Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 128 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:37 12Mattiew12
Fotka k příspěvku Može mi niekto určiť pohlavie tejto bojovnice? predavač mi povedal ze to je samica ale mne sa nezda myslim si ze je to mlady samček

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:31 Žena Alena.sv [89] – Re: Nobody
To tak není.Z importu se kupují páry stejného vybarvení,podle tvého výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:30 Joecz – Re: Nobody
tak to je přinejmenším divné, snad pošlou to, co si objednám - záleží od koho
tohle, co jste psal se může stát tak ve větších počtech, ale co vím tak známí dostali stejné samice jako samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:21 Nobody – Re: Joecz
Ale i v importech z Asie Vám přijdou většinou pouze samci.A pokud tam jsou samice,tak zaručeně jiná barevná varianta.Nebudou Vám ulechčovat chov čisté linie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:13 Joecz
v akavaristikách se prodávají samci, protože jsou hezčí a lidi je kupujou víc, to prodávání jen samců kvůli ochraně kšeftu mi přijde jako celkem blbost - v akvaristice nic jinýho, než VT a občas CT neseženeš a k špičkovým kusům mají hodně daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 18:04 kuba
Nobody napsal: kuba napsal: Teplota kolem 30 stupnu,tyto ryby množit je jednoduché,ale je problém je prodat,hlavně samice,kterých je většina v potomstvu,taky je potřeba chovat samce zvlášt,jinak si navzájem potrhají plutve a jsou na odpis.Až se ti vylíhnou,sniž sloupec vody na cca 10cm,krm je artemkou to pak rostou jako z vody

30°C - skvělé - chudák ten,co si je koupí-krátký život(i tak nežijí zrovna dlouho) :-(
samce zvlášť - proč? Klidně i 50-100ks(mladých) ve 100l - jen se musí vědět,jak na to. ;-)

jak už napsal Joecz - v obchodech jsou většinou jen samci,proč?Nerodí se více samců,ale samičky od variant se neprodávají. ;-)rádoby"ochrana"profi chovatelů - "každý"by mohl odchovávat čisté formy a oni by měli po kšeftu. :-D

Já jsem nikde netvrdil,že se mají chovat při 30 stupnich,jen při tření a to kolem 30 :-|
Už vidím jak odchováš 100 ks mladých samců do pěkných nepotrhaných jedinců,ano do nějaké velikosti můžou být spolu,ale ve velikosti cca 3cm se začínájí napadat,takže nevím jak to děláš.

Za další jsem napsal,že je většina samic v potomstvu,ale stačí si nejdříve přečist řádně odpověd.No nevím jak ty,ale v akvaristikách samice nechtěli ,jen samce,takže opravdu nechápu co tu píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 15:29 killer88
V minulosti jsem Betty množil a to ve velkém,ale teplotu 30°C jsem nikdy neměl. Opravdu stačí kolem 25°C. Já osobně odlovoval jak samici,tak i samce a nikdy nebyl žádný problém. Pokud byly jikry oplodněné,pak se líhlo vše bez problému. Samozřejmě musí být odpovídající voda. Stává se,že mladý samec jikry neoplodní,nebo má samice jikry v sobě až moc dlouho. Pak je lepší pár vytřít vícekrát. Ale odchov je opravdu primitivní,nevidím důvod nějakého nezdaru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 13:18 Klááááár
Hele a kolik se jich asi tak rodí (líhne)? Jo a kolik asi jich přežije do dospělosti?
A kolik z toho je samců a kolik samiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 19:06 Nobody
kuba napsal: Teplota kolem 30 stupnu,tyto ryby množit je jednoduché,ale je problém je prodat,hlavně samice,kterých je většina v potomstvu,taky je potřeba chovat samce zvlášt,jinak si navzájem potrhají plutve a jsou na odpis.Až se ti vylíhnou,sniž sloupec vody na cca 10cm,krm je artemkou to pak rostou jako z vody

30°C - skvělé - chudák ten,co si je koupí-krátký život(i tak nežijí zrovna dlouho) :-(
samce zvlášť - proč? Klidně i 50-100ks(mladých) ve 100l - jen se musí vědět,jak na to. ;-)

jak už napsal Joecz - v obchodech jsou většinou jen samci,proč?Nerodí se více samců,ale samičky od variant se neprodávají. ;-)rádoby"ochrana"profi chovatelů - "každý"by mohl odchovávat čisté formy a oni by měli po kšeftu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 18:53 Nobody – Re: Šámes
Pokud je chováte při 27-28°C,tak se nedivte. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 18:48 Joecz – Re: Kaka25
ve společném akva nepřežijou, ostatní je sežerou a nevšiml jsem si, že by v odchovu byl nadbytek samiček, pokud máš kvalitní ryby var. HMPK, HM, PK tak se o ně většinou poperou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 17:00 kuba
Kaka25 napsala: Chci je odchovat, vajíčka kladou pořád, ale do společného akva...

