Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 70 Žádná další stránka   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 13:27 MRP – PMDD
Aha:) domnival jsem se, ze jste si procetl muj odkaz - takze jsem to bral jako samozrejmost:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 12:46 Sid – PMDD
MRP, vypadá to, že se nakonec asi domluvíme. :-)
Cituji vás: "Pokud berete puvodni slozeni jako "spravne" pak pridanim K se dostanete z5 na spravny pomer K.
Kdyz uz jsme u toho:) slozeni PMDD by si mel kady prizpusobit tedy kady kdo pouziva puvodni navod podle Searse a Conlina tak pouziva PMDD neuvazene:) Jenze zjititi vhodny pomer pro "Vasi vodu" je otazkou par mesicu - a do toho nikdo nepude. Navic na deficit drasliku pri odebrani KNO3 upozornuje i sam autor Paul Sears."
A o to mi šlo! K tomuto prohlášení jsem vás chtěl "dotlačit".
Že nelze brát původní složení za dogma - proto není relevantní prohlásit, že vynechám-li KNO3, musím dát více draslíku ve formě KCl nebo K2SO4, protože celá problematika je mnohem složitější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 11:37 MRP – PMDD
>>SID
Pokud narazite na pridani siranu, tak pomer siranu se zvedne jen o cca 10%. Kdyz uvazim, ze PMDD obsahuje siranu tak dost tak to neni takovy problem jako nedostatek stezijniho drasliku (- 30%). Jestli pouzivate vodu z vodovodu tak Vas musim upozornit, ze se draslik ve vodarnach (neptejte se me proc:)) odstranuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 11:33 MRP – PMDD
No byl by kdyby jste tam nechal puvodni KNO3, ktere tam, jak jste psal nemate :( takze vase PMDD je chudsi o 30% potrebneho drasliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 11:26 shedlo – KNO3
No a v mem baleni je přece nedostated drasliku vykompenzovan, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 11:24 MRP – PMDD
Pokud berete puvodni slozeni jako "spravne" pak pridanim K se dostanete z5 na spravny pomer K.

Kdyz uz jsme u toho:) slozeni PMDD by si mel kady prizpusobit tedy kady kdo pouziva puvodni navod podle Searse a Conlina tak pouziva PMDD neuvazene:) Jenze zjititi vhodny pomer pro "Vasi vodu" je otazkou par mesicu - a do toho nikdo nepude. Navic na deficit drasliku pri odebrani KNO3 upozornuje i sam autor Paul Sears.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2006 00:06 Sid – PMDD
Opravdu si myslíte, že když přidám 1/3 draslíku ve formě KCl nebo K2SO4, pokud nehnojím KNO3, dostanu "správný poměr živin"? :-)
Je pravdou, že takto "srovnám" množství K, ale neznamená to, že dostanu správný poměr jednotlivých živin, že ano?
A teď bez ironie - četl jsem vaše stránky a tak vím, že se ve věci orientujete. ;-)
Proto mi poněkud uniká, proč akcentujete "kompenzaci draslíku" místo abyste varoval před neuváženou aplikací PMDD.(Tak, jak to děláte právě na svých stránkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 21:32 MRP – PMDD
Blize sem jsem pouzivani PMDD posla u sebe na

http://akva.mrp-cz.com/index.php?stranky=pmdd

Puvodni smes
je
14g K2SO4
6KNO3
33 MgSO4
16,5 TC

Pokud vynechate KNO3 kuli NO3 tak se tim vlstne odriznete i o 1/3 davky draskilu (K) - coz nechcete. Proto se musi pomer K vykompenovat KCl nebo vice K2SO4. Drsaliku je v cele davce nejvice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 20:50 Sid – PMDD bez KNO3
To MRP:

Když hnojím PMDD bez KNO3, znamená to, že také "používám chybné poměry tak jako Rosík"? A jak to poznáte? Můžete mi prozradit, jak určit optimální poměry?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 19:00 shedlo – PMDD
Nevim jestli to bylo na mě, a ani kdo je Rosik, ale KNO3 tam není.. je tam MgSO4, K2SO4, B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn, v růz.procentuelních poměrech.. je to OK:-)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 14:51 MRP – PMDD
Pouzivas ho s KNO3 nebo bez? Proto jestli bez, tak pouzivas chybne pomery presne tak jako Rosik:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 09:33 shedlo – PMDD
Ja ho kupuju v Praze Na Louži 17 za 55,- (obchod moje akvarium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2006 00:42 MRP – PMDD
Teda

