Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:20 Veronika
Fotka k příspěvku Koupila jsem si samičku pojovnice pestré .Dala jsem jí k samcovi a zpočátku se snášeli dobře.Po několika dnech začala samička samečka napadat,zastrašovat ho a okousávat mu ploutvičky.Sameček se před ní schovává.Je to opravdu samička nebo mi ve zverimexu prodali mladého samečka ?
Za odpověď předem děkuji .

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:17 Muž hf [54] – Re: KAKTUS1010
Aha? vidíš, díky, to sem netušil.

BTW: Jak poznám že už mají vyvinutý labyrint? Rád bych je přendal do většího akva až budou plně dýchat, akorát nevím kdy to nastane. Přecejen je nesleduju dlouhodobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:08 KAKTUS1010
treba pravidelne menit vodu a vačšie separovat lebo tie vačšie vypušteju do vody hormony ktore brania tým malým rast...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:00 Muž hf [54]
Zdar,

Mě se taky v nestřežené chvilce vytřeli a mám asi měsíční potěr (cca 12 ks). Je ale normální, že část potěru je už třeba přes 1cm velká a nějaké rybky jsou pořád pidi, odhadem 3-4mm? Všechny jsou ve stejném 10l akvárku s filtrací, tzn. stejné podmínky, stejné krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 22:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Pudlinka
Buď BRP (bakterialni rozpad), nebo ty ploutve někdo z něj otrhal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2010 21:29 KAKTUS1010
No ked samcovi odoberieš hniezdo može dostat tzv. depresiu nemisu istý čas jest... Ale neni dobre ho nechavat v 30 litroch s dvoma samicami bud ho mu ošklbu plutvy alebo ho možu utlačat... ale samozrejme to može byt aj naopak... nie nadarmo dostali svoje meno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:37 Muž Deathbull [1927] - Cichlidy – Re: jajaapaja
Protože ve 30ti litrech by to bylo docela maso? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:27 Muž jajaapaja [174] – Re: jbh
Proč sis teda nepořídil jenom samce když si je nechtěl rozmnožovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:54 Žena Pudlinka [5]
Co znamená,když samečkovi odpadnou ploutve a jsou na dně akva? Viděla sem to u známých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2010 17:14 jbh
Ok, rikas ze to samice neprezijou kdyz bude mit mladata. Zabavil jsem samce zradlem v opacnem rohu akva a odsal jsem hnizdo injekcni strikackou. Tak jsem zvedavy, rikam si, ze si bud nevzpomene nebo si bude vybijet vztek... Pak to samice nepreziji tak jako tak, ale doufam ze ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.09.2010 17:12 JuraS – Re: jbh
Klasika. Dětem se koupí (protože vyvádí tak, že skoro praskají skla) malé akvárium a 2 křečci..a za pár týdnů je plné akvárium křečků..nikdo ze známých ani sousedů je nechce, ve zverimexu berou jen od prověřených chovatelů a se veterinárním atestem..a tak se pak dětem vysvětluje a vysvětluje...panelákový děcka..život..silnější přežívá..koloběh jídla..já měl zrovna před chvílí řízek co před nedávnem někde dělal chrochro...
prostě..s tím se musí počítat..zvířata znají jen žrát, srát a množit se..čím menší, tím rychleji a víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:00 KAKTUS1010
V takom malom akvariu samice dlho nepožiju ked ma male...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 16:54 jbh
A nebude samec agresivní na ostatní ryby pokud bude spolu s nimi a s hnízdem ve stejné nádrži? Nerad bych, aby se navzájem pozabíjeli. Zatím to tak sice nevypadá, ale v nejedné příručce právě tím odůvodňují nutnost odlovit z vytíračky od samce s hnízdem samici / samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 16:47 Muž Deathbull [1927] - Cichlidy – Re: jbh
Pokud nemáš zájem o potomky, nech to přírodě. Ona se postará :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 16:43 jbh – Vytřely se mi bojovnice. Co s tím?
Zdravím, mám takový problém. Mám 30 litrů akvárium a v něm 3 bojovnice - samice a jednoho samečka. Ryby jsem koupil před měsícem s tím, že by rozdělení sil mělo být ideální - tři samice se prý nezabijou (vytvoří hierarchii) a agrese samce se mezi ně rozloží. To vypadá, že platí, problém je ovšem s tím, že jsem jim zřejmě vytvořil lepší podmínky, než jsem chtěl a dnes jsem mohl pozorovat, jak si samec postavil hnízdo a s dominantní samicí se vytřel. Podotýkám, že to nebylo ve vytíračce, ani vytíračku nemám a nemám na ni prostor. V akváriu sou všechny ryby pohromadě s čerstvě nakladenými vajíčky, sameček hlídá hnízdo. Je to problém když se mi to stalo v normálním akváriu a ne ve vytírací nádrži? Myslím, že nemám dost zkušeností, času ani fyzických možností potěr odchovat, protože podle toho co jsem četl musí mít speciální podmínky jako zvláštní nádrž, jemné vzduchovaní, drobnou živou potravu a co já vím, prostě pravděpodobnost že je odchovám ve "společenském akváriu" se stejně limitně blíží nule. Proto mě napadlo, že bych vajíčka i s hnízdem odsál a vyhodil, bohužel však nedokážu odhadnout, jak moc je to dobrý nebo špatný nápad. Nebude sameček, který přišel o hnízdo agresivní na ostatní samice? A pokud bych mohl hnízdo prostě zlikvidovat, nebude je to stimulovat k tomu aby se vytřely znova? Nechci aby se zbytečně vyčerpávaly marným rozmnožováním, na druhou stranu se jich zase nechci zbavovat všech a ani je nemám komu dát :-(. Opravdu mi to nepřidalo na náladě, doteď vypadalo jejich soužití bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 18:41 kobra76 – Re: Stistko
ja som tez kupil samca a prvy den tiez secko prehanal.. ale na druhy uz tam je zakopana vojnova sekera... potlesk teraz normalne plava okolo ryb a zadny naznak agresie... asi si robil len respekt... rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 17:42 Lolok
Zdravim, chcem sa opytat ci by som mohol kupit skalara do 112l akva ak tam je bojovnica a 3 guramy modre. za odpovede dakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:47 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: jankaskodka
kdyby jsi 15 sec. proguuuuuuglil pavučinu, tak by jsi zjistil, že je mezi nima celkem velký rozdíl. Tohle je B. splendens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:23 jankaskodka – Re: Stistko
tiez mam podobnu skusenost, akurat opacnu...my sme zacinali s jednou bojovnicou samcom a k nemu sme kupili razborky, tetry, neonky, black molly...no po 20 minutach spolu v akva zabil 2 neonky, 1 razborku v noci normalne im odkusoval chvosty aby nemohol plavat, do jedneho dna sme mali o 5 rybiek menej, tak to uz ma nahnevalo ze nebudem sa pozerat ako zahrdusi vsetko co sa hybe v akva...tak sme ho darovali kolegovi, ktory ho choval sameho v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:13 lubo3695
Fotka k příspěvku je to bojovnica pestra alebo bojovnica prosta???:

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:36 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Stistko
Pokud opravdu neuvidíš,že nějaké rybě ubližuje,nenech se zviklat jménem ryby.Byl bych rád kdybych měl tak sebevědomého samce.Black Molly spíše vrací oždibování svých ploutví. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 17:26 Stistko – Beťák napadá ostatní rybky
Ahoj, dostal jsme dárkem do společenského akva samce Bojovnice pestré. Sice jsem z toho zrovna dvakrát odvázanej nebyl, ale tak jsem si řekl, že to s ním zkusím. Nejdřív byl Beťák takovej "zaprdlej" a moc se neukazoval, ale poslední dva dny to rozjel ve velkým. Začal napadat všechny rybky, na které narazím během svojí pouti akvárkem.

Teda až na parmičky pětipruhé, ty mu to holky nedaj a hned se mu začínají vrhat na ploutvičky. Tak jsem se chtěl zepat, jestli s tím máte někdo zkušenosti...myslíte, že se umoudří?

Jinak nevím, co s ním budu dělat...snad jedině, kdyby měl někdo z Vás zájem nebo ho zkusím darovat do akvaristiky :-)

Díky za info a omlouvám se, jestli už tady podobnej dotaz byl.

Kuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: RadioactiWe
ano, pokud je to ve vytíračce, tak jen jedna samička, ale pokud je ta nádrž větší (nad 30l) tak už je možné tam mít vícero samiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:22 lubo3695 – bojovnice
som ja ale blbec hned to napravim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 23:32 Muž RadioactiWe [189] - Labyrintky – Re: Semtex
Vždy sa to tu tak odporúča, vraj aby samček neuštval jednu samičku. Je to ale asi (určite) myslené v normálnom akvárku a je pravda že do odchovničky bez úkrytov to asi zrovna šťastná konfigurácia nieje hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 23:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lubo3695
Co se asi stalo, jen tvoje blbost. Copak se dávají 2 samičky k samci u bojovnic??? Buď rád, že js o něj nepřišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 22:49 lubo3695 – bojovnice
mam betuu ktoraa stavala hniezdo mal som pori nej 2 samički kuknem dnes rano a hniezdo je zburane a samček ma odhriznute z plutvi čao sa mohlo stať??:

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:46 nickisek – Re: romant
To už jsem se dívala. Ale všichni mají velká akvárka, mají v tom kytky i jiné ryby.. a mě kamarádka, která je chová ve velkém tvrdila, že pro ně ty 3 litry budou luxus. Ona má ty prcky v petkách, což se mi nezdálo, tak jsem si to chtěla ověřit. KAždopádně moc děkuji a ještě pročtu FAQ a jiné diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:37 R Muž romant [27849] – Re: nickisek
Mrkni se v sekci "Nádrže" na podobně velký akvárka a tam určitě načerpáš vědomosti stran vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:24 nickisek – Re: romant
V tom pádě si to musím promyslet, protože si tu velikost deseti litrů neumím představit a jediný místo, kam bych jí mohla dát je na stůl, tak aby se tam vešla.. A můžu ještě poprosit o rady ohledně filtrace? Jestli do tak malé nádrže filtr vůbec existuje.. Moc tomu nerozumím, tak pokud bych zjistila, že by rybka strádala, na pořizovaní se radši vykašlu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:16 R Muž romant [27849] – Re: nickisek
Tohle nebrat. Na jednu rybku bude stačit 10-20 litrů. Pro pár 30 a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:13 nickisek – Bettarium
Ahoj, chtěla bych si pořídit jednoho samečka Bojovnice, našla jsem bettaria o obsahu 3 litry, ale nevím, zda to pro rybku není moc malé a jak velké akvárium byste mi doporučili. Moc děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 12:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kobra76
Raději bych dal karanténu tak týden min. Ploutve dorostou, ale už nemusí být v původní barvě, jen průhledné. Dobře krm mraženou potravou a každý den vyměň tak 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 12:07 kobra76 – Re: semtex
a je lepsi ho dat do karanteny proe istotu aby to nahodou nedostali ine ryby...? inak sused ma tez samca v miniakva a hovoril ze aj jemu opadli plutvy a pak dorastli.. ale to se mi nezda.. nebo jooo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Forro
Pokud to budou filtrujíci krevetky, tak tady bych se nebál. Pokud to budou třeba Glass Shrim, Lancastri tak tu bych se naopak bál o bojovnice.
Ale rozhodně bych k bojovnicím nedával Krevetky do velikosti 4 cm. Ještě jsem neviděl bojovníci která by je nechtěla mít ke svačině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:30 Žena Forro [3]
Ted jsem cetla ze kdyz se daji k betce nevyrazne krevetky, ze je nechaji na pokoji, ale osobne si myslim ze je to u kazdyho jiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kobra76
Pokud je to nemoc BRP - bakteriální rozpad ploutví tak moc šancí na uzdravení nemáš.
Ale spíš to bude tou samičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 10:29 kobra76 – olamane plutvy
zdravim... mam spolocenske akva.. bojovnicu tam mam 1 samec a 1 samica...ryby nemaju medzi sebou ziadne konflikty... vsimol som si ze samcovi odpadlo par lucov z plutvy... je to normalni nebo to moze byt naka choroba -cital som niekde o takej.. ale ostatne ryby maji plutvy v poriadku...ma to len samec bojovnice.. dik za odpoved...cus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 19:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Pavel3
vražedná kombinace, ne v počtu ale zvoleném druhu obyvatel.....

... krevetky?? - krmivo pro bojovnice, očka, no je tu plno pozorování jak bojovnice oškubali převážně samečky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 19:45 Muž Pavel3 [0] - Raci, krabi, krevetky
Budu zakladat akvarium o objemu 30 litru. Chtel bych tam mít:
3x bojovnice pestra ( 1x samec a 2x samice)
3x pavi ocka
3x krevetka Red cherry
Myslite, ze by to slo. Nebude tam moc rybek?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 08:51 kaasha – Re: lubo3695
Nebudou. Vždyť bojovnice pestrá patří ke stavitelům pěnových hnízd, kdežto bojovnice prostá je tlamovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 22:41 lubo3695 – bojovnice
budu sa pariť ke samwec je z druhu bojovnica pestra (betta splendes) asamice su z druhu Bojovnice prostá (Betta simplex)????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 20:09 lubo3695 – bojovnice
ved ale ja som premiestnil bojovnice do 32 l aqva maju 1 raslinku hniezdo som robil z polistirenu a on tam dal bublinky krmim raz a den nie vela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lubo3695
to záleží na spoustě okolností....
1. velikost nádrže - 85l
2. zarostlé - máš
3. ostatní ryby, gupky - kolik?
4. jak často měníš vodu a kolik
5. krmivo - v prvních dnech života potřebují mladé hodně jemnou stravu
6. zapomeň že budeš mít v tomto akvárku nějaké mladé.... a pokud ano, tak to bude spíš zázrak a jedinců tak jako prstů jedný ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:27 lubo3695 – bojovnice
ako dlho vidrzia 4 bojovnice v akvarku bez filtra ked samček už stavia hniezdo__??:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 10:00 lubo3695 – bojovnice
zarastnute je dosť len je chudak taky zufaly že nahana aj gupky prtože samička sa mu schova do rastliniek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 09:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lubo3695
klidně přikup i 2-3 samičky, ale pokud nemáš akvárko trošku zarostlé, tak se budou honit pořád....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 07:16 lubo3695 – bojovnice
85 litrove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 22:23 Žena Linduš [166] – Re: lubo3695
jak velké máš akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 22:08 lubo3695 – bojovnice
pred 5 dnami som kupil samca isamicu on ju stale nahna a ona iba uteka nema by som samičku ešťe jedn prikupiť poradťe :-( :-( :-(

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4651