Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Bio-Line CO2 Exclusive

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dennerle Bio-Line CO2 Exclusive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 12:27 amik
Zdravim. Ja som si zakupil Neo Co2 je to podobne a mam problem. Postupoval som presne podla navodu, zelatinka sa mi vytvorila, pockal som 24 hodin a ked pridam vodu a ten biorefil (drozdie) tak to nebuble. Uz som skusil druhe vrecusko a to iste. A je to este v zaruke. Neviete mi niekto poradit preco to nebublinkuje? Treba do tej fajočky spravit nejake dierky alebo co s tym? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 14:24 Muž Papik [617] – Stačí dolívat vodu
Pokus potvrdil mou domněnku. Pokud v lahvi není želatina spotřebovaná (což po měsíci rozhodně není), stačí vodu s alkoholem vylít, napustit vodu čerstvou a přidat další dávku sušených kvasnic. Láhev začne pod cca dnu zase bublat. :)

V případě dvou propojených lahví to bublá i víceméně konstantně. Potom vychází výměny či dolití co 14 dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 10:06 Muž Papik [617] – Nespotřebovaná hmota
Upravil jsem recept zveřejněný v tomto vlákně, aby směs dosahovala přesně ke konci posledního E beze zbytků. Droždí přidávám víc, protože jinak se reakce startuje pomaleji a přijde mi, že i lahev méně bublá během celé životnosti směsi.

Upravená receptura je 210 ml vody, 160 g cukru, 1x čirá poleva na dorty RUF a 0,6 g sušeného droždí.

Láhev měním po měsíci, ale vždy v ní ještě zbývá mnoho želatinové směsi, která jde obtížně vymýt. Napadlo mě, že by stačilo vylít tekutinu s vytvořeným alkoholem, který kvasinky zabíjí, nalít vodu čerstvou a nasypat nové sušené droždí. Vyzkouším a napíšu výsledek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 06:48 Muž Papik [617] Re: Attommen
Jedno to je, ale jejich láhev má víčko s mebránou, takže pustí plyn až od jistého tlaku (alespoň mi to tak přijde) a koncovka má průměr přesně na hadičku 4/6 mm, takže nemusíš nic bastlit. Také recept je dělaný na tuhle flašku a je na ní i měrka, pro správné dolití vodou.

Koupil jsme si tři, abych je mohl točit. Jedna láhev s neoriginální náplní, ale bublá málo, takže chci v nejbližší době zkusit láhve dvě, spojené přes T spojku do jednoho reaktoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 16:28 Muž Attommen [18] – Jina flaška
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo zkoušel použít pro vlastní směs i vlastní flašku. Tak trochu mi přijde, že flaška musí být jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 08:25 Muž Papik [617] – Vlastní náplň
Zkoušel jsem umíchat vlastní náplň (www.youtube.com/…) s želatinou RUF, ale oproti originální náplni želatina ztuhne a nerozpouští se.
V láhvi je tedy jen malý vodní sloupec dopuštěné vody s droždím, co2 vyrábí dost pomalu, zvlášť při nižší teplotě.

Má to takhle fungovat, nebo používám špatný druh želatiny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 09:27 Muž Papik [617] – Tillmanova tabulka
Dennerle Bio CO2 běží od cca 5:00 do 21:15, na noc odpojuji hadičku.

1) V 10:55 bylo pH 8, v 19:50 bylo pH 7 - test JBL pH 3-10. Je možná taková velká změna?

Podle Rataje bylo ráno pH 7 a večer pH 6,6, což zní přijatelněji, ale u něj se zase hodnoty hůře odečítají, takže chyba může být v oku.


2) pH 8, kH 4 = podle Tillmanovi tabulky CO2 2 mg/l, při pH 7 12 mg/l. Ovšem dropchecker ukazuje ráno 12, později ideálních 20 mg/l. Opět trochu velký rozdíl, ne? Jsem z toho volaký zmatený...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 09:46 Muž Papik [617] Re: vaaclav
Ano, četl jsem článek o kelímku :-)

Zde k rozpouštění slouží zřejmě ten "klobouček".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 09:07 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Pokud se bubliny nerozpustí úplně dává se nad žebřík jímací nádoba kde se CO2 zachytí a rozpustí aby zbytečně neutíkalo pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 08:32 Muž Papik [617] – Čerstvá zkušenost
Přiložená kapsle s droždím v setu byla nefunkční, bůhví, jak dlouho ležela krabice na skladu. Přisypal jsem špetku sušeného droždí a přidal ždibec droždí čerstvého pro nakopnutí. Za pár hodin se kvasný proces rozjel.

