Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 14:38 Muž michalt [737] - Miniakvária – Mikroprvky MicroMix Plus
Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s PMDD, které obsahuje mikroprvky MicroMix PLUS z akvarijni-hnojivo.cz/… .

Používám PMDD bez KNO3. Nechci říct, že bych měl nějaké problémy s růstem rostlin, čím však taky ani nechci říct, že s ním žádné problémy nemám :-). Doposud jsem používal PMDD s Tenso Cocktailem.

Ve svých nádržích nepoužívám CO2, a tak předpokládám trochu vyšší pH. Taky si myslím, že se počas dne bude asi měnit, protože dělám odpolední pauzu v osvětlení. Zdá se mi, že tento MicroMix PLUS by měl být použitelný pro širší rozsah pH než Tenso Cocktail. Proto jsem plánoval, že bych Tenso Coctail nahradil stejnou hmotnostní dávkou MicroMix plus. Máte s tím nějaké zkušenosti prosím? Díky a hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 08:09 Žena Scilla [3] - Rostliny
Já bych musela patnáctkrát, zmáčknout... Zlatá stříkačka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 07:41 Muž visek [75] - Tetry
ja sem sehnal pres znameho kolik mam davat.je to plna 2 strikacka.tak se nemohu splest ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 07:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Miso
ja mam tyhle akvarista.cz/…
jedno stlačeni dává cca 1,1 ml... a když dávkuju 3ml denně je to supr, PMDD si míchám po 50ml to mi vydrží necelý měsíc (dávám jen v pracovní dny), ještě přídávám chelát železa, draslík a hořčík (v úpravně přidávaj vápenný hydrát)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 00:21 Muž Miso [470] Re: Scilla
nemyslel som kapatko ale pumpicku, jedno stlacenie da urcitu davku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:25 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: sasula
Tak je to přesně myšleno, jen jsem si chtěla ověřit, zda tím zmrazením se něco nepokazí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:16 Muž sasula [274] Re: Scilla
Kdyz to bude dobre naredeno, 1 kostka 1 den, tak je to paradni davkovani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:03 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Miso
Můj typ - místo lahviček s kapátkem jsem si z lékárny pořídila dvacítky stříkačky... - jen mne napadlo, že se zmraženými kostkami by byla práce ještě lehčí... ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 13:20 Muž Miso [470] Re: Scilla
aha cize ide skor o davkovanie ako skladovanie, v tom pripade sa to da riesit tak ze namiesas si makro spolu a mikro zvlast, kupis flasticky s davkovacom, koncentraciu hnojiva vyratas tak aby jedno stlavenie pumpicky vyslo na jednu davku. A ak pouzijes do mikra stabilizator nemusis to mat ani v chladnicke.
Kazdopadne napad so sacikom na lad sa mi tez celkom paci (mozes s tym hnojit aj dno, kocku s ladom tam zatlacis ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:26 Žena petulinakk [2016] Re: Scilla
Já hnojím v malých dávkách, takže si rozmrazenou kostku hodím do lahvičky s kapátkem, a dávkuju kapátkem. Pro tebe bude tvůj "systém" určitě lepší a přesnější ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:19 Muž Srpenec [43] Re: zervan
Ano i já mám radši MicroMix plus. Mikroprvky vydrží opravdu vysoké pH.

www.vitaplant.cz/…

Obsahuje i kobalt pro vybarvení rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:13 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Miso
tj. jasné, ale jde o praktickou stránku - rychlejší manipulaci, odbourala bych současný systém s nasáváním několika stříkaček, které si ukládám v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2014 11:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Walker
Článok o tom je tu: akvarijni-hnojivo.cz/…
Vraj pri každodennom hnojení na tom až tak nezáleží, ale ja som radšej siahol po zmesi MicroMix Plus, ktorá má podstatne viac stabilnejšieho chelátu a dopĺňam to ešte zvlášť s Fe-EDDHMA - mám však ešte vyššie pH.

