Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:40 Jetta – Bojovnice
Jo všechny jsou CT
včera jsem ji dal do zavařovačky vedle samce a on nabublal
obrovský hnízdo.
Ale zrovna tadle samička má nejmenší bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jetta
Ta ostřejší samička je taky CT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:21 Jetta – Bojovnice
Já nevím jak je starý,koupil jsem ho před čtyřma měsícema a to
už byl dost velkej. Je to nádherná ryba ze znaky BF.
Koupil jsem ho ve zverimexu,takže je bud zlej nebo starej.a někdo se ho chtěl zbavit
Ale moc bych po něm chtěl nějáký potomky.

Ted jsem dal tři samičky do 100l AQ ,a je vidět jak rostou.
Jen jedna je dost zlá,což nechápu protože když jsem je kupoval
tak bydleli spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2011 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jetta
Hodně záleží na povaze samce, pokud je klidnější, tak to můžeš zkusit.
Ale spíš bych samičku ještě nechal alespoň cenťák narůst.
Pokud je samec rok starý, tak to už má nejvyšší čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 19:29 Jetta – Labyrintky
Mužu se také zeptat na zkušenosti.
Dlouho jsem sháněl CT samičky,než jsem je sehnal trvalo to tři měsíce.
Ted dotaz.jaké máte zkušenosti když dáte do vytíračky menší samičku
(4,5 měsíce, asi 4cm,a týden krmeny třikrát deně patentkama) z
(rok starým samečkem ,velikost tak 6,5cm)
sameček pořát bublá velké hnízdo a z VT samičkou ho nechci křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 19:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Ancíky jsi hádám odchoval ve společné nádrži, potom ten počet není špatný.
Něco jinýho je vytíračka. Tady nic potěr moc ohrožovat nebude. Navíc Bojovnice můžou mít i 1000 mladých.
Musíš počítat se vším i s 200 mladýma, kde bude 50% i víc samců. Nebo taky jen 100% samiček (pokud máš ryby ze zverimexu, stát se to muže). Musíš být připravený na to, že rybky nerostou stejnoměrně a je třeba je třídit podle velikosti. A separovat samce je třeba některé už po měsíci.
Filtr je dobré mít zapnutý hned jak se rybky rozplavou. Já potěr krmím artémkou už druhý den po rozplavání. 2-3 deně. Potom rostou jako z vody, 1cm měsíčně. Po třech měsících jsou některé už tření chtivé.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:42 Muž Uli [17] Re: HaDaS a Semtex
Díky pánové, hned zítra na to vlítnu..jsem Vám zavázán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:21 HaDaS Re: Uli
Chlape, živá je živá. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:49 Muž Uli [17] Re: Uli
Artemku mám taky, ale ne k líhnutí..odskořápkovaná extra jemná od easy fish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:48 HaDaS Re: Semtex
Tak mu snad poradíme, ne?
Mně se osvědčily při odchovu rájovců i bett artémie od Sery - tím myslím vajíčka k vylíhnutí. Pro začátečníka je to nejednoduší řešení, si alespoň myslím já. Výrobek se jmenuje Artemia-mix (500 ml). Chce to jen nádobu kam se vejde 1/2 litru vody a motorek s hadičkou a vzduchovacím kamínkem. Lepší je nechat líhnout artémky v menším množství, aby je potěr stačil konzumovat. Ze začátku je však nezkonzumují, proto je micron správnou volbou. Živá potrava přichází v úvahu až po nějakých 7 - 10ti dnech.
Ovšem je nutno si přečíst kdy je potřeba pro potěr vzduchovat, kdy ne atd., atd... (to tady psát nebudu).
Důležité je také řádně sledovat, opět se lze vše dočíst, jako např. kdy odlovit samici, kdy samce, jak je oddělit atd...
Mně se taktéž osvědčilo, celou dobu filtrovat, udržovat stabilní teplotu a pravidelně čistit odchovničku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:40 Muž Uli [17] Re: Semtex
jedinné co se mi podařilo odchovat jsou ancistrusové..tech jsem mel 15..takze tak nejak pochybuju, že budu mít uspech s bettama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Artemka je artemka.
Co když budeš mít 200 kousků, kam dáš samce?
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:55 Muž Uli [17] Re: Semtex
něco jsem četl, ale raději se 3x zeptám, než abych neco "posral".
