Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 11:45 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: Kobylka23
Jde o to, jake maji ploutve. CT je treba Crowntail. Asi lepe videt nez popisovat: bettysplendens.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:37 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Re: Merkur
Ja se omlouvam,ale nevim co jsou ty zkratky CT, VT, HM. :-O Zkusim je vecer vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:26 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Kobylka23
Nebo je popište. Možná jdu na to složitě, ale o jakou formu jde? CT, VT, HM..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 11:17 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Re: Merkur
Aha,dekuji za odpoved,zkusim to nejak vyfotit,ale mam nekvalitni fotak,takze nevim,jestli to pujde videt. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 09:32 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Kobylka23
Zrovna koukám na naše 3 měsíční Bojovnice, náš chov, jak se samec se samičkou třou.. U některých Bett jde znatelně rozeznat, kdo je kdo. Někteří samečci i v tomto věku jsou vyzrálí jako samci už starší. Kouknete a vidíte, že to samec je. U některých si můžete počkat i půl roku. Dle praxe se Semtexem víme, že jsme dlouho ( cca 6 měsíců i více )měly některé samce za samičky. Každý ten jedinec roste, vyspívá jinak, proto máte-li fotku, pošlete.
Každá samička i sameček se může chovat k druhým jinak. V jedné ze společenské nádrži co máme si plavou 2 samci a v pohodě. Jednoho zajímají jen holky a druhýho asi jen on sám. Také jsme měly samičky, který se mydlily, že šly každá do jiného akva.
Bojovnice se nechovají k sobě dle předpisu stejně, ať jde o samečky si samičky. Máte-li fotku, pošlete a uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 08:46 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky
Zdravim,mam 3 Betty Bojovnice.1x samce a 2samicky.A samec porad nahani jen tu 1 samicku,porad se pred ni naparuje a te druhe si "ani nevsimne".Samicky jsme kupovali od chovatele a udajne jim meli byt 3mesice.Ale nekde jsem cetla,ze pohlavi se pozna az v 6mesicich.Tak je mozne,ze mame 2samecky?Jak se pozna maly samecek bojovnice?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:13 Lucie
dekuji moc panove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:48 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Lucie
Jakmile budou malý Bojovničky plavat a uvidíte je, tak pod dobrým osvětlením odsajete hadičkou co je třeba. Po odsátí vody ještě překontrolujte kýblík, nebo do čeho budete odsávat vodu, jestli tam nějaký prcek není, aby jste ho vrátila zpět.
Jak uvidíte, že už tam některé plavou, rozplavávají se, jak již bylo zmíněno, nechte líhnout Artemii, ideální.
Teplotu jim nechte stále na 29 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:13 Lucie
a za jak dlouho od vylihnuti z vajicek je vhodne akvarko cistit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lucie
Líhnout Artemii.... nebo... je to teda dražší, ale na tyhle odchovy dobré.... Atison Betta Starter...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 17:49 Lucie
aha tak dekuji za pomoc zjistila jsem pak ze se samicka sekla za ohrivacem vody kde se vzdy schovalvala a umrela:(((tak doufam ze aspon nejaky maly betaky mi po sobe zanechala:/ jinak cimkrmit ??mam doma mrazenou stravu cervy a drtku z nich zmrazenou a nebo vlocky pro bety dekuji mocc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 16:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lucie
pokud Něco sbírali ze země, byli to jikry.
