Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 12:27 Muž Tref [20] Re: vaclav
Já si budu míchat 1/4 koncentraci do stejného objemu vody, ale konzervant se dává dle objemu rozroku, tak bych asi měl dát stejny množství. Nepletu se? Používáš tento?
www.docsimon.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 12:18 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Zatím to dělám jen pár měsíců ale přez prázdniny se nic z roztokemto nedělo tak asi dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 10:46 Muž Jarry [1437] Re: vaclav
Možná je v tom tabletovém celaskonu nějaký lepší konzervant:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 09:56 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Na 1/2 litrů destilky 10g tenza a 1/2 tablety celaskonu adavkuji 14 ml denně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 01:44 Muž Tref [20] Re: vaclav
Jak to dávkuješ a jak dlouho to vydrží, jestli to není tajný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 23:16 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Snižoval jsem Ph kyselinou a stejně časem plesnivěl s celaskonem mě to nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 23:00 Muž Jarry [1437] Re: vaclav
Já měl za to, že celaskon se dává kvůli ph, na plíseň ještě konzervant:-) Zajímavé je, že Micromix plus mi plesnivěl i s konzervantem, Tenso to nedělá ani po mnohem delší době po rozmíchání s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 09:01 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Profiplants.cz tenzo mají určitě a pokud chceš aby ti to neplesnivělo tak dávám celaskon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 00:45 Muž Blackie89 [493] Re: Tref
Ještě se dá tady, ale nikdy jsem tam zatím nic nebral: fichema.cz
Ale tenso coctail tam nemaj... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 00:22 Muž Tref [20] Re: Blackie89
Rád bych, ale momentálně neberou objednávky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 22:54 Muž Blackie89 [493] Re: Tref
Ahoj,
já vše nakupuji tady: akvarijni-hnojivo.cz
je toho tam na výběr hromady... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 11:07 Muž Tref [20] – kde sehnat?
Ahoj, poradil by prosím někdo, kde sehnat buď balíčky pmdd s tenso coctailem nebo čistý tenso coctail, K2SO4, sorban draselný a kyselinu askorbovou? Nechci to zbytečné brát z několika shopů, ostatní složky mám. Diky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 21:31 Muž Blackie89 [493] Re: NHKG
Zdravím,
minulý týden mi od akvarijni-hnojivo.cz přišla objednávka hnojiv, ale mají toho asi hodně a došla nekompletní ( před expedováním mé objednávky, která byla kompletně skladem, prodaly mnou objednané dózy na hnojivo v tom startovacím balíčku a manželka tam musela dvakrát volat, abych se dočkal alespoň toho hnojiva ) a momentálně jsem si všiml, že neberou objednávky, tak nevím co se tam děje... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 21:28 Muž Smetany [1226] Re: NHKG
Minulý týden mi od něj přišlo hnojivo ale objednávám telefonem a musíš říct že to spěchá. Pokud to tak uděláš vždy sem měl do týdne doma. Jednou sem zkusil objednat mailem a hnojivo přišlo za měsíc. Jinak kvalita je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 21:05 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Zdravím,
funguje ještě tento prodejce? akvarijni-hnojivo.cz
Případně máte jiné tipy na prodejce? Poslední várku jsem bral odsud a kvalita byla výrazně nižší: pmdd-hnojivo.cz /

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 07:24 Muž Papik [617] – Jde to stále dolů
Fosforečnany na 0,6. Salvinii a růžkatec nestíhám vyhazovat, údržba jednou týdně nestačí. Nakonec je ještě budu muset přihnojovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 07:51 Muž Papik [617] – Fosforečnany jdou konečně dolů
Po dvou měsících jsem provedl testy vody a zjistil, že fosforečnany jsou na historickém minimu. PO4 klesly výrazně - za 3,5 měsíce z 2,8 na 1, to je určitě práce plovouček, protože jinak se PO4 držely dlouho kolem 2,4.

