Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 14:08 yanilishka
Dneska jsem si vsimla, ze muj bettak Bedrich ma v ocasni ploutvi drobounke dirky. Zadna zmena barvy na okrajich, ani praskliny, jenom to proste vypada, jako by mu ocasek nekdo propichal spendlikem. Tech direk ma asi pet. Symptomy bakterialniho rozpadu ploutvi moc neodpovidaji. Bedrich jinak cile plave i zere. Z imponovani by to nemel mit, protoze zrcatko mu prakticky nedavam, ale je fakt, ze minuly tyden jsem spatne nalepila pozadi a Beda se v nem tim padem videl - jak si dlouho imponoval, tak mu napraskla ploutev (ritni), ale hned, jak jsem to zjistila, dala jsem pozadi do poradku a byl klid. Jeste vcera mel ocas uplne celistvy. Myslite, ze se mam obavat nejake nemoci nebo to mam nechat byt a pockat, az se to zahoji? V nadrzi s nim mam 4 dania, tak si rikam, jestli to nevykousli oni, ale zda se, ze si ho vubec nevsimaji. Predem moc dekuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:49 Joecz
jako chceš křížit třeba imbellis a splendens?
nebo jak křížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:17 Muž discus [104]
Nechaj spolu samca a samičku a oni sa ti vytrú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:14 Muž Yirka [8685] – Re: koruna
Zkus si přečíst třeba toto: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Taky existuje web speciálně zaměřený na bety, tuším tento. www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:13 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: koruna
Chces spíš, aby se vytřely ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:06 koruna
metal napsal: ano.

a co mam udělat aby se křízeli jsou tam 2samice se samcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:06 Muž metal [96] - Cichlidy
ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:02 koruna – Lze křížit Bety
Ahojík dou křížit Bety?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 06:22 Muž motýlek [275] – Re: Joecz
OK, jsem rád, že se něco nového dovídám ... nemám s tím problém :-) ... tyhle rybičky jsem si pořídil před dvěma týdny - proto mě to téma zajímá ... pokud máte zkušenosti z vlastní praxe - samozřejmě jsou cenné ... já také mám občas jiné zkušenosti, než se opisuje v literatuře ... pokud budete mít více osobních zkušeností, tak je publikujte v nějakém článku ... a přeji hezký den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:50 Petr – Re: Leon
Protože ten dotaz byl celý zmatený? Má betty ve vytíračce a zároveň se ptá na vypnutí filtru? Do vytíračky se dává filtr? Prostě měl ty ryby nechat tam, kde je měl před tím. S tím vším okolo. Ale myslím, že jsme si již řekli vše podstatné. Dál bych toto téma nerozváděl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:30 Leon
Tak proč si mu to doporučoval když si to věděl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:14 Petr – Re: Leon
Zase mne tak moc nepřekrucuj :-) Víš dobře, že jsem psal o zařízeném a prosperujícím akva, ne o holé vytíračce :-) Tam by asi nepřežili ani ty moje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 17:04 Leon
No převážně záleží co pak s rybama chce dělat..ale stejně jestli chce ryby aspoň nějaký pochybuju že v jeho "vytíračce" může něco bez krmení vyrůst. ano ano týden možná vydrží když přeženu tak 2 ale měsíc?? ruku na srdce komu kdy vydžela ryba měsíc bez žrádla (kromně petra :-D )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:41 Joecz – Re: motýlek
ne já psal přímo o B. splendens! Tohle chování pozorovali i chovatelé u nás!!
tlamovcové bojovnice mám taky (zatím jen simplex, ale snad se mi podaří sehnat i další druhy...)
přecejen do této problematiky vidím trochu víc než se zdá, takže mě prosím neopravujte, pokud si nejste stoprocentně jistý

a za tím, že samec b. splendens rozplavaný potírek nežere, ale stará se o něj i po rozplavání si stojím (pokud je vše v pořádku)

