Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 08:48 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Verena
Takhle asi tezko rozeznat o co jde. Zkus pro zacatek kazdy den menit tretinu az polovinu vody. Pokud by slo o bakterialni nakazu v pocatku, uz jen tohle by mohlo celkem rychle pomoct.

Fotka by se hodila, obcas se tezko pozna o co jde i primym pozorovanim, takze jen tak z textu, to muzes dostat tak maximalne nejakou univerzalni odpoved. Jeste, jak je to akvarium velke a jak vybavene, at mame aspon predstavu, jestli lecivem znicime rostliny a bakterie, a nebo neni co znicit, pokud jde o malou nadrzku bez cehokoli dalsiho ziveho? Dalsi veci je, pribyly do akvaria nejake nove ryby, nebo je v akvariu ta ryba sama - jestli se mela od ceho nakazit a nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 07:58 Verena – Bojovnice pestrá
Dobrý den.Mám bojovnici pestrou a před časem jsem si všimla,že si neustále tře o předměty v akvárku a na hlavičce ztrácí barvu.Nevíte někdo co to znamená?Je snad nemocná?Děkuji všem za radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:29 Muž RadioactiWe [189] - LabyrintkyRe: Kocajs
CT (Crowntail)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 15:48 Kocajs
asi ste me nepochipily ale to je jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2011 22:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Rodové jméno je Betta a druhové je splendens.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:36 Muž sajfrdík [14]
bojovnice pestrá přepestrá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:19 Kocajs
to ja vim ale jakej druh :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
A co konkrétně tě zajímá? Jestli je to samec? Ano je to samec Betta splendens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:25 Kocajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:19 Kocajs
Fotka k příspěvku este jedna

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 12:18 Kocajs
Fotka k příspěvku zdravim mam novyho bettaka a chcu se zeptat co je to zac :-D diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 11:53 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Kačulík
Ja bych to nedelal! Nekteremu Betakovi obcas "prdne v kouli", a pak chnapne po nejkrasnejsim sameckovi Paviho oka, pricemz nasledky mohou byt pro Pavi oko smrtelne. I kdyby se nic nedelo, mlade bude pozirat, a i kdyz nebude vetsim nic delat, a neco se zachrani, muze jednoho krasneho dne nejakemu mlademu sameckovi zacit rust ta nejhezci ocasni ploutev, diky jejimuz trepotani prijde o zivot, aniz by se tohle drive s tim samym Betakem stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 09:02 Kačulík Re: Yirka
aha no tak já s tím ještě pár dní počkám a pak ji tam přestěhuji.A uvidím kolik mi toho sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 09:00 Muž Yirka [8685] Re: Kačulík
Ta, která se jí vejdou do tlamky pochytá. Ale alespoň sa ti dál nebudou množit a pokud některá přežijí, budou to opravdu šikovné a odolné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 08:48 Kačulík
Ahojky prosím o radu.Mám doma dvě akvária v jednom mám paví očka,a v druhém mám bojovnici.A tak by mě zajímalo jestli můžu tu bojovnici dát k těm pavím očkám(mám v tom akváriu i malé rybičky).Jestli by mi ta bojovnice ty paví očka nepožrala.Předem díky za vaše rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 22:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
můžeš, pokud tam budeš chtít mít nějaké menší rostlinky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 19:29 Kocajs – re
a na dno bych mohl dat pisek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2011 19:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
četl jsi asi zle, nepotřebují vzduchování!!!
Filtraci určitě.
Taky ocení plovoucí rostlinky a vodu o teplotě 26-27°C.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 18:56 Kocajs – betta
Zdravim mam 12 litrove akva a chtel bych si tam dat jednoho bettaka a chcu se zeptat co by tam melo byt?Co maji radi atd..A docetl sem se ze nemuseji mit filtraci tak jestli je mozne ten filtr tam nemit..Dekuju

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 14:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mates
Protože je to Betta. Přesněji druh co staví hnízdo. Ostatní Betty jsou tlamovcové, odchovávají mladé v tlamě podobně jako Tlamovci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 12:40 Muž Mates [0] - Tetry – Hnízdo
Ahoj mám doma akvárium s bojovnicí samečkem. On staví pěnové hnízdo i když tam zatím samička není. A já bych se chtěl zeptat proč ho staví?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 07:39 patrik110
ok zkusim to zařídit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:06 Žena Linduš [166] Re: patrik110
když tak hodně čteš, určitě ses dočetl, že na jednu bys měl mít větší akvárko, s filtrem a topítkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:06 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: patrik110
když si zařídíš tak dvacítku, s živými rostlinami a menším filtrem (nejlepší je molitanový se vzduchovacím motorkem) tak bude stačit ta výměna části vody jednou týdně a i kdybys zapoměl tak už to pro rybu nebude tak zlé ;-) nemluvě o tom že bude mít trochu zajímavější život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patrik110
Tak když jsem psal že potřebuje teplou vodu, nejvodnější asi bude topítko.
