Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 12:10 Moo
asi se mi zbláznil Betťák! na boční straně akvária je nalepený proužek skla, betťák tam pořád polehává, dokonce tam je ikdyž není pod vodou, už ani nežere (a že to byl pořádnej žrout) dala jsme ho na dva dny do porodničky aby se dal dokupy ale odtamtud vždycky vyskočil a hned byl zpět na tom sklíčku. nevíte co s ním mám dělat? už to trvá asi pátý den. co s ním může být?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:41 palac15
a nekoupil sis 6 plat a 2 samičky betty :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:39 palac15
ano může to být tím ,pokud vidí betta jiného samce je odhodlaná k boji a roztahuje labyrinty ,aby vypadala mohutnější.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:14 patrik110
Ahoj při výměně vody v akváriu má beta roztažené ploutve a žábry (labiribnty) a pluje jako smyslu zbavená. Co to znamená? Je to tim že se vytí v odrazu nebo je naštvaná? předem díky za odpovědi :) patrik110
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 23:25 Lukáš – Bettky
Zdravím,
je to asi měsíc co jsem si pořídil Bettky, 1 samce a 2 samičky.Mám 54l akvárium, kde mám ještě 5x platu červenou, mám problém jen s tím, že samec si skoro nevšímá těch dvou samiček, sem tam se za němi ''rozeběhne'',ale ony utečou a on na ně kašle.Místo toho se prohání s těmi platami.Je to normální ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:48 Moo
Nikde nic :-O všechno bylo v pohodě v neděli večer nermálně baštil a ráno už byl na sklíčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:28 palac15
neviděla jsi na něm nic zvlaštního
vřídky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:27 palac15
určitě je nemocný
jen přijít na to co mu je hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:25 Markéta
asi se mi zbláznil Betťák! na boční straně akvária je nalepený proužek skla, betťák tam pořád polehává, dokonce tam je ikdyž není pod vodou coze už ani nežere (a že to byl pořádnej žrout) dala jsme ho na dva dny do porodničky aby se dal dokupy ale odtamtud vždycky vyskočil a hned byl zpět na tom sklíčku. nevíte co s ním mám dělat? už to trvá asi pátý den. předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 06:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Caballero
Bojovnice njesou jako ostatní ryby, každá je jiná, i náladová, jako člověk. I u toho se občas změní chování.
U bojovnic se to často stává, že když byli spolu a pak na nějaký čas byli od sebe, často k sobě po přidání z5 k soběreagují jinak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:55 Caballero
Fotka k příspěvku jen informativne mohl by nekdo rici duvod proc se ty 2 k sobe proste nemaji?
teplota 25-27,samicka vypada ze by byla schopna (zakulacena,k samci spolecenska, mezi ploutvema je znatelna jikra)
samec ale jaksi nema zajem stavet hnizdo i kdyz opora v akva je a samicky si vsima jen kdyz ona dorazi na nej.
akva je zarizene si myslim celkem pekne...
priznam se, jsem amater, takze si necham poradit. vim ze odchovat mlade asi neni zadna sranda ale jak se to ma clovek naucit kdyz nema jak ze?! smich

btw:psal sem ze je samec po karantene takze asi chvili bude trvat nez se srovna, jenze to co tu popisuji trva uz tak 3-4 tydny

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:24 Adush – Re: patrik110
Ahoj. Rybku krmím 1-2x denně stačí jen trochu a když to sní třeba jí tam ještě trochu dej ale nepřekrm jí. Moje ryba jí jenom měkký granulát a nebo mražené patentky.Vločkové krmivo jí nechutná. Mě to vyplivává taky ale myslím si že to je tím že je to pro ní třeba tvrdý a sní to až se to trochu rozpustí ve vodě. Myslím že nemusíš mít strach.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:03 patrik110 – krmení
Ahoj můžu se zeptat jak často krmíte rybku a kolik a jak má ráda potravu jestli menší nebo větší kusy ??? A mě někdy rybka vyplivává potravu je to dobrý ??? Ale zas jí třeba za 10 minut sežere ze země ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:26 Žena Chalybda [55] – Re: Caballero
Taky žertuju... :-D O změnách barvy u bett jsem slyšela, ale v takovým rozsahu teda ještě ne. Tak hlavně,že už se uklidnila! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:04 Caballero – Re: Chalybda
rofl mozna smrdel po chemii z karanteny.....omg
ne delam si srandu opravdu sem todnes videl prvne, hlavne takhle prehnanou reakci....kdo se v tech zenskejch ma vyznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:49 Žena Chalybda [55] – Re: Caballero
Třeba na něj zrovna dneska neměla náladu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:38 Caballero – Re: Semtex
ze by az takhle podrazdene reagovala na samecka ktereho celkem dobre zna? no budiz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Caballero
Celkem běžný jev - stresové zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:45 Caballero – zmena barvy u samice
ahoj jen se chci zeptat zda ma nekdo zkusenost se zmenami barev u samic.dneska se mi totiz stala pro mne celkem nova vec....
mel sem samecka v karantene a dnes sem ho vpustil do spolecenskeho akvaria z5.
ted k jadru kone....
po vpusteni se prakticky okamzite zacal druzit k samici a ta z me neznameho duvodu zmenila barnu na bilou i kdyz jeji prirozena barva je tmave cerveno-modra.po chvili se ji na bocich udelali 2 vodorovne pruhy jeji puvodni barvy.takto to trvalo asi 10-15minut nez se pozvolne zabarvila tak jak ji znam.

