Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2023 07:20 Žena Starka [243] Re: klm007
Ahoj,
napadá mě jen - díval ses na čínské shopy? Věřím, že tam by mohli něco mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2023 07:02 Muž klm007 [114] – Světlo na baterie s časovačem
Chtěl bych na stůl takové mini paludárium. V podstatě nějakou sklenici s kořenem a jednou rostlinou. Nemůžu ale sehnat žádné adekvátní osvětlení. U stolu není zásuvka a všechna světla na baterie, která jsem našel, zase nemají časovač. Nevíte o něčem? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2022 11:02 Muž Lojza007 [1204] Re: petulinakk
Ještě dělá Chihiros 20cm světlo, ale bude svítit jako prase, to už bude potřeba nějaký regulátor. Navíc cena taky nic moc. Výhoda je, že se chytne za hrany a bude to vypadat líp, než volně ložený.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nebo ho zkusit časem sehnat na inzerát, stávající lampička slouží a třeba se ho někdo bude časem zbavovat za nějakou normální cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2022 09:59 Žena petulinakk [2016] Re: zervajs
Tyhle lampičky mám doma tři, jen tedy ty větší, a chtěla jsem se jim už vyhnout :-D
jenže v téhle kategorii výběr fakt není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 08:14 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: petulinakk
No... nevím :-)
Asi bych dal :
www.rostlinna-akvaria.cz/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 07:12 Žena petulinakk [2016]
Zdravím, mám mininádržku - betárko 20x10x25 (25 je výška), čistý objem vody je 3,5l... a zvažuju na něj tohle světlo - pro tuhle velikost není moc velký výběr :-D má to 3,6W a měla bych ho položené shora přímo na krycím skle... myslíte že je ok pro rostliny, nebo je to moc pro takové plivátko? Intenzita světla se regulovat nedá, a betárko má ještě navíc jako pozadí zrcadlo, takže světlo ještě odráží zase zpět...

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 22:22 Muž KuBvA [40] – Osvětlení
Potřeboval bych poradit co za osvětlení nad akva 35*25*25. Jestli budou stačit nějaké led žárovky třeba 2 nebo lepší koupit takové ty zarivkove žárovky. Za mě asi lepší ty ledky a popřípadě jak silné aby kytky krásně rostli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 21:53 Žena Morticia [118] – Krychlička
Přemýšlím, zda osvítit výše uvedenou nádrž. Rostliny spíše nenáročné, ale původně stálo akva na parapetu, což v novém bytě nejde. A rostliny nic moc. Teda mechu a Sagitárkám je to vcelku jedno...ale ráda bych další zeleň.. Co byste doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:47 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: justinik
Fotka k příspěvku Nejlevnějš řešení je asi toto:
2x lampicka (2x 100Kč)
led 2,3W IKEA (3k 69kč)
Pokud máš akva u stěny, jde přidělat na stěnu. Já to mám na prkvě se železným úhelníkem, který je strčený pod akva.
Mám akva 40x20x25 (20l)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:19 Muž justinik [9] Re: silviebaris
stolnú lampu mám teraz, ale tá pôjde preč.. takže niečo nebude zavadzať..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:16 Muž justinik [9] Re: xvalp06
Čím lacnejšie tým lepšie, ale aby v tom rástli aspoň nenáročné rastliny.. uvažoval som o tomto, len sa to už nepredáva..či bude horné sklo,alebo nebude je jedno..nejak sa mi moc nechce do letiek...

osvetlenie-do-akvarii.heureka.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:16 Silviebaris Re: justinik
Stolní lampu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 09:54 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: justinik
Chtělo by to trochu upřesnit:do krytu/bez krytu, rozpočet apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 09:44 Muž justinik [9] – osvetlenie na malé akvárium
Zdrávičko, dáky typ na osvetlenie na malé 16 litrové akvárium..
Rozmery akvária 40x20x20

