Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:37 Beddy
Odlovit. Možná ta jedna cejtí, že ta druhá je slabá nebo nemocná a jde prostě po ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:32 Muž Mates [0] - Tetry – samicka mozna zavrazdi samicku
prosim vas mam jednoho samce a dve samice(bojovnice)mam uz je rok a nikdy do sebe nekousaly ani nevrazely.
Ale vcera jedna samice zacala kousat do druhe ta uz ma uplne dotrhane ploutve a uz nic nedela je stale na jednom miste akvaria ve skale a kdyz obcas vyplave tak je to vse nanovo.
myslite ze ji mam odlovit nebo co mam delat piste prosim rychle sad sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 23:43 Muž čichavec27 [0] - Labyrintky – Re: katterinecka
a jaká by byla asi tak cena u toho sklenáře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 22:13 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: čichavec27
u sklenáře, nebo si to slep sám, ale je to docela piplačka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 22:12 Muž čichavec27 [0] - Labyrintky – Re: RadioactiWe
A nevíš kde by se to dalo objednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:26 Muž RadioactiWe [189] - Labyrintky – Re: čichavec27
Pochybujem že by sa to dalo kúpiť, teda aspoň u nás. Možno na objednávku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 20:52 Muž čichavec27 [0] - Labyrintky – Odchovny pro Betty
Dobrý večer,nevíte někdo kde bych si mohl zakoupit takové ty odchovny pro betty?
Mám na mysli ty propojené malinkaté akvárka nebo něco podobného:)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 20:13 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Misa
tak to jsem tě špatně pochopila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 20:12 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Semtex
bavily jsme se o potěru, ten kyslík přece potřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: katterinecka
Bojovnicím je jedno kolik kyslíku je ve vodě.....
.... a ten rozklad neprobíhá tak divoce aby to mělo nějaký výrazný vliv na kyslík.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 12:56 Misa – Re: katterinecka
jinak vzduchovani mam ale potrebuju zmenit tvrdou vodu na stredne tvrdou nebo mekou...ale nejspis si koupim ve zverimexu neco na ot zmekceni a test nu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 12:53 Misa – Re: čichavec27 , katterinecka
no tak ja to este nejak vymyslim...a jsem HOLKA! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 12:31 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: misa
ale počítej s tím že když tam dáš rozkládat to listí tak bude z vody ještě víc ubírat kyslík. Opravdu bych koupila vzduchovací motorek (levnej může stát třeba 150) k tomu hadičku a kámen za pár korun. Může se ti pak hodit kdykoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 00:03 Muž čichavec27 [0] - Labyrintky – Re: Misa
jo natrhej je opláchni vodou a nech je tam až do té doby než se začnou rozkládat:)
zbarví ti vodu přibližně do hněda,ale to je účelem a bude pořád průzračná(nezakalí jí to)
a jsou to listy dubu:)
A pokud nemáš tyto možnosti tak si kup někde ve zverimexu přípravek Tetra Aqua Torumin(Tento přípravek mi doporučil Semtex já osobně jsme ho ještě nevyskoušel)
jinak co se týče toho vzduchování bylo by lepší kdybys tam koupil aspon nějakej vzduchovací kámen který by okysličoval vodu,ale pokut se ti nechce utrácet tak by ti mohli stačit i plovoucí rostlinky(které tam stejně musíš dát aby se samcovi líp stavělo hnízdo),ale při tomto řešení počítej s nějakým tim úbytkem plůdků na následek udušení(ale není to tak vždy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 23:54 Misa – Re: čichavec27
a to mam nekde natrhat listi a na ferovku ho tam hodit a nechat louhovat par hodin nebo jak dlouho jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 22:56 Muž čichavec27 [0] - Labyrintky – Re: katterinecka
jestli chceš vodu změkčit dej tam třeba olšové šišky nebo listy z dubu(myslím že z dubu a né buku:-D)
tak to dělám já a bojovnicím to i dodá chut do tření a také to zajištujě že jikry ti nesplesnivějí;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:26 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: misa
no na vyter mozna budes potrebovat trochu mekci vodu, to nevim, ale stejne potrebujes ty testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:25 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: misa
nejdriv si zjisti jak tvrdou vodu mas (musis koupit test), ale neni dobry moc vodu upravovat, bete se bude darit i kdyz ta voda bude tvrdsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 16:07 misa – Re: katterinecka
diiky moc :) a existuje nejakej zmekcovac vody?ptz pry potrebuju mekou nebo aspon stredne tvrdou vodu...a kolik by tak stal? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 11:11 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Míša
