Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 130 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 22:17 RAP – Re: Andynka
Je to tak. Xantorická forma Kančíka příčnopruhého, a ty 2 Betty budou samci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:26 Žena sharon [125] – Re: Andynka
věř mi, je to kančík :-). Myslím, že tvoje "samička" bojovnice je taky samec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:37 R Muž Silent [5946] – Re: Eny
Já myslím, že si ho Skaláry srovnaji do latě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:35 Andynka – Re: sharon
Neni to kančík ale cichlidka a myslím ty dvě rybky pod tím .. je to záběr toho, jak jsou na tom boku, jak jsem popisovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:35 Eny
cau chci se zeptat,mam samce betty a dala sem mu do akv. zrcatko zacal se nafukovat prej je to dobry na rust ploutvi ale od te doby zacal bejt aktivni mozna az moc a dorazet na ostatni ryby!!Mam tam s nim 5 skalar ve 100 litrovim akvarku!!nemuze jim nejak ublizit???Prosim poradte nekdo!!za vsechno sem vdecna!!predem dik!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:32 Žena sharon [125] – Re: Andynka
já tam vidím samičku kančíka příčnopruhého, ta dává bojovnicím určitě zabrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:27 Andynka
Fotka k příspěvku Tady je alespon něco .. všimla jsem si při focení nečeho jiného tohodle ... Tak snad to půjde rozpoznat

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:22 Andynka – Rituál? Boj?
Jak tak pozoruju samičku bojovnice, tak samečka pěkně prohání. Sameček má pěkně oškubaný ploutvičky. Nejdřív jsem myslela, že je to BRP, pak jsem si myslela, že je to parmičkami čtyřpruhými a ted vážně nevím. Samička do něj pošťuchuje. Vypadá to opravdu jako souboj. Napadá ho. Dokonce jsem je našla oba dva na boku a drželi se hubičkama. Prostě hodně zajímavé. Nikde jsem o tomhle nečetla a ani neviděla. Že by byla samička moc chtivá? nepodařilo se mi ani natočit ani vyfotit, ale určitě si na to počkám. Zatím bych chtěla vaše rady nebo nápady nebo jen zamyšlení nad tím, co by to mohlo být. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 21:18 palo
Dobre, ďakujem všetkým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 21:08 Šámes
ne..teplota na léčení krupice je akorát..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:50 palo
Tak tú teplotu budem zvyšovať postupne tak ako píšete. A myslíte si že 31 stupňov je vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:21 Šámes
no tak to bylo i tak myšleno..ne že jí tam šoupneš přímo...dyžtak jí dej do pytlíku a ten pytlík polož do tý teplý vody..jinak krupička mizí při teplotách 30-vejš.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:14 Sheena
31 stupňů? Tak si dej bacha abys neměl rybí polívku smich Já bych bejt tebou dala nanejvejš 29 stupňů aby to pro ni nebyl moc velkej šok jestli žila kdovíjak dlouho ve 23 stupních...zkus to aspoň postupně, ne najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:13 neo
no, kdyz se opira o filtr, na hladine je ;-) jinak, dej ji tam nejakou plovouci rostlinku, na ktere si bude moct odpocinout, moje bettiny nekdy polehavaji na plovoucich kytkach, kdyz zvednu kryt tak rychle zklouznou pod vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:11 Šámes
No to ano..ale při krupici,zesláblé imunitě a při tak vysoké teplotě je nutné vodu provdušňovat..betta by měla mít co největší pohodlí a co nejmíň se namáhat plaváním k hladině..bude tam plavat i tak ale ne tak často..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:06 neo – Re: Šámes
Mýlím se nebo je betta opravdu labyrintka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:58 Šámes
prostě jí tam nech dokud se nevyléčí..ale dej jí tam vzduchování.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:52 palo – Re: Šámes
Už som ju dal do 5 litrového akvária a dal som tam 5g soli ako je písané v tom odkaze čo napísal Jurasek a vodu už ohrievam na 31 stupňov. A kolko tú bojovnicu mám nechať v tomto akváriu, alebo kolko trvá kým sa vylieči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:47 Šámes
stupně jsem přehlídl..omlouvám se..betta je přeci jenom rybka která žije v asii v rýžovích polích a ve vodách s výškou sloupce DO 30cm..tím pádem je voda dost vyhřátá..a k té soli..mě pomohla jenom sůl..udává se jedna polévková lžíce na 10l vody..jak chceš buď utrácej za léky,které ti samozřejmně pomůžou nebo zkus klasiku..to už je na tobě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:34 Muž Jurasek [136]
23 není nejvíc, lepší je pro něj kolem 25 stupňů. Sůl se dávala dříve, na krupičku je v současnosti nejlepší eSHa exit kombinovaná s eSHou 2000. Je to dražší, ale funkční.