A čistá voda vždy neznamená, že je čistá. Třeba takové sloučeniny jako NO2, NO3 moc vidět nejsou. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:56 patrik110
Tak co bys mi poradilmám si koupit ten ohřejvač nebo en ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:55 patrik110
Fakt jj tak brzo jjj on bettak nemá zastak špinavou vodu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patrik110
Tak teplotu nevím kde jsi vyčetl, ale měla by být tak kolem 26-27°C.
A měnit vodu po týdnu je málo, spíš minimálně po 3 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:53 patrik110
jo a s tim filtrem jsem se dočetl že nepotřebujou že jim to moc nedělá dobře ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:52 patrik110
Tak různě rostlinky nemam živý a většinou vodu viměňuju po týdnu nevim je to psrávně nebo špatně??? A topítku jak jako funguje moc jsme se o tom nedočetl??? A to topítko chci protožr betty maj mít vodu 23 až 27 a já mám většinou vodu 20 až 21 tak poradte :) prosím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:47 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: patrik110
a to "jak má špinavou vodu" zjišťuješ tak že se podíváš jak ji má zakalenou, nebo kolik jí tam plave bobků?
Asi tam nemá filtr co? A živé rostliny? S takovou ti to tam opravdu moc dlouho nezvládne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:45 patrik110
Jednou týdně podle toho jak má špinavou vody ??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:38 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: patrik110
co tak betě pořídit větší akvárko, určitě bude ráda ;-) mimochodem, jak často jí měníš vodu? Abys pak měl ještě komu topit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:33 patrik110
Ahoj můžu se zeptat na topítko pro bettu co si o tom myslíte a jestli ho používate. Já mám 3 litoví akvárium a topítko 25w je pro akvária 10-25 litrů vadilo by kdybych to dal do akvária s objemem 3 litry ??? Předem díky za odpovědi :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:06 Žena simona [0] - AsieRe: Semtex
děkuji :) právě že jsem toho četla hodně ale pořád si nejsem jistá. to o těch rostlinách sem četla na internetu na stránkách o bettách. zkusim teda něco s tím filtrem, i když nevím jestli ted ještě něco zachráním, protože už tam skoro žadný potěr nevidím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: simona
Tak jako první bych si o odchovu něco přečetl.
Nechápu proč by se měli odstraňovat rostlinky, naopak by jich mělo být co nejvíc.
Odsávat voda není třeba, pokud se nepřekrmuje moc.
A ten filtr je elektrický? Pokud ano, vyhodit, to bude největší zdroj zla. Nahradit jej bublifukem s rozumným mírným průtokem. Ale i bez něj to de.
V posledním odchovu máme plno rostlinek, na dně plno tlejících rostlin a detritu a potěr nebylo od rozplavání krmit. Stačilo jim bohatě to co našli. A že toho bylo, pupky mají plné stále. Už jsou staré 3 týdny a začínají pouštět bublinky (tvoří se jim labyrint).
Je jich ale jen pár. Pokud by jich bylo víc je třeba krmit Artémií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:15 Žena simona [0] - Asie – bezpečný odchov
zdravím. Asi před necelými třemi dny se mi vykulil potěr ale bojím se že to dál nepřežijou, je jich totiž čím dál míň. Proto mě zajmá hned několik věcí. 1.po uplnem rozplavání ryb se mají odstranit rostliny?
2. Jak mám odsávat vodu, bojím se že je nasaju...
3. CO s filtrem aby je neumlátil? mám filtr od dennerleru, není moc silný na ně?
Beru jakékoliv rady jak mám dále postupovat, mám dojem že potěru už tam moc není :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 17:04 Mito
Dakujem vsetkym za rady,dneska vecer budem mat dalsiu Bettu,znovu samceka.Uz mam vsetko pripravene,takze uz ho mozem rovno dat do toho noveho co som zalozil v minuly pondelok?Alebo tak ako to pisu,ze ho mam dat do sacku,vodu z toho akvarka co mi prisiel,nechat ho tam priblizne tyzden a doliat 30 percent vody z noveho akvarka,potom na dalsi tyzden dalsich 30percent z noveho akvarka a na dalsi tyzden dalsich 30percent z noveho a potom ho uz mozem vypustit do noveho akvarka? Dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 11:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: poster88
Ty jsi o Bojovnicích asi moc nečetl co?
12l je buď jen na chov jedný bojovnice, nebo jako vytíračka. Pokud je chceš nechat vytřít, tak jednu samičku odlov. Na hladinu dej buď nějakou plovoucí rostlinu (Pistia a pod. ) nebo čtverec pěnového polystirenu o velikosti min. 5x5 cm. Ideální je tak 10x10 cm. Dobré je mít v nádrži i rostliny jako je Růžkatec nebo Řečánka.