kdyz jsou betty malý tak do určité doby nemají vyvinutý labirint a potřebují mít tedy kyslík ve vodě. Je to jako s normálními rybkami, kdybys tam teoreticky měla dostatek rostlin tak bys vzduchování nepotřebovala, ale pokud budeš odchovávat v prázdném akvárku a těch rybek tam určitě nebude málo, tak bude vzduchování nezbytné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 11:05 Míša
ahojky...pripravuji se na poter ale nemam filtr az budou nejak vetsi tak potrebujou pry kyslik z vody...doufam ze to rikam dobre :) musim ho kupovat?nebo je nejaky jiny reseni?diky moc za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 10:35 Míša
ahojky...chtela bych se zeptat...vcera jsem si koupila 2 samicky a zatim jsou ve vetsi nadrzi vedle samce...tak mam dat samce k nim nebo samicky k nemu?nebo jen jednu...nejak moc neevim... coze dneska rano jsem videla jednu samicku
(vetsi) jak honila tu mensi a snad i okusovala...neublizi ji?ze si jen hrajou? love

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 20:03 Míša
deje se neco s mym betakem?ptž si postavil docela maly hnizdecko oproti tomu co ma pritel ma ten muj 2x mensi a hlavne jsem si dnes vsimla ze se o to nestara vubec...bublinky mu popraskali a ma tam taho opravdu minimum...priteluv betak se o to stara a ma to opravdu ohromny...ten muj na to nejak prdí coze a dnes odpoledne jsem mu tam dala takovou mensi skalku s rostlinkama a porad tam za ni polehava a kdyz se na ni podivam tak se na me otoci ploutvickou(zady) smich jsem ho jako nastvala nebo co :-D smich a acal byt hrozne nenazranej... hop hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 00:21 Míša – Re: RadioactiWe
no taky sem na to koukala jak blazen ze tak speciaaalne pro ne...nj doterny prodavac...je to jinak dormalni akvarko akorat na jedny stene je zrcadlo...jinak diky za odpoved :) jsem klidnejsi:) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 00:18 Muž RadioactiWe [189] - Labyrintky – Re: míša
Nemám moc dobrý pocit z výrazu "akvárko pro betty"..
Každopádne moje skúsenosti sú také, že zrkadlo nevadí. Môj beťák sa tam chvílu nadrapoval, ale potom ho to prestalo baviť. Niekedy sa tam potom ešte pozrel ale inak si ho nevšímal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 00:10 míša – Re: Radioctiwe
tak nic...akvarko musim este nejak promyslet...nejak nevim kam s nim...potrebuju sehnat nejaky podstavec nebo mensi skrin nebo tak necoo ;) a jinak se chci zeptat koupila jsem akvarko a PREEEJ pro bety jenze jedna strana akvarka tvori zrcadlo...jsem z toho trochu vic nevrla ptz to pry nesmi mit furt ze by se mohla vysilit a uhynout :(:( nevim jak ho mam nejak schovat...dala jsem tak kytku a takovou malou skalku jenze ten muj zmetek si tak stejnak proplouva mezi mezirkama a natrasa se tam... :-| :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 23:53 Míša – Re: RadioactiWe
no mam zatim male...mam ho 2 dny :) nechala jsem si zaridit vetsi snad bude do tydne... cca sedesatx40 a vyyyzka to uz nevim(sedesatku jsem nemohla napsat cislici ptz mi nejde sestka :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 23:20 Muž RadioactiWe [189] - Labyrintky – Re: Míša
Napíš aké velké máš akvo ;-)
Endlerky sú živorodka Endlerova, Poecilia wingei
Tie gupky môžeš vyskúšať, ale niektorí beťáci útočia na závojové formy rybiek a podobne..

EDIT: Je tu zrovna jedno aktívne vlákno rybicky.net/forum/9753…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 22:10 Míša – Re: Oskar.
Děkuji moc :-) a nemohla bych dat treba skalary?a co je to ta endlerka?nenasla jsem si tady a preci rybek je moooc...neonky jsou ale pry tezsi na chov,chtela bych co nejbarevnejsi je to pastva pro oci...jen me mrzi ze samicky od bety nejsou tak barevne a nemaji takove zavoje :-( pockam si ale do zaří a pujdu se po nejaky pekny samicce podivat na par vystav www.rybyarybicky.cz ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 14:09 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Míša
To hnízdo mu tam nechej, stejně by si udělal nové. K betě se hodí např. paví očko, endlerka, neonka a jim podobné s ohledem na velikost akvária. Agresivita ryb je popsána zde v atlasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:57 Míša
Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli naahodou nekdo nevi jaky ryby bych mohla pridat k Betě?je to samec a chtela bych k němu nějaky jiny,při nejlepším hodně barevný rybky...všude píšou e si jiných nebudou všímat akorát nejmějí být agresivní tak jak mam u ryby poznat agresivitu? :-D budou jako rychleji plavat v akvarku nebo co? coze smich jo a ještě jeden dotaz :) začal mi dělat pěnové hnizdo na hladině ale zatim nemam v planu mu tam přidat samičku,to az dyl,tak jestli mu to hnizdo nemam nejak vylovit nebo tak neco...aby nebyl zmatenej ze nemuze tam mit mlady nebo tak neco :-D :) moc díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 15:00 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Stene
Jak velké je to miniakvárium? Souhlasím, chce to pestřejší stravu!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 14:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Stene
Z těch fotek jde poznat prd. Ale CT to asi nebude, spíš bych tipl HM nebo CV.