Pistie se v nádrži moc neohřála, pouze měsíc, ale salvinie, když se rozrostla a růžkatec po měsíci, kdy roste taky jako divej myslím fosforečnany z vody vytáhly. Nic jiného mě nenapadá. Jsem zvědavý na další měření, pokusím se měřit každý týden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 15:34 Maq Re: Prašan
Ano, protože je to dobrý adsorbent fosforečnanů a přechodných kovů. S tímto úmyslem jsem ho zkoušel. A opravdu to fungovalo, v Mičurinech, v pokusném prostředí. Oxid železitý ve dně adsorboval fosforečnany velmi účinně. Když jsem ale doufal, že oxid železitý "vcucne" fosforečnany tak důkladně, že je sebere řasám (zatímco rostliny se k němu v kořenech dostanou), tak jsem byl zklamán.
Musel jsem se smířit s tím, že v přírodě je železo skoro všude, a řasy (a plovoucí rostliny) se s jeho účinky dokáží nějak vyrovnat.
Zrovna onehdy jsem tady někde ve vlákně "testů" psal, že je to asi tak, že fosforečnany nejsou zdaleka jediným zdrojem fosforu. Spousta ho ve vodě plave vázaného v organických sloučeninách, a s tím zřejmě železo ve dně nic moc nezmůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 14:58 - Re: Maq
Oxid železitý sa používa pri filtrácii vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2019 10:58 Maq Re: MichalV
Jen párkrát. Nula nebo pár µg/L, při pH okolo 6.25. Mám schválně kvůli tomu v akvárku malou kolonii salvinií, a rostou bez problémů.
Měření železa na fotometru je trošku komplikované, nerad to dělám. Výsledky mě utvrzují v názoru, že měřit železo nemá moc smysl. Naměřím nulu a plovoučky si rostou jakoby nic, tak co s tím? Podotýkám, že nikdy nikde nepoužívám chelatované mikroprvky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 10:35 Muž MichalV [327] Re: Maq
Skúšal si merať obsah železa vo vodnom stĺpci pri použití toho oxidu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 10:19 Maq Re: MichalV
Já to zrovna zkouším, asi půl roku. Mám v substrátu práškový oxid železitý.
Při krátkodobých pokusech v Mičurinech to mělo zajímavý vliv na vodu.
Teď střednědobě ve Vodnu, s rostlinami, se nezdá, že by s tím byl problém, ale nemám ani poznatek, že by to dělalo něco extra dobrého. Nemusím hnojit železem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 08:02 Muž MichalV [327] Re: Maq
A je problém nerozúpustné/zoxidované železo v substráte? Podľa analýzy substrátov z Marcelových stránok majú niektoré až 40000 mg/kg Fe. Nie je nebezpečnejšie vo vodnom stĺpci v chelátovej forme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2019 01:31 Maq Re: MichalVass
Železo je velmi složitý prvek a je nesčetně možných, zcela přirozených důvodů, proč ho ve vodě nenaměříš. Z toho ale přímo nevyplývá, že rostlinám chybí. Nezbývá než hledat projevy nedostatku železa na rostlinách. Pokud nejsou (silně vybledlé růstové vrcholy), tak je železa dost.
A pozor, nadbytek rozpuštěného železa ve vodě není neškodný. Naopak nerozpuštěného železa ve dně může být hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 17:52 Muž dimmur [283] – hnojeni
pred cca tydnem jsem zacal po roce pridavat cca 1 ml denne a musim rici, ze rotala se rozjela jak blazen ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 08:51 Muž MichalVass [2] Re: NHKG
Já vím, ale tak test mám jen na železo, tak se tím snažím řídit :-) Díky za rady, purigen zkusím vytáhnout, dávky hnojiva vrátím a zkusím tu častější výměnu vody. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 08:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MichalVass
Prvků je mnohem víc než jen železo, dusík a fosfor. Ty neměníš vše, dusík má vice forem, ... A "bordel voda" tu říkáme vodě s organickým znečištěním, to běžné testy nezměří. Purigen by právě organické znečištění měl řešit. Dříve jsem ho použil na zákal. Rostlinám se pak nedařilo, ale nevím jestli to bylo kvůli Purigenu. Můžeš ho zkusit vytáhnout. Skladuj ho ve vhku, neměl by vyschnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 08:07 Muž MichalVass [2] Re: NHKG
Taky bych to tipnul na bordel z ryb který to podělá, ale právě mi přijde zvláštní, že testy v podstatě říkají, že to tak není. To je na prd když se tomu nedá věřit. Díky, zkusím :-)