http://akva.mrp-cz.com/index.php?stranky=shop

:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2006 17:01 many – hnojivo
zkus-www.r.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2006 21:20 mrkuk – Hnojivo PMDD
Návod na namíchání PMDD najcea na Netu. mrkuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2006 14:35 onik – PMDD
Ahojky, chtěl bych se zeptat kde se dá sehnat PMDD hnojivo. Hodně se tu o něm píše a nikde na netu sem nenašel že by to někdo prodával. kuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2006 09:37 Marda – Přísavka thajská
Míval jsem přísavky thajské. Koupil jsem 3 malé - byly super. Okusovaly co měly okusovat (řasy) a skvěle si hrály. Když pak vyrostly, začly se honit a vyhrabávaly do dna přes noc dost velký díry (přestože úkrytů mám myslim dost). Nakonec ty rvačky přežila jen jedna, ale po půl roce pošla a nevim proč. Žádnou nemoc jsem nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 23:08 ivan – řasy
Všechny ty ryby o kterých jsem psal,jenom čistí rostliny a sklo,jenom přísavka thajská může při nedostatku řas začít okusovat jemnější rostliny,ale to mají dělat i ancistrusy.Ty parmičky mám velké asi 8cm a jsem s nimi spokojený.Mám tyhle rostliny a nic mi je neokusuje:Microsorium pt.,Valisneria giga.,Anubiasy,Cryptokoryny,Růžkatec pon.,Echyn.amaz.a tiger...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 18:50 Stanley – ..
Jo to se snažim upravovat podmínky...Je to lepší jak používat nějakou chemii,ale prostě to trvá...Rostliny se nmůžou chytit...Teda ne tak jak bych chtěl..starší listy jsou hned pod nánosem řas.Nežerou ty parmičky rostliny?Nevytahávaj je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 01:53 ivan – řasy
Ještě jsem zapoměl na Labeo frenatus,taky pořád okusuje řasy.V nádrži mám 1ks,trochu prohání ostatní ryby,ale nic jim neudělá.Zkus upravit podmínky aby řasa neměla šanci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 01:48 ivan – řasy
Určitě si sežeň Parmičku černopruhou(SAE) nebo Přísavku thajskou,já mám obě ryby a když se mi udělala po léčivu zelená řasa na rostlinách přísavka byla nacpaná jako bečka a pořád žrala další.Na ruduchu jsou asi lepší parmičky,v 300L mám 2ks a řasa není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2006 19:40 Stanley – řasy
řasy zelený a začíná mi štětičková...Ale spomalil jsem filtr,takže snad jí zarazim a asi vyměnim zářivky...V setu byli cool white.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 22:08 Killer – řasy
A jak to máš se světlem a umístěnim akva?Krunýřovce 1 pruhýho sem nikdy neviděl,takže teď nevim o co jde,jak to má bejt velký atd,ale jinak já mam ve 18 l akvárku asi 10 (+ nějaký mladý) ancistrusů a problem nemam.Nebo zkus pořídit měkkýše.Z nešlechtěných,tzn plevelných druhů se mi zamlouvá věžovka,je pomalá na pohyb,neničí rostliny,ale strašně moc se množí a má tak pevnou ulitu že to nemůžu rozmáčknout na skle jako krmení.Ten šnek je prostě plevel,ale tohodle druhu se dá aspoň docela dobře zbavit,prostě je nepřehlídneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 09:11 Stanley – Rybky
Jo jo mám 4 ancistruse,ale jsou zatim malé...nestíhaj.Jo a ještě mám 3 krunýřovce jednopruhé...Ale potřeboval byhc aby čistili rostliny,ale jsou pořád na stěnách nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2006 20:13 Killer – řasa
a máš ancistruse nebo něco co požírá řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2006 18:42 Stanley – Rostliny, PMDD, řasy
Mám nově založené moje 2.akva a jak se stává tak mám problém s řasama...Hodně mi potlačujou růst nových rostlin a některé úplně odcházej...Odkaluju a měnim 30 l jednou za týden(215 l akva,vody asi 180l),spomalil jsem průtok filtru,rostliny nehnojim,ale obědnal jsem si PMDD...Přemejšlim,že rostlinám pomůžu,ale asi tim pomůžu i řasám je to tak?Takže prosím o názory...Začít hnojit s PMDD a nebo ještě počkat až se to ustálí?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [70]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95137x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=3451