K tomu krmivu: proč proboha do něj cpeš jen tyhle sr..... ??? To je jako by tě někdo krmil jen rohlíkem. Divím se že ještě žije.
Už jsem to tu psal několikrát, betta potřebují kvalitní stravu, když ne živou, tak mraženou. A tyhle předražený granulky mu dávej jen sem tam jako doplněk stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:56 JagerMaister
Tak keď sa mu to tak trhá a potom sa to zrastie tak je chyba niekde inde možno krmivo, aj môjmu samcovi sa to časom stane ale má plutvy otrhané preto lebo sa sem tam pobyje zo samičkami a potom to zrastie ale ty máš tam len ancitrusa zvlástne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:48 Muž Stene [1]
A když je má pár dní zacelené a hezké a občas se to takto roztrhne, to znamená, že je to ta chovatelská verze? : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:44 JagerMaister
Inky napsal: ale mne sa zdá že tie plutvy otrhané nemá a že je to taká chovatelská forma asi crowntaill ja mám takú samičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:24 Muž Stene [1]
Fajn, mám samečka.. A co s těmi ploutvemi..
Myslíte, že to hodně ovlivní jídlo? Mám jenom TetraBetta..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:05 jandy
Jednoznačně samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:03 JagerMaister
ale mne sa zdá že tie plutvy otrhané nemá a že je to taká chovatelská forma asi crowntaill ja mám takú samičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:02 JagerMaister
samček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:51 Muž Stene [1] – Fotečky
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:47 Muž Stene [1] – Fotečky
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 19:32 JagerMaister
daj fotku a naparujú znamená že rozťahujú plutvy a predvádzajú sa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 19:29 Stene
Ani nevím, zda mám samce, či samici.. Poznaly by jste to zde pomocí fotky?
A co znamená, když se naparují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Stene
Nemyslím si že je to vzájemně se napadajícíma rybama.
Tohle se samcům bojovnic stává, hlavně když se moc naparují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:52 Stene – Porthané ploutvičky betty
Ahoj, mám v mém mini akváriu bojovnici pestrou a ancistruse.. Vipadají vcelku spokojeně, ale na bojovnici je občas vidět roztržené ploutvička, která za 2 dny doroste. Je možné, že se nemají rády a útočí na sebe tyhle 2 ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 21:22 Muž Yirka [8685] – Re: Prochazkovi
Až se mu podaří přesvědčit samičku aby nějaké vypustila. A to je tak trochu individuální, na to není pevný čas od - do.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:48 Muž Prochazkovi [0] – Re: Yirka
..Tohle jsem už četla, ale nedozvěděla jsem se, za jak dlouho hnízdo dostaví a kdy můžu očekávat vprskávání jiker samečkem do hnízda... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:45 Muž Yirka [8685] – Re: Prochazkovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:39 Muž Prochazkovi [0] – Prosím o pomoc!
Fotka k příspěvku Zdravím všechny! Jsem začátečnice, co se týče chovu betty splendens-nemám žádné zkušenosti s odchovem rybek. Dneska jsem zpozorovala na hladině více bublinek slepených u sebe.. dlouho jsem přemýšlela, jestli jde o pěnové hnízdo, nakonec jsem usoudila, že ano, protože jsem jednou přistihla samečka, jak obaluje bublinky v ústech a "plive" k ostatním. Máme jednoho samce, jednu samici. Chci se zeptat, jestli jde opravdu o rozmnožování. A případně bych potřebovala poradit, jak se to bude odvíjet dál (kdy bude samička oplodněna a jak dlouho to trvá..). Někde jsem četla, že samec je agresivní při stavbě hnízda-jak dlouho hnízdo staví? Ten náš se mi zdá klidnej, jen občas samičku pronásleduje-ale opravdu střídmě a naparuje se ploutvemi. Co od toho můžu čekat? Přikládám foto... Díky za rychlé reakce. A moc se omlouvám, jestli je můj příspěvek příliš stupidní, ale opravdu zmatkuji a nevím, co dělat.... Děkuji moc! Hezký večer!
;-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=4751