Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:10 Bejb – Re: Sirah
Jo s těmi neonkami máš pravdu já to vím taky. A s těmi mečovkami mi to přijde škoda se jich zbavit ony jsou hrozne pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:02 Žena Sirah [11] – Re: Bejb
co se neonek tyce...jsou to hejnove rybky (a to je teda vseobecne zname, to vim odmalicka jako decko) a tri kusy opravdu nejsou hejnem. Ja mam ve 112l neonek 25. Jednak je to moc krasna podivana, kdyz plavou pospolu (i kdyz dost casto jsou rozplavane po cele nadrzi)a jednak se rybky citi bezpecneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:58 Žena Sirah [11]
Jak jsem, krom jineho, psala vyse, je to i o jedinci (stejne tak jak nekdo v pohode chova s neonkami skalary a jinemu skalary neonky lovi),napsala jsem zkratka a jednoduse svou zkusenost, ze mi bettak proste neonky pocuchal. Ale vratit jsme ho nesli, poridili jsme mu vlastni nadrz. Na tom, ze si nekdo precpe rybama 30l nadrz, coz by se dalo povazovat temer uz za tyrani, ale rozhodne nic nemenim.
Co se tyce 6l nadrze - mi i pro jedineho samecka Betty prijde malo. Ale myslim, ze 15l staci. Nas bettak ma 12l akvarko, ma tam krom jineho koren a pod nim skrys, ma tam pekne rozrostly ruzkatec a na hladine plovouci rostlinky, kryci sklo a taky osvetleni (slabe - betty moc ostre svetlo nemusi).
Pravda, ze mi asi nepovi, ze se mu to zda malo, ale jako rybicka mi prijde, ze je v poradku. Nekdy je zasity v rostlinkach, jindy pod korenem, pak zas se naparuje pred svym odrazem ve skle...a velice rad priplouva, kdyz mu neseme granulky. Krom toho i jeho zevnejsek vypovida o tom, ze rybka nestrada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:48 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Bejb
taky bych se zbavila tem mečovek, byl bys na tom pak líp, jsou velký a prasátka ;-) Jedna taková mečovka toho vyprodukuje snad tolik jak deset neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:44 Bejb
Já jsem se chtěl jen zeptat a těd se tu vsichni akorat porvou z toho vseho jsem pochopil jen ze to moje akva je preplacane a nic jinyhotam cpat nemam. Az na to ze na zacatku znela otazka jestli mohu dat bojovnici do 6 litru ta mi byla zodpovezena ze ne. A vím že 3 neonky jsou dost málo. A že do 30 litrů je to blbost. Ale hold smůla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:46 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Michal
První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit /tráví vaječný žloudek/. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu, nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou. Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v nádržce /silné vzduchování nebo proud vody má za následek umlácení potěru/. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví. Po cca 5 týdnech od vylíhnutí začíná přijímat i jinou potravu. Potěr roste nestejnoměrně a je nutné třídit jej podle velikosti.

