Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 12:02 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Je to poměrně běžné takový rozdíl v pH v nádržích kde se vypíná CO2 na noc. Není to ale nic dobrého. Nevím jestli by nestálo za to to zkusit non-stop ale v tak malém akváriu a z burčákem to asi nepůjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 11:55 Muž Papik [617] Re: vaaclav
Ráno je pH 8, což odpovídá vodovodní vodě, večer 7. Přes noc odpojuju hadičku.
Drop checker je ráno modro-zelený, odpoledne zelený a rostliny viditelně bublinkujou.

viz: rybicky.net/forum/16877-dennerle-bioline-co2-exclusive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 11:36 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
To PH je moc vysoké a zřejmě ti to co2 vůbec nefunguje nebo ho špatně rozpouštíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 10:02 Muž Papik [617] – Začátek hnojení
pH 8, KH 4, GH 6, CO2 bio, od 17.4. žádné hnojení. Akvárium je už zarostlejší, než na profilové fotografii.

NO3 před týdenní výměnou vody (cca 14-15 litrů ze 40) 20-30, po výměně 10-15.
PO4 před výměnou 1,2, po výměně 0,6.
Fe v podstatě nula před výměnou i po výměně.
K před výměnou 7, po výměně 4.
Mg před výměnou 3, po výměně 2-3.

1) Nechápu kde se vzal v akváriu draslík, když ve vstupní vodě jsem naměřil méně než 1, spíš nula. Podobně tak hořčík.

2) Vysoké fosforečňany mě nejdříve vyděsily, ale v kombinaci s dusičňany jsou zřejmě v pořádku. Jen ten jelení paroh se z něčeho tvořit musí.

3) Prvním krokem je zvýšení železa. Rozdělal jsem pětinu MicroMix Plus podle návodu (2,2 g ve 100 ml destilky). Při dávkování 4 ml denně přidám 0,132 g/l železa dle kalkulačky na akvarijni-hnojivo.cz
Budu měřit a uvidím, o kolik zvyšovat denní dávku.

Uvítám vaše připomínky a rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2018 12:54 Maq Re: slavko a ostatní
slavko napsal: Demineralizovaná voda nie je čistá, ale sú z nej odstránené len veci, ktoré tvoria vodný kameň, v našich podmienkach teda najmä vápnik a horčík, možno sodík.
Padlo tady několik nepřesných, nejasných vyjádření. Cítím potřebu to korigovat.
Sodík nikdy netvoří vodní kámen.
Demineralizace opravdu může být selektivní, tzn. odstraňovat jen vybrané látky, ale slovo demivoda se myslím univerzálně používá pro všeobecně demineralizovanou vodu.
Tak jako RO nikdy neodstraní všechno, tak kupodivu ani destilace. I vodní pára ssebou vždy strhne nějaké ionty. Proto chemikové v dřevních dobách několikrát destilovali, aby získali vodu přiměřeně čistou. Nároky na čas, zařízení a hlavně energii byly pochopitelně enormní, takže velmi čistá voda byla drahá.
Dnes se používají převážně jiné metody, ale stále je to nákladná záležitost. Zařízení na výrobu superčisté vody stojí statisíce, přestože zčásti pracují na stejném principu, jako RO. Takové věci nás ale vůbec nemusejí zajímat, protože takovou vodu beztak okamžitě znehodnotíme v okamžiku, kdy ji vyjmeme z hermeticky uzavřeného prostředí.
Voda prodávaná jako "destilovaná" je dnes běžně ve skutečnosti voda z RO prohnaná demikolonou, čili je to totéž, co máme doma. Moje RO voda má vodivost <1 µS, bez demikolony měla 8 µS, destilka od benzínky má 3 µS.
V praxi je tedy destilka totéž jako RO voda, pokud osmóza s demikolonou funguje dobře.
Pro srovnání, voda z vodovodu má běžně stovky µS, výjimečně i přes tisíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 18:08 -
Mometálne v 200-ke pridávam len draslík a pozerám,že ostatné zložky zatiaľ ani nepotrebujem.Zdá sa,že menej je niekedy viac.Riasu mám z dna po cichlidách.V akvárku toho moc nevidno,ale keď dám dole krycie sklá tak mi listy anubiasu div nevypichnú oči. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 13:10 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: File1980
Jasne 50 l je na dve veci. Mne tie dva litre vydržia tak na rok. Neviem do akej miery to je bežné, ja chodím stále do tej istej, taká maličká, žiadny reťazec s cieľom maximalizácie zisku a zjavne majú vlastný destilátor ;-)