V žebříku (poloutvičce) Micro-Flipperu se nejprve menší bubliny spojují do větších. V momentě, kdy je horní klobouk plný plynu, tak už jezdí malé bublinky bez přerušení. Na začátku se tvořilo jen 8 bublin za minutu, po rozjetí už 20 bublin za minutu.

Než kvasný proces započal, tak do žebříku nalezli malí kružníci a pak bubliny blokovali. Musel jsem žebřík rozdělat a vyčistit. Snad už dají pokoj.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 18:39 Žena BA [60] Re: vaaclav
Já vím, že to je jed, četla jsem to ve Wikipedii. Ale zatím s tím mé rybky nemají problém. Musí se ale dodržovat dávkování a aplikovat při zhasnutém světle. Rostliny ho tak vyčerpají jako CO2. A když se zapomene, nedat víc. Dá se používat jen v menších nádržích, jinak je to drahý. No a řasy ho nemají vůbec rády. Píšou, že ani moc mechy, ale můj si ho kupodivu oblíbil. Savo mám za výborného pomocníka v domácnosti :-) . A pak, jak asi se to dělá, že nám z kohoutku teče pitná voda? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 18:06 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BA
Zjisti si složení toho tekutého CO2 a zjistíš že si liješ do akvária desinfekční prostředek podobný savu, jen je hodně zředěný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 17:12 Žena BA [60] Re: Tedvidek
Ahoj díky za radu, já to mám jen jako poslední možnost, zatím dávám přednost tekutému :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 09:41 Muž Tedvidek [5]
Mám Dennerle Bio-Line CO2 v 30 l kostce a rostliny rostou jak šílené. Náplň si vařím sám s pomocí návodu od shotika. Náklady pár korun ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 08:08 Žena BA [60] Re: Budik77
Tak jsem si to pročetla :-) . A nerozumím tomu ani za mák :-( (nebo nechci rozumět?). Co jsem z toho vydedukovala je, že je to sonda na ph a díky ní se pak řídí počet bulinek CO2. To je na mě hrozně složité, já mám akvárko pro zábavu a tak zůstanu asi jen u tekutého Carba. Ale dík za snahu a rady, třeba v budoucnu, (až budu chytřejší-hahaha),se na tebe obrátím s pomocí. Dík BA :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:25 Muž Budik77 [7] Re: BA
ne to je sonda jako sonda. :) Nejen pro malou láhev. :)
Přečti si tohle:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 09:41 Žena BA [60] Re: Budik77
A to je sonda pro tu malinkou lahev? Já se ptám, pro případ, že bych si to pořídila, kdyby mi rostlinky nerostly. Velkým profi setům se nějak bráním, nevím proč, ale je mi to CO2 v bombách nějak nesympatické :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 08:59 Muž Strojek [141] Re: Budik77
ano zarizeni s PH sondou se jmenuje PH kontroler. Ten se nastavi na pozadovane PH a jede to pak non-stop podle potreby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 08:54 Muž Budik77 [7] Re: BA
Já osobně mám noční vypínání, ale už sem někde několikrát četl, že je to zbytečné, nejlepší je asi sonda (nebo jak se to jmenuje) a ta ti automaticky pouští CO2, když je to zapotřebí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 07:36 Žena BA [60]
Ahoj, já mám dotaz: Když čtu o tomto systému CO2, mám pravdu, že běží i v noci? Není to pak spíš na škodu rostlinám? Kdo má CO2 v bombě má i noční vypínání.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 21:22 Danysek9 – CO2 set pro 60l Dennerle
Ahoj koupil jsem si set od dennerleho s fliprem a modrou lahvi. Vse jsem udelal ok i bublinky jsou ok. Jenze ted prestaly se hybat asi 4 hodiny. Poradily by jste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 13:32 Muž Tedvidek [5] Re: Jirri
To jsem si taky myslel, ale mám ho rovně. Já si ten set kupoval kvůli tomu flipperu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 13:28 Muž Jirri [71] Re: Tedvidek
Máš ten fliper možná nakřivo, taky mi to dělalo kvůli jedné z přísavek která nedržela. Vyřešil jsem pořízením micro perler
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2015 12:14 Muž Tedvidek [5]
Zdravím, mám Dennerle Bio 60 CO2 Set teprve druhý den, nastartoval v pohodě, ale "zasekávají" se mi bublinky v Micro-Flipperu. Neví někdo co s tím? Nahromadí se cca 4-5 bublinek do jedné velké a potom stoupají vzhůru. Občas se stane, že takových velkých bublin je tam víc, třeba tři, tudíž se mě to neuvolňuje pozvolna, ale ve velkých dávkách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 14:05 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Zober
V nemeckem navodu je ze to delal pro dve davky ale recept je na jednu. Kdyz si vsimnes recept je na 200g cukru a na merce ma 400