okopirovano z atlasu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:43 Michal – Beta
Ahoj , dnes se mi vylíhli mladý Bety ... potřeboval bych radu jak se o ne postarat a čim je krmit ...predem díky za odpověd ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:06 Muž sabreman [3] – 30 litrů a 100 ryb
Pro všechny majitele přecpaných 30-ti litrovek: darujte rybičky přátelům, vodu vylijte a za 1000,- korun si raději kupte aqua-spořič obrazovky do počítače! Tam si můžete vesele přidávat rybiček, kolik chcete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:00 Muž Sewer [99] – Re: Sirah
No, jak už mě tu někdo nepěkně zkritizoval, nejsem zrovna moc zkušený ... nicméně můžu z vlastní zkušenosti znovu říct, že jsem měl páreček Bett ve společném akváriu a dalšími rybami a nebyl jediný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:25 Žena Sirah [11]
omg, dalsi inteligent, co ma 30l nadrz...a v ni neonky, dania a pta se zda, by tam mohla jeste betta...jasne, mohla, proc ne? Akorat ze pulku rybicek ozere a druha vychcipa stresem...
Ale pokud vlastne planujes uhyn, tak je to v poradku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:06 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Petula6
z případě úhynu? Ty už počítáš s tím že zdechnou? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:40 Petula6 – :)
Děkuji mám velké akva cca 30 litrů,teď v něm mám rybičky už dané,ale v případě jejich úhynu jsem přemýšlela o bojovnici..sameček + 2 samičky..ale co jsem koukala,ty se snadno vytřou,tak bych se ani nechtěla koukat jak požírají ty mladý ano a zase jeden sameček mi příjde málo..a pak jestli se snese s ancistrusíkama! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:35 Žena Sirah [11] – Re: Sewer
ne vsechna dania jsou preci zavojove formy...
a jak rikam, do dvou dnu jsem mela neonky oskubane, takze ja bych k nim uz bettu neriskovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:33 Muž Sewer [99] – Re: Petula6
S neonkami by neměl být problém (Betty nejsou vrazi ;-) ), ale dania mají závojové ploutve, takže zde by se problém mohl vyskytnout. Snad poradí někdo, kdo má s touto kombinací zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:32 Žena Sirah [11] – Re: Petula6
to zalezi jak mas velke akvarko, jak zarostle, kolik ukrytu a kolik ryb...a pak na jedinci betty...me betak do dvou dnu oskubal vsechny neonky...tak dostal svuj vlastni domecek a ze spolecenskeho sel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2010 19:31 Tereza
Já nevim, tady radí každej, kdo je chytrej jak rádio a pak to dopadá tak, že člověku, co má nacpaný mečovky ve třicítce (prostě blb!) by tam strkali ještě pár bett (ještě větší blb!). Nemělo by se povolit radit jen někomu? :) Nebo by aspoň ti zkušení (autoři webu jistě budou vdět kdo) mohli bý v diskuzi nějak označeni třeba jinou barvou. Aby ten, kdo chce opravdu fundovanou radu, věděl, jak odlišit, kdo mu ji dává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:31 Petula6 – Bojovnice
Ahoj,mám otázku jestli se bojovnice pestrá snese s daniem pruhovaným nebo neonkami.. :) děkuji za odpověď ! :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:26 Žena Sirah [11]
Tak ja verejne priznam, ze jsem se zdesila, co vse je nekdo schopen narvat do 30l akvarka...pokud vazne jdes kupovat akvarium, tak kup aspon 112 l pro to vsechno co tam je...
v tomhle pripade chapu, ze si radil kolegovi, aby do 30 l k tem mecovkam, pavim ockum a 3 (!) neonkam nacpal jeste bettu!
Jasne chybama se clovek uci...nejdriv nakoupime mrte a mrte rybicek, protoze tahle je taaaak krasna a tahle taky...a pak jdeme zjistovat, jestli cirou nahodou rybkam neco nechybi...ach jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:16 Muž Sewer [99] – Re: Sid
Pro klid tvé duše - zítra jedeme koupit další akvárko speciálně pro tento páreček čichavců ;-)
Vím, že je to přeplácané, je to moje chyba, kterou se snažím co nejrychleji napravit tím, že zřídím další akvária... Alespoň budu mít pestřejší pokoj. S přítelkyní jsme neznale nakupovali ryby, které se nám líbily. A? Chybami se člověk učí ... získávám zkušenosti.

Omlouvám se za offtopic, další připomínky k tomu mi už prosím posílej v SZ, dík.

EDIT: Teď to znovu pročítám a možná jsem tě špatně pochopil. No...máme tam páreček zlatých čichavců a 3 malé samičky čichavce modrého. Zítra začnu dělat akva pro ten pár těch zlatých a v nejbližších dnech další akvárko pro ty modré, ke kterým přibude sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:12 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Sewer
Vysvětlím veřejně:
Ano, to je reakce na nechutně přeplácané akvárium.
Ta nádržka je malá pro chov dvou šedých čichavců - kolik jich tam máte vy?
Pro mne - hrůzinec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:54 Muž Sewer [99]
Bejb - to by nemuselo být tak zlé ;-) . Já bych tam páreček Bett klidně dal, ale hlídej, jestli sameček nenapadá paví očka.