Mimochodom, Rado, je to lekáreň neďaleko kamaráta, ku ktorému i tak chodievam na kus reči a kúpiť si RO kvôli 2 l raz, max. dva krát, za rok, na to treba inú náturu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 12:48 -
RO voda s vodivosťou 0 a mám to hneď,nemusím čakať na tetušky v lekárni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 12:43 Muž File1980 [53] Re: slavko
Já jsem právě chtěl koupit taky v lékarně.Zkusil jsem 6 lékáren,nejmenší balení mi nabízeli 50-ti litrové.Tak jsem si to rozmyslel.Zatím PMDD míchám ve vodě z RO,kterou si donesu od známého cca.1-2 litry,ale raději bych ho míchal v destilované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 00:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: File1980
Z lekárne, na pumpe som už našiel vec s názvom "destilovaná voda", ale po prečítaní podrobnosti to bola len demineralizovaná, tak neriskujem, že ma pomýlia názvom. Tetušky v lekárni mi do druhého dňa nadestilujú čerstvú, lebo 2 l v zásobe nemávajú ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 17:55 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: File1980
Mě se zdá že už je to všechno demi voda, jen ta z lékárny je lepší kvality a taky je dražší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 17:34 Muž File1980 [53] Re: slavko
A používáš destilku kupovanou z lékárny nebo obyčejnou,která se dá koupit u každé pumpy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 10:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)
Takže je to vpodstatě jedno jak jsem si myslel. Destil. voda vs RO voda - rozhodně pro michání PMDD :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2018 09:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: bobik0cz
Destilovaná voda je teoreticky chemicky čistá, tzn. iba H2O. Voda z RO je skoro čistá -- nakoľko je čistá, to závisí od viacerých vecí, ale v podstate odstraňuje z vody veci na základe veľkosti molekúl a stupeň čistoty závisí i od "rýchlosti" RO. Demineralizovaná voda nie je čistá, ale sú z nej odstránené len veci, ktoré tvoria vodný kameň, v našich podmienkach teda najmä vápnik a horčík, možno sodík.

Na potreby bežnej akvaristiky v podstate nie je rozdiel medzi destilovanou a (pitnou) vodou z RO. Asi najväčší rozdiel je v tom, že je jednoduchšie kúpiť RO ako destilátor ;-) Zato demineralizovaná voda je úplne nevhodná -- je určená na technické účely a nikto sa jej kvalitou netrápi, a tak sa do akvária môže dostať prakticky čokoľvek (okrem vápnika, horčíka apod), vrátane výslovne škodlivín...

V prípade PMDD (a iných doma robených hnojív) je destilovaná voda istota, pretože by nemala chemicky ovplyvňovať rozpustenú zmes. Na namiešanie dávky nie sú potrebné desiatky (stovky) litrov, a tak kúpiť a doniesť domov liter-dva destilky nie je problém. Kto má doma RO, pokojne používa vodu z nej, no kupovať RO kvôli PMDD je prehnané. Ja používam destilku, ale existuje kopa ľudí, ktorí si PMDD miešajú v bežnej pitnej vode bez akýchkoľvek problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 23:08 R Muž ctibum [6895] Re: bobik0cz
Osobně bych víc věřil Raviolce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 22:59 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
Destilovaná voda se používá především v chemickém průmyslu, při výrobě léčiv, v laboratořích, při chemickém zpracování fotografií, ale i například do chladičů automobilů, k doplňování elektrolytu akumulátorů nebo do napařovacích žehliček. Všude tam, kde je třeba chemicky neutrální vody bez příměsí a rozpuštěných látek. V poslední době se destilovaná voda získaná přes reverzní osmózu používá také v akváriích. Na rozdíl od minerální vody nezbude po odpaření destilované vody žádný nerostný materiál (vodní kámen, kotelní kámen).

cs.wikipedia.org/…

Proto jsem se tak blbě ptal :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 22:56 R Muž ctibum [6895] Re: bobik0cz
Destilovaná voda je chemicky čistá voda. Podle užití se rozlišuje technická destilovaná voda a voda pro biomedicínské účely.
...
Voda z reverzní osmózy je dalším typem vody hojně využívaným v akvaristice. Pomocí polopropustných membrán je z vstupní vody odstraněna část anorganických a organických molekul. Parametry závisí na vlastnostech vstupní vody, nejčastěji je pH neutrální nebo mírně kyselé, tvrdost a alkalita jsou blízko nuly.


Viz: maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 22:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Magic
Asi blbý dotaz. Jáký je rozdíl mezi destilkou a vodou z RO? Děkuji :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 23:15 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Xbourn
Snese se i kohoutková, když na to přijde. Jen se pak s tím její obsahem musí počítat.