Nejlepší by bylo asi krmit živým,ale to nemám.. pořídil jsem si sera micron. Teda pokud to pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Jasně že jenu, ty si o tom nic nečetl že?
A pokud se zadaří, čím to budeš krmit, už víš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:50 HaDaS Re: Uli
Jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:50 HaDaS Re: Ella
Že se mění kompletně voda v celém akva snad nikde neradí?! Nebo ano? To je nesmysl. Filtraci bych použil v každém případě. Kryt také - betty hopsají jak divé - hlavně když je tam samice se samečkem, tak holka zdrhá nad hladinu o sto šest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:27 Muž Uli [17] Re: Semtex
Mám dotaz: mám ve vytíračce bettaka a mám k nemu dat jednu nebo dve samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 11:11 Ella – Děkuji za rady
A jak se to dělá s výměnou vody? Někde čtu, že stačí třetina, když je filtrace, někde radí, že celé akvárko. Přece rybka nebude ve skleničce celý den, než se voda ustojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ella
Betty často vyskakují, je nutné mít kryt nádrže. Ploutve dorostou, ale už ne vždy v barvě jakou měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:38 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Ella
radila bych pročíst ještě něco a založit si tady prezentaci s akvárkem drív než tam ta rybka bude (ryba by neměla přijít do čerstvě založené nádrže)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:33 Ella – Děkuji za tip
Děkuju za rady.. Na webu o bettách jsem četla, že lávový kámen mají rádi. Ještě že to vím. Když už se ale betta o něco poradí, je šance srůstu ploutví? A je třeba kryt na akvárko nebo betty nevyskakují? Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ella
Lávovej kámen Bojovnice neocení. Naopak si o něj muže potrhat ploutve.
Rostlinky ocení hlavně plovoucí jako je Ricia, Pistia, nebo řečánka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 08:53 Ella – Rybka
Ahoj, ráda bych si pořídila Bettu bojovnici - už mám pro ní akvárko - 20l, lávový kámen, filtraci, písek na dno, tapetu na pozadí a ještě sháním rostliny - nemáte tip na njěkou, která je poměrně odolná? Nechci mít v akvárku "nějaké jiné čističe" např. šneky. Potřebuji ještě něco jiného? Stačí v akvárku jedna rybka - samec? Nebude mu tam smutno? Slyšela jsem,že je dobré mu tam dát zrcátko a on s tím bude bojovat,ale neublíží si. Děkuji Vám za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2011 21:28 JagerMaister Re: Uli
bez dna, plávajúce rastlinky, úkryt pre samicu a hladina vody vo výške 10-15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:25 Muž Uli [17] Re: Semtex
a musi být nějaké speciální požadavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Pokud chceš od nich mít mladé, dej je do vytíračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:16 Muž Uli [17] Re: bluemonster
jasne o tech hnizdech vim... nejvetsi darebaci jsou tam tetry krvave, ale bettak jim dava dobry "hašte" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:09 JagerMaister Re: Uli
no betky robia penové hniezdo a hniezdo nebude držat ak nad akvárkom nebude istá vlhkosť vzduchu mne sa osobne odchov v spoločenskom podaril ale poter bol zožraný záleží aj na spolubývajúcich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 20:58 Muž Uli [17]
Zdravím, chtěl jsem se zeptat..mám ve společenském akváriu (200litru) 3 betty .... je nějaká naděje že se mi v této nádrži spáří a budou mít malé?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 09:26 Jetta – Bojovnice
Fotka k příspěvku Delší dobu jsem scháněl samičky CT pro moje samečky.
Když jsem je kupoval mněl jsem strašnou radost z jejich barev
ale jsou o poznání menší než samečci.
Těm třem samičkám je cca čtyři měsíce samečkum bude asi rok velikostně 3/6cm
Chtěl jsem je dát do AQ z divokýma živorodkama a krevetkama.
To byl neskutečnej cvrkot,šli po všem co se pohlo.Tak šli okamžitě do zavařovaček.
Potom jsem založil AQ 110litru napuštěné do poloviny(20l odstátá voda,
15l odstátá voda ze zajetého AQ ,a cca 15l čerstvá voda)
Do AQ jsem dal jen tři kameny a dvě rostlinky + tam ještě příjde jávský mech
jo a ještě tam už ty tři dny jede molitanový filtr.