opravdu tento jev nechapu stalo se to jiz nekomu nebo sem si koupil do akvarka chameleona.
(pro pripadne rejpalky, v akvariu se toho moc nezmenilo, jen presazeni par kytek jinak nic extreme stresujiciho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:39 Daveedek – Re: leontin
Jj takže se to zvládnout nedá... To jsem chtěl vědět, radši se zeptám než pak ty ryby trápit... Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:08 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Daveedek
Problém je už v tom,že po vytření musíš uklidit samičku před samcem a po rozplavání mladých i samce!Když se ti bude dařit,tak třeba 100 mladých v takovém akvarku postupně nebo i najednou pochcípou.Bude to akva malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:59 Daveedek – Re: leontin
Dekuji za odpoved, me by prave bavilo jako vyzva je odchovat. Problem je ze bych na to mel JEN tohle akvarium a uz zadny jiny...Do toho velkyho bych osazenstvo zvolil uplne jine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:52 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Daveedek
Jako výtěrka je to luxusní velikost.Po pár dnech po rozplavání a rozkrmení,bude třeba větší odchovné akva.Podle množství mladých.Ale asi s prvním krmením budou spojeny základní problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:45 Daveedek
Dobrý den,
měl bych dotaz... Mám menší akvarium (24 l hruby objem)... plánuji si koupit větší, a napadlo mě jestli bych nemohl tohle využít jako menší akva pro bettu, s tím že bych chtěl zkusit Betty i odchovat... podle atlasu by to bylo na hraně a proto se ptám. Šlo by udělat z tohohle akvárka menší odchovnu pro betty?
Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:47 Petr – Bojovnice pestrá
Ahoj...potřeboval bych poradit...mám už asi dva roky Bettu samce a u toho dvě samičky a dva ancistrusy...chtěl bych k nim ještě pár rybiček přidat...nevíte někdo nebo nemáte zkušenost s čím se Betty snesou a co bych k nim mohl přidat...nerad bych aby se okusovali. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:05 Žena Chalybda [55] – Re: Chalybda
Jo, už to vidím, jsou tam už dýl, akvo parádní, tak snad to bude dobrý... Ale sleduj jí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:03 Muž Kiwiaki [0] - Živorodky – Re: Chalybda
Ahoj, diky za rychlou reakci. Mam ji cca pul roku, je z burzy z Pankrace. Supiny ji neodstavaji....
M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:01 Žena Chalybda [55] – Re: Kiwiaki
Pokud se chová normálně,je to ok. Kdyby se začala stranit a nežrala by, sleduj, jestli jí neodstávají šupiny. Z těch fotek moc nepoznám. Jak dlouho jí máš? Nějaké další info?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:51 Muž Kiwiaki [0] - Živorodky – jikry nebo nemoc ?
Fotka k příspěvku Ahoj pratele, pred par dny se mi nejak zakulatila samicka betty a ja fakt nevim, jestli je to konecne jikrami, nebo spis marodi. Chova se normalne, basti, je ve spolecenskem akvariu. Mrknul byste prosim nekdo znaly na foto a okomentoval ? Dopredu se omlouvam za kvalitu fotografii, neni to sranda fotit rybicky :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 23:34 Žena Chalybda [55] – Re: deCORF.OBRAEN
No tu, co tam prodávali asi ne, visela u hladiny trochu bokem :-( , ale aspoň za ní ta paní nezaplatila a syn nebude doma zbytečně zklamanej... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 23:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Chalybda
tak to si zachránila bettu pred trápením... potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 23:29 Žena Chalybda [55] – Re: deCORF.OBRAEN
Jak už jsem včera psala, podařilo se mi v Pet Centru téměř před pokladnou rozmluvit koupi téhle "MIKROPIXLY" pro betku!hop Paní byla naštěstí rozumná, doporučila jsem jí Rybičky.net na získání nějakých informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2011 22:24 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Chalybda napsala: Jen ne do tohohle... <a href="http://www.andyshop.cz/marina-betta-kit-zen-8076/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.andyshop.cz/marina-betta-kit-zen-8076/</a> tone
máš pravdu ..ved toto je už týranie..žiadny životný priestor tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:01 Žena Chalybda [55] – Re: Elda
Jen ne do tohohle... www.andyshop.cz/… tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:27 KAKTUS1010
www.splendenspower.cz forum zamerane na bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Elda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:26 Elda – co vlastně bojovnice pestrá jí ???
ahoj, jsem teptve začatečník ale velice me to zaujalo tak že jsem se rozhodla si ji take pořidit. Ale mam prozbu vím že je masožrava ale nevim co presne jí pomužetemi nekdo ??? stydim :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 08:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: patrik110
Je to dobře, pokud chceš mít mladé.
Jinak to nic neznamená, je to u těchto bojovnic normální činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 16:03 Muž Jurasek [136] – Re: patrik110
Staví "hnízdo". Je to popsané tady v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 15:47 patrik110 – bubliny
Ahoj mám takoví dotaz moje Betta dělá nahoře na hladině u kraje bubliny co to znamená ??? Vždy ráno tam jsou bubliny je to špatně nebo dobře prosím napište mám malé akvárko

