Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 20:26 Bettak – Betta samec připravil hnízdo, láká samičku, ale nechce...
Zdravím,

mám v množícím akvárku betta samečka a samičku. Beťák už připravil hnízdo, a dělá lákací "tance" okolo samičky, která vypadá taky připravená na množení. Ale samička se ani nehne... celý den jen leží schovaná, pohne se jen když krmím, jinak vůbec... Tak nevím co s ní... Jestli nemůže být nemocná, ale to by si přeci samec nepřipravil hnízdo, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:07 Muž kalahare [11] – Re: Kristýna
Proto doporučuju nějaké hustě zasázené stonkovky nebo mech :-) Pro mrňouse. I krevekty po svlečení se potřebují na chvíli schovat, je to přirozené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:01 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: kalahare
Malé, čerstvě puštěné krevetky si určitě dali. Možná malé množství, ale pochybuji, že by nějaká ryba odolala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:53 Muž kalahare [11] – Re: Akvalove
s tím nemůžu až tak souhlasit, v akva jsem měl 10 neonek a 6 teter, k tomu 6 gavůnků + pandíky. krevetky jsem mi z původních 8 kusů rozmnožily na 40 a víc. Jakmile trochu povyrostou, tak se vesele prohání po akváriu, hlavně během krmení rybám kradou vločky. Ale chápu, že když ryby nedostanou týden nažrat, tak si holt musí zalovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:14 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Akvalove
Naprosto souhlasím.
Jediná rybka, která si hledí svýho a krevetky mi nežere je sekavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:12 Žena Akvalove [0] - Jezírkové ryby – Nonono
Podívej skoro každá dostupná ryba ti po krevetkách, alespoň po těch mladých půjde. Snad až na nějaké ty obtížnědostupné minirazborky a podobné mikrorybky. I Endlerka která se k nim doporučuje si občas zobne. Tomu nezabráníš, kór když budou mít rybičky hlad. Nejlepší je mít krevetky samotné. Ale pokud na rybkách trváš, pořádně zarostlé akvárko + hodně miniúkrytů kam se drzé rybky nedostanou. Ale připrav se na to že budeš mít krevety zalezlé a moc je neuvidíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:48 maio777 – Re: Kristýna
"raz" asi áno :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:40 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: maio777
Samozřejmě že "útočily", ste se nikdy nepřeklepl? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:38 maio777 – Re: Kristýna
"úročili" alebo útočili?!!? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:37 maio777 – Re: Martin
ja mam betu s krevetkami a vobec si ich nevsima....zatial palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 14:06 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Ja mam cherryny s neonkama a tercovcema a neni v tom zadny problem ale zase je pravda ze tam mam kus javskyho mechu, ruzkatec ponoreny, chebuli karolinskou, trhutku plovouci a spoustu malych drobnych trav takze krevetky se maji porad kam schovat a navic ryby si jich uz ani nevsimaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:34 Muž kalahare [11]
Neonky + krevetky = žádný problém, úspěšně red cherry množím. Ale i tak je dobré mít úkryty pro krevetky, mech, microsorium, apod. Už jen kvůli svlékaní krunýře,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:32 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
koupím jávský mech a nějakou řasokouli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:31 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: 720Martin720
Akorát požerou mladý krevetky (když se neschovají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:30 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
