Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kerze
jak jsem psal níž, nej je živé popř. mražené....

ty skvrnky, no může to být tím, že se samičky mezi sebou pošťuchují....

to že rostou před očima bude asi tím, že se plní jikrami....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 18:11 Žena Kerze [14]
Semtex napsal: určitě, tyhle ryby jsou lovci hmyzu a korýšů, žádná náhražka to nemůže nahradit...
ono s těma granulkama opatrně, může v nich být moc bílkovin a vzhledem k tomu, že moc pohybu nemají, můžou tloustnout....

A jaké krmivo je tedy pro Bojovnice nejlepší ? Živé asi raději pořizovat nebudu - co mražené ?
Jinak, mám Bojovnice v nádrži 30 l - 50cm na délku, takže se můžou proplávnout, si myslím... :-)
A ještě jeden dotaz - moje samičky opravdu rostou před očima - hlavně břicho a včera jsem si všimla červených skvrn ,jako ranek nebo co, kolem hlavy - jakoby jim tím objemem až praskala kůže, nevím jak jinak to vyjádřit - je to normální ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 18:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kerze
určitě, tyhle ryby jsou lovci hmyzu a korýšů, žádná náhražka to nemůže nahradit...
ono s těma granulkama opatrně, může v nich být moc bílkovin a vzhledem k tomu, že moc pohybu nemají, můžou tloustnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 22:18 Žena Kerze [14]
Vadí nějak střídmá strava Bojovnicím ? Můj samec je obrovský nádherně vybarvený ploutve má až na dno a samičky, které jsem koupila menší, rostou doslova před očima a je vidět, že jsou plné jiker - krmím pouze granulemi a vločkami... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:47 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kerze
Jenom granule? Jestli on nemá permanentní hlad.
Bojovnice jsou nadlábnutý dostatečně, pokud mají zřetelně zvětšené bříško.
To neplatí pro samice plné jiker, ty neví co je štíhlá línie. Ale i u nich jde pozorovat větší objem břicha.

Jak jsem psal níž, granule, sušený či vločkový krmiva jen doplňkově a jako hlavní krmivo živou, nebo mraženou potravu.
Jedině tak máte jistotu že nejen Betty ale i ostatní ryby nehladoví.

Kdo jste byl u nás, mohli jste si všimnout, že dobrá a pestrá strava má zásluhu na mohutném vzrůstu ryb, u bojovnic je vidět jak jsou samičky nabobtnalé jikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:35 Žena Kerze [14]
Sirah napsala: ale ze 5 minut krmeni je jak pro jednoho bettaka, tak zaroven pro spolecenske akvarko s 30 rybkama "idealni" - to se mi fakt nezda...
:-) Proč ? Mně to připadá logické. Jen do společenského nasypeš více žrádla a co ryby nezbaští do 5 minut, tak odstraníš. U Betťáka taky, jen mu dáš poměrově míň. Já ale 5 minut nekrmím. Betťákovi sypnu 2x denně pár granulí, které schramstne hned. Už plave k hladině, jak mě vidí a když mám pocit, že by si ještě dal, tak mu přidávám po dvou třech granulkách dokud nemá dost. Taková společenská večeře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:09 Žena Sirah [11]
me by teda taky celkem zajimalo, jak je to s objemem krmeni bettaka...jako nazor "co rybicka/rybicky sni do 5 minut" je podle me absolutni nesmysl, protoze tady leckdo na foru tvrdi, ze idealni je 5 minut, coz bych jeste prehledla, ale ze 5 minut krmeni je jak pro jednoho bettaka, tak zaroven pro spolecenske akvarko s 30 rybkama "idealni" - to se mi fakt nezda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 17:12 RAP – Re: Semtex
Ano, záleží na povaze samce. Jinak já mám bety společně s rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy a rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova, k nim otíky a rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly . Jinak cichlidky bych moc nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Zinka
na dno určitě menší druhy pancéřníčků a sumečků, třeba Otíků....
10 samiček bett je si myslím zbytečně moc, ale tak 2-3 by šli...

co k nim je hodně možností, já mám třeba dánia, black molly, mečovky, tetry černý...
prostě rybky asi v jejich velikosti...
z větších by mohl být nějaký čichavec, ale jen pár....
nebo cichlidky, pokud to nebudou nějaké moc agresivní velké druhy.....

ono hodně záleží na povaze Bettaka..... na foru je o tom hodně napsaný -----
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: No Name
tak to krmivo spíš jen doplňkově, jinak jim raději pořiď třeba mraženou patentku, artemku atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 11:24 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Zinka
Fotka k příspěvku Pokud s bettkami začínáš,bylo by asi nejlepší doplnit bettíkovi akvárko takovými 10 různobarevnými samičkami a udělat ho hodně členité a zarostlé.Jinak záleží na povaze bettíka.Pokud je mírumilovný,ve větším akva může být třeba s razborkami.Naprosto nevhodné jsou rybky které okusují ploutve.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 09:50 Žena Zinka [1]
Ahoj, potřebovala bych poradit.