EDIT: Navíc nejsem takový blb, abych popisoval péči o mladé u tlam. bojovnic v tématu, které se jmenuje: beta hniezo (jo a chybí tam t )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:05 Muž jirka.p [60]
Karol xy napsal: chcel by som sa vas opytat, ze ked si bojovnica pestra robi hniezdo ci jej nevadi filter?..mam ho vipnut alebo nie?...dakujem mam bety v rozmnozovacke kt.som si kupil v piatok a budem vas informovat ako sa im dari

To je první příspěvek a od toho se celá debata odvíjela. Karol píše, že si koupil "rozmnozovacku". To chápu, že má betty v separátní odchovné nádrži a zkouší je odchovat. Z toho plynula má rada odlovit samici a né samce. Myslím, že proto tak reagoval i Leon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 10:55 Muž motýlek [275] – Re: Joecz
to jsou ale tlamovcové labyrintky ... Betta spledens do této skupiny nepatří ... v přírodě žijí v ohromném množství, a jestli si zkusíš propočítat vylíhlé množství potěru, tak se to opravdu nedá sežrat všechno :-) ... a v přírodě stačí, aby jeden pár vyprodukoval další pár do dospělosti - a to se určitě podaří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 10:48 Joecz
Leon napsal: ... ve volný přírodě a v akva je to úplně něco jinýho samice ve volný přírodě odplave a samec střeží hnízdo ale jakmile prckové opustí hnízdo s rychlostí je pojídá a ...

Kde jsi na takovou hovadinu přišel? Podle tohoto by bojovnice už musely vyhynout. smich
Samec se stará i o rozplavaný potěr! Dokonce v případě nebezpečí je dokáže "svolat" a schovat do tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 09:43 Muž motýlek [275] – Petr radí dobře
je to tak, jak píše Petr ... a potěr si v hustě zarostené nádrži vždycky nějaké nálevníky najde - a s těmi vystačí týden, pak už drobné kousky potravy pro dospělé plavou také všude a ti nejsilnější a s trochou štěstí to prostě dotáhnou až do dospělosti ... a je také fakt, že betty v obchodech moc nechtějí ... a rozdávat je po třech??? ... kamarádka mi dokonce tvrdila, že se jí objevily malé P.tetrazony ve společenské nádrži ... takže příroda se někdy chová pro člověka na první dojem nelogicky :-) ... to, o co se kolikrát marně pokoušíte se jí podaří navzdory všem překážkám, které jí kladete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:47 Petr – Re: Leon
Nepsal jsi "nováčkovi" ? Pokud se bavíme o velkochovu, tak máš samozřejmě pravdu. Ale podle prvního dotazu Karola xy mi to na velkochovatele nepřišlo. Spíše na zapáleného akvaristu - začátečníka. Jen je mi divné, že ryby chce odchovávat někdo, kdo se napřed musí zeptat, zda má nebo nemá vypnout filtr. V jeho případě by opravdu měl ze všeho nejdříve zařídit akva a pozorovat. Pak teprve se jim do toho začít motat. Je úplně jedno, zda těch tvých 200 odchová teď nebo za dva měsíce (mě v akva plavou malé bety, ještě jsem je ani nestačil vyhodit, a předevčírem se znova vytřely. A zrovna uvnitř filtru, vyhodil jsem vše, co dosahovalo až k hladině.).
Má rada by tedy i nadále zněla - pokud tomu nerozumíš a nic o tom nevíš, přečti si nějakou literaturu a pozoruj, co se děje v akva. Ty ryby se budou třít ještě tolikrát, že budeš rád, že to sežerou a nebudeš se o to muset starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:36 Muž filipsi [1291] – Re: Leon
Nejde o to, co je "lepsi". Jde o to, co ten novacek chce zkusit. Jestli "umely" odchov, piplani, radost z toho ze to vyslo a pochcipala jen pulka, nebo smutek ze ne a odeslo vsechno - pak musi postupovat "umele". Nebo si jen precetl, jak na odchov betek, a bere to jako jedinou moznou cestu co s nimi pri treni.
Podle slozeni ryb, zarostlosti akva .. to jde i prirodne (co pak taky doma se stovkou betek, ze?), a radost z objeveni uz vyrostlejsich malych je taky velka.
Ja Petrovu radu beru jako rozumnou, jak s ni tazatel nalozi, je na nem. Bud se chce ucit a venovat tomu vice casu, pak musi procist clanky o chovu, je jich mnoho, nebo to muze nechat na prirode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:03 Leon
dobře takže podle tebe je lepší odchovat 20ks v "přiřozených" podmínkách než 200ks v "umělých"? to si myslim že je trošku rozdíl a pak samozřejmě že to vyžaduje odlovování ryb, "umělé" krmivo, každodenní sledování hnízda atd... to k tomu patří jestli chce něco odchovat v nákym počtu tak to tak udělat musí! ne to zanedbávat jako ty a doufat že to NĚJAK! dopadne..nevíš ani v jakym akva to má jestli to má oszený nebo holý..ale to co řikáš ty je naprostá KR*VINA!! leda tam kdyby je nechtěl odchovat pak to chápu ale tvuj pasivní přístup rozhodně NEDOPORUČUJU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 07:28 Petr – Re: Leon
Podle tebe je tedy lepší nováčkovi doporučovat odlovování ryb, umělé krmení, každodenní sledování hnízda a hodnocení mladých než mu doporučit založení přirozeného akva, které bude rybám vyhovovat a kde budou fungovat samy od sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 06:56 Leon
Dělěj si snima co chceš ale rozhodně je ideální doporučovat to nováčkovy... no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:38 Petr – Re: Leon
Nežer. Stačí, když to žerou ty betty :-)