A paví oka nic krevetkám redcherry neudělá Ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:29 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: xpekos
Já tu kombinaci měla, neonky opravdu úročily na malé krevetky, proto je potřeba mít v akvárku třeba jávský mech, aby se malé krevetky mohly schovat. Dospělých si nevšímaly :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:27 Muž xpekos [0]
No tak neonky jsou vazne mirne rybky. Nereknu s jistotou, pac tuhle kombinaci v akva nemam, ale hodne jsem o tyhle veci cetl na netu (pac si chci taky poridit krevetky) a melo by to byt v poho. Samozrejme pocitej nejakyma tema ztratama na strane krevetek no... Neonky je asi budou mit snahu zprvu ochutnavat, ale melo by se to usadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:27 Bart Simpson
aha tak díky zařídím se: Krevetky red cherry+ neonky díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:26 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bart Simpson
Neonky žerou pouze mladé krevetky. Betta roztrhá i dospělé cherrynky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:24 Bart Simpson
a neonky nesežerou krevety?? takže neonky+krevetky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:19 Muž Martin [3]
Ne,Betta sežere krevetky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:07 Bart Simpson – Betta+Krevetky Red cherry+ Neonky???
m§že být tahle kombinace???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:23 Muž motýlek [275]
důležitá je spíše stálá teplota ... u mě se při 23-24°C bez problémů potěr sám odchová ;-) ... pokud to má být ve velkém, tak stačí 26-27°C ... jestli máš na mysli tu "pětilitrovku" co já, tak ta má objem jen 3 litry :-) ... to je už lepší přemístit do misky od masa ... dát nahoru hodně riccie a nejméně týden nemusíš krmit (při amatérském pokusu) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:34 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Jsou i menší topítka, která se v pohodě vejdou i do 5l sklenice. Ale pozor, ať moc nepoškodíš hnízdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:20 Citroneek
Jenže já mam problem oni jsou ve sklenici 5l a tam se neda zavest topitko .. Mam ho tam neak narvat a tu vodu ohrat nebo nemas jiny napad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Citroneek
Pokud chceš dostávat co nejlepší informace, musíš události popsat co nejpřesněji. Ne na preskáčku.
K tomu vzduchování: pokud by jsi se držel místního atlasu, tak při 26st. By se ti za dva dny tak max. vykulil, pokud vůbec, natož rozplaval.
Při teplotě vody asi 28-29st. počítej že se plůdek vykulí tak do 36 hodin. Pak 3-5 dní trvá než se rozplave a začne normálně plavat. Potom je dobré pustit bublifuk filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:35 kreten – Re: Yirka
Reagoval jsem toliko na "v atlasu je to blbě" a uváděnou teplotu, jinak jsem to nečetl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:15 Muž Yirka [8685] – Re: Semtex
S teplotou můžeš mít pravdu, ale jinak je tam správně popsáno že sameček nejdříve vytvoří hnízdo a pak dojde ke tření.
Edit:(Co se týče výrazů porod, těhotnost atd již jsem rezignoval...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:13 kreten – Re: Semtex
V životě jsem neměl při odchovu bet 26 stupňů, natož 25 a svého času jich u mne plavaly tisíce:-). Pokud jsou pod sklem, tak bez topítka v místnosti, kde je běžně 24 stupňů se odchov daří dobře. Jen to asi napoprvé nebude žádná sláva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:06 Citroneek
Penove hnizdo uz mel davno udelane a nosil si je do toho hnizda ... Bože ja sem to nepopsal .. Jenom říkám co a jak .. ježííš ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Yirka
V atlasu to sice je, ale blbě.
Odchov 26st. je málo. Mělo by být tak 28-30st.