RO je dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 19:34 Muž Xbourn [805] – PMDD
Ahoj , Koupil jsem si PMDD PLUS a nemám s ním žádné zkušenosti tak se chci zeptat jestli mám rozmíchat mikroprvky a MgSO4 ,K2SO4 v destilované vodě nebo stačí ve vodě z reverzní osmózy?????????????????? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 07:11 Muž Papik [617] Re: Maq
To poněkud mění situaci, myslel jsem, že přidám trochu sorbanu draselného (0,3-0,5 g na 500 ml hnojiva) a mám vystaráno. Děkuji za cenné informace, které u textů ohledě konzervace hnojiva chyběly.
Nebo jsem na ně ještě nenarazil, pročítám celé vlákno PMMD od nejstarších příspěvků, ale jsem zatím na straně 113 ze 163 ;-)

Možná místo 0,5 ml HCl na 300 ml destilky raději kyselinu askorbovou 0,6-0,8 g na 500 ml, líp se bude odměřovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2018 01:11 Maq Re: martmart
Ále tak všelijak jsem si o tom četl a došel jsem k názoru, že pokud voda není tvrdá a alkalická, tak cheláty nejsou potřeba. Tak jsem to zkusil a ono to funguje. Čím míň dávám, tím míň mám na rostlinách růstových deformací.
Jenom železo semtam musím, normální chlorid železitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 19:50 Muž martmart [106] Re: Maq
Proc si prestal pouzivat magu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 18:27 Maq Re: Papik
Konzervanty se nedávají kvůli mikroprvkům v tom užším slova smyslu, ale kvůli tomu, že jsou v chelátech, většinou EDTA. A EDTA je organická sloučenina, byť umělá. Proto může ve vodě podléhat biologické degradaci.
Jsem si skoro jistý, že Tenso Cocktail už konzervanty obsahuje, protože výrobce s tím počítá. U MicroMixu Plus si nejsem jistý, protože to vyrábí podomácku pan Petr.
Dávat si tam konzervanty sám není až tak jednoduché, pokud se to má udělat dobře. Sorban draselný výborně účinkuje proti houbám (plísním), ale pouze v kyselé oblasti, tuším pH<5.5. Takže je potřeba tu směs rozpustit, změřit pH, a pokud je vyšší, malinko to napřed okyselit HCl a potom dát správnou dávku sorbanu.
Když se dá té HCl moc, může to taky udělat určitou neplechu - ty kovy a EDTA se mohou chovat jinak, než je zamýšlené.
Podle mé praxe Tenso Cocktail (rozpuštěný v demivodě!) vydrží v lednici půl roku. Pak jsem cheláty přestal používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 14:12 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Roky jsem nepoužíval nic a do lednice mě manželka nepustila tak akorát mražené krmení do mrazáku snese. Teď mám dávkovací čerpadlo tak jsem toho rozdělal víc a uvidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 14:03 Muž Papik [617] Re: vaaclav
Však jsem to psal, konzervant jen do mikroprvků a ty do lednice, ale první odpovědí jsi mě zmátl :-)

A ještě jeden dotaz, co je lepší používat: sorban draselný E202, Kyselina chlorovodíková 3,5-4% nebo Kyselina askorbová E300 potravinářská?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:59 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Jedině mikroprvky se konzervují zbytek nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:57 Muž Papik [617] Re: vaaclav
Když namíchám láhev MicroMix Plus, láhev KNO3, láhev KH2PO4, láhev K2SO4 a láhev MgSO4*7H2O, tak konzervant bys dal do všeho kromě MicroMixu?

Myslel jsem, že právě naopak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:51 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
do separátně namíchaných makroprvků není konzervanty třeba dávat, že? Dává se to právě do nich. Stačí vitamín C nebo kyselina. Zrovna nedávno jsem to měřil po celaskonu šlo pH v litru vody rychle dolu ale po nasypání 30g tenza to zase vylétlo nahoru a na ph 5 jsem musel použít 3% kyselinu HCL. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:43 Muž Papik [617] – Konzervanty
Dočetl jsem se, že pro potlačení plísní lze použít sorban draselný, kyselinu chlorovodíkovou nebo kyselinu askorbovou.

Předpokládám, že se jedná o konzervaci namíchané směsi mikroprvků nebo směsi PMDD "vše v jednom", do separátně namíchaných makroprvků není konzervanty třeba dávat, že?