EDIT: V profile mám PDF súbor s výpočtom obsahu prvkov v jednotlivých zmesiach, Tenso Coctail má až 10× viac medi, čo nemusí vyhovovať. Mne sa zdá najzaujímavejší práve spomínaný MicroMix Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:09 Žena Scilla [3] - Rostliny
Děkuji všem za vyjádření :-)
petulinakk - tvoje řešení se mi líbí ještě víc než ty zmrazované kostky, ale zase to nebude tolik přesné - některé bublinky v pytlíku jsou naplněné více, jiné méně - moje zkušenost s používáním těchto sáčků na led.
slavko - já s dávkováním zatím nepracuji, líbí se mi EI systém, kdy šest dnů dodám určité množství, 7. den resetuji AQ - vyměním 50% vody a jede se na novo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:02 Muž Walker [66] - Cichlidy – CSM+B kontra Tenso Coctail
Ahoj, mám takový dotaz. Po přečtení přesných složení uvedených směsí mikroprvků mi vychází, že Tenso Coctail obsahuje chelát železa, který je stabilní až do pH 7.5, CSM+B tento chelát železa neobsahuje.

Používám ve svém akva tvrdou vodovodní vodu s pH 7.5, které po aplikaci plynného CO2 držím ve dne někde kolem 7 (dle kapkových testů cca 7.0-7.3 ehm).

Hnojím právě roztokem CSM+B, znamená to tedy, že moje rostliny železo z tohoto koktailu nedostanou? Měl bych přejít na Tenso Coctail? A nebo je to zanedbatelné a moc o tom přemýšlím?

Díky všem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Scilla
S dávkovaním hnojiva prakticky neustále pracujem. Nie tak, že každý deň mením dávkovanie, ale z času na čas považujem za potrebné toho ubrať, onoho zase pridať. Zmrazenie túto flexibilitu potiera. Hoci možno zmraziť mikroprvky nemusí byť zlý nápad, nikde som sa však zatiaľ nestretol s vplyvom zmrazenia na cheláty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:56 Žena petulinakk [2016] Re: Scilla
Mám to také tak, ale ještě jsem nerozmrazovala. Jen to mám nalité v igelitových sáčkách na led, odkud se dávka jen vyloupne, a nemusí se vyklepávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:50 Muž Miso [470] Re: Scilla
sak mesiac ti to vydrzi aj nezmrazene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Scilla
Je to neortodoxní řešení, ale to zmrazení by PMDD uškodit nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:28 Žena Scilla [3] - Rostliny – PMDD zmražení
Chtěla bych se zeptat, šlo by nadávkovat PMDD (samozřejmě před tím naředěné ve vodě) do formovače na led a uchovávat tak denní dávky v mrazáku? Máte s tím někdo zkušenosti? Mohla bych si takhle vyrobit na měsíc zásobu ledových kostek? Nezničí se tím vlastnosti složek PMDD? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 13:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: reby
pokud teda chceš hnojit, dej do začátku 2ml na 100l t.j. 6ml denně. Pokud by rostliny strádaly můžeš zvýšit, ale s tím jde ruku v ruce osvětlení a co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 13:02 Muž Robo [45] Re: zervan
Než jsem přešel na Ferox hnojil jsem Profitem a podle testu jsem udržoval FE 0, 5 - 1mg/l. V pátek ráno jsem přidal poslední dávku Profita a v sobotu vyměnil 25 litrů vody a odkalil pak jsem přidal 1 dávku Feroxu 3ml a další den jsem pokračoval jak jsem psal minule. Ferox jsem rozmíchal v 250ml vody tak jak je uvedeno v navodu. Problém bude zřejmě, že v akva bylo FE ještě z Profita a Ferox to zvednul ještě víc. Včera ani dneska jsem raději nehnojil abych tu koncentraci snižil a dneska dopoledne už byla hodnota na 0, 5mg/l. Tak ještě počkáme pár dní a začnem hnojit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 13:01 bettasvetcz Re: souky
Taky si myslím liapor byl nový takže živiny nic moc a tech 30 neonek a 4 skaláři toho asi taky moc nedají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:55 Muž souky [592] - RostlinyRe: reby
když se podívám na to tvé akvárium, tak si nemyslim, že je potřeba hnojit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2014 12:51 R Muž romant [27987] Re: reby
Bude záležet na množství rostlin, dalších producentech hnojiva a intenzitě osvětlení. Prostě když je hodně světla a i více rostlin, tak tu dávku klidně vyšší, ale začínal bych na spodních hranicích doporučené dávky a tu event. upravoval v návaznosti jak bude akvo reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:47 bettasvetcz Re: KarlosS
Ano 2-5 ml na 100L vody tak proto se ptám jestli 2,3,4,5ml Na 100L vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: reby
a proč? Vycházej z návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:35 bettasvetcz – Dávkování
Dáte radu? je optimální dávkování na mou nádrž " Setovka 300" 12 ml denně? Dík za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 08:46 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Ciffik
Ciffik napsal: Bohužel dneska je ,,chemie" dostupná každému
edit: mám ten pocit, že nutnost o popisu a složení chem. látek udává i zákon, takže dotyčný prodejce, by teoreticky mohl mít slušnej problém