Jo a celkem mě pobavilo "samice porodila".
Pokud ten průběh byl jak je popisované, pochybuji že z toho něco bude.

Samec měl napřed nabublat hnízdo a pak se třít, nebo alespoň v průběhu tření nabublat.
Takhle nevím nevím jestli by vůbec nechali jikry na dně, pak se stavělo hnízdo a do něj nosili jikry ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:53 Muž Yirka [8685] – Re: Citroneek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:35 Citroneek – Beta Splendens
Včera 3.3 v 19:00 moje Bettka porodila jikry :-D .. Jak jsem se docetl okamzite sem ji dal pryc a nechal Bettaka se one starat .. Udelal si penove hnizdo jako vsude pisou .. Ale nedocetl jsem se nikde o teplote vody .. Tak se chci zeptat jakou teplotu k vylihnuti potrebuji ? Bettka je jeste mlada takze jiker moc nebylo ale Bettak se one opravdu dobre stara love .. A je potreba vzduchovat těm malejm plůdkům až se za 2 dny vykotí hmm ? Nebo uz se budou nadechovat sami jako labyrintky - rodiče ? ;) Děkuji .. :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 05:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: swatty
Na samičku to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 02:40 Žena swatty [0] - Cichlidy
Kdybyste mi tu 4%centinu někdo pomohl určit, budu velice vděčná. Viz nádrž, poslední fotka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:38 Žena swatty [0] - Cichlidy – Re: Semtex
Já si kupovala dvě samice naráz a je pravda, že té jedné vyrostly ploutve o dost víc, ale pěnové hnízdo si dělá jen ten jeden samec, kdyby si ta ,,samice" chtěla tu druhou taky ,,zmáčknout" --nemusela by ymít udělané hnízdo ? Kdežto ona ji teda ,,vymáčkla" ale obě se po jikrách hned vrhly a všechny je sežraly, samec měl nejdřív snahu se o ně aspoň chvíli starat, ale pak je zřejmě asi taky sežral :-D tak já nevím tedy...kdybych zjistila, že samice je samec, tak bych šla do zverimexu na reklamačku a oni by mi to vyměnili, ale abych tam nakonec nebyla za blbce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: swatty
Nemusí. Taky máme v jednom AQ dva samce pohromadě a nic. Nervou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:19 Žena swatty [0] - Cichlidy – Re: Semtex
Říkala jsem si, ale v akva jsou všichni tři už dlouho .. a to by se přeci pozabíjeli, ne ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: swatty
Jseš si jistá že máš 2 samice? Není ta jedna náhodou krátkoploutvej samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: swatty
Stává se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:15 Žena swatty [0] - Cichlidy – samice a samice
A je taky normální, když mi druhá samice pak ještě večer dodělávala,,omotávala" tu druhou ? A pak si ty jikry rozdělili jako večeři ? Existují 4% samice ? coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:13 Žena swatty [0] - Cichlidy – Betta a mimina
Je normální když mi samec sežral jikry ? hmm Samici jsem měla oddělenou, a ho jsem tam nechala,ale druhý den tam už nic nebylo , tak jsem čekala, čekala, ale nic, tak jsem ho zase propustila :-D a to ne, že by u mě trpěl hladem .. :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 11:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Spycee
Škoda, že ty fotky nejsou kvalitnější.
Už jsem psal grimimu v SZ že to nemusí být ostříhané, ale krátkoploutví samec. Pokud ovšem si všichni jste jistí, že to není samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 11:11 Muž Spycee [9] - Rostliny
Fotka k příspěvku a další

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 11:04 Muž Spycee [9] - Rostliny – betta
Fotka k příspěvku ted sem videl neco podobneho ve zverimexu v Teplicich normalne 2 betty vipadali jako ze maji ostrihane plutne podle me by to laik nepoznal

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:11 Muž čichavec27 [0] - Labyrintky – Re: Semtex
v tepločku je,teplota vody kolem 25stupnů a vzduchu 26-27:) takže se natu teplotu brzo dostane i ta voda potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: janmacu
Moc nepřehánějte, nebýt Merkurka, tak to sám budu těžko zvládat. Ale dík za to, že se vám ty miláčci líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:03 Muž Spycee [9] - Rostliny – Yana
si delas ze me prd** ne ??? jako ja uz sem betty vytrel, a cerpal jsem tyhle informace z odborne literatury !!! jo a tak se mi to takhle povedlo po vytreni sem odlovil samicky a samec pecoval sam o penove hnizdo i po vykuleni no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:49 Muž motýlek [275] – Re: Yana
:-) nebuď na něj tak zlá ... mám jen tak pro pobavení u želvy samečka se dvěma samičkami ... už několikrát dotáhl sameček potěr do rozplavání ... pak to samozřejmě společně sežerou ... ale jako návod bych si to rozhodně netroufl prezentovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:22 Yana – Re: Spycee
Skvely navod, ked mu das 4 samice tak hniezdo nikdy nepostavi a ked by aj hej, tak kym sa bude vytierat s jednou, tak tie zvysne sa POSTARAJU o ikry. Na svojich 16 rokov by si mohol mat vacsi rozum!!! A jasne ze ich aj zabije, ked im nedas ziaden ukryt, tak urcite rozzureny

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58055x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5001