Mužu do AQ už dát tři samičky bojovnice at rychleji rostou.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 12:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ludva10
Pár dní je tam nech, většinou si musí zvyknout na nové prostředí. Pokud máš část nádrže zarostlejší, tak je to pro bojovnice snažší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 10:21 ludva10 Re: Semtex
Díky. Teď mám ale problém s tím starým samcem ( a možná i samicí ), co jsem odlovil do toho společnýho 180l akva. Vůbec nežere. Samice žere, jenom když jí to dám přímo pod nos. Že by jim vadilo společné akva? V tom 25l vypadali spokojeně, ale tam je teď nový CT samec.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 17:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ludva10
Pokud tu nádrž chceš mít na tření, tak ty kamínky vyhaž. Nech tam jen plovoucí rostlinky a třeba kokos, nebo menší květináč pro úkryt samičky.
Nádrž příprav tak 5-10 dní předem. Vždy vyčištěné a s čerstvou vodou. Den předem tam dáš samce. Pokud postaví hnízdo, vhodiš samičku.
Artémkou krmím 2-3x deně a to přímo z líhně. To promile soli neuškodí, naopak bych řekl že prospívá. Ryby jsou minimálně o něco odolnější proti vnějším parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:42 ludva10 Re: Semtex
Fotka k příspěvku Vodu používám pořád stejnou z vodovodu. v akva jsem měřil PH cca 7, NO3 a NO2 jsem nenaměřil nic. V nádrži byli jako dno kamínky, je to půl roku zaběhlá 25l nádtž s filtrem. Osádku jsem odlovil. Ted jsem koupil krásnýho modrýho betáka, tak mám strach ho do toho 25l akva dát, jestli tam není nějakej problém, zatím ho mám v zavařovačce ( včera jsem ho zkoušel dát k druhýmu Betákovi, pozoroval je 2 hodiny a nic, pak jsem po hodině přijel a ten novej měl potrhanou horní ploutev, tak jsem ho odlovil.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ludva10
Problém nebude Artemka.
Jakou si použil vodu, neměří jsi její parametry?
Už jsi nevzpomínám, bylo v tý nádrži dno?
Ty spolubydlící si odchytal nebo nechal tam?

Nic si z toho nedělej, někdy to hned na poprvé nevyjde. Pokud budeš rybky dobře krmit, za 14 dní můžeš tření zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 15:53 ludva10
Tak během 2 dnů mi pochcípali všechny malé bety. Začalo to, když jsem začal dávat artemku: Chovali jsme ji tak, že jsme dali vzduchovací hadičku do petky a bublali. Po vylíhnutí vypli vzduchování, zasvítili baterkou a tam kde se shlukli ( kousek nade dnem ) jsme natáhlistříkačkou s hadičkou. Pak jsme propláchli v sítku ( první dávku jsme bohužel neproprali, cca 10ml ) a dali do akva. V akva bylo vidět, jak artémie plavou a rybičky to krásně žerou. Měli velikánská oranžová bříška. To bylo předevčírem odpoledne. Večer u někteří začali chcípat, včera tu artemku už ani nechtěli a dneska přes noc pochcípal zbytek. Co jsem udělal špatně? Souvisí to nějak s tou artémií? Jinak akva 25l, setové víko s osvětlením, setový filtr, výmena vody 1/3 týdně, bety 16 dní staré cca 8-10 mm velké. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 11:49 JagerMaister Re: potapac
povedal by som že tá modrá betta je pripravená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 11:48 xxx Re: Semtex
aj z vnutra to tak vyzera..teda ked dam dole krycie sklo a trochu sa nahnem...tak sa to stale odráža coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 23:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxx
a to jsi se díval i zevnitř, jestli se to odráží, nebo jen z vnějšku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 22:51 xxx – zrkadlo
Dala som bettu do 20l a vcelku vyzerá spokojne...ALE steny akvária su ako zrkadlo čiže do nich neustale naraža a díva sa na svoj obraz..Problem je že betty by nemali mat pristup k zrkadlu nonstop lebo sa vraj unavia ...možno je to tak len z môjho pohladu ale všetky steny s akva sa odražaju a bojim sa že sa vyslili tym stalim bojom sama so sebov alebo sa scvokne. Možno je moj problem hlupy alebo je to tak vo všetkych akvarkach (bolo by mi čudne,kebyže moje akva je nejake zrkadlove) ale kedže je chuderku nechcem utrápit...potrebujem názor niekoho, kto tieto potvorky chová, aby som sa ukľudnila :) :) :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:59 Muž RadioactiWe [189] - Labyrintky
labib napsal: samice je připravená,když vidí samce a udělají se jí pruhy na těle Ja som zas počul že sa pruhuje v strese hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:28 Žena potapac [2]
Fotka k příspěvku uvidim nejake pruhy aj na takychto samiciach?