Žiadny zákon ešte nikdy nič nevyriešil, kým sa nájdu somári, čo to kúpia. Dotyčnému kupcovi odporúčam, aby náklady presunul zo stĺpca hnojivo do stĺpca vzdelávanie. Teda ja aspoň dúfam, že sa z toho poučí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:10 Muž kortezhugo [983] Re: Martin4770
Do akvárka som to nedával - neviem.Ale pri emerznom pestovaní to bolo dobré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Amrtin: Vďaka, takže nie je uvedené zloženie, len množstvo pridaných prvkov pri uvedenom dávkovaní - teda nemám ako zrátať, ale verme výrobcovi, že to spočítali dobre :-)

Robo: Napadli mi dve možnosti - buď bol cca 1 mg/l železa vo vode už pred začatím hnojenia, potom je otázka, kde sa vzalo, nejaké iné hnojivo, výživný substrát, guličky? Alebo došlo k nejakému omylu pri namiešavaní hnojiva - obsah sáčku sa mal rozpustiť v 1/4 litra vody, bolo tak učinené? :-) Mne JBL test Fe ukazuje po 5 minútach zhruba polovicu množstva Fe viazaného v chelátoch podľa vypočítaného obsahu a ukáže viac až po pár hodinách. Pokiaľ bolo v 90 l vody 1,5 mg/l, po výmene 25 l by malo byť zostať presne 1 mg/l, to sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:45 amrtin Re: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Je niekde na balení alebo v letáku toho hnojiva Ferox uvedené presné zloženie alebo aspoň percentuálne zloženie prvkov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 19:21 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Martin4770
Ty sáčky s barevnou chemií vrať prodávajícímu a pořádně mu je omlať o hlavu. Člověk prodávající takovéto věci, by měl vědět, že je nutné ,,sebemírumilovnější" chemikálii POPSAT (název/složení) !! Svědčí to o naprostém amatérismu prodávajícího. Osobně se mi při pohledu na to foto ježí chlupy...

Až ti to spolkne dítě, co řekneš doktorovi? Pěkný modrý prášek - vypadá jak ariel? Bohužel dneska je ,,chemie" dostupná každému :-|

edit: mám ten pocit, že nutnost o popisu a složení chem. látek udává i zákon, takže dotyčný prodejce, by teoreticky mohl mít slušnej problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:20 Muž sasula [274] Re: Martin4770
podobný balíček jsem viděl na burze... Když jsem se paní ptal zda jsou jednotlivé látky popsány - dostal jsem ubezpečení, že ano. Bohužel jsem nevěřící tatar a balení rozdělal a bylo to tak jak to máš ty... tak jsem jít to zase vrátil do balíčku a s díky odešel...

Burza Praha Pankrác
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:14 Muž Miso [470] Re: Martin4770
ja by som s tym tvojim hnojivom radsen neexperimentoval, kup druhe z niakeho overeneho zdroja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:09 Muž Martin4770 [4] - RostlinyRe: kortezhugo
a to se může davat do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:36 Muž Robo [45]