Edit: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:30 palo – Re: Šámes
A mám ho dať do oddelenej nádrže a mám tam dať len sol a kolko. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:20 Šámes
sůl..na krupici.. ;-) ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:12 palo
Mám 23 stupňov. Niekedy je zalezený v kokose a tam leží. A keď je to tá krupička tak čo mám s ním robiť. Ale toto robí asi tak 3 dni. Predtým nikdy neležal v kokose a nebol opretý o filter ako je teraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:07 Muž tatoos [3]
chtělo by to foto, nemůže to být "krupička"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:07 Šámes
pokud jsou to bílé tečky tak asi krupička..ale polehává většina samců bett.. ;-) ..a nebo už je prostě starý a vysílený..kolik mám v nádrži stupňů..??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:03 palo – BOJOVNICA
Zdravím. Mám bojovnicu(samca) a je stále opretý o sklo alebo filter a je taký celý bez života a nereaguje ani na svoj odraz v zrkadle a na hlave má pár bielych bodiek. Čo myslíte, čo s ním môže byť? Ďakujem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2008 08:44 Luc!k – Re: pcword
Jsou to tři dny co jsem si Betu koupila. Mě stála 60,- ale jiná, trošku jiného druhu, ale taky beta, stála 90,-. Takže asi do 100,- se dá pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2008 23:04 neo
Na 100% ne! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2008 08:28 Kamka – Pomozte mi!!!!!
Prosim vas!!!Ako mam dat Betu aby sa sparila...No mam taku samicku ze ma strasne velke brucho!!!A uz asi bude mat...No ale samec nestavia hniezdo...A mam tam skalare.Myslite ze tie male betinky preziju???Mam tam :skalare,slimakou,prisavnikov...napiste mi na email:kamka-pd@pokec.sk ahoj ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 19:57 palo
Ten samec gupky naháňa(stále za ňou pláve a vytriasa si pred ňou plutvy ako pred samičkou gupky) samicu bojovnice už poldňa a samec bojovnice nič nerobí. Mám to nechať tak alebo toho samca gupky preložiť do iného akvária?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 16:04 palo – Re: vondra
Mám 30 litrové akvárium a ja som sa tešil,že som zohnal aspoň jednu samičku, lebo u nás v akvaristike mávajú len samcov. A ako pozerám zatial to samcovi bojovnice velmi nevadí. Ale veď uvidím neskôr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 15:58 Muž metal [96] - Cichlidy – je to mozne
mam skalare od malicka s neonkami dnes som dal samca gupky ras tak vecsi ako neonka do ava.a skalare ho zhltli jak malinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 15:56 vondra
Nevím, kolik máš litrů, ale jestli tu samičku bude obtěžovat samec bojovnice ho pěkně prožene
a taky bych samečkovi bojovnice pořídil ješťe 1 samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 15:50 palo – samica bojovnice a samec gupky
Zdravím Vás. Dnes som dokúpil k samcovi bojovnice samičku a ked som ju dal do akvária hneď ju začal nahánať samec gupky. Je to podla vás normálne? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2008 16:49 neo
bucliik napsala: pak jsou tací, co by do té koule samci pořídili ještě samici-a to pardon se mi jako blbost a trápení jeví.