Samička jikry neklade, vypouští je a ty padají ke dnu. Samec, někdy i samička jikry sbírají a plyvou do hnízda. Jikry jsou malinketé - bílé nic. V hnízdě jsou sotva vidět. Pokud sameček samičku odhání od hnízda, tak jí co nejdříve odlovte. Sameček se teď bude o jikry starat (snad). Za asi 24-36 hodin, podle teploty vody, se začnou líhnout první bojovnice. Jsou to ještě "larvy" ne úplně ryby. Sem tam některá se dá vidět, jak se snaží dostat k hladině, do hnízda. Sem tam jim samec pomůže. Hodně často se stává, že jsou přichycené na stěně nádrže, listech rostlin, technice. Za asi 3-5 dní se rozplavou a začnou se shánět po něčem dobrém na zub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 16:39 Lucie
dobry den poprve jsme se pokousela odchovat bety a vse probihalo v poradku hnizdo postavene ze zecaku boj a ted i spolu dve hodiny ,,tancili'' a co jsem cetla behem toho by mela samice naklast vajicka .. jenze vajicka tam nejsou nebo se mi to alespon zda samice je pryc z hnizda a predtim dve hodiny spolu cosi sbirali ze zeme:o/ je jasny rozdil mezi penou ze samce a vajicky?dekuji a stale budu pozorovat prubeh

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:18 kamík – Re: Semtex
ano sameček byl menší...foto se pokusím dodat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:17 kamík – Re: katterinecka
ano mají dost úkrytů...vůbec to nechápu ale stalo se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kamík
je sameček menší než ta samička?
asi by to chtělo dobré fotky těch dvou aktérů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:31 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: kamík
a mají tam dost úkrytů? Živé rostinky a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:51 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: kamík
Na pár Bojovnic je velikost akvária dobrá. Samička může okousat ploutve samci, jako naopak. těch důvodů, vysvětlení může být i několik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:46 kamík – Re: Semtex
Akvárko má 54l vody. myslím 60 x 30 x 30 cm. A když jsme samici oddělili, tak byla úplně agresivní:(. Sameček je už v pohodě:), ale nevím kdy mu vyrostou poškozené ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kamík
Je to možné.
Velkou roli hraje vyspělost ryb, velikost nádrže, a taky ona dotyčná samice nemusí byt samice, ale samec.
V jak velké nádrži je máte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:42 kamík
Mám dotaz. Koupili jsme si Betu samce a samici:( ale když jsme je dali spolu do akvária, tak přes noc samice napadla samce:(. Ráno jsme našli samce bez ploutví...je možné, aby samice napadla takhle samce...děkuju za odpověď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 16:39 Muž janmacu [18] – Re: Semtex
artemku na líhnuti zrvna nemeli,došla,tak sem vzal hotovou loupanou extra jemnou malou ,ale výživnou,aspon to výrobce píše coze ,prckové zatim litaj jak splašení,ale se mi zdá že počty klesli,anebo už tak dobře nevidím ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 16:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: janmacu
Co ti prcci, už jsi je počítal, máš tu Artémku?
Už aby jsi ji dal líhnout.
Jsem zvědav jak ti porostou a ty barvy co vypadnou.

Doufám, že se bude dařit jako nám, už toho moc na prodej nemáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: janmacu
Díky Jane za chválu, jakou tu na nás pěješ potlesk
Snažíme se všem našim chovancům (nejen Bettam) poskytnout maximum, aby byli co nejvíc spokojený.
Jde nám o to, aby zákazníci dostali co nejvyšší kvalitu.
Potom není problém přivézt si ryby domů jako ty a dát je druhý den třít.
Naše ryby se snažíme krmit rozličnou stravou, tak aby se jim dostalo vše co potřebují.
Proto je možné vidět u nás ryby ve velikosti ryb nad kterou kde kdo žasne.