Pokud chceš vědet víc, mrkni na www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 07:30 Žena Kajka99 [229] Re: poster88
wow...12l na tři betty ... no, doufám že se tak nestane, ale pokud tvé ryby mají standartní povahové vlastnosti bojovnic a nejsou vyjímečně flegmatické tak se obávám že můžeš očekávat problémy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 06:22 poster88 – Re: Semtex
1.:diky.taky sem si myslel.2.:12l a v tom akvu uz nejsou zadne jine ryby.3.:taky dekuji.jikry zatim nevidim.nejsem si jist jestli ten par naprdne jikry do hnizda kdyz je tam jeste jadna samice :-O .nekdy mi prijde,ze samec neco uzira ale to on asi jen dela dalsi bubliny.4.:uz s tihle si mi hodne pomohl,ze jsi odpovedel na me otazky.dekujiii.otazky by se urcite jeste nasly,ale vis co,nechci obtezovat....... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: poster88
1) nemusí
2) jak je to akvárko velký?
3) to že je tam jen pár bublinek, může znamenat, že hnízdo začíná stavět
4) v čem jako chceš pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:34 poster88
potreboval bych se zeptat na par veci 1.:musi byt samec sam aby udelal hnizdo? 2.:mam smace a dve samice v jednom akva.zda se mi ze udelal penove hni zdo.bubliny ale maji min nez 1cm.byl jsem o vykendu na chate a kdyz jsem bylo to.ale nic v pene za jikry nevidim.jde o penove hnizdo nebo ne?taky se samec okolo tech bublin neustale toci do kola a kdyz sou samice blizko ohrozuje je zabrami.prosim pomozte mi.moc mi pomuzete. :-O coze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:41 Mito Re: katterinecka
Dakujem,krevetky pozrem a zajtra sa jej pojdem spytat,ze preco mi to predala ked to nie su rastilny do akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:35 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Mito
nenáročná a pěkný druh je krevetka red cherry, stačilo by tak 5-10kousků, brzy se zormnoží, ale přemnožení se moc obávat nemusíš. Krevetky by měly mít dost rostlin, vhodný je například jávský mech, aby se měly kam schovat. Hlavně je tam nedávej teď, nemělo by to smysl, mohlo by to zase dopadnout špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:33 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Mito
tak tos tomu dal, když se podíváš do atlasu na acorus, tak zjistíš že je to kytka do terárií, pod vodou neporoste a zhnije. Jestli ti prodavač tvrdil že je to kytka do akvária tak to ještě můžeš zkusit reklamovat a vyměnit za jiné vhodnější.
Zas tolik bych to nekombinovala, když krevetky tak tam dej zatím jen je. Ale až doděláš akvárko a necháš ho dostatečně dlouho zaběhnout!! (po přestavbě minimálně 2 týdny, ale radši déle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 15:13 Mito Re: katterinecka
Dakujem za rady a tipy :) Dneska som dokupil dalsie rastilnky,jedna sa o : Cryptocoryne parva,Acorus decoratus 2x a Acorus pusillus.Piesok som tiez dokupil,je to piesok do akvarii ale prirodnejsi,nie je ostry ale je trosku viac svetlejsi.Neskor pridam foto.Rozmyslam o tych krevetkach,kolko by sa mi ich zmestilo do 20l nadrze a budu sa mi rozmnozovat? Bettak by mohol byt s nimi? Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:30 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Mito
rybicky.net/forum/3914
rybicky.net/forum/11348
ber to tak že nemáš žádný ryby, to je dobře, máš plno času si to projít, co by bylo nejvhodnější. Dokupuj kytky a čti a vymýšlej co bys chtěl. Ryby tam klidně můžeš dát až za dva měsíce, není kam spěchat, nebo se třeba rozhodneš pro krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:28 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Mito
to i normální molitan se vzduchovacím motorkem filtruje líp, ale to ti v obchodě neřeknou. Jak už jsem říkala, máš si to namyslet dopředu a ne až co ti řeknou v obchodě. Písek klidně můžeš sehnat stavební, kolem 2mm, ale neměl by být moc ostrý, ani nějak extra špinavý. Dobrý je čistě křemičitý písek (filtrační) ale nevýhodou je že je hodně bílý. Taky se dá koupit říční štěrk, ale většinou bývá dost hrubý, tak jestli seženeš jemnější, a někdy obsahuje vápenec (to není moc dobré), to poznáš že když pár kamínků hodíš do octa tak šumí.
Pak jsou ještě speciální substráty u kterých máš docela jistotu, třeba docela nový Rataj Profi soil, ale osobní zkušenost s ním nemám. (Aquaclay by mi do tak malého akvárka přišel docela velký)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 21:27 Mito Re: katterinecka
Dakujem :-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4251