Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 119 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 20:45 marek
no tak s toho som sa nic nedozvedel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 20:16 Žena datura [104]
danio123 napsal: já je tam mám kvůli šnekům aby je sežrali
ne

ano, to jsem pochopila. a ty bys měl pochopit, že mřenky do nádrže pod 200 litrů rozhodně nepatřej a neházet sem pohoršený smajly. kdyby si někdo dal tu námahu a přepočítal objem akvária na centimetry ryb, už teď bys tam měl tvrdě přerybněno!
problémy se šnekama se daj řešit i jinak než koupí naprosto nevhodných ryb, které strčíš do mrňavýho akvárka, aby ti prokázaly dobrou službu a "šežraly šneky" a nehledět na jejich potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 18:38 Muž Yirka [8685] – Re: Šostiprdlo
Neboj, určitě přemýšlíme.
Za prvé, ještě jsem neviděl, aby se rybkám podařilo zlikvidovat šneky do posledního, nehledě k tomu, že jsou šneci ne které si netroufnou nebo kteří se dokáží "schovat".
Za druhé, pochopitelně je třeba si jich pořídit počet přiměřený situaci a velikosti nádrže a pak s nimi počítats dospělou velikostí.
I ve volné přírodě žijí všichni v určité rovnováze a tu je jim třeba vytvářet i doma. Pokud se podaří, žije si nádrž svým vlastním životem.
Určitě je lepší postupovat přes predátory než cpát do vody chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 18:13 Sokin – Re: danio123
Chyba, sice ti zlikvidují šneky, ale co pak? Šneci jsou podle mě důležitou součást akvária, je sice pravda, že když se přemnoží, tak to nemusí být příjemné, ale je to lepší, než kdyby tam nebyl žádný. Mě osobně výdy potěší, když vidím nějakého šnečka na skle a nebo na rostlince.

Přímo na těchto stránkách je tahle rada, které jsi si asi nevšimnul:
Ryby, které si pořídíte, aby zlikvidovaly...
... přemnožené malé rybky, šneky, řasy. Přemýšlejte nad tím, co se stane, až svůj úkol splní: vyrostou a bude jim akvárium malé? Nebudou mít svoji oblíbenou potravu, a tak se pustí do něčeho jiného? Někomu je věnujete nebo prodáte? Nebo jim přizpůsobíte podmínky v akváriu tak, aby nebyly jen nájemnými řemeslníky, ale právoplatnými obyvateli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:37 pancernicek
já je tam mám kvůli šnekům aby je sežrali
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:03 Žena datura [104] – - danio 123
a víš kolika centimetrů dorůstaj mřenky nádherné?:-) správně by se měla ryba vejít na délku nádrže aspoň 10x, takže až trochu povyrostou, budeš jim muset koupit nové akvárko nebo je dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 20:30 Joecz
ta burza, kterou jsem myslel já je 25. 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 19:02 marek
mne sa betty vytreli normalne v spolocenskom :) a ked sa zacali rodit hned so ich vyberal , a samcek sa o ikry staral znamenite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 18:48 pancernicek
díky za odpovědi ta burza je myslím 15 listopadu tady v plzni hned tam jedu mám tď nové akva a chci si tam koupit krunýřovce,silver molly,nějaké platy a mečovky jo a ještě nějaké paví očka chci mít totiž živorodé akva teď tam mám asi 8 pavích oček,2 black molly,gold molly 8 pancíků a 2 krunýřovce (to akvárko má 150 litrů myslím si že je to akorát s těma rybama a ještě mám akva 18 litrů tak kdyby se mi všichni rozmnožily tak je dám tam a pak právě tu 42 litrů a tam chci koupit bettakovi 2 samice ale u toho bettaka jsou 2 mřenky nadherne aby vyžrali šneky přemnožili se mi rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 16:01 Joecz – Re: Nelča
a v čem chceš poradit? udělaly to ty samičky
buď je to časem přejde a samcovi to doroste nebo si ho budou podávat pořád
ale normální samec by se otrhat nechat neměl, pokud teda nemáš extrazabijácké samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 12:03 Nelča – Re: Jurasek
Ahoj, mám stejný problém Mám 30tilitrové akvarium, v něm tři samice a včera jsem k nim přikoupila samečka. Ráno jsem je kontrolovala a sameček má okousaný ploutvičky. Myslíš, že mi můžeš poradit? Díky moc :-) Je mi ho líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 22:38 Joecz
vytřou se, ale potěr doroste těžko ...
a samičky seženeš snadno na nějaké burze třeba v Plzni na Karlovarské, občas se tam dají sehnat pěkné kousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:34 pancernicek
no byli by sami v tý 42 litrů ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:57 Žena datura [104]
určitě to bude samička. někdy jsou hodně ostré a napadají i samce. a hlavně by vedle sebe nemohli existovat s beťákem-nebožtíkem, aniž by docházelo k dost viditelným šarvátkám;-) betty jsou holt poměrně dost vnitrodruhově agresivní.
pohlaví si můžeš snadno ověřit pohledem mezi břišní a řitní ploutev, kde se u samiček objevuje bílá urogenitální bradavka. jinak i krátkoploutvý samec vypadá na první pohled "jinak":-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:46 Žena datura [104]
vytřou se až budou pohlavně dospělé. ale nepočítej s tím, že je vytřeš jako trio ve společné nádrži.
musíš mít vytíračku, odchovnu a rozplavávací nádrž pro odrostlý potěr (lze spojit v jedno;-) )
zrovna mám mladé, jestli bys chtěl podrobnější info, napiš mi SZ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:23 marek
vytru sa ti jak budu chciet ino ;-) a samice sa zhanaju tazko a ked chces zeby sa ti cim skor vytreli a aby boli aj pekne odporucam ti krmivo tetra betta , ked som ho zacal davat ja tak sa mi po 2 tyzdnoch vytreli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 19:35 pancernicek – betta
zdravim mám bettu v akvárku 42 litrů (je tam samec a je tam sám) a tak bych mu tam chtěl koupit 2 samice akorát bych chtěl vědět za jak dlouho se mi vytřou? nebo jestli se mi vůbec vytřou. A ještě jeden problém nevíte kde koupit v plzni (v nějakém zverimexu ty 2 samice v žádném zverimexu je nevidím) děkuji za radu tomis0012 hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:36 irča
no pokud žil starý beťák, tak se chovala nenápadně a vzorně:)
Tohle bylo dost drsné. Je fakt, že ten samec asi bude hodně mladý, tělo má menší než ony dvě holky. Tak doufám, že je to časem přejde, ale zatím asi nechám samci prostor aby si zvyknul.
Zatím se na sebe budou naparovat přez plexisklo odchovničky-samotky:)
Zítra tu potvůrku vyfotím, a snad se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:25 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: filipsi
"samička" je odlovená (dokonce ve svém vězení nabublala menší kopeček)
ale tohle můžou dělat i samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:25 Muž filipsi [1291]
irča napsala.. "samička" je odlovená (dokonce ve svém vězení nabublala menší kopeček)

