Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:42 Žena parisse [4] - Cichlidy – Odchovna
Budu mít navíc akva kryt 60 x 30 cm.Tak mě napadlo,zkusit nechat vytřít betty.Akva bude zařízené (písek,kytky,filtr)
1)Jak vysoký by měl být sloupec vody?
2)Kdy se u samců začíná projevovat agresivita,vůdči sobě navzájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: rennie
je, rozdíl asi jak kde na Slovensku. V Thajsku je voda kde chovají bojovnice převážně měká a kyselejší.
O import se pokusit můžeš, ale až jakmile budou u nás noční teploty nad 15°C. Navíc co mám informace, tak na Slovensku celníci dělají obstrukce. Je to sázka do loterie.

Pokud se chceš dozvědět víc, tak si prošmejdi www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:34 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: parisse
No a pokud neco barevneho, pak rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita , nikomu neublizi a Betak mi je sice odhani, ale nijak surove, jen se cely najezi, kdyz uz ma toho jejich smejdeni ve sve blizkosti dost. Existuji ve spouste barevnych variant, staci si vybrat. Toto souziti mame nyni take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:30 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: parisse
Je mi jasne, ze to ma byt rybka, ktera bude delat paradu nekde ve strednich vrstvach vody, proste nahrada tech Teter, ale bez tech okusovacich problemu. Mam v nadrzi s Betami rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska , je jich 10ks, 3 samci a 7 samic, a ani jeden kus jeste nenapadlo si Betakovych ploutvi vsimat, stejne jako si nevsimaji Cichavcu perletovych. Nemohu rict na 100%, ze bude absolutni klid, ale dle mych zkusenosti nejsou k tomu okusovani ploutvi jinym rybam nijak nachylne. Bohuzel jim ale zase chutnaji nektere rostliny, takze treba k rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis priplave ke konecku listu, strci si ho do cumaku a zapne svou malou "cirkularku" - zoubky ma prima, dokonce to i stipne, kdyz mne nektera zobne pri odkalovani - asi depilace :) . Zerou ale ohledne rostlin fakt jen neco, ne vsechny rostliny jim chutnaji, vetsich listu si nevsimaji, vrcholky s oblibou vystipuji rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana , rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora jim nechutna vubec, ale zase se v ni rady trou. Kdyz ale clovek vidi to krasne modre oko samce, a nadherne zelene oko samice, plus to jejich motyli natrasani, nejaky listecek je v tu chvili fuk, zvlast kdyz se daji rostliny prizpusobit tak, aby jim nechutnaly a prikrmi se zelenym ;-) . Nejsou to moc hejnovite rybky, spis tak napul, kdyz se trou, ty co se trou radi v kytkach na ruznych zarostlych mistech v nadrzi, a ostatni se hromadi na druhe strane nadrze, jen tam tak visi. Jdou do hejna, kdyz se neco deje. Kdyz je klid, hejno se moc nekona. Vice samcu si neublizi, jen se predvadeji. Je radost je pozorovat a do toho akvarka z prezentace by byly jeste tak tak (maximalne s privrenim oka, ale da se to).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:11 Žena rennie [5]
Mohol by mi niekto, kto ma skusenosti s importmi z Thajska poradit, ci je tam rozdiel v zlozeni vody a teplote?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:57 Žena parisse [4] - Cichlidy
Ale vy mě pořád nechápete. tone Já prostě chci aby měl beťák klid,tak nebudu pořizovat nějak další teroristy,jen kvůli tomu že se mi líbí.Já chci mít hlavně v akva klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:55 Caballero – Re: parisse
hoj ctu tu tvuj dotaz jake rybky.....
jak rika designer jde o zalibu a obdiv k nejakemu druhu...

napriklad ja osobne muzu doporucit antika, panceraky, danie malabarske (pisi i druh protoze tento ma male ploutve a betak je v klidu) a na co sem v mem akva opravdu hrdy je parecek pangio oblonga a 3 kusy Pangio kuhlii....