Ale v něčem ti dám za pravdu - že v prázdném akva se nemají kam schovat a že by tam asi nepřežily. Ale v hustě zarostlém akva s kvalitní vodou a dobrými podmínkami se ti bude samo množit prakticky všechno. Například u těch bet předpokládám, že přežily díky velké kouli z Monosoria. Jedna část vystupuje nad vodu a dole má velmi hustou spleť listů a kořenů, kam se vetší ryby nedostanou. A desítky listů rostoucích až nad hladinu tvoří naprosto dokonalé bludiště. A co se týká stravy, tak tam nevím, co žraly. Ale po nějaké době po tom, kdy se betty vytřely, zmizel dorost krevet. Takže předpokládám, že žraly ty malé, které se schovávaly právě třeba v těch kořenech a listech. Takže tolik k bettám. Ale to samé platí třeba Danio margaritatus, o kterých je článek na titulní stránce. Článek hezký, ale jaksi složitý. Měl jsem jich zarostlém v akva 20 a za cca 1/4 roku se počet zdvojnásobil. Kde se třeli a co žrali také nevím. Ale můj názor je ten, že pokud nemáš pěstírnu ryb a jen máš radost z občasného množení, můžeš to nechat na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:57 Leon
No v akva se obevujou mikroorganismi který by teoreticky mohli jist ale stejně tolik jich tam zase neni je to bez šance a kord když je máš ve společnosti jinejch ryb...tohle ti fakt nežeru.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:52 Petr – Re: Leon
Hmmm. A jak je možné, že mi po akva plavou malé, asi 2,5 cm velké betty? Asi zázrak ... na to, že mám v akva malé betty, jsem přišel až tehdy, když měly cca 6mm. Jediná reakce byla "hm, hezké" a to bylo asi tak vše. Žádné krmení, nic. A přesto vyrostly. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:02 Leon
Petr ma fakt rozumnej nazor :-D smich ve volný přírodě a v akva je to úplně něco jinýho samice ve volný přírodě odplave a samec střeží hnízdo ale jakmile prckové opustí hnízdo s rychlostí je pojídá a ve volný přírodě má potěr spoustu příležitostí se schovat v akva bez dna a rostlin a úkrytů nemá před samcem šanci a to nemluvim ani o plísni jiker atd..+ ty prcky taky musíš krmit pochybuju že vydrží měsíc bez žrádla...