Jinak uz to jede druhy den a pohoda. Zadna nafoukla lahev se nekona jen bubla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 09:59 Muž Zober [1] Re: shotik
To mnozstvo je urcene do dvoch flias (lahvi)!!!!!! Dufam, ze ti to neroztrhlo flasu. :-) Napln musi byt vo flasi po druhe N v napise Dennerle!!!
V tom videu su 2 flase hned na zaciatku. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2015 12:33 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Zober
Zkusim namichat novou napln. To bude myslim spolehlivejsi. Alespon si overim jakej jsem chemikokuchar :)


edit: tak jsem to rovnou zdokumentoval www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 11:51 Muž Zober [1] Re: shotik
Neviem, kde moze byt problem. Nepridaval si prilis teplu vodu? Voda by mala byt max. do 25C. Mne to vzdy nastartovalo do 2 dni. Keby to nechcelo nastartovat, tak tam pridaj susene drozdie. Asi tolko, kolko bolo v tej kapsule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 09:08 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Tak dennerle CO2 je v provozu již třetí den a stále nenastartoval :/ Zkoušel jsem i hřát fénem . Kde zjistím datum výroby? Nikde jsem nic nenašel a na spodku jen jen nesmyslný papírový štítek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 12:11 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Zober
za tu stovku to asi zkusim :) ja vubec nemam predstavu jaky jsou v tom tlaky a jaky jsou potreba:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 12:09 Muž Zober [1] Re: shotik
Nemam to vyskusane ale skor si myslim, ze nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 11:59 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Zober
neco takového to neprotlaci ? www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 11:49 Muž Zober [1] Re: shotik
Ten drop checker je podla mna zbytocny pri tomto bio co2 systeme, kedze regulovat mnozstvo co2 nie je mozne. Ja mam v jednom mini akvariu (45l) ten mini tooper a funguje to spolahlivo. Ten difuzor asi bude vypustat bublinky co2 priamo do vody, ale tie sa nestihnu uplne rozpustit vo vode. Mini tooper zadrzi bublinky pod "zvonom" a tie sa postupne rozpustia vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 10:01 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Zober
Ok strčím to jinam

můžu k tomu koupit toto ? bude to v nanu fungovat www.ebay.co.uk/…

pocitadlo jsem myslel treba toto www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 09:49 Muž Zober [1] Re: shotik
Urcite sa ten mini tooper da nahradit niecim inym. Urcite ale nie difuzorom, lebo na to je tlak CO2 slaby. Umiestnenie pod filtrom asi nebude idealne. Je potrebne aby prud vody distribuoval CO2 po celom akvariu. Pod filtrom ten prud bude asi najslabsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 08:51 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Zober
tak jsem na zkousku koupil tu sestavu starter. Jen se mi nelibi moc ten Mini Topper. Myslíte že je možné nahradit jakýmkoli počítadlem bublin?

Asi až dojde náplň tak koupím ještě jednu abych měl náhradní lahev a mohl předdělat náplň

Pod filtr bude umístění ok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 20:49 Muž Zober [1] Re: shotik
Pre 30l nano akvarium je to idealne. Regulovat sa to neda ale nemusis mat obavy, ze to ublizi osadenstvu v akvariu. Po spotrebovani original naplne si mozes vyrobit vlastnu napln podla postupu uvedeneho vyssie. ( YouTube video)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:31 Muž shotik [60] - Mořské ryby
přemýšlím že bych zkusil toto www.juwelakvarium.cz/…

do nano akva 30L. Je to k něčemu? vyplatí se spíše verze s počítadlem bublin? Jde nějak CO2 regulovat, aby mě to za týden všechno nevyplavalo břichem vzhůru?