Sid - tvojí odpověď nechápu... to byla reakce na moje video? Kdyžtak SZ, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:03 Bejb – Re: StrNd4
3 mečovky asi 8 cm 2 paví oka a 3 neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2010 08:33 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Sewer
To je neštěstí! sad
Děti, nedívejte se tam! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 22:46 Muž Sewer [99] – Re: StrNd4
Pokud je to, které má na fotkách, tak tam zase tolik ryb nemá. Já mám taky 30 litrů a mám tam řekl bych více ryb a daří se jim skvěle - video z krmení www.youtube.com/…
(má tvar krychle, přední sklo je lehce vypouklé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:41 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Sewer
No presne ale s tim akvarkem by to fakt nezkazil ted uz je to jedno jestli tam da betu nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:24 Muž Sewer [99] – Re: StrNd4
Jednou Bettou by nic zkazit nemusel... ale větším akvárkem taky ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:22 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Sewer
No ja si myslim ze uz jednom neonky tech bude asi 10 ks i kdyby mel par mecovek a nejaky to oko tak uz je to prerybneny na sto sra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:20 Muž Sewer [99] – Re: StrNd4
Dobrý postřeh! Píše očka, neonky a mečovky ... jestli to má po desíti, tak by každopádně chtěli víc prostoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:17 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bejb
Tak myslim ze to 30 l akva uz prerybnene je kolik tam mate tech mecovek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:16 Muž Sewer [99] – Re: Bejb
Z toho co jsem četl by mohl paví očka ohrožovat, protože samci mají závojovou ploutev.
Já jsem ho kdysi ve společném akváriu měl a nebyl s ním jediný problém.
Měl jsem tam běžné rybky, asi jako ty... a pavích oček jsem tam měl poměrně dost.

Možná byl hodný proto, že jsem ho čas od času zabavil zrcátkem abych se mohl podívat na jeho krásu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:13 Bejb
Jo děkuji já mám 30 litrové ale v něm jsou mečovky neonky a paví očka a už těď je to asi prerybnené takze ho tam cpat nechci bylo by to zbytecne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:11 Muž Sewer [99]
Hmm, v prodejnách se běžně Betty prodávají v malých nádržkách. Jednou jsem je viděl i v těch asi 5cm vysokých krabičkách na salát. U nás to v akvaristice řešej tak, že šoupnou do každého akvárka jednoho samečka.
Já bych ho v 6ti litrech nechoval sice mu to "stačí", ale ty by jsi taky nerad žil v jedné místnosti.

Raději bych ho dal do většího akvária k dalším rybkám. Pozor na závojové formy, mohl by je napadat!

Určitě bych něměl to srdce dát mu míň jak 20 litrů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:33 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Bejb
sice to bojovnice přežije, i když s čistotou vody to takhle moc nepůjde, ale podle mě to je týrání zvířat, ju takhle mít celej její život hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:31 Bejb – Bojovnice pestrá a její potřeby
Dobrý den,
Nikde jsem nemohl najít jestli by mohla bojovnice pestrá žít v 6 litrovém akvárku a jak hustě osazeném. A také jestli potřebuje filtr nebo jen častěji měnit vodu, protože v e zverimexes je mají v malých nádžích s jednou kytkou a bez filtru.
Prosím poradtě předem děkuji za vaše příspěvky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: samik002
klidně se můžou třít i druhý den, mě se to tak stalo už asi 2x u nových ryb.....