Karol XY: samici odlov hned samce až když se prckové rozplavou poznáš to podle toho že zespoda hnízda koukají takový ocásky (to už sou vyvinutý prckové) a pak až budou plavat normálně rovně tak začni krmit...doporučuju artemku vločky rozhodně NESTAČÍ ani prachový krmivo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 16:43 Muž jirka.p [60] – Re: Karol xy
Pokud je mas v odchovne nadrzi, tak odlov jen samici. Samec je potrebny, protoze se o jikry stara. Pokud nejaka vypadne z hnizda tak ji tam vrati. Take doplnuje cerstve bublinky do hnizda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petr
Taky uz to tak delam, akorat teda krmim no, ale sem tam nejakou malou rybku zahlednu :)

Dobry typ je plovoucí rostlina. Me samec dela hnizdo v plovoucí ricci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:18 Petr – Re: Karol xy
Nech ho tam. Moc se o to staráš. Vykašli se na akva a za měsíc se podívej, co ti v akva plave. To je asi to nejlepší, co bys mohl udělat. V přírodě samce taky nikdo neodlovuje.
V mém akva si ty bety plavou, jak chtějí, nestarám se o ně, téměř je ani nekrmím (ani dospělé, natož nějaký potěr), a přesto se mi tam objevují nové malé rybky ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:02 Karol xy – Vytreeli sa
uz sa vytreli a chce sa opytat kedy mam odlovit samca??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 11:04 Muž jirka.p [60] – Re: Karol xy
Spíš než průhledné, jsou jikry bílé. Sameček samičku obejme a ta je bříškem vzhůru. Mačká ji a pokud z ní vymačká jikry, tak je oplodňuje. Potom zbírá jikry do tlamky a plive do hnízda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 10:47 Karol xy – objatie
Samec ju uz obima ale nevidim ziadne ikry...su priehladne alebo ich samica nevypusta? prosim pomozte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 10:09 Karol xy
aha dakujem...ale ako pozeram na tu moju samicu zda sa mi ze je znicena uz sa mu podvoluje a dufam ze to prezije lebo uz pomaly plave iba dolu hlavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:59 mamina
no jikry uvidiš a samec je stale přelepujea upravuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:22 Karol xy – hniezdo
Tak uz si spravil hniezdo ale neviem ci sa uz nahodou nevytreli lebo samec je vacsinou pri hniezde a ked samica vijde von zacne ju nahanat....a neda sa nejako zistit ci su ikry uz v hniezde??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:22 Mato00
Vyr snad nejakou tu mys, ale zeby zral poter?
Bolo to myslene na vtaka vyr!Vodny vir je z "i" a vyr ako vtak je z "y"!
Terz ku rozmnozovaniu:Filter vypny/daj prec!Hniezdo praska, ked je rozdielna teplota vzduchu a vody!Akva musi byt dokonale zakryte!Je tobre dat samcovi ako podklad na stavbu hniezda kusok polystirenu, vtedy je hniezdo tiez trochu chranene! hop ahoj Nech sa dari!
Tu sa o bettach dozvies viac, ked ta to zaujima:http://www.splendenspower.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Karol xy
Proste jestli filter dala proud vody, ktery rozbiji hnizdo, tak se ho pokus nejak jinak nasmerovat nebo filter vyndej. Jestli bettakovi bublinky praskaj v klidne vode, tak neboj, on se to nauci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:30 Karol xy – filipsi
nejak net moj betak nevie spravit hniezdo stale mu bublinkz praskaju...aa tomu nechapem cvo si napisal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:00 Muž filipsi [1291] – Re: jajaapaja
Vyr snad nejakou tu mys, ale zeby zral poter? ;-)