Ahoj, začal jsem minulý týden v sobotu hnojit Feroxem a dnes v sobotu dopoledne jsem čistil akva + výměna 25lit. vody (každý týden) Dávkoval jsem Ferox systémem sobota 3ml, neděle - pátek 2ml dohromady to dělá 15ml na 100lit. podle návodu. Před výměnou jsem změřil JBL testem FE a ukázalo to 1,5mg/l což je opravdu hodně a po výměně vody mám stále 1mg/l, takže jsem po výměně vody raději Ferox nepřidával. Tak a kde nastal problém, že mám tak vysokou koncetraci FE. Akva mám 112lit. takže čistý obsah bude asi kolem 85-90 litrů vody což není 100 lit. jak je uvedeno v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:21 Muž kortezhugo [983] Re: Martin4770
Fotka k příspěvku Nebude to Kristalon?
Ten má presne takú farbu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 17:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Martin4770
MgSO4*7H2O je ten nejvetsi sacek, takove bile krystalky. K2SO4 je krasne bily prasek, pokud je ovsem cisty. 92% uz se dodava s nahnedlou barvou (vypada trosku jako mouka, a obsahuje navic predevsim slouceniny vapniku a horciku, nic skodliveho), a v zahradnictvich se dodava jako "Draselna sul 60%", ktera je hneda a jeste k tomu i granulovana. Takze pokud je to hnede K2SO4, pak rozhodne nijak ciste. To modre bych si myslel, ze jsou mikroprvky, od ruznych vyrobcu maji ruzne barvy, zelenou, nazloutlou, hnedou, tak proc by ne modrou (jen to ve mne evokuje pocit, ze jedine co by v tom mohlo byt modre je Cu-EDTA, ovsem to muze byt jen mou neznalosti)...

Jenze ono se da pribarvit ledacos (proc by nekdo pribarvoval K2SO4, jako treba pro efekt, to by musel byt magor), takze s jistotou Ti to nereknu, a to i proto, ze prave mikroprvky nemusi mit jasne danou barvu, kdyz se ani nevi, co tohle ma konkretne byt.

Doporucuji priste koupit baleni PMDD od jineho vyrobce, kazdy rozumny ma na saccich jak oznaceni o co jde, tak jeste i hmotnost (i kdyz uz mi laboratorni vahy taky ukazaly, ze udavany +/-1g muze take znamenat o 3g jinak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 17:14 Muž Srpenec [43] Re: Martin4770
To modré bych neriskoval a ty granulky budou asi staré hrudkojidní mikroprvky. Nechápu některé prodávající...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 16:13 - Re: Martin4770
By ma zaujmalo,čo je tá namodralá vec a tie granulky tiež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:56 Muž patamatix [408] Re: Martin4770
Tak to si myslím nevydrží :-) tak si to rozděl na polovinu a dej tam polovinu vody,Já to tak dělám.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin4770
akvarijni-hnojivo.cz/…
Tak tohle jsem ještě neviděl. Až na mikroprvky jsou základní složky bílé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:43 Muž Martin4770 [4] - Rostliny – PMDD
Fotka k příspěvku Zdravím, koupil jsem PMDD a v návodu je, že se má rozmíchat do 500 ml a dávkovat 1 ml denně - to teda znamená že mi to v tý flašce vydrží 500 dní? nezkazí se to nějak?
A může mi někdo takle odpohledu říct složení podle fotky - trochu mě znervózňuje ten modrý prášek na praní :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 22:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: miguela
Zřejmě jsi si koupila PMDD bez KNO3, Takže je tam draslík, hořčík a mikroprvky. Předpokládám že máš zájem o draslík, tak ten klidně rozdělej 0,5 l vody. To ostatní si schovej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 22:21 Muž acik [416] Re: vaaclav
a pokud má vysoké no3 a nemá draslik,může použít i plovoucí rostliny pistie,ty si s no3 velice dobře poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 22:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaplan007
Pokud máš nízké NO3 a dostatek rostlin přidává se KNO3
Pokud máš vysoké NO3 a dostatek rostlin přidává se draslík.
Chce to ale hlídat, protože se ti po čase poměry mohou obrátit.
I když máš dost vysoké NO3 díky rybám a nevlastníš draslík, lze dodávat i KNO3 protože draslíku obsahuje poměrně velké množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:21 Muž Miso [470] Re: miguela
pre kazdy sacok 500ml (ak jeby si to zmiesala dokopy, co nieje moc dobre stale to bude do 500ml ;) )
PS: preco len makroprvky? a tiez co mas napisane na tych sackoch?

prestudovat www.prirodni-akvarium.cz/… , najlepsie celu temu ziviny, uplne najlepsie celu stranku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2014 21:13 Muž kortezhugo [983] Re: Kaplan007
Záleží to hlavne na vstupnej vode.Ja napr. pridávam KNO3 pre "dorovnanie" pomeru N:P - pretože v krmivách je dost veľa P.
Takže za určitých okolností sa kľudne KNO3 môže pridávať aj ked je v akva veľa ryb.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=1251