nebo az se ti vylihnou ve spolecnym tak predelej cele hnizdo do elementky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 16:48 Klááááár
Chci je odchovat, vajíčka kladou pořád, ale do společného akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 09:58 kuba
Teplota kolem 30 stupnu,tyto ryby množit je jednoduché,ale je problém je prodat,hlavně samice,kterých je většina v potomstvu,taky je potřeba chovat samce zvlášt,jinak si navzájem potrhají plutve a jsou na odpis.Až se ti vylíhnou,sniž sloupec vody na cca 10cm,krm je artemkou to pak rostou jako z vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 19:58 Šámes
aha..to sem nevěděl že pro závojnatky neplave..no tak to ti asi žrát nebude..tak kup prostě uplně normální sak mix..a máš to..stojí to asi 50 káčé.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 19:55 Šámes
mě se nevykulil plůdek dřív než sem jí nezvýšil na 30stupňů...jinak bych to nepsal.. ;-) ..a že by se vařili to nějak nepozoruju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:47 Nobody – Re: Joecz
Úplně zbytečně vysoká teplota,která zkracuje život bett.Pro chov bohatě stačí 24-25°C. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:45 Joecz – Re: Nobody
31°C není pro bettu vaření ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:43 Joecz
přesně tak, měla by si mít samostatné akvárko, jinak ti ten potěr níkdy nepřežije, na tření stačí tak 10l s velkým množstvím rostlin, hlavně plovoucích a těch 29 není až tak nutných jde to i při 27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:42 Nobody – Re: Šámes
Co Vy máte s tou teplotou?Vy ryby vaříte jako rybí polévku? smich
Pro betty stačí teplota 27-28°C a plůdek se líhne zhruba za 26 hodin. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:39 Joecz
já osobně bych mu žrádlo pro závojnatky nedával (co jsem pozoroval u svých ryb, tak je žrádlo na dně nezajímá, a žrádlo pro závojnatky neplave) a poohlédl se pro něčem pro betty nebo mraženém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 18:23 palo
Už sa ten samec bojovnice správa normálne, reaguje aj na odraz v zrkadle, ale doteraz neviem čo mu bolo. Ale hlavne, že je zdravý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 17:47 Šámes – Re: Dedys
nejdřív číst a pak kupovat..no dobře tak..samce JEN SAMOSTATNĚ!!!!!!!..servali by se spolu..a stim žrádle je možné že mu prostě nechutná ale časem si zvykne..nech ho vyhladovět a pak sní všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 17:44 Šámes
teplota by měla být okolo 29(mě se osvědčilo 30-31stupňů) po vytření samici vyndat a dát do jiného akva a samce nechat ve vytíračce..pokud je samec sní není snima něco v pořádku buď jsou neoplozené nebo je samec prostě mladý a neví co snima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 16:40 Klááááár – Množení bojovnic
Ahoj, chtěla bych množit bojovnice, i bojovnice to chcou, ale vždy když nakladou vajíčka (jikry), je tam hnízdo jeden den a pak zmizí.
Jednou mi ruplo akva, tak jsem lovila ryby ven a viděla jsem tam mimino, myslela jsem si ale, že je to paví oko, ale bylo o kousek větší, uvažuju, jestli to nebylo mimino bojovnice (bety).