Karol xy: Jaky filtr? Pokud samci proud rozbiji hnizdo, nebo hrozi, ze nasaje poter, dela velky proud, vypni ho a dej pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:53 Muž jajaapaja [174] – Re: Karol xy
můžeš ho klidně vypnout.Aby ti tam nedělal výr.Pak by to mohlo škodit potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:23 Karol xy – beta hniezdo
chcel by som sa vas opytat, ze ked si bojovnica pestra robi hniezdo ci jej nevadi filter?..mam ho vipnut alebo nie?...dakujem mam bety v rozmnozovacke kt.som si kupil v piatok a budem vas informovat ako sa im dari

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:26 Žena datura [104] – Re: Zdeňula
ale jo, teoreticky:-) mít hódně velkou nádrž (počítám tak od 300 l vejš?) a v ní spoutu úkrytů.a pak doufat, že až se jednou potkaj, budou rozumný a každej se radši po čase míšto řežby vrátí na svůj píseček:-D Ale to je celkem loterie. protože tak velký akva, kde by se nikdy nepotkali, si jen tak nepořídíš;-)
a pak taky bratři spolu čas od času vydrží dýl, než cizí samci. zase tu platí, že betty jsou osobnosti s rozdílnými povahami:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:05 Žena Zdeňula [10]
Zdravíčko, mám dotaz :-) čistě ze zvědavosti- od jaké velikosti nádrže by si nepřekáželi dva samci bettky? Vím, že betty nejsou dobří plavci, ale zajímalo by mě, jestli existuje nějaká možnost, jak mít dva v jednom akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 12:11 Muž Pete [10] – Re: Moncucak
V obchodě ty rybky mívaj většinou bez dna a rostlinek. Rybky se tam pořád jen napařují, předvádí a tím jim ploutve sílí a rostou, nemají si je tam o co poškodit. Takže jednou z variant může bejt i ta, že když se ti rybka plazí mezi rostlinkama nebo po dně (při krmení, šmejdění atd), tak je za sebou jen tahá a tím se ji jakoby u konečků trhají. Můžeš ji zkusit nasadit do jídla nějaký vitamíny pro kondici atd... Ale myslím si, že to bude stejně zbytečný. Pač já je tam dávam občas taky a Beťáci jsou pořád stejní. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 08:12 Moncucak – Re: Pete
No během jednoho dne mi příjde dost divné že by se mu tak otrhaly...týden měl ploutve krásné, stejné jako když jsem ho kupovala...a během jednoho dne že by se mu tak otrhaly..nevím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:21 Muž Pete [10] – Re: Moncucak
Nezdá se mi, že by mu něco bylo. Mám červenýho a modrýho Beťáka (samo, že každýho jinde), mají ploutve stejný jako ten tvůj. Vypadá to, jako by byly na koncích otrhaný, že jo? Podle mne, je to jen tím, že jsou ty ploutve závojový - dlouhý... Takže pokud to není celý roztřepený nebo rozpadlý, což tak nevypadá, nepanikař zbytečně ;-) Pač 100% rovných konečků, jako třeba u vlasů, se u této rybky nikdy nedočkáš ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:59 Žena LucieV [0] – Re: Jurasek
Jo to mne nenapadlo, diky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:12 Moncucak – Re: Alena.sv
Fotka k příspěvku Tady je fotka... pán v obchodě ho měl spolu s neonkama a nebyl žádný problém... je to divné...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:34 Žena Alena.sv [89] – Re: Moncucak
Nemyslím si,že by mu to udělaly neonky.Holčiny tam asi nemáš,viď?
Můžeš sem dát fotku toho beťáka?Mohl by to být bakteriální rozpad ploutví.
Jinak ploutve zdravým betkám normálně dorůstají. ;-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [111] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5501