A zvlášť namíchané makroprvky stačí uchovávat ve tmě, stačí pokojová teplota? Nebo i ty je třeba mít v lednici?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 11:49 Muž mk79 [15] Re: Magic
Staré listy Sagittaria platyphylla s Hydrocotyle tripartita na okrajoch hnedé - niektoré.
Aj 2-3 mladé listy Sagittaria platyphylla sa stali priesvitné až odpadli.
Staurogyne Repens hnedé a deravé.

Mikroelementy:

Skład nawozu:

Żelazo (Fe) - 7,80 %

Mangan (Mn) - 2,20 %

Miedź (Cu) - 0,10 %

Cynk (Zn) - 0,40 %

Bor (B) - 1,40 %

Molibden (Mo) - 0,06 %

Sorbinian potasu E 202

Kwas askorbinowy E 300

Do każdego nawozu dodany jest Sorbinian potasu ( E202), który zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni oraz Kwas askorbinowy ( E300), który zapobiega rozwojowi bakterii. Konserwanty są w 100 % bezpieczne dla flory i fauny. Zabezpieczenie nawozów jest bardzo ważne, ponieważ nawóz kupujemy na wiele tygodni a nawet miesięcy co bez konserwacji kwalifikuje nawóz do wyrzucenia (nawóz traci swoje właściwości - następuje rozpad cząstek żelazowych na formy słabo przyswajalne przez rośliny).

DAWKOWANIE:
Zawartość woreczka rozpuścić dokładnie w 500 ml wody.
Wszystko intensywnie wymieszać, aby poszczególne składniki się rozpuściły.

Dawkowanie 3ml/ 100 litrowe akwarium/ dziennie.

3ml nawozu w 100 litrowym akwarium podniosą poziom Fe o 0,045 ppm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:45 Muž Magic [879] - RostlinyRe: mk79
Tak je rozhodne lepšie, keď tie zložky človek rozdelí a dávkuje ich každú osobitne podľa potrieb. Keď treba potom pridať fosfor, pridáš len fosfor a nie všetko dohromady...

Za tejto situácie by som si ako prvý krok proste pripravil PMDD LF každú zložku osobitne. Keď povieš veľkosť fľašky a akvária, nie je problém rozpočítať. V podstate budeš pokračovať ďalej v tom, čo si dávkoval, ale už máš možnosť ladiť každú zložku.

Aké deficity na rastlinách pozoruješ?

(A propos od tých mikroprvkov a chelátov to bude chcieť odfotiť ten štítok. S poľštinou si poradíme...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:42 Muž mk79 [15] Re: Magic
V blízkej Snine je ešte mäkšia voda.
Ale aj v rámci mesta sú rôzne hodnoty 0,46-3,6.
Väčšinou okolo 1 mmol/l.

V tabuľke boli hodnoty z nášho sídliska.

www.energywater.sk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:29 Muž mk79 [15] Re: Magic
To je dávka na 200l akvárium /tú hodnotu ukazuje tá kalkulačka, možno niekto nájde chybu/

Dusičnany sú vo vstupnej vode len 5mg/l a toľko som reálne od začiatku vždy nameral. Teraz trochu stúpli na 10mg/l. Nádrž je v zábehu, pridali sa ryby... tak by to trochu malo stúpať aj samo. uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:24 Muž mk79 [15] Re: Magic
Fotka k příspěvku Tablety v dne sú.
Už mesiac od založenia som hnojil PMDD zmiešaným podľa návodu všetko dokopy. Väčšina z Vás tu uvádzate, že miešať spolu je to blbosť. Ale pre neskúseného je návod na obsluhu smerodatný. Teraz mi už prvá 400ml dávka končí, tak by som chcel novú dávku namiešať individuálne a podľa nejakej kalkulačky skúšať optimálny pomer živín a prvkov. Momentálne dávam 10ml EasyLife Profito na 100l týždenne.
Na foto sú zásoby, ktoré mám k dispozícii.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:16 Muž Magic [879] - RostlinyRe: mk79
Sťahujem sa do Humenného!

OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:13 Muž mk79 [15] Re: lhajek
Fotka k příspěvku Rok 2018 na stránke ešte nieje tak zatiaľ údaje z 2017
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 08:52 Muž Magic [879] - RostlinyRe: mk79
Jo aha, ono je to výpočet rovno na 200l akvárium. I tak sú to konské dávky, 2mg/l fosforečnanov denne mi príde príšerne veľa i na čisto rastlinné akvárium, imho by mala stačiť i desatina. Dusičnany v dávke 1.1mg/l zodpovedajú PMDD LF.
Železo musím ešte pozrieť, máš tam čisto len Fe-EDTA. Ako chceš riešiť ostatné mikroprvky?
Tie tablety v dne platia?