Třeba ty chovné samičky jsou tak velké, že by kdejakého petshopáka překousli vejpůl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2010 07:48 Muž janmacu [18] – Re: fxengine
skoušet,skoušet,skoušet, mě se to dřív nedařilo a to sem se snažil jim to co nejvíc ulehčit a lital okolo nich,bud vajíčka zblajzli,nebo si jich nevšimli,nebo nepostavili hnízdo atd,ted sem si dovez noví a ani sem o mladých nepřemýšlel a ono to samo.....,jen sem si všim,jak samec postavil velké hnízdo,ani nevím kdy samička vypustila vajíčka a už my tam lítaj 40 hodin mladí ani je nejde spočítat, zdravím Merkurka ,to vaše bojovničky tak za zařádili stydim a to sme si je brali od Vás teprv v sobotu odpoledne :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 21:55 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: fxengine
Obvyklem, snad pravidlem ve společšnském akvu odchovat malý Betty to asi nepůjde. Možná ho zkusit nechat nějaký ten den samotnýho v tom 10l akvu. Třeba po týdnu, i dříve, později tam dát samičku, on Vám možná začne dělat hnízdo, to by bylo nejideálnější, ale ten komínek tam dejte, dobře se dělá z petky od Kofoly. Tam samičku nechte tak dlouho, než tam bude slušný hnízdo. Oni by se měli na sebe nalákat tím, že jsou od sebe, ale vidí na sebe. Dle zvážení ji vypustíte k němu. Nesmíji však honit, aby se ho nebála. Ideálně, jak ji začne lákat pod hnízdo. Jak se vytřou, pokud se tak stane, tak až začne ji odhánět, tak ji vraťte do to 60l akva a on by měl sbírat jikry a dávat do hnízda. Tam zůstává, dokud nezačnou prcci plavat. Jinak je během doby co jsou spolu moc nepřekrmujte. A když se zadaří, nechte si líhnout Artemii. Protože máte 60l nádrž, můžete tam mít víc samiček.. ty 2, 3 klidně..

Jinak když to vše selže, zkusit si pořídit jiného samce, ale na to budete potřebovat aspoň 10l, aby někde byl, nebyl s nimi ve společenským. Nebo jinou samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 21:01 fxengine – Re: Merkur
Dík za odpověď,
teplota vody cca 28. Nejdřív jsem ho měl samotného v 10 l vytíračce. Pak jsem k němu přidal samičku. Hnízdo nepostavil, ale vytřeli se a to dokonce dvakrát. Jen se ty jikry rozkutálely po celém dně a nic z toho nebylo. Ted jsem je přendal do velkého akva 60L. Jsou tam s nima paví očka a platy. Dal jsem mu na hladinu kelímek cca 8*4 cm aby měl oporu pro hnízdo, ale nabublal jen trochu bublin u kraje a přes noc z toho byla polovička. Prostě ať dě+lám co dělám hnízdo nestaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 20:51 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: fxengine
Dobrý večer!
Může se stát, že se Vám samec nebude chtít vytřít, to se opravdu někdy stane. Ale snad ještě, aspoň tedy mne, chybí další info. V jak velké vytíračce je máte. Teplota vody. Zda-li je hned pustíte k sobě nebo ho tam necháte nějakou dobu samotného a pak do komínku dáte samičku, kterou po určitém čase vypustíte k němu. Ideálně ji vypustit, když má nějaký schopný hnízdo. Někteří samci si ho doopravují v průběhu tření a pak i po vytření. Kdy je vypustíte, jsou spolu, jak se k ní chová. Máte je spolu puštěný jak dlouho? Někdy je dobré zkusit zase odlovit samičku, nechat ho tam samotného a jak zase postaví hnízdo, dát mu ji tam, první do komínku.. Jsou-li podobně velcí... Možností je jistě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:34 fxengine – Neaktivní Beťák
Zdravím,
mám párek bojovnic a beťák se pořád nemůže rozhoupat postavit hnízdo. Mám ho už přes měsíc. Vždycky jen nafouká trochu bublinek a přes noc mu to zase zmizí. Samička je připravená ke tření, jednou se dokonce vytřeli i bez hnízda. Nevíte někdo co s tím? Napadlo mě jestli třeba není moc starej a utahanej životem. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 11:38 Naďa – Re: Merkur
Mému samečkovi společnost celou dobu nevadila, jen poslední dny mi zahání samičky z "jeho poloviny" akvária na druhou stranu. Zatím je hlídám, aby si neubližovali a uvidím, jak se budou chovat v nové nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2010 11:17 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Naďa