Ještě mě napadlo.. Přidával jsem purigen (kvůli zákalu který mi dělal kořen) sice píšou, že by neměl mít vliv na stopové prvky, ale není možné, že do sebe to hnojivo nasaje a proto je pak železo neměřitelné? Vrtá mi hlavou, že by kecaly všechny testy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 08:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MichalVass
Pokud výměna vody pomůže, tak hledej chybu v ní. Nedostatek hnojiva je málo pravděpodobný. Spíše máš "bordel vodu" nebo přehnojeno. Testům vody moc nevěř. Na rostlinné akvárium s CO2 tam máš hodně ryb a to je pak těžší vyladit, aby to rostlo bez řas.
Zkus měnit vodu 2x týdně a hnojení omez na původní dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 07:48 Muž MichalVass [2] – Hnojení, řasy, málo železa.
Zdravím, sice základy mám docela najeté, relativně se daří, ale přeci jen teď si trochu nevím rady. Akva je zaběhlé necelé 3 měsíce. Nejde o žádnou katastrofu, ale trochu mě to trápí. O co jde.. Hnojil jsem 5ml pmdd denně. Rostliny rostly pěkně, řasa minimální. Momentálně řasy přibejvají a rostliny spomalují růst. Hodnoty vody stejné, ph cca 6,6-6,8, kh 3,5, no3 cca 20, no2 neměřitelné, fosfor neměřitelný a železo taky (testy od rataje) myslel jsem, že při velkém přírůstku rostlin je málo hnojiva, tak jsem přidal na 10ml/den, Ale po týdnu stav stejný a železo stále neměřitelné, po přidání 15 ml poslední dva dny, stav stejný. Je to možné? Nebo je to normální? Myslím to, že i po přidání hnojiva stále železo nenaměřím. Mám možná trochu přerybněno, ale to by bylo poznat na no3,přijde mi že vše je v pořádku.. Co2 bublám cca 1,5b/s. (Akvárium 300l) Byl bych vděčný za radu od někoho zkušenějšího, s hnojením bohužel nemám moc zkušeností. Díky (ještě bych doplnil, že teď o víkendu po údržbě v pátek, rostlinky v sobotu a v neděli pookřály a i bublaly, ale pondělí úterý se to zas vrátilo zpět.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2019 20:35 Muž DH [335] Re: Tomino240584
Tady je odkaz na téma, kde někdo taky koupil K2SO4 v nižší kvalitě 92% a udělalo mu to samé
co tobě, mléčný zákal a usazenina. Používá to na hnojení do květináčů.
rybicky.net/forum/10843…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 20:13 Muž DH [335] Re: Tomino240584
Já jsem to PO4 co se mi nerozpustilo nějaký čas používal, ale má to nevýhody.
Nevíš, kolik tam toho liješ, což je při hnojení PMDD docela mínus, pokud chceš dosáhnout určité koncentrace mg/l týdně. A taky nevíš co je ta nečistota, která se nechce rozpustit.
Nakonec jsem to vylil a koupil nové hnojivo, stojí to pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:51 Muž Tomino240584 [0] Re: DH
A mozem to hnojivo pouzivat aj take nie celkom rozpustene? - vzdy ho pred davkovanim zamiesam a dam do akvaria....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2019 19:07 Muž DH [335] Re: Tomino240584
Pak je nekvalitní chemikálie, už se mi to taky stalo, když jsem si dělal roztok KH2PO4. Pokud máš kvalitní složky, rozpouštíš v destilce v dostatečném množství vody, tak se ti všechny prvky rozpustí do 5-ti minut a na dně nic nezůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:02 Muž Tomino240584 [0] Re: DH
Pridal som 2 nasobok vody a aj tak sa to stale nerozpustilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:51 Muž DH [335] Re: Tomino240584
K2SO4 - 107g/l max. množství které se ti rozpustí, takže na 300ml max. 32,1g. Máš málo vody, přidej aspoň na dvojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:42 Muž Tomino240584 [0] Re: DH
V demineralizovanej vode, 300 ml vody a 60,2 g K2SO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:37 Muž DH [335] Re: Tomino240584
Tady je tabulka rozpustností od Maqa
www.golias.net/…
Pokud rozpouštíš v destilce a máš dostatečné množství vody, mělo by to jít bez problémů.
Mně se dělala usazenina v roztoku PO4,asi špatná chemikálie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:28 Muž Tomino240584 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vcera som si urobil roztok draslik K2SO4 92% (ked som objednaval, tak vtedy uz nebol 99%), ten prasok neni uplne biely, www.akvazahrada.sk/…
Ten prasok sa od vcera nerozpustil a roztok neni ciry (mozno nejaka cast sa rozpustila).
Cim to je a rozpusti sa este?
Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 16:11 Muž PeCh [77] Re: Skrblík
Nedá mi spýtať sa, či vôbec vieš, čo tam rátaš? Ide o to, že takýto graf dostaneš vtedy, keď netušíš, čo máš vo vode, čo sa ti v akváriu tvorí a spotrebúva a napriek tomu tam tlačíš hnojivo a ešte aj nemeníš vodu. Netvrdím, že to všetko musíš vedieť, ale musíš si to uvedomovať. A vodu samozrejme meniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2019 13:56 Andaska Re: Skrblík
Počet týdnů, je to tam napsané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 13:48 Muž Skrblík [9] identifikace popisu grafu
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte prosím někdo co znamená 1-24 na obrázku (dole na grafu)? Obrázek jsem vyfotil na akvarijni-hnojivo.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 08:32 Muž Papik [617] – železo
Po opětovném přidávání mikroprvků jsem včera konečně nějaké železo naměril, ale sotva 0,05 mg/l.