s bettakem se snaseji vsichni velice dobre a parkrat sem ho pristihl jak se ,,mazli,, s antikem a prohani se sekavcema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:28 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Designer
Jako jo,mám oblíbené.Ale zas nevím jestli se hodí.Moc bych chtěla tlamovce pestré,ale ty jsou dost teritoriální,tak snad jen zakrslé čichavce v páru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2011 14:24 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: parisse
A jake ryby poridit? Kdyz zni otazka takto, pak zadne, protoze je jasne, ze to neni o zadnem zamilovani, ze by clovek nejake ryby fakt chtel, touzil po nich. Nekupoval bych zatim nic a az to prijde, vylozene se zamiluji do nejakeho druhu, a bude odpovidat akvariu, pak teprve. A tim ze jsem neco nekoupil hned, mam pro ty nove misto ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:22 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Designer
Však píšu že je chci vrátit.Ale chtěla bych poradit,jaké ryby bych místo nich mohla pořídit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:20 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: parisse
Ono na to, aby hejno takovychto Teter melo v akvariu efekt, tedy se vylozene "prelevaly po akvarku", je to akvarium male a 6 takovych rybek taky neni ohledne mnozstvi nic moc. Takhle je nejspis par kusu nejak roztrousenych po akvariu a efekt zadny. Pokud delaji problem, ja bych je nekomu dal. Ale jestli fakt okusuji Betakovi ploutve, to chce vypozorovat. Pokud ano, nejspis se nudi, u nekterych ryb se tvrdi, ze ve vetsim hejnu prestanou delat problemy, protoze si pak resi problemy mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:59 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Designer
A co s tím?Tetry vrátit?Jaké jiné ryby bych mohla pořídit,aby měl klid?Mám párek cichlidek pestrých,torakáta,pancéřníčky a ancistruse.Akva má 54 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:52 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: parisse
Jo jo, mohou ho terorizovat, specialne ho mohou kazdou chvili zobnout do konce ocasni ploutve a to se Betakum fakt nelibi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:41 Žena parisse [4] - Cichlidy – Tetry teroristky?
Mohou mi tetry krvavé terorizovat beťáka?Schovává se v květináči,polehává na dně :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:12 Muž Designer [5685] - Cichlidy – Re: parisse
Cim vic samic, tim vic se rozdrobi samcova agrese. Na druhou stranu, i nektere kusy samic umi byt mezi sebou agresivni, mne se stihly dve samice zabit jeste v karantence. 2 dny spolu plavaly, zraly, nic se nedelo... a dalsi den jsem se vratil z prace, a obe na cucky. Pritom i schovat se kam bylo, proste se do sebe pustily tak, ze neprezila ani jedna.

Zacal bych tim, ze na hladine poplave dost rostlin, aby se i tam bylo kam schovat, az pak ty samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:05 Žena parisse [4] - Cichlidy – Kolik samiček
bych měla dát k beťákovi do 54 l společenského akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:03 Caballero – Re: Semtex
no testnu to a uvidim...
dik za radu ale nevidim to moc slavne, jeste pred karantenou samecka ho samice okusovala, bylo to tak stridave v pohode a obcas se potrhali navzajem.
ovsem dneska co sem videl to byl extrem.

moc tomu neverim ze by se to srovnalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Caballero
Samečkovi ploutve dorostou, otázka je, jestli se i stejně vybarví, nebo budou průsvitné.....

Samička to je, a po dvou dnech bych jí o5 zkusil dát k samečkovi.

ale sledovat chování.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:12 Caballero – Re: Semtex
nadrz je 52x28x28 viz fotky v tomhle topicu. (mam tu fota jak akva tak samce i samice rybicky.net/k/forum/313004.jpg
rybicky.net/k/forum/313814.jpg )
samicka je opravdu samicka jak uz sem psal brisko plne jiker a mezi ploutvickama bila tecka znacici ze je pripravena.velikostne asi stejne jako samecek a koupena pozdeji nez on.vybrana jako nejmladsi a nejmensi.
agresivni opravdu je, co si pamatuju tak na zrcadko reagovala daleko vic nez samec, ale nikdy by mne nenapadlo ze se takhle bude chovat i k samci.
absolutne nevim co ted s tim.samecek je nenavratne potrhanej a samicka odlovena do maleho akva.
jedine co mne napada ze ji daruju do nejakeho zverimexu nebo pokud ma nekdo zajem z tohoto fora klidne napiste......
kazdopadne k sobe uz je nedam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Caballero
Jak máš velkou tu nádrž? Víš jistě že je to samice?
Není ta údajná samička větší než sameček?
Sameček byl koupený současně s samičkou?