Asi ta jedna "samicka" bude samecek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:20 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: irča
podle mě to bude samička nebo jak umřel ten starej bettak?
ony občas chrání svoje teotorium takže tumu samečkovy dej čas tak tejden a pak je dej zasa k sobě jestli by už vylezl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 20:18 irča – Dominantní samice betty?
Ahoj akvaristi:)
Mám takový krátký příběh s ne moc hezkým začátkem...
V noci na sobotu mi umřel starý děda-beťák. V akváriu po něm zůstaly dvě mladé opuštěné samičky, tak jsem si řekla, že jak to půjde, seženu jim nového ženicha. Příroda je přeci jenom příroda a 2 pěkné samičky bez samečka....
Hned v pondělí mo do oka padl úžasný skoro celý červený crowntail. Co vám budu povídat, koupila jsem ho a těšila se, jak se bude líbit samičkám. No a to je jaksi kámen úrazu, jedné ze samiček se sameček vůbec nelíbil a nehezkým způsobem se do sebe oba pustili...
Teď se věci mají tak, že zdivočelá "samička" je odlovená (dokonce ve svém vězení nabublala menší kopeček) a sameček se bojí vystrčit nos z podkořene...

Koukala jsem na splendespower a zjistila jsem, že existuje druh betty, jehož samečci vypadají jako samičky.. do chvíle, než jsem přinesla samečka se "samička" - chovala normálně...
Tak vám nevím, co si o tom všem myslet...