diskuze někam vede- já už chovatele bett nebudu považovat za sobecký lidičky co mají doma co nejvíc zvířat jen ke svému(nikoli rybímu) potěšení, přesto myslím, že začátečníkovi rybka do sklenice nebo koule nepatří(a většina lidí co se ptá, začátečníci jsou)

Musím ti dát za pravdu, když si nekdo uz kouli poridil, jako provizorium postaci, ale jwestli ji ma jen na okrasu, doporucuji alespon 10l hranate ;-)

A jinak, 2 50ky normalne osazene je dost nerealne, sice by ryby na sebe meli videt, ale kontakt tech 2 samcu je denne minimalni ;-)
Uz se k tomu dale nebudu vijadrovat, ti co se o betty zajimaji a chteji se na neco zeptat piste mi do posty. A pro ty kteri se mnou maji nejaky problem, jdete se radeji nadychat cerstveho vzduchu nebo na www.splendenspower.cz

Hezky den přeji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2008 08:56 Žena bucliik [99]
pak jsou tací, co by do té koule samci pořídili ještě samici-a to pardon se mi jako blbost a trápení jeví.
diskuze někam vede- já už chovatele bett nebudu považovat za sobecký lidičky co mají doma co nejvíc zvířat jen ke svému(nikoli rybímu) potěšení, přesto myslím, že začátečníkovi rybka do sklenice nebo koule nepatří(a většina lidí co se ptá, začátečníci jsou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2008 06:20 Žena bucliik [99]
no tak těch 20l mi přijde taky akorát, určitě se ale shodneme na tom, že (dobře nejste vrazi :) -jenže někteří jsou) člověk co si donesl bettu domů v kouličce a nemá tucha jak se o ni starat ji asi zlikviduje.
proto myslím, že napsat někomu, kdo o tom moc neví ať si koupí větší akviško není zase taková hrůza. zkušeným chovatelům a šlechtitelům se omlouvám-jak jsem psala chovatelský ambice nemám(jelikož mě přešly po odchování asi 80 rájovců který jsem musela darovat :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 23:46 Nobody – Re: Šámes
Reagoval jsem pouze na to,že se rybky nevidí v 50l. :)
Stačí jim(samcům)20-30l.Pokud je postavíte do řady-ne na délku,ale na šířku akva? ;-)
Akva šířka 20cm-do metru se jich vejde 5,tak stačí 4 metry na 20 samců a ještě tyto akva poslouží jako třecí! :)
A jestli jsem choval Betty?Ano choval i tlamovcové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 23:15 Šámes
ja myslim že by nebylo od věci tohle přetahování se odněkud nikam završit tím že ti co splendensky nějakou dobu chovaj a to nejen za účelem skrášlení společenského akva ví že pro chov a šlechtění je dobré chovat betty v chovných kostkách a ti co si rybku koupí jen tak pro okrasu ať si jí maj třeba v tisícovce.. ;-)tohle bohužel k ničemu nevede..a pokud Nobody někdy nějaký betty choval tak moc dobře ví že 50l do řady asi těžko nacpe to by musel mít stěnu dlouhou aspoň 15m aby se tam vešlo aspoň těch 20 betťáků..a tohle je kapánek nereálné.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 22:42 Nobody
"Nevim co na tom nechapes, navic jak ma betta v 50l akvu najit tu druhou bettu v akvu vedle?? Neprijde ti to jako pitomost?"

Mě jako pitomost přijde Vaše tvrzení. :) Ryby se perfektně vidí v akvariích,které spolu těsně sousedí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 20:15 neo
Šámes napsal: jinak na to tady to fórum je aby se lidi vzájemně poučovali..jinak se mi moc nelíbí že nějakej chytrák sem jednou koukne a začne tady žvanit nesmysli..takže bych atikovi vřele doporučoval aby než něco někam napíše napočítal do deseti a nepsal voloviny..nejdřív myslet a pak teprv něco psát.. palec Ja nedelam chÿtraka, ja jsem jen na mašli, když vidim že tu někdo píše nesmysly tipu: "Ne to v žádném případě!! Betta do sklenice nepatří!! A kdo ji tam dává je vrah!" A snažím se své tvrzení náležitě objasnit ;-) Protože betty už nejaký ten pátek chovám a něco o nich už vím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:58 neo
akita napsal: neo,ty si blbec....že tě to baví pořád někomu cpát názor...ježiš,tak bucliik něco napsala a nelíbilo se ti to,ale proč to hned roztahuješ a děláš z ní vola a ze sebe chytráka?!už by to teda stačilo,ne?