V pátek jsme si v důsledku náhlé touhy udělat si něčím radost koupila samečka bety. Vybavena cca 8litrovou skleněnou koulí, nějakou tou kytkou, kamínky, žrádlem a 6 litry vody z jeho domovského akvárka jsem si to všechno přinesla domů a sedla si k netu, abych se podívala, jestli čistě náhodou mojí rybičce ještě něco nechybí. Díky tomu jsem už asi za 20 minut věděla, že jsem učiněněj rybí Herodes, že chudák beťák to má u mě horší než v koncentráku a že jediná ryba, kterou můžu chovat, je ta ze spořiče obrazovky. Co to udělalo s mojí karmou, nechci radši vědět, jisté je, že pokud se příště zrodím aspoň coby ploštice, budu moci mluvit o štěstí.
Ráda bych s tím něco udělala, strávila jsem tedy víkend brouzdáním po všech možných i nemožných stránkách o akvaristice, přeměřováním nábytku a diskuzí s přítelem, až jsme se nakonec dohodli na cca 85litrovém akváriu, které bychom rádi oživili ještě dalšími rybkami.
Bohužel v otázce, jaké rybky se hodí k betě, nepanuje taková shoda jako v názorech na chov rybiček v kulových nádobách – zatímco někde jsem se dočetla, že bety jsou krom vnitrodruhové nesnášenlivosti mírné ryby, jež se snesou v podstatě s každým, o pár stránek dále stálo, že beta je mrcha, jejíž přítomnost v nádrži se přímo vylučuje s neokousanými ocasy ostatních rybích příslušníků.
Můžete mi prosím tedy někdo poradit, jak by mohla vypadat skladba ryb v nádrži udaných rozměrů? Mám o tom zatím jen velmi vágní představu, líbilo by se mi hejno nějakých menších rybek, 3-4 velikosti bety, a pokud to akvárium této velikosti snese, i 1-2 rybky o něco větší. Ráda se ale nechám usměrnit, jde mi především o to, aby se rybkám společně dařilo.
Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:20 stanulik
super dakujem za rady zajtra idem kupit topitko xel som uz dnes ale ked som videl cenu za topitko na 25l-50l akvarko mal som dost ze 20euro a ja som kupil od 75L-150L za 10.50e no hroza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:08 stevo112
neviem presne ako casto... ale davaj len tolko kolko stihne zjest do 5 minut X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 18:51 No Name – Krmení bety
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak často bych měl bettu krmit. Mám krmení Hikari Betta Bio-Gold a nejsem sem si jistý, kolik granulek a jak často bych ji měl dávat. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 22:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: stanulik
rostlinky určitě, plovoucí jsou nej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 21:39 stanulik
jj to som chcel napisat.a su potrebne nejake rastliny mam dost vela plavajuceho machu ci to bude stacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 17:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: stanulik
asi si chtěl napsat, že nepotřebuje vzduchování - ne to není nutné, jen molitanový filtr a topítko, pokud ti teplota vody klesá pod 25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:33 stanulik
bol som tam kuknut super stranka ale vela hladania a to pre mna neni len sa opytam ak som spravne cital bojovnica nepotrebuje k zivotu filtraciu staci ten penovy filter a ohrievac kedze sa nadychuje z hladiny a mam ich medzi gupkamy a mecunmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: stanulik
filtrace je jeden z důvodů, sameček není schopný zbudovat hnízdo.
potom jde o to, jestli jsou tam i ostatní ryby.....
jinak se víc dozvíš na www.splendenspower.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:59 stanulik
jaj mam tiez bojovnice jedneho samceka a 2 samicky a ani naznak bitky.zo zaciatku sa predvadzal ale teraz uz uplne super.Len mam stve ze sa nexu vytret co ma mrzi neviete nieco poradit mam 70l akvarium rastliny mach,filtraciu.Ja osobne si myslim ze je to koli tej filtracii strasne mi vyri hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 10:30 Muž Yirka [8685] – Re: Kerze
Proč v Hornbachu za 30, když v krámě koupíš kokosák za polovic a máš z něj úkryty dva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 09:57 boaconstrictor – Re: Kerze
to je dobrej nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 08:47 Žena Kerze [14]
Co kokosovou skořápku - v Hornabachu za 30 Kč ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 08:27 boaconstrictor – Re: Kristýna
akvárko má asi 25 litrů, tak nevím jak by se mi tam kamenný barikády a další květináče vešly. Víc pistíí a růžkatců mám ve společným akva. To tam dát můžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 22:58 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: boaconstrictor
Když se podívám na fotku, vidím, že skrýší je tam málo a plovoucích rostlin také. Hladina by měla být z větší části zarostlá. Pistií je tam opravdu málo. Já kdysi neměla k dispozici plovoucí rostliny, tak jsem vzala kousek polystyrnu, a kružítkem (kroužila jsem hrotem) jsem vykroužila kruhovou díru. Tvar díry je fuk, hlavní je, že to plnilo funkci opory hnízda.
Skrýší je opravdu málo, protože za květináč se bettka opravdu neschová. Dala bych tam nějakou kamennou barikádu a možná prázdné poklopené květináče, opř. volně rostoucí rostliny (nekořenící v substrátu) jako je třeba egerie nebo růžkatec. Pak bettina schová před samečkem.