Jde nahradit ta gelová flaška něčím levnějším viz Zober a jeho domací výroba_? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:06 Muž Zober [1]
Tak po case mozem napisat skusenost s touto po domacky vyrobenou Dennerle naplnou. Je to porovnatelne s original naplnou. 5 tyzdnov to uz mam pripojene k akva a stale to este buble. Je pravda, ze po styroch tyzdnoch sa to uz postupne utlmuje. Do dalsej flase skusim pridat trochu viac drozdia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 21:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zober
Tortenguss je nejspis zelatina. Hefe je drozdi a zucker je jasny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 20:48 Muž Zober [1] Re: Designer
Aj mna by zaujimalo, co je v tom druhom sacku. Asi susene drozdie alebo kvasnice. Tu som nasiel podobny recept ale je to po nemecky. Vraj to vydrzi az 6 tyzdnov.
www.einrichtungsbeispiele.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zober
www.youtube.com/… - jsem si rikal, co to tam dava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 17:37 Muž Zober [1]
Pouzivam tento Bio CO2 system od Dennerle. Napln vydrzi 4-5 tyzdnov, len ta cena nie je prave najlacnejsia. Nechcem to nahradit kvasnicami ale keby niekto vedel ako vyrobit DIY gelovu napln, tak to by bolo super. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 15:21 romel Re: meleri
zdravím tě,cukr je palivo,dle mého názoru dáváš málo cukru,já jsem dával na 1,5 litru 200gramů cukru a zarovnanou kávovou lžíci sušeného droždí,14 dní ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 13:16 meleri
prosim muzete mi poradit, v 20ti a 60l jsem bublala pomoci tohoto systemu, lahev ma cca 3/4 litru. Ted mam 120l akvarium, a pouzila jsem do neho dve stare lahve z tohoto systemu, protoze to zacina byt fakt drahe. Davam tam tri velke lzice cukru a jednu lzici kvasnic v prasku. Bohuzel to vzdycky bubla tak ctyri pet dni a pak to musim michat znova. coz mi jako nevadi, ale mohlo by to vydrzet i dyl? mate nekdo nejaky lepsi pomer? akva je zatim bez ryb a krevetek, ale nebude to pro ryby moc dve tyto lahve co2? ryby planuju za tri tydny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Danego Perros
Nedá se jednoduše říct, zda bude tato souprava pro 30 l nádržku "moc" nebo třeba "akorát". Hodně bude záležet na intenzitě bublání (teplota) a kvalitě rozpouštění (difuzér). Potom také na chemismu vody a řadě dalších "proměnných"... :-)
Intenzita sycení CO2 se dá korigovat např. použitým difuzérem, (některé rozpouští lépe, než jiné), hloubkou ponoření difuzéru, asi i použitím jen části obsahu "startovací kapsle". (Také teplotou, ale to už je poněkud pracnější. :))
Po použití si, samozřejmě, můžete namíchat vlastní náplň, a to třeba "klasickou" = směs vody, cukru a kvasnic nebo i DYI gelovou náplň "ala Dennerle". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 14:42 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky – DENNERLE BIO 60 CO2
Zdravim.Chtěl jsem se zeptat?Pořídil jsem si tento set na 30l akva.Neni to moc?Dá se vůbec nějak korigovat přísun co2?Když mi vybublá po tom měsíci,dá se tento set použít na principu namíchání kvasnic,nebo to funguje jenom s originální náplní?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 12:11 Muž Bobies [29] Re: expd
Tak už se mi to rozjelo. Zatím 1 bublinka za 1:00 - 1:15 potlesk sad snad se docílí stav aspoň 6-10 bublinek za minutu. Tak píšou na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 17:58 Muž expd [0] Re: Bobies
bublalo to asi 14 dní možná 3týdny ale už to bylo slabší já to kupoval víceméně kvůli difuzeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 09:23 Muž Bobies [29] Re: expd
A jak dlouho ti to jelo? Opravdu ten měsíc jak píší?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2078x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16877-dennerle-bioline-co2-exclusive