Poraďte, jaké podmínky jsou dobré na vytření a jak je odchovat, hnízdo samec staví pořád, samice kladou, ale nikdy se nevilíhne nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 14:07 David
Už je v pořádku ale zase když sem jí tam dal zrcátko je živá až moc a bojim se že mi zabije ty sumečky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 12:50 Dedys
Ahojky,chtěla jsem se zeptat.Koupila jsem si rybyičku Betu a mám ji ve vetším akvárku bez filtru,nevadí to?Dala jsem jí tam rostlinku a dospod skleněné korálky a mušličky,které jsem samozřejmě vyvyřila ve vodě.Taky jí dávám krmení pro závojnatky -TetraAniMin,protože pro Bety už neměli,ale přijde mi,že to nejí,že to dá do pusy a pak to zase vyplivne zpátky-nevíte,čím to je způsobené?A jak je to s výměnou vody?Můžu jí měnit celou a nebo tam vždycky trochu nechat?A ještě jeden dotázek.Když mám samečka,tak asi musí být pouze sám,že?Předem strašně moc moc děkuju!D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 18:37 Joecz
nemusí to být CT (korunoviitý ocas) ale jen prostě otrhaný samec, kterému ten ocas znova dororste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 16:32 Muž filipsi [1291] – Re: pakozdy
druh (varieta), vice treba na splendenspower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 16:18 Muž pakozdy [17] – Re: filipsi
v poslednom case som videl v obchode iba take otrhance - teda aspon v bratislave. Je to standard alebo proste iba druh ? o bojovnici som mal som predstavu ze ma zavoj plutiev zatial co som videl boli len take trne a medzitym nejaky naznak plutiev.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 15:57 Muž filipsi [1291] – Re: david
Hlavne ji tam pravidelne, alespon obden, men cast vody. 5l je na trvaly bezproblemovy chov zalostne malo (nemluvim o odchovu stovky samcu s dennimi vymenami vody, pripadne prutocnymi nadrzeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 15:26 david
Musí mít beta v malém akvárku 5 L vodní kytku???Jo a dal sem jí tam mušle z egypta ale vyvařil sem je tak by se snad nic stát nemělo že???Příjde mi porád taková nějaká skleslá...Dal sem jí tam i dva malí pancéřovaný sumečky ale pořád je nějaká mrtvolná....Prosím o radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2008 13:11 palo
Ďakujem za odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 18:00 Joecz
to je blbina, ampulárie i bojovnice se nadechují vzduchu bez ohledu na možství kyslíku ve vodě, pokud se nepletu, tak ampulárie dýchá jen vzušný kyslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 15:36 Žena Dinamit [68] – Re: tufiki
nedostatek kyslíku ve vodě = dostatek kyslíku ve vzduchu. To je jako u ampulárií, když jim dochází kyslík ve vodě, tak jdou dýchat nad vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 15:31 tufiki
Já nechápu, co tady někdo říká o nedostatku kyslíku. Bojovnice je stejně jako Rájovci a Čichavci labyrintní ryba, tzn. že kromě dýchání žábrami dokážou dýchat i atmosferický kyslík, jelikož mají tento tzv. labyrint. NEDOSTATKEM KYSLÍKU TENTO PROBLÉM PODLE MĚ NENASTANE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 12:27 Šámes
to se jenom přebarvuje a vyšlo to asi jen na tohle období..s tím si hlavu nelámej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 12:12 palo – Re: Joecz
Ale zatiaľ ich nemal nikdy čierne. Len teraz ich má čierne, odkedy trpí krupičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 10:34 Joecz
to bude dáno v genech, mám taky ryby s černým okrajem ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 09:58 palo
Ešte jedna otázka k samcovi bojovnice: Dnes ráno som zistil, že mu končeky plutiev černejú. Čo to znamená? Nikdy sa mi to ešte nestalo. Ďakuujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 19:39 Muž Yirka [8685] – Re: richard
Aby zmizela ze dne na den 15cm ryba, to je trochu science fiction. Zvlášť když se jedná o krunýřovce, kterého kolegyně jen tak celého nezlikvidují. Záleží co tam máš za další osádku, ale přinejmenším "ostatky" tam někdy musí být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 19:34 Andynka – Re: richard
Mě takhle zmizela neonka, pak jsem jí našla rozmašírovanou v houbě filtru ... ještě jednou se pořádně podívej. Oni se dokážou dobře schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 18:55 richard – prisavnik
vcera mi zmizol prisavnik 15cm a nikde ho nemozem najst nieje v akvarku ani vo filtri akvarium mam uzavrete 180 L JUVEL stalo sa to niekomu ? poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 16:25 palo
Našiel si nové miesto a teraz leží na liste echinodorusu argentinensis, ktorý je tesne pod hladinou. Už ho nechám tam, veď niečo s ním bude. Možno keď vyliečim tú krupičku tak sa spamätá a bude sa správať normálne. Veď uvidím, ale ďakujem za všetky vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 08:10 palo – Re: Yirka
Ohrievač je pod vodou, ale nad vodou som mal len ten čudlík na termostat. A bol tak šikmo na skle a preto vyliezol ten samec. Ale už nevie lebo je úplne pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 08:02 Muž Yirka [8685] – Re: palo
Jen jednu technickou poznámku. Topítko (ohřívač) by mělo být VŽDY celé ponořené ve vodě. Jinak hrozí poškození tohoto přístroje. Určitě to máš napsané v manuálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 21:22 Šámes
já fakt newim..tohle se mi v životě nestalo..je to divný..příde mi to jako kdyby se chtěl sám zabít..je to sice ptákovina ale nic jinýho už mě nenapadá..a nebo na něj útočí ostatní ryby a proto se snaží uniknout co nejdál..to se mi taky stalo ale bylo to tak že se schovával pod molitan kam žádná ryba nemohla..tak pokud je v jinym akva v pohodě možná to bude ostatníma rybama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 20:53 palo – Re: Šámes
Ale zatial sa mu tam pačilo? Už je tam 4 mesiace a všetko bolo v poriadku. Ale teraz som dal pod vodu celý ohrievač takže tam nevie vyliesť. Uvidím čo s ním bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 19:57 Šámes
tak se mu tam asi prostě nelíbí.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 19:54 palo
Hneď ako som dal toho samca bojovnice spät do akvária na liečenie s ostatnými rybami tak to robí znova. Ešte skúsim ponoriť ten ohrievač tak aby naň nemohol vyliezť, lebo keď je tam dlhšie tak mu už uschína koža. A v tom malom akváriu toto nerobil.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [128] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6351