Odporúča sa (a ja som to tak tiež robil) začať s menšou dávkou PMDD (kľudne desatinu-pätinu) a pozorovať, čo to spraví s rastlinami. A až potom prípadne zvyšovať.
A dusičnany a fosforečnany by som rozhodne priebežne meral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2018 08:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: mk79
mk79 napsal:... Zmeriam ešte vodovodnú vodu.
A na webu vám rozbory váš dodavatel vody nezveřejňuje? Je to daleko přesnější a jistější. Nebo jim napsat mejla a určitě vám je pošlou z nějakého posledního testování vody nejblíže k vaší adrese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:26 Muž mk79 [15] Re: Magic
Zadal som hodnoty do tejto kalkulačky.
goo.gl/…
Vstupné hodnoty vody som tam nezadal,
ani aktuálne. Zmeriam ešte vodovodnú vodu.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:18 Muž Magic [879] - RostlinyRe: mk79
33g Fe-EDTA v 50ml vody? ne
Celkovo mi prídu tie hodnoty príšerne vysoké, ale počítať budem až zajtra, ak sa toho niekto nechytí skôr.

Keď nemáš ryby, fosfor dáva zmysel. Dusičnany vo vstupnej vode nie sú?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:02 Muž mk79 [15] Re: Magic
Fotka k příspěvku Magic napsal: Než začnem dávať do akvária dusičnany a fosforečnany, musím si odpovedať na otázku - fakt to potrebujem?

Tak ja ich nepotrebujem, ale keďže nemám ryby ako producentov hnojiva, tak ich dodávam zvonku. Hnojím PMDD od prvého dňa už mesiac a teraz trochu začínajú prejavy nedostatku, zelene je podstatne viac a pridal som rýchlorastúce typy.
Na základe pozorovania rastlín, prípadne meraní alebo nasadenia rastlín citlivých na nedostatok určitých živín chcem namiešať optimálne žrádlo. Ak sa to vôbec dá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 20:03 Muž Magic [879] - RostlinyRe: mk79
Než začnem dávať do akvária dusičnany a fosforečnany, musím si odpovedať na otázku - fakt to potrebujem?

Edit: ten prvý obrázok bude potrebovať legendu. Hoc tuším, čo tie čísla znamenajú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 19:22 Muž mk79 [15] – Dávkovanie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Skúšam navrhnúť koncentrácie hnojiva.
Čo si myslíte o týchto hodnotách?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 15:16 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, namíchal jsem si K2SO4, bohužel neznám aktuální hodnotu K, ale je v pohodě dávkování 20ml denně, což zvedne K o 3mg/l?

Dál mám dotaz na hnojení profitem, i po výměně 30% vody hnojim 20ml na 200l,je to v pořádku nebo bych měl hnojit jen tu vodu co vyměním? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 19:07 JanZ Re: Maq
nechám to nějaký čas odležet a dám vědět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 20:24 Maq Re: JanZ
Fichema... hmmm.
Jednou jsem od nich koupil sanytr, co takhle vypadal. Jenže když jsem ho nechal stát pár dní, krystaly rostly a rostly. Domnívám se, že to byl šťavelan.
Můžeš zkusit, jestli Ti to udělá to samé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 19:15 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JanZ
S dávkovací pumpičkou to neudělá nic, používám sanytr roky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2018 16:51 JanZ Re: Maq
KNO3 jsem si objednal ve firmě Fichema.cz, poslali my omylem technickou verzi, ale obratem chybu napravili a poslali mi objednanou potravinářskou verzi. Technická verze 99% KNO3 byla stejně jako dříve po rozmíchání naprosto čirá, ale potravinářská byla zakalená a plavaly v ní malé krystalky, které na první pohled vypadaly jako bublinky. Do rána se to usadilo na dně.

Ptal jsem se jich na to, protože v letáku bylo napsáno pouze 99% KNO3. Odpověděli, že to je SiO2, které se přidává do potravinářských chemikálii proti spékání, aby zůstaly sypké. Ještě jsem pátral trochu více a info např. zde iegpolicy.agribusinessintelligence.informa.com/….

Takže nemám důvod tomu nevěřit, je to očividně ve vodě nerozpustné, ale nevím, co to např. udělá s dávkovací pumpičkou. Přefiltruji to nebo odsaji, ale je to pakárna navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 10:28 Maq Re: JanZ
Kde a jak jsi zjistil, že je to křemík?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=201