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 15:47 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 19:55 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Ahoj
Zkus diversa intenso 40cm. Do 1 000 kč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 16:58 Ahoj – 40cm osvetleni
Zdravím.Chtěl bych si založit 20l(40*20*25) akvarium pro krevetky a potřeboval bych cenově dostupné osvětlení popřípadě kdyby někdo poslal nějaký návod jak si do 300,-vyrobit osvetleni tak i za to budu vděčný :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 15:00 jamajcan Re: stanedav
Já bych zvolil místo klipových typů Sinkor LED 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 14:42 stanedav
Ahoj, koupil jsem si 20l nano cube (25 š x 25 h x 30 v), jaké byste doporučili osvětlení? Chtěl bych tam kobercovky, má cenu zkoušet nějaké klipové osvětlení nebo mám rovnou koupit chichiros? Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:21 Muž Zip [277] Re: afc1886
Zajímavý odkaz palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2017 22:24 R Muž afc1886 [14682] Re: klm007
Tento odkaz ti snad pomůže,aby jsi to pochopil. saurama.aqua-web.org
Je to teplota světla,čím vyšší číslo,tím je světlo víc bíle.Zjednodušeně řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 22:13 Muž klm007 [114] – LED 6500 nebo 8500 K
Dobrý den, k miniakváriu 20 litrů jsem si našel LED osvětlení 6W. Jedna lampička má 6500 K a druhá 8500 K. Jaký je mezi nimi rozdíl a kterou byste mi doporučili. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 15:34 Waynie – Akvárko s rámečkem
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké světlo byste mi doporučili do tohoto akvárka - www.akva-tera.cz/… . Kvůli rámečku tam nejde nasadit žádná lampička. Zkusila jsem koupit z aliexpressu tuhle www.aliexpress.com/… model: U-148-B. Sedí, ale nedosvítí na dno. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 19:40 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Zdravím všechny experty na světlo... ;-)

Připravuji LOW-TECH nano akvárium pro krevetky a řeším jaké světlo. Je pravda, že v hlavní nádrži mám Chihiros A-Series které je špičkové, ale nechce se mi investovat 800,-. Každopádně mám doma nevyužitou nástěnnou lampu z IKEI (www.ikea.com/…) která by se mi právě hodila i vzhledově k psacímu stolu... Jen netuším jakou do toho žárovku. V teplotě mám cca jasno "6000-6500K (Cold White)" nebo "4500K (Neutral White)". Spíše teplotu kolem těch 6000 kelvinů...

Jenže jaký výkon? 3W? 5W? 6W? fakt jsem z toho jelen. :-D Do 36L svítim 27W světlem, které mám staženo tak na 50%-60% výkonu...

Takže jsem jen tak narychlo koukal jsem: www.smdledzarovky.cz/… kterou by jste doporučili? Rostlinky tam bude spíše náročnější na světlo, nebo středně náročné... Takže asi těch 5-6W co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 08:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Micel
Pises "ziaroviek", pod cimz si ja predstavuji obycejne zarovky. Zarovka da ale mnohem mene svetla nez zarivka, nebo usporka (pri stejnem prikonu), a svetlo nad akvarium se bezne udava v prikonu zarivek (i kdyz i to je znacne nepresne, zarivky s nizsim prikonem maji mnohem horsi svetelnou ucinnost).

cs.wikipedia.org/…

Mela by Ti nad Tve akvarium stacit i jedna 8W usporka, protoze jiste bude low-tech, a silnejsi se da dat vzdycky.

Na co bych si dal ale poradny pozor, at Te to nezabije, pac ruzna amaterska reseni osvetleni a neznaly clovek k tomu kolem toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 22:27 Muž NASREDDIN [1383] Re: Micel
Ano 2 x 25 = 50 :-).
Pokud jde o objem, tak máš necelých 15litrů hrubého objemu a cca 11litrů čistého objemu (to se budeš učit tuším v šesté třídě), takže je toho světla opravdu moc.