Chytráka?? Ja se jen snažím vysvětlit, že betty je možné chovat v okrouhlé nádobce, a že se to tak taky nejčastěji řeší (u chovatelů)
Jinak, uražky si nech na doma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 13:10 Šámes
ba naopak já tě plně chápu..je lepší mít jakou koliv rybu v co největším akvárku ale v tomhle případě za chovatelskými účely to prostě jinak nejde..a nikdo se hádat nechce..jen si vyměňujeme názory.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 13:08 neo
bucliik napsala: já se s váma nechci hádat-každej to dělá podle svýho svědomí.uzavřela bych to tím, že vy máte svůj názor a já ten svůj. byť nemám beťácký chovatelský ambice tak nepochopím a vy, protože je máte, nepochopíte mě.... ahoj
Teď jsi to vystihla (promin ale az ted jsem zijstil ze jsi zena), ja buhvijake chovatelske ambice nemam, ale jsem rad kdyz mi v bettariích plavou krásní samci které jsem si vyšlechtil já sám. a u tohoto druhu se to proste jinak řešit nedá. Rozhodně nemužu řict ze chovam betty kvuli penezum, protoze vetsinu stejne daruji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 13:05 Žena bucliik [99]
já se s váma nechci hádat-každej to dělá podle svýho svědomí.uzavřela bych to tím, že vy máte svůj názor a já ten svůj. byť nemám beťácký chovatelský ambice tak nepochopím a vy, protože je máte, nepochopíte mě.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 13:02 neo
Abych mohl chovat betty kvuli penezum musel bych mit bud velkou halu, nebo je chovat jako v Thajsku pod sirym nebem, coz se v nasem klimatu neda. a kdybys stavela halu, investice se ti vrati za takovych 20 let ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 13:01 neo
bucliik napsala: no a ploutve ve větším roztahovat nemůže? dobře dostávám se do fáze kdy se snažím to pochopit-ale nemyslím že to musí být monstrózně veliký akva-ale nějaký normálnější-což pro mě sklenice není.

Ja nevím o čem nás chceš přesvědčovat, betty se v CR kvuli penezum ani chovat NEDAJI!!! Chovatel vytre par, ma rekneme 50 2cm rybek ktere zacinaji byt teritorialni, da je do sklenic, pocka co z toho vyroste, pekne kousky si necha pro dalsi praci a zbytek proda. Nevim co na tom nechapes, navic jak ma betta v 50l akvu najit tu druhou bettu v akvu vedle?? Neprijde ti to jako pitomost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 12:32 Žena bucliik [99]
no a ploutve ve větším roztahovat nemůže? dobře dostávám se do fáze kdy se snažím to pochopit-ale nemyslím že to musí být monstrózně veliký akva-ale nějaký normálnější-což pro mě sklenice není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 12:28 Šámes
správně si řekla 1 bettu...já jich mám doma 9 a nedovedu si představit kdybych měl mít každou ve velkém akva...to bych se nepohnul..další věc..betta se takto chovat má a to proto aby imponovala,prokrvovala a rozttahovala ploutve..to pro další chov a výstavní kvalitu..ten kdo tomu nerozumí holt nepochopí..aa pořád lepší 1 betta v kostce(jinak u mě teda nekouka smutně ani se neválej po dně je to dáno žrádlem,samci okolo a dqalšími aspekty) než např.10 sklalár a deset neonek ve 50l..jinak nevim jak bych choval samce dohromady..to bych je moch rovnou zabít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 11:25 Žena bucliik [99]
no já si nemůžu pomoct-pokud bych si bettu koupila tak snad pro to, aby se měla líp než v další kostce. Promiň s tímhle se moc nedovedu ztotožnit-když chci chovat zvířata tak chci aby se u mě měly dobře a ne je prodávat jen jako zboží kvůli penězům(protože z lásky k zvířatům mi to moc nepřijde).
Nechci tady nikoho urazit, každýho věc jak to chce dělat-já si to nedovedu představit.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [130] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6451