Zároveň jsem pozoroval zárodky zelené vláknité řasy na zakulacelce a počínající zařasení jávského mechu. Ovšem to může být důsledek prodlužování doby osvětlení a poslední 2-3 týdny i nízké hladiny CO2, protože jsem experimentoval se směsí.

Zkusil jsem zvednout dávkování na předchozí úroveň denně Fe +0.033 mg/l a na přechodnou dobu lehce ztlumil intenzitu světla. Pokud to nepomůže, tak uberu zpět i dobu svícení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 09:01 Muž MichalV [327] Re: Papik
Je zvláštne, že to železo, čo pridáš za týždeň ja pridám za pol roka a stále meriaš také nízke hodnoty. Otázne je, či za to môže ten fosfor. Mne sa darí pomaličky ho znižovať len výmenami vody a experimentovaním s krmivami - ale aj to je veľký problém.
V obchode som z celej palety našiel jedno, ktoré malo uvedenú hodnotu fosforu na 100 g, ale len v slovenskom návode ktorý bol prilepený. V originálnom nebol vôbec a ostatné nutričné hodnoty nesedeli s tým slovenským, tak neviem, či tomu vôbec veriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 08:38 Muž Papik [617] Re: MichalV
Fosfor jsem nepřidával, ale myslím, že jsem si zabordelařil dno lehkým překrmováním, živorodkama a přemnožením okružáků.

Fosfor na krmivu uvedený není nebo je popis přelepený českým "návodem".

Další neznámá je původní dno, občas z něho vyndavám ostřejší kousky (kvůli pancéřníčkům), které vypadají