filtrace v odchovném by měla být, ale až v době, kdy se mladé rozplavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 17:39 samik002
ahoj chtěl bych poradit mám samečka bojovnice a v úterý si jdu pro dvě samičky za jak dlouho tak můžu očekávat že se budou třít a musí být v odchodném akváriu na potěr filtrace díky moc za každou odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:02 Luke – betta
pozadí je 3D z polystyrenu......to nevím jestli je to problém že se vubec naparuje, tomi řekněte vy :) ,bude se v tom případě asi naparovat každý den od setmění do cca 23:00 kdy jdu spát. Pristě mě takový reakce na světlo a tmu zaskočila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Luke
To že se naparuje je problém?
Je to pro ně přirozený, tak ať si dělá co chce ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:53 Bart Simpson – Re: Luke
jaký je pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:52 Luke – betta
nn, žádné zrcátko nikde není, jen sklo od akvária. prostě zhasnu v pokoji a ona se hned nafoukne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:48 Bart Simpson
to zrcátko je tam pořád??pokud ano tak se nedivím zrcatko max na 2h denně X-) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:44 Luke – betta - když zhasnu tak se naparuje !
Ahoj, je známo, že když dám před bettu zrcátko tak se naparuje a rozevírá žábra protože si myslí že je tam s ní její sok! Ale me to dělá i když v pokoji zhasnu a nechám svítit jen akvárkko. Jakmile před ní nšco postavím nebo rozsvítím v pokoji tak se sklidní, ale jakmile zhasnu tak se celá nafoukne a vypadá teda hrůzostrašně :) Nevíte čím to je? myslel jsem že se tam něják vidí když už je tma ale pořád mě nenapadá jak....

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:49 Žena Kerze [14] – Re: sabreman
Díky za instruktáž. Chystám se pořídit páreček, tak asi bude potřeba to přikrýt... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 13:13 Muž sabreman [3]
Ideální teplotu pro Betty najdeš všude v atlasech i na netu, já udržuju 25°C. Důležité ale je, aby teplota vzduchu nebyla výrazně nižší, než teplota vody. Třeba při 25°C vody je 20°C vzduchu špatná teplota. Rybky, jak určitě víš, dýchají vzdušný kyslík a mohly by se nachladit. V tomto jsou hodně náchylné hlavně mladé ryby. Co se týče vyskočení z akva, neměl by s tím být problém, pokud chováš jednoho samce nebo jen samice. Ale jestli máš párek společně, mohla by samička při úniku před samcem vyskočit. K úkrytu jen tolik, že mé 2 samice se rády schovávají do kořenů a pod listy, a to i když tam teď s nimi samec není. Jsou to prostě klidné rybky, které mají klid i rády. Občas nevidím betku třeba půl dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2010 09:27 Marekkt
proste ho zober doprstou a o nijaku tupu somarinu ho mrd miechov a mas .. ja som rybar a mam v tom proste prax :-D a co sa tyka kapra .. je to priblizne take iste len az nato ze kaper ma cca 4 kg a toto tuna ma max 10 g xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 08:39 Žena Kerze [14]
Zdravím všechny, mám dotaz, ideální teplota vody pro Betty je tedy jaká ? Standard kolem 24-25 stupňů ? A - může být akvárko, kde jsou Betty úplně odkryté nebo potřebuje nějaký kryt ? Ptám se kvůli tomu jestli nevyskočí jako třeba Čichavci ? Díky za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:04 Bettak – Re: Bettak
Dalsi změna průběhu - nyní již vypadávají jikry - přibližně vždy po 8 kusech..

ALE samec je posbírá do pusy a nevidím, že by je dával do hnízda... Jestli je nejí?? Ale podle literatury a internetu by neměl...... ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:45 Bettak – Re: Bettak
Další změny tedy.. Už se jim podařilo "spojení", byli v křeči několik vteřin...ale žádné jikry... Asi to samička vypustí až na několikátý pokus?

Cítím se, jako bych měl být tatínkem..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:37 Bettak – Re: Bettak
Tak to vzdycky vypada, ze uz ji chyti..ale vyklouzne na posledni chvili a pak se vznasi v "kreci" chvilku... Myslite ze i tak samicka vypusti jikry, kdyz se oplozuji az ve vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:16 Bettak – Re: warra
Je výrazně napruhovaná a má hodně zduřelou bradavku

NOVINKY:
teď už se páří, ale vypadá to, že je nějaká moc velký na samce asi... On ji nedokáže pořádně obtočit. Vždycky mu vyklouzne a on pak zůstane stočenej pár vteřin, než to zkusí znovu... :(

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4951