Moc děkuju za případné reakce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 19:49 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 19:43 marek – s cim mam krmit male betty?
Prosim pomozte , dnes sa mi vyliahli betty , maju cca 1mm , a neviem s cim ich mam krmit, poradte mi prosim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 19:14 Žena datura [104] – Re: KAKTUS1010
jestli chceš do akvárka huminy, mě se víc, než listy, osvědčily olšové šištice. aktivní látky obsahují v dosažitelnější formě, než poměrně kompaktní listy, které téměř žádné neuvolní, zato se na nich tvoří výživný biofilm;-)
olšové šištice ti stačí ve velmi malém množství - do svého cca 100l akvarka jsem jich dala napoprvé "pouhých" deset a druhý den jsem měla vodu jako rum:-D takže huminových kyselin obsahují opravdu dost. (pozor na ně, uvolňují je často v průběhu několika dnů a voda stále tmavne, tudíž mě se osvědčilo, nechat je vylouhovat v kelímku od jogurtu - 500 ml a druhý den nalít vyhovující množství výluhu rovnou do nádrže.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 17:33 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: KAKTUS1010
Do 20 l akviška stačí 1 průměrně velký (suchý) dubový list. (Nebo 2 nebo 3). :)
Nevyvařuje se, jen se může přelít horkou vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 16:32 KAKTUS1010
dobry poradili mi ze je dobre vyvarit dubove listy tak som tak spravil a voda je hneda len ze ake je davkovanie prosim poradte akva ma 20 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 16:36 Joecz
voda plná huminů určitě příspívá ke zdraví ryb i chuti k rozmnožování, ale splendensky se dají celkem dobře vytřít i bez nich
já osobně je používám
vyrobit se dají výluhy z různých listů atd. (z jakých se dá zjistit na netu) a nebo se dají koupit
mě se osvědčil attison betta spa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 14:18 KAKTUS1010 – huminy
Ked ze som nechcel zakladat novu temu tak sa chcem spytat ze vraj je vhodne davat bettam no aj inym rybkam do vody huminy a mna by zaujimalo ci sa to da vyrobit a ak ano tak postup prosim chovam iba betty splendens tak preto sa pytam a chcem aj odchov a vraj je to velmi dobre pre male betty tak ze by som vas poprosil o postup ako to vyrobit dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 18:56 Misha
no jo ja valila nekdy oci coze ...ja mam mam v akva (12l)jenom betaka a sneka a myslim si ze se maj ok ;-) ...vypadaji spokojene ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 19:40 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Misha
neva ale když se sem koukneš co lidi chtel a daj do takových akvárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 19:38 Misha
nnnnnnnnnnee...to by me nenapadlo nejsem trapitel! coze jenom jsem se chtela zeptat...to snad neva ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 17:52 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Misha
no ale nemyslíš si žeje dáš k te bette ty čichavce tam by se nevešli
a ty rajovce by se mohly s betta mohli prát a bojovnice by ale podlehla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 17:20 Misha
Proc ne rájovce?a cichavec byt muze?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 13:57 ondra08
já si myslím že samec se chce vytírat ale samice nejsou zaplněné jikrami nebo se nechcou třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 13:46 dzuny
Mně taky Beťák honil samičky, když jsem mu je přinesl, ale po čase se to zpravilo. Jestli to nebude tím, že si hlídá své "teritorium" a samičky jsou v něm vetřelci. rozzureny A nebo je to tím že se chce třít. Než postaví hnízdo bývá agresivní. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 13:21 Britunka – beta bojovnice
Já si myslim že je honí protoaby se s nima spářil to je taky možný ale nevim to jistě.Já mám doma taky tetry a samec je pořád honí.Ale nic jim nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:33 Mato00
XMartin napsal: nejspííš to jsou jen bublinky.. to je jedno ;-)

aj penove hniezdo su len bublinky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:32 Muž XMartin [20]
nejspííš to jsou jen bublinky.. to je jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:32 Muž XMartin [20]
no nevim jestly ony ale včera to tam nebylooo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 20:15 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: XMartin
ses si jistej ze ony postavily hnizdo ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 18:25 Mato00
najlepsie je mat samca zvlast!ja ho mam v 6l akva bez ovzdusnovania a teplota je 26st.cel!Akva prikry sklom aby nedichal studeny vzduch(Neviem ako sa to presne vola/vysvetluje!)Ja davam samca a samicu spolu len ked ich chcem triet, ale mozu byt spolu aj non stop ale je tam riziko strati samicky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 17:54 lensam
no tak už sa vytierali tak 4. krát. z toho prvého nebolo nič, z toho druhého 1 ryba a z 3. okolo 30 schopných. zo 4. ešte neviem. ryby sa vytierajú asi tak každý 10. deň coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:01 Muž XMartin [20]
Ne nečekal , ale taky jsem nečekal že bude okousávat samičkyy.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 14:59 Joecz
a co jsi čekal, že je pozve na kafe?
proč se ty ryby asi jmenujou bojovnice ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 14:51 Muž XMartin [20] – Betak utočíí na samičky
zdar , koupil jsem včera mojemu beťákovi 2 samičky , dneska odpoledne na ně koukám a jsou uplně orvaný postavily hníízdo a on je prohání jako bláázen OMG... hmm uplně po nich jdee.. oddělovat se mi je nechce akva akva je hustě porostléé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:38 Joecz
jo snesou se, já měl samce imbellis a několik samic splendens pohromadě a bez problémů
můžou se spolu i vytřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 14:20 Žena Imii [44] – Re: Lucianetta
Myslím, že samičky by se měly snést bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 07:59 Žena Lucianetta [43]
nemá někdo zkušenosti s tím, jestli by se snesla samička bojovnice pestré a samička (nebo i sameček) bojovnice nebojovné? :-O
EDIT: ne že bych je chtěla, ale jsem ženská zvědavá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 06:42 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Imii
Rájovce určitě ne no

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [119] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5901