Co v tom hodláš chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 22:20 Micel
Ahojte vsetci.Chcel by som sa spitat vas odbornikov kedze som len zaciatocnik nato.Mam akvarko s rozmermi dlzka36 vyska24a sirka17cm.Ani neviem kolko to moze mat litrov.Najvecsi problem mam s tym ze mam nanom osvetlenie s dvojicou ziaroviek25w mam to brat tak ze tam mam 50w?Je to uz velmi vela?A aku teda dvojicu mam zvolit.Prosim pomoste mi s tym.Vopred dakujem! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 19:53 Muž Zober [1] Re: j0hny
Uz som skusal OSRAM aj PHILIPS a ziadna nefunguje. Priamo z BLAU mi odpisali, ze musi byt ziarivka pre elektronicky predradnik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 19:08 Muž j0hny [86] Re: Zober
Keby si ju tak zobral a skusil najblizsie svietidla ? Urcite ju budu mat. Je to klasika G23 9w. Mozno akurat nebudu mat studenu 840, ale zlate stranky a telefon ti urcite pomozu...
Stoji 2€
Ci je pre el. predradnik alebo elmag. je jedno ked to ma len 2 piny, zapaluje sa to vysokym napetim, ten starter si tam ani netukne aj ked tam je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 18:45 Muž Legioix [574] Re: Zober
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:56 Muž Zober [1] Re: Gamo1
Dakujem za typ ale ja zatial nechcem kupovat nove osvetlenie. Chcem len vymenit ziarivku a ked sa da, tak lacnejsie ako by stala original ziarivka. Pripadne ak niekto ma take osvetlenie s ulomenym uchytom ale funkcnou ziarivkou, tak odkupim ziarivku za rozumnu cenu.
Vie mi niekto dat typ, v ktorom Prazskom akva obchode maju Blau PL 9W ziarivku? Kolegovia budu v Prahe na skoleni a tak by mi mohli taku ziarivku kupit. Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:01 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: Zober
Ja som kúpil toto do svojho akvária a zabudoval do vrchného krytu - BLAU Nano LED light FreshWater BLACK / nízka spotreba (11W) / (11 000 lux)
21 high-output diód (19 LED 6500K White + 2 Red)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 22:57 Muž Zober [1] – Blau mini PL light 9W
Vyhorela mi 9W ziarivka na osvetleni Blau mini PL light. Original ziarivku v Kosiciach neviem kupit a objednavat z internetu vyjde dost draho aj s postovnym. Ma niekto skusenost s inou ako original ziarivkou v tomto osvetlenii? Viem, ze ziarivka musi byt vhodna pre elektronicky predradnik a vacsinou dostupne ziarivky su pre magneticky predradnik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:54 MRMOON Re: Marcel G
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hoj, mám podobné akva jako si reagoval dole 30x30x30 mám nad tím jeden metr LED pásku
střiženého na 4x 25cm vedle sebe cca 5cm měl by TO BÝT TENTO www.smdledzarovky.cz/… , a řeším něco podobného nejprve se zdálo že světla je moc ale asi podle růstu rostlin nic moc přidal jsem tam jednu blau 13w a vypadá to že to bude chtít ještě jednu ? nevím... v akva ruducha ...CO2 kvašák- možná příčina kolísání a výskytu řas? Přidávám INVITAL fosfo/kali/ferox dusičnany momentálně vysoké 50mg nevím asi mám v plánu koupit lahev s magnetem ale je to pecka...nebo to nehnojit a skusit LOW LIGHT?? promiň vlastně nevim jakou otázku mám položit a čekám odpovědi na všechno :))) přikládám fotky

prosím o radu jestli 1/ si myslíš že podle rostlin je tam málo světla
2/ kvůli nerovnoměrnému kvašení je tam řasa
3/ děkuji
A chválím stránky jsou to nejvymakanější detailně spracované co jsou vidět