a staci ked vidia samca cez sklo v druhom akva?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:10 labib
samice je připravená,když vidí samce a udělají se jí pruhy na těle.2 samec se může vyčerpat pak se povaluje po dně,ale to je ok.3 jestli okusuje jiný ryby pravděpodobně se domívá,že je to konkurence/jinej samec/proto bych přehodnotil co mít s bettou v jednom akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 20:45 Žena potapac [2]
zdravim ahoj
mam hned niekolko otazok ;-)
1) ako zistim ze samicka je pripravna na parenie?
2) nemoze sa samcek ustvat ak sa vkuse naparuje? (vidi sa v ciernej tapete )
3) je normalne ze samcek chce zavrazdit vsetky mozne druhy ryb? otrha im plutvy a potom chudatka zomru lebo nevedia plavat :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 19:13 ludva10 – Beta - odchov
Ahoj. Po přečtění pěkného článku na www.betta.wz.cz/… bych se chtěl zkušenějších zeptat. Po asi 3 denním stavění hnízda v mém 25 l akva se mě teď Betty vytírají. Co ted dál?
1) Je mě jasné, že samici mám odlovit, takže ji dám do mého společenského 180l akva, ale tam mám malé blackmolly, mečovky a 2 denní ancistrusy. Hrozí, že je sežere nebo okouše?
2) Co po rozplavání plůdku se samcem? Asi taky do toho 180l akva, ale tam asi to okusování malých bude jasné.
3) Lze dávat mražené artémie?
4) Je nutné snížení hladiny?
5) V tom 25l akvárku mám ještě asi 5cm velkého Ancistruse a 3x pancéřníček panda + šneky okružáky a takové ty špičaté, co se zavrtávají. Hrozí od někoho, že sežere plůdek?
6) Ještě mě napadlo dát třeba do 180l odchovničku a do ní pak dát třeba toho samce Betty?
7) A poslední - ještě mám nové nespuštěné nezařízené 50l akvárko ( i s vnitřním filtrem). Můžu ho nějak provizorně zařídit jenom pro ty Bety? Pokud ano, jak ho zařídit, aby betty přežili ( je mě jasný, že u nezaběhlého akva to asi bude problém ).
Moc dík za každou radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 19:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hutch
Takhle, no může být. Vše ale záleží na tom, jakou oba samci budou mít povahu.
My např. máme ve 180l samce hned 3 a je to OK. Zkus to, ale počítej s tím, že jeden možná bude muset jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 19:52 Muž hutch [3] - Sumci – dva samci bety bojovne v jednom akvariu
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda lze chovat dva samce bety bojovné ve 250l akváriu, pokud bude dostatečné množství úkrytů.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 10:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Verena
Co Labyrintky nepotřebují je vzduchování. Filtr by mít ale měli tím víc, pokud tam nemá živé rostlinky. Ani častá výměna vody nezaručí dostatečné odbourávání nebezpečných látek, tak jako rostlinky. Teplota je u těchto ryb důležitá. Je třeba mít teplotu minimálně 26°C, raději 27°C.
Při této teplotě je urychlena tvorba nebezpečných látek a mikroorganismů. Proto je důležité mít filtr, živé rostlinky a čerstvou vodu.

To krmení bych vyhodil. Už jen proto, že nemá žádné označení.
Betty ocení potravu živou, nebo mraženou, zejména Patentky a Artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:55 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Verena
to sice nepotřebuje ale nikde už neřeknou že potřebuje čistou vodu, a toho se bez kytek, bez filtru a s výměnou jednou týdně moc dosáhnout nedá.
Voda může vypadat čistě, ale jsou v ní škodlivé látky, kvůli kterým může beta za čas onemocnět (pokud nezemře náhle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:41 Verena – Bojovnice pestrá
V akvárku filtr nemám bylo mi řečeno,že tento druh ryb ho neepotřebuje. Mám si ho tedy raději koupit? Do akvárka davám odstatou vodu teplota asi pokojová nemám teploměr.Vodu měním jednou týdně. Ryba je stará půl roku. Jako krmivo mám granulky nemají název jsou v pruhledném sáčku.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4201