Někdy jsou samičky Bojovnic agresivnější než samci, pokud je sameček slabší, menší, nebo byl do nádrže se samičkou vpuštěný později. Potom je samička schopná samce i zabít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Tomáš
Velikost nádrže je OK.
To že se ti naparuje před zrcátkem je taky dobré, ale nesmi se to přehánět. Stačí, když mu zrcátko dáš tak 2-3x deně na 10-15 minut. Zrcátko se dává úmyslně, to proto, aby jeho ploutve mohutněli a zůstali pěkné, nesplihlé......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:47 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kocajs
ten Gamarus není zrovna idealní krmivo pro bojovnice, pokud ti to nežerou, tak je jima nekrm.... Jo něco jiného by mohlo být, kdyby byli živé, to by něco sem tam slupli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:47 Caballero
Fotka k příspěvku ahoj vsem,
muze mi nekdo vysvetlit proc mi ta samice tak buzeruje samecka?nechapu jak je to mozne ale behem noci s nim udelala tohle....
driv z krasneho fialoveho samce s bilym pulmesicem, mi jedna podelana samice udela trhaci kalendar.to bych se na to opravdu a mam sto chuti s ni flaknout o stul.
poradte mi co v tehle situaci....
mam sice jeste jedno male akva jen na samce ale tak neporizoval sem si spolecne akva abych ve finale mel kazdou rybku zvlast.
DIKY za reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:38 Tomáš
Aha, já myslel, že se chovají v malých akvárkách vedle sebe samci, právě proto, aby mohli přes sklo soupeřit a že tím rostou a zbarvují se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:34 palac15 – Re:kocajs
a jak to je velký (zrnitost) toho krmiiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:28 Kocajs
prosim poradte me dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:46 palac15
já bych to zrcadlo tam nedával ,samci jsou vůči sobě agresivní a kdyby byl vedle něho zbytečně by byl znepokojený. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:19 Tomáš – zrcátko
Poradí mi někdo, mam beťáka v akvarku cca25*15*15 a hrozně rád se naparuje před zrcátkem (malinkaté cca 8*3) prostě pluje okolo a jakoby útočí...mno a chtěl bych se zeptat, jestli je to dobře, jestli mu to neškodí, případně mu mohu celou jednu stěnu prozrcadlit, ale to se bojim, aby nedostal nějaké psycho...co si otom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:13 Kocajs
protoze me se zda se to asi neji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:12 Kocajs
zdarvim chci se zeptat jesli muzu bettaka krmit timto Gamarus-PILEX protodni morsky racik.dik za odpoved
www.akva-exo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: bajush97
do malého stvorcového jen samce, jinak je jasné, že s největší pravděpodobností bude samičky napadat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: parisse
tak to není uplně pravda, někdy se to stane, ale ne vždy.....