Samec Betty je spíše samotář, takže s paní bych si někdy ráda popovídala, kde na to přišla?! :-) Ale, máte-li dostatečně velké akvárium, zvolíte-li vhodné obsazenstvo jiného druhu, plus i nějaký samičky Bojovnic, není problém. Většina si to užívá. Měli jsme hodně Bojovnic, stále máme, ale setkali jsme se asi ve dvou případech, kdy samci se cítili dobře sami oddělení v Bettáriu, než ve společnské nádrži. Tak jsme je nechaly tam, kde se cítí lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2010 11:06 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Naďa
Moc děkuji za důvěru. Také jsme začínali. A vidíte, když přijde zákazník do nějakého obchodu, nejen do akvaristiky, věří, že zaměstnanci obchodu jsou seznámeni se svou prací minim. dobře, že se také stále učí, ale opak je bohužel pravdou. Pozitivní je ale to, že Vás to přinutí si sama zjistit co potřebujete. Jde-li o živý tvory, o to více to člověk vnímá. Artémii si necháváme líhnout pro prcky Betty, ale je možné koupit i mraženou. S tím učením, stále se člověk učí a dřív či později přijde něco, s čím se ještě člověk nesetkal. Do 200l akva můžete dát 1 samce a samiček může být více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2010 10:55 Naďa – Re: KAKTUS1010
Koupila jsem si akvárium, dala jsem do něj kytky, dekoraci, filtr, vodu atd.. Po týdnu jsem si šla do obchodu pro samečka. Paní v obchodě mne přesvědčovala o tom, že samec v akváriu nesmí být sám, že je pro něj nutno alespoň 3 samičky a že do mého akvária je to takto ideální. Pro jsem si je pořídila. A proto teď plánuji právě to 200 l akvárium s tím, že přikoupím ještě neonky :-) I když možná bych si větší akvárko koupila stejně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 10:42 KAKTUS1010
Na jeden par bojovnic ma byt minimalne 30 litrov.... 10 litrov je extremne male pre 4 bojovnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2010 10:30 Naďa – Re: Merkur
Dobrý den.
Akvárko mám 10 l a zařizovala jsem ho s paní v obchodě, je v něm 1 samec a 3 samičky. Je to mé první akvárium, ale zdá se mi pro tolik obyvatel malé, proto plánuji pořídit 200 l a přikoupit do něj ještě cca 10 neonek a nějakého korýšovce. Krmení jsem dnes přikoupila krom Artemií, netroufám si je nechat líhnout. Veškeré informace čerpám z knížky a z internetu. Jsem vděčná za Vaší radu. Akvárko mám prvně v životě a považuji za úspěch, že mi ryby za ten měsíc nechcíply. Vidím, že je stále co se učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:27 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Naďa
Pokud si nejste jistá s chovem Bojovnic, raději se zeptejte, pokud sama nehledáte info o chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2010 20:25 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Naďa
Dobrý večer! Bude to samička a je opravdu lepší uveřejnit i fotku. Obvykle bývá velký břicho znamením, že je plná jiker. Jen k tomu krmení, doporučuji krmit i jiným krmivem, střídat vločky, patentky, černý a bílý komáry ( ty stačí 1-2 týdně , granulky, Artemie.. Čím pestřejší strava, tím lépe. Budete-li krmit mraženým, příklad - tak první nakrmit suchým a jako druhé krmení v jeden den trochu mraženého. Když uvidíte, že je třeba odsát akvárko, tak ho odsajte. Nevím, jak velké máte akvo. Ty ostatní Betty jsou také samičky nebo nevíte?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:04 Naďa – Re: Inky
Na konci zadečku mí bílou skvrnku. Vyfotit se mi ji, bohužel, nedaří. Krmím je dvakrát denně malým množstvím vločkového krmiva tak, aby nezůstávalo na dně akvária. Poslední dobou se mi zdají hladovější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:50 JagerMaister
keď má na konci zadočka bielu škvrnku tak má ikry a je pripravená k treniu ak nie tak môže byť prekrmená alebo má (vodnatelku) ale bodla by fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:48 Naďa – Tlustá samička betty bojovnice
Dobrý den.
