16:09 Žena Imii [44]
Nejlepší by bylo přiložit fotografii. Je možné že se jedná samce. Spolehlivě se to pozná podle bílé "bradavky" na bříšku za předníma ploutvičkama.
Já si už jednou koupila taky hezkou samičku, potom to byl sameček - byl ale hodnej a tak mě nenapadlo čučet na bříško co to je :-O

Jinak, je možní že i samice jsou agresivní. Já osobně jsem žádnou takovou neměla, ale už jsem četla že samice dobily samce
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 16:01 Muž O.Tom [432] – Re: Madu
Jestli to taky nebyl nejaky samecek :) Dnaska uz je tolik vyslechtenych forem, ze se vtom nevyznam. Mam rad ty prastare klasiky, kde je samicka o malinko mesi, oproti samci nevyrazne vybarvena, kratke ploutve a na tele dva tmave podelne pruhy :) Jinak to neumim rozeznat a radeji to neberu :) Mam ted doma jednoho samce a dve samice a celkem vpohode.. hlavne na to ze jsou v provizornim prostoru se vsema rybama a kytkama, nez mi prijde nove akva misto stareho tekouciho.

Tu samicku bych asi nekomu daroval, nebo vymenil a zkusil jinou, vic kamaradskou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:52 callito – Re: Madu
Bojovnice jsou osobnosti,každá jiná.Proto se může v jednom případě ze sta stát že se ani dva samečci betty nedobijou.Ale radši bych na takový věci bejt tebou nesázela,no už je to stejně jedno,jenom pro příště.Pokud je chceš vytřít,je nutný je na to připravit.Dá samičku do komína a počkat až si samec pěkně nabublá a samička se napruhuje,a ani po tom to jejich 'milovaní' neni zrovna něžný.Sameček jí musí správně obejmout a vypudit z ní jikry,oplodnit je a zatim co je smaička 'paralizovaná' vyflusat do hnízda.Neumim to vysvětlit,sama sem betty odchovala jenom jendou.Víc na www.splendenspower.cz
jinak asi budou muset bejt odděleně...
P.S. Parmičky by asi ocenily kamarády ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:39 Žena Madu [5] – agresivní samice betty
Ahoj, chtěla bych se zeptat na radu. Mám akva 60 litrů, v něm 2 parmičky, 4 pancéřníčky a samce betty. Původně jsem měla samce betty dva, překvapivě se snášeli, vše ok, pak sem přikoupila samičku. Samička povyrostla a dobila mi modrého smace betty - prostě na něj útočila, okusovala, pak zůstával jen u dna, no a další den byl mrtvej. Myslela jsem, že to dělá druhej samec, ale ten se začal najednou taky schovávat a byl okousanej... takže jsem odlovila samičku do menší nádrže. No a teď nevím, co s nima - když ji dám do velkého akva, tak se bojím, že zas půjde po samci... Ve velkém akva samec hnízdo nestavěl (ale možná to bylo tím, že samička byla docela malá). Takže dát je k sobě asi už nemůžu, co? ani vytřít, protože to by se asi dobili... jinak jde o uričtě o samce a samici (má bílou "tečku"). Máte nějakou radu nebo je musím mít už na furt odděleně?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:06 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No, nanho som zabudol, to je pravda, pre prisavnika to nieje bohvie co ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 17:40 Ivulik1
FoRgY napsal: To je uplne v pohode, ked si pisal o Bette, tak som myslel ze to bude super mini nadrz, ale 30 l nie je pre bojovnicu najmensie akva ... dufam, ze chapes ako to myslim :-D

A co pro ancika? ne 30 je rozhodne malo!

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [105] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5201