Ted koukám že ty rostlinky nejdou moc vidět je tam glossostigma a ta se natáhla až k hladině listky po 2-3cm , tennelus začíná řasit starší listy a h.pinattifida puntíkaté listy rozpadajícíse Děkuji ješte jednou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 14:23 Marcel G Re: Kubik777
Možná by pomohlo, kdybys mezi těmi LED pásky neměl tak velké rozestupy. Vždycky je dobré umísťovat jednotlivé řady LED pásků těsně k sobě (max. tak na jeden palec). Díky tomu se ti pak bude vyzařované světlo jakoby sčítat (násobit), a ty tak získáš mnohem větší intenzitu světla, než když máš LED pásky dál od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 12:39 Muž Kubik777 [2]
Dobré poledne. Přicházím taky s prosbou o radu. Do svého miniákvárka (rybicky.net/nadrze/20506) jsem si udělal LED osvětlení, které jsem popsal zde rybicky.net/clanky/1328-led-osvetleni-snadno-a-rychle
Parametry LED pásku jsou v komentářích
Ale stále bojuji s pocitem že to osvětlení není vhodné. Neustále laboruji s výškou rampy od vodní hladiny. Momentální nastavení je 8cm nad vodní hladinou 16cm vodního sloupce. Ve vrchních patrech se mi tvoří zelená řasa, dole mám trochu ruduchy ačkoli se příliš nerozrůstá, to ale platí i o většině kytek. Moc se jim nechce ačkoli nějaký růst tam je. Nemám fin. možnosti abych pořídil PAR metr. Máte tedy někdo alespoň přibližně podobnou situaci jako já? (velikost akva, instalovaný výkon LEDek atd aby se dalo přibližně posoudit, zda je tento zdorj dostatečný, slabý nebo silný? Subjektivně mám pocit, že je v akva zvlášť u substrátu mnohem větší tma, než je tomu v akva o výšce 30cm s jednou 15w T5 zářivkou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 13:00 Žena petulinakk [2016] Re: JaM
To je dobře, že je akva zakryté, a ty plovoučky určitě beťákovi udělaly radost :-)

Tak držím palce, ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 12:52 Muž JaM [1] Re: petulinakk
ok, díky za radu..akva zakrytý normálně je, na fotce zrovna není, protože sem tam dával zrovna tu rostlinku ;-) beťák ji okamžitě začal prolejzat tak není vidět :-) kolikrát po ní leze pomalu až na hladině :-D
abych pravdu řekl, tak jméno tý rostlinky nevím...spíš jsem dal na radu v prodejně..je to moje první akva...umělý jsem nechtěl, aby tam byl nějaký život...je tam jen filtr elite mini na čeření hladiny a udržování čistý vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2014 12:29 Žena petulinakk [2016] Re: JaM
Světlo se vybírá s ohledem na rostliny, ne na rybky, beťákovi to bude jedno, ale spíš by ocenil zakrytí akvárka, aby měl teplo u hladiny a nechodil se nadechovat studeného vzduchu.

Pokud dobře vidím, a rostlinka na fotce vpravo vzadu je blyxa, tak u té si jistá nejsem, třeba poradí zkušenější, těm ostatním by to stačit mohlo, výška vodního sloupce není velká. Osvětlení ale není jediný faktor růstu rostlinek :-)
Je dobře, že rostlinky nejsou umělé, a klidně jich může být i víc - čím více tím lépe, bude to lepší pro rovnováhu akvárka, a do plánované 112l bude aspon o to víc rostlinek do začátku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 12:08 Muž JaM [1]
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se optat, mám beťáka v 20 l akvariu, včera jsem mu tam dal ještě rostlinku na hladinu...svítím jen stolní lampičkou s úsporkou v patici G23, momentálně 7W. Stačí to? Nebo tam mám dát 11W?

přidávám fotku z mobilu...
jiný osvětlení kupovat nechci, protože v dohledné době chci přecházet na 112L, kde už budu řešit vše komplet..

díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:26 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: michalcod
www.aquario.cz/…
jen stačí napsat, ať ti udělá nižší držáky nebo si je udělat sám.