Asi před měsícem jsem koupila 3 samice betty. Včera jsem si všimla, že je jedna samička podstatně tlustší - těsně za hlavičkou vypadá její tělo jako korálek. Jsou to mé první rybičky. Je možné, že je překrmená a měla bych jí oddělit, nebo je to normální? Zbývající 2 samičky mají normální tvar. Nerada bych, aby mi chcípla.
Děkuji za radu. Naďa

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:30 Veronika – Re: Merkur
Mockrát vám děkuji za rady ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:45 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Veronika
Jo a jestli máte možnost, jen živé rostlinky!! Nevím, od kud jste, ale klidně Vám nějaké plovoučky dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2010 18:41 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Veronika
To je opravdu málý prostor na 2 Betty. :-( Pokud chcete, aby Vám vydržely co nejdéle, pořiďte si větší akvo. Když si pořídíte akvárium kolem 40l, tam můžete mít 1 samce a samiček už může být více. Záleží na tom, proč jste si pořídila Bojovnice?! Pokud neplánujete více ryb a stačí Vám 1 rybka, tak si nechte na koukání samce v tom 10l. Jinak doporučuji nádrž min. od 40l, kde můžete mít, jak jsem již psala jednoho samce a více samiček. My ty menší, jen v pár litrových nádržích máme, než nám vyrostou do velikosti, kdy už je nabízíme dál, ale hlavně je tam máme po 1ks a to myslím samečky. Samičky máme ve větších společně. Čím lepší podmínky jim dáte, tím budou rybky spokojenější, nebudou nemocní a hlavně nebudete muset každou chvíli kupovat novou Bojovnici. Je lepší, než si pořídíte něco takové, předem se pořádně informovat. Raději od chovatelů Bett, než z akvaristiky. Ale to je má zkušenost a názor. Je dobře, že se zde informujete, že to nenecháte jen tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 17:31 Veronika – Re: KAKTUS1010
Aha :-( .Akvaristika není můj koníček z velkým K jako tvůj.. :-) .O rybky se zajímám teprve krátce.Doposud jsem měla jen zlatého karasa ve 150l venkovním jezírku.Chtěla jsem začít s menším akvem a samečkem no a potom jsem k němu (už ani nevím jak) přidala samičku,někde jsem se dočeta že 1cm ryby na 1l.Už ale delší dobu vím ,že to má trochu jiný význam . . . Ostatně se to už snažím vyřešit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 16:51 KAKTUS1010
tak sa nečuduj že sa ti napaduju... a je napisane minimalne 30 litrov pre par zodpovednost jak... ved tie ryby len trapiš neviem načo si si ich kupovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 16:16 Veronika – Re: Merkur
Samičku a samečka mám zatím v 10l akvárium (mini skála a umělé rostlinky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 23:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hf
on ten labyrint se netvoří podle stáří, ale spíš podle velikosti rybky...
.. to že se jim tvoří labyrint se pozná snadno a to tak, že rybky plavou od hladiny a pouští bublinky....
... to že rybky rostou nestejnoměrně je normální.... ty největší rostou přibližně 1cm za měsíc...
ty nejmenší po odlovení těch větších porostou dál až do normální velikosti, ale bude jim to trvat třeba o půl roku dýl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:21 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Veronika
Jak velké akvárium máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:51 Veronika – Re: KAKTUS1010
Samičku skusím tedy vyfotit ještě jednou.Nechávám je prozatím spolu protože jsem si už třikrát kupovala samičku ve dvou různých zverimexech a vyklubal se z toho mladý sameček a nebo to byla "agresivní samička" . . . . .Jelikož jsem je dala tedy zvlášť tak už mi teď nezbyli akvária .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:23 Muž hf [54] – Re: KAKTUS1010
No já mám studený odchov, takže teplota vody bude dost podobná teplotě vzduchu. Musí si zvykat... Každopádně zatím jen měním vodu, přendat je ještě nemůžu protože by je ve velkém akva pravděpodobně něco rychle sluplo.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4601