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 08:42 KAKTUS1010
Su to bojovnice nie nadarmo dostali take meno biju sa aj samci aj samice... Samice sa biju kvoli dominancii.... Ale zabit sa možu tak či tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 17:21 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: Lucie
Jako ze samice roztahuje skrele? Nejen to, mel jsem dve samice, par dni byly v karantence v pohode a pak jsem sel po vikendu do prace a po prichodu bylo po nich... samice se vzajemne zabily - rozskubaly se jak to jen slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 21:09 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Lucie
dělají to i samičky ;-) víc by pomohly fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 21:05 Lucie
prosim vas ted jsem si koupila dve ,,samicky'' ale ty jedny vyjizdi za krkem takvy ten krunyrek jako maji samci.. je to samec nebo samick?:o) dekuju

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 16:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Tudy
21°C??? co znamená něco nad???

Bojovnice potřebují trošku teplejší, tak něco kolem 26-27°C...

Pokud byli před koupí chovány v teplotě 27°C a víc.... tak prudký pokles na 21°C je tvrdá rána...

Příčina může být i jinde, bojovnice jsou šmejdivé ryby a lezou do kde jaké škvíry.... často se stává, že někde uvíznou a za pár minut se utopí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:12 Muž Tudy [321] - ryby Amazonie – Re: Designer
Nádrži je v obýváku (teplota stále nad 21 °C), je celá zakrytá, Čichavce mám přes 2 měsíce a daří se jim. 1. Bettu jsem našel ve stavu hlava+páteř a hodoval na ní Ancík+Čichavec, předtím jsem si nevšiml žádného zranění. Krmím převážně živým (mraženým), tak nevím, zda jsem u ryb příliš nepodpořil dravčí pudy.
Edit: vysávám sám to bych si všiml, jen jsem se nepodíval za filtr - ale mám dost plžů, pochybuji, že něco zbylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:04 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: Tudy
Jo a co zakryti nadrze, nemohl se Betak nekudy protahnout ven? Jako ze bys ho jeste dodatecne nasel suseneho, pokud neskoncil jeste ke vsemu uz suseny ve vysavaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:00 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: Tudy
Predpokladam, ze jsi ty Betky mel v prezentovane nadrzi. Pokud ano, jak se tam dari tem Cichavcum? Napadlo mne, ze by to treba mohlo byt vzduchem nad nadrzi, treba ze je studeny, ale jestli ziji ti Cichavci, bude to nejspis falesna stopa. Vim ze neni pravdepodobne ani to, ze bys mel 2x po sobe smulu a rybkam uz pri koupi neco bylo, ale i to se muze stat. Jen si tak nahlas premyslim... BTW, tu prvni uhynulou jsi nasel? Nejaka zraneni? Jak vypadala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 14:50 Muž Tudy [321] - ryby Amazonie – Kde je chyba
Zdravím,
rád bych choval tuto krásnou rybku, ale nedaří se mi, tak prosím o radu jak na to. Už jsem si 2x pořídil samce a pokaždé to skončilo úhynem do 5-ti dnů. Původní rybky (viz prezentace) sice Bojovnice sem tak pošťuchovaly, ale nic zásadního. Betta č. 2 se nedala a dokázala si zjednat i respekt - i tak ovšem byla do 5.ti dnů KO, nenašel jsem z ní ani zbyteček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 17:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: bajush97
není....
v jak velkým byli akvárku ???

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4501