Pokud by bylo skrýší dost, samička by se mu schovala i přes to, že za ní pořád plaval. Prostě by se mu například v hromadě kamenů ztratila z dohledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:08 boaconstrictor – Re: jajaapaja
pokud se podíváš na fotku tak vidíš, že tam jsou květináče i plovoucí rostliny. Jsou tam pistie. On za ní plaval pořád, takže se ani neměla šanci schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 19:15 Muž jajaapaja [174] – Re: boaconstrictor
dej tam nějaké schovávačky,Plovoucí rostliny ať se ma samička kam ukrývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:35 Žena Kerze [14]
Já mám dvě samice v karanténě v 16l akvárku a samce ve 30l. Akvária jsou vedle sebe, takže na sebe vidí, furt jsou u skla a čumí na sebe. Samec už má hnízdo přes půl hladiny. Myslím, že stačí dát samici do vedlejší nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:52 boaconstrictor – samička betty ze dne na den zlenivěla
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz. Chtěl jsem nechat vytřít bojovnice, tak jsem dal samečka do vytíračky a potom k němu přidal samičku. Zběsile ji honil, tak jsem ji dal do plexi porodničky, aby plnila funkci komínu. Dorážel na ni přes sklo, ale hnízdo ne a ne stavět. Už v tuto chvíli jsem zpozoroval, že se samičkou není něco v pořádku. Polehávala na dně a občas se vyplavala na dechnout. Jindy je čilá a aktivní, pořád u hladiny. Tak jsem ji vrátil do společného akva, ale situace je stejná. Schovává se za rostliny a válí se u dna. Nemá ani zájem o žrádlo, jindy se o něj mohla přetrhnout. Voda je ve vytíračce i společným stejná. Mám ještě jednu samičku, tak bych to zkusil s ní. Myslíte, že jí mám dát zase do komínu nebo jí nechat volně u samečka? Jak zhruba dlouho by měla být popřípadě v komínu, než sameček začne stavět hnízdo? Bojím se ale, že by ji sameček mohl utlouct, kdyby byla volně. Fotku vytíračky přikládám. Nejvíc mám ale starost o samičku, protože se úplně změnila (od tý doby co jsem jí dal do vytíračky) O chovu bojovnic jsem pročetl všechno a už je asi dvakrát úspěšně odchoval. Děkuju za rady.

Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 15:45 Muž Dohny [4] – Re: Dohny
Oprava: co myslíš s tou black molly? ta by šla? A nebo samičku od bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 15:23 Tho0or – Re: Dohny
Teploty by pro bettu ideální nebyla, ale je schopná v tomhle žít. Ale bude se ti nejspíš honit a okusovat s očkama(bere je jako samce svého druhu...) a asi určitě ti bude i dlabat malý od oček..., takže betta asi neni nelsepší nápad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 15:20 Muž Dohny [4] – Re: solem
Zdravím, mám 45l akvárko, je tam 5 pavích oček a jedna mečovka co mi zbyla. 2 paví očka jsou dospělí, ale zbylí 3 jsou mladý. tipuju tak 1-2 měsíce. Už jsem je dal dohromady a jsou v klidu. chtěl bych tam ještě něco přidat pro spetření, říkal jsem si jednu bojovnici nebo black molly. Topítko nemám, takže dopoledne mi voda klesne na 21-22° ,potom se to zvýší. Co myslíte? Má to cenu? Jde mi hlavně o to, aby nepožíraly ty mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:10 Bejb – Re: Yirka
Jo je u mne v pokoji a ja bych to chtel jako karantenu, odchovnicku a vlastne ti sneci tam jsou protoze v tom druhem mi vadi je jich tam moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:01 Muž Yirka [8685] – Re: Bejb
Pokud to tak má být i do budoucna a nádrž je v obytné místnosti a ne někdy na chodbě tak to může fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:58 Bejb – Re: Yirka
To je jen 7 litrova kde se snazim rozmnozit kytky a je tam nekoli sneku jinak nic rybicky.net/nadrze/9622
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:56 Muž Yirka [8685] – Re: Bejb
Teplota víveméně kopiruje teplotu okolí s tím, že svícením můžeš teplotu v nádrži zvýšit. Což ovšem v noci bez topení může zejména u malých nádrží znamenat větší pokles. Vždy však bude záležet na tom co hodláš v nádrži chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:55 Žena Sirah [11] – Re: Bejb
tobe je tezko radit, bud budes mit prerybneno (a budou se ti tam hromadit skodlive latky) a pro rybky to asi nebude nic prijemneho a nebo budes mit minimum rybek, ktere se budou citit dobre...
Za me: max bych nechala ty 3 mecovky a toho tveho "anticitruse" a nebo bych nechala nekolik pavych ocek...jak jsem rikala, neonky tam vazne nemaji co delat a tim mene v poctu 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:51 Bejb
Těd je tam 22,5 stupne tak za 2 hodiny sem napisi hodnotu novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:44 Bejb – Re: Yirka
Tak já ho tam přendám z druhého kde je topeni a je tam teplota stabilni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:43 Muž Yirka [8685] – Re: Bejb
Pokud nemáš čím měřit, tak je to těžké posuzovat nakolik a o kolik teplota kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:36 Bejb – Re: Yirka
kricí sklo mám a poměrně dobře těsní a teploměr ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:23 Muž Yirka [8685] – Re: Bejb
A máš tam teploměr? Krycí sklo, aby teplo tak rychle neutíkalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:21 Bejb – Re: Yirka
jo to jsem zkousel svitim celý den ale pořád je voda studená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:19 Muž Yirka [8685] – Re: Bejb
Třeba svícením....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:09 Bejb
Dobrý den, je nějak možné vytopit akvárko bez topení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2010 08:23 Žena Kerze [14]
Hm, v neděli jsem zkusila Betťáka z karantény šoupnout do šedesátky k ostatním rybám a kdybych tam hodila žraloka, tak asi nemohl nastat větší šrumec. Jak uviděl Razbory okamžite se načepýřil a vyrazil proti nim. Chvíli jsem je nechala se honit, ale bylo vidět, že všechny ryby jsou ve stresu, takže jsem Betťáka vrátila zpět a zajela mu koupit novou třicítku. Sousedka vedle má Betťáka s ostatními rybami bez problému, asi je to kus od kusu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:10 Bejb – Re: Sirah
Jo s těmi neonkami máš pravdu já to vím taky. A s těmi mečovkami mi to přijde škoda se jich zbavit ony jsou hrozne pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:02 Žena Sirah [11] – Re: Bejb
co se neonek tyce...jsou to hejnove rybky (a to je teda vseobecne zname, to vim odmalicka jako decko) a tri kusy opravdu nejsou hejnem. Ja mam ve 112l neonek 25. Jednak je to moc krasna podivana, kdyz plavou pospolu (i kdyz dost casto jsou rozplavane po cele nadrzi)a jednak se rybky citi bezpecneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:58 Žena Sirah [11]
Jak jsem, krom jineho, psala vyse, je to i o jedinci (stejne tak jak nekdo v pohode chova s neonkami skalary a jinemu skalary neonky lovi),napsala jsem zkratka a jednoduse svou zkusenost, ze mi bettak proste neonky pocuchal. Ale vratit jsme ho nesli, poridili jsme mu vlastni nadrz. Na tom, ze si nekdo precpe rybama 30l nadrz, coz by se dalo povazovat temer uz za tyrani, ale rozhodne nic nemenim.
Co se tyce 6l nadrze - mi i pro jedineho samecka Betty prijde malo. Ale myslim, ze 15l staci. Nas bettak ma 12l akvarko, ma tam krom jineho koren a pod nim skrys, ma tam pekne rozrostly ruzkatec a na hladine plovouci rostlinky, kryci sklo a taky osvetleni (slabe - betty moc ostre svetlo nemusi).
Pravda, ze mi asi nepovi, ze se mu to zda malo, ale jako rybicka mi prijde, ze je v poradku. Nekdy je zasity v rostlinkach, jindy pod korenem, pak zas se naparuje pred svym odrazem ve skle...a velice rad priplouva, kdyz mu neseme granulky. Krom toho i jeho zevnejsek vypovida o tom, ze rybka nestrada.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4901