nebo levnější alternativa www.raj-akvaristiky.cz/… + opět upravit držáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:50 Muž michalcod [13] Re: Cliffik
No jo, ale nějaký odkaz by jsi neměl prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:19 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: michalcod
napadají mě jedině led pásky na hliníkovém profilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 16:19 Muž michalcod [13]
Dobrý den,
potřebuji poradit s osvětlením vytíračky 30x20x25 Ale mám jeden zásadní problém.
Výška od hrany akva a horní deskou je jen 4,5 cm.
Prostě něco, co nejspíš nacvaknu na hranu akva, ale výška komplet světla nepřesáhne oněch 4,5cm.
Děkuji všem za odkazy arady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:14 Muž Oggy [17] Re: Ciffik
Mám stejnou velikost akvária a stejný světlo :-) používám ho jen 2 měsíce ale můžu ho klidně doporučit, ale chce to vyměnit zářivky ty který s tím dodávají jsou příšerný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:57 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Ciffik
To jsem rád. Jen si z toho, prosím, neudělej závěr, že pod tím osvětlením nerostou kytky. Ty už dnes vypadají mnohem líp než na těch fotkách, spíš mám problém s přemírou světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:51 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: michalt
dík právě koukám na tvou prezentaci, kde jsem se mezi řádky (hlavně z fotek) dozvěděl, co jsem potřeboval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Ciffik
Ahoj, já mám přesně to 4Aqua, na které se ptáš. Nemám zkušenosti s tím Dennerle, původně plánoval právě tu, nakonec jsem koupil to 4Aqua a jsem moc spokojen.

Nevím, kolik lm to dává, neměl jsem jak změřit. Reflektory uvnitř nějaké jsou a když jsem to postavil na ty nožičky, které k tomu dodávají, tak mám pocit, že nádrž (40x25x25 cm) je osvětlena rovnoměrně a nepozoruji nějaký únik světla kolem. Při koupě v tom byly zářivky T5 865 a nechal jsem je tam. Na mých 25 l se mi to zdá být spíš příliš hodně světla, než příliš málo (nepoužívám CO2, hnojit se teprv učím :-) ).

Používám toto osvětlení asi čtyři měsíce a zatím se mi zdá, že je to moc dobrá volba na poměr cena/(výkon+kvalita). Ty nožičky jsou mechanicky dobře stabilní. Jsou sice plastové, ale ten plast je tak pevný, že když se s tím nebude mlátit o zeď, nezlomí se. Samotné těleso je celé kovové a zatím pěkně drží po kopě. Zářivky jsou nad nějakým průhledným plastovým krytem, nedělalo mi to problémy ani nad akváriem bez krycího skla (zatím žádné stopy po rezavění, kondenzaci páry někde uvnitř, atd).

Trochu nevýhodou je, že když se toho světla dotknu, malinko drní, i když je vypnuté :-D :-D. Zkusím to časem pořešit :-D.

Mimochodem, byla to právě mechanická konstrukce upevnění, která mě odradila od toho osvětlení od Dennerle. Působilo to na mně tak, že se kolem toho bude muset chodit po špičkách, aby se to neulomilo.

Další možnost, která podle mne nevypadá zcela špatně, je třeba
www.akvarista.cz/…

Jinak mi všechny ty zářivkové a "úspořkové" lampičky pro akvária této velikosti přišly mechanicky náchylné na náhodné poškození při údržbě nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:27 Muž Ciffik [761] - Rostliny – osvětlení 20l
Zdar, scháním osvětlení na zhruba 20l akva (35*25*25). Chystané rostlinstvo: Bolbitis, Microsorka, mechy, Monoselium, Najaska...Doma mám lampičku od dennerle 11w a ta by to snad i pokryla, nicméně trochu víc světla by to asi sneslo. Koukal jsem na

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nemá někdo zkušenost? Pokud jsem se dobře koukal má ta 11w od dennerle 900lm, zatím co jedna 8w t5 asi 400-450 (záleží na ,,barvě"), takže by na tom měli být světelně i cenově +- stejně. Asi bude záležet na reflektorech. Nemá někdo osobní zkušenost s oběma? Nebo jiný nápad?


Edit: brouzdám po netu a koukám, že už i v Německu se kopíruje. Kdo najde 10 rozdílů v porovnání s dennerle? smich smich www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 06:50 Muž RBeil [174] Re: dudak
nápyd to není špatný jenom mě jedna zářivka i s paticí (11w) stojí 100,- a ta trubice 3x-4x tolik a má menší svítivost jenom kolem 350lm zářivka má 900lm

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14949-osvetleni-do-mini-akvaria-do-20-l