pokud by tomu tak bylo, tak ve volné přírodě brzy vyhynou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 22:49 bajush97 – Re: Semtex
v malickom stvorcovom ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:01 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: elias
samec se musí po vykulení plůdku odlovit jinak je sežere tone :-| a molitanovej filtr je určitě lepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 11:21 elias – Plůdky Betty
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat: Před dvěma dny se mi vytřeli betty. Ještě včera jsem viděl jak sem tam z hnízda vypadávají malé bílé plůdky s průsvitnými ocáskami. Dnes ráno jsem ale v hnízdě které je podstatně menší a řidší než včera neviděl nic. Je možné, že samec plůdky sežral? Nebo jsem jen slepí a plůdky jsou průhledné.
A ještě jedna otázka: Musí být ve vitíračce molitanoví vzduchoví filtr, nebo stačí jemný vzduchovací kámen.
Mockrát Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:22 Žena parisse [4] - Cichlidy – Pozor na tetry
Vím že je to krapet mimo téma,ale dávejte si ve společenských akvárkách bacha na tetry krvavé,pokud tam je beťák.Včera 1 moje tetra po beťákovi vyjela.Upozorňuju,že mám crowmtaila,takže je několika násobně větší když se naparuje,ale je to asi moula.Půl dne ležel na dně,měla jsem strach že o něj přijdu,ale ráno už byl naštěstí v pohodě.Ale fakt jsem se o něm bála stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:18 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Gogo
Co sežere během 10-15 vteřin je akorát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 22:04 Muž Gogo [1] – Krmení
Kolik mám dávat beťákovi granulek? Nechci ho zbytečně překrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 15:36 Maťa
tak jsem toho "agresora" vypustila do velkého. je pod stálím dohledem a zatim to vypadá že je vše O.K. kolem bettky proplul vpohodě tak snad už si to rpzmyslel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 08:44 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Maťa
Přesně tak je dobré nás informovat, v jak velkém akvu spolu byli a pod. Více info a dle toho můžeme na něco přijít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:48 Caballero – Re: Maťa
jj taky sem ho ted odlovil nevim jestli by se s tou samici dozil rana.kazdopadne akva maji vedle sebe a vidi na jeden na druhyho tak se zase snad srovnaj.....silenost uz si pripadam jak vychovna poradkyne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:05 Maťa
asi je to pravda. dala jsem je nachvilku do malího akvárka aby se "očuchaly" a celkem to šlo. zítra odpo ho vypustim řádit do velkýho, tak snad to bude O.K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:15 Caballero – Re: Maťa
jak tu uz nekdo psal tak betty sou dost naladove.....MEL PRAVDU!!!!!
odrazem v zrcadku to nebude....asi si opravdu nesedli
zkusenost:
psal sem vcera ze vse uz vypada v pohode a dneska pridu k akva a samecek je otrhanej jak tresen a to myslim doslova.podruhe v kratke dobe sem samici nachytal jak zmenila barvu z cerne na upne bilou a ted sou videt i nasledky...
nikdy bych neveril ze samicka dokaze bettaka tahle zhuntovat klidne prihodim i foto na porovnani s minulymi fotkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:59 Maťa
objem 120L. a zarostlé tak středně takže se ukrýt může. ale doufám že se sklidní. možná je vyplašenej z cesty protože jde i po mečovkách, no uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:55 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Maťa
rozhodně to není tím že by se podobaly, spíš si jen nesedly. Jak je to akvárko velké, a je zarostlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:40 Maťa
chci se zaptat, koupila jsem k mé žluté Bettynce žlutého Betťáka, ale on na ni zaútočil a málem ji urval ploutev. hned jsem ho odlovila. může to být tím že si pamatuje svůj odraz v zrcátku? co mám udělat proto aby na i přestal útočit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:10 Caballero – Caballero
Fotka k příspěvku dodavam photo

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:02 Caballero
moc sem to s tim prouzkem nepochopil ,,prouzek skla,,? jakoze misto zrcadla?
nic ve zlem ale ze nezere je sirokej pojem stejne tak jako jeho zavilslost na polehavani na skle ;-) trosku presneji a nebo jak bylo receno fotku....

jinak to co sem tu psal s karantenou a naslednym sokem samice ze ma staryho zase u sebe....vyreseno!!!! dostla kousek od filtru kelimek jako podporu a ze strany akva zrcadlo a vypada to nadejne. asi pochopil ze by si mel stavet hnizdo a ze ten betak v zrcadle by ho mohl predehnat... smich uvidime jak se si chlapec povede dal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:02 Moo
drobeček s tím asi nesouhlasí, kdykoliv se o to pokusím zmizí odtamtud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 16:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Moo
nahoď tu nejakú foto..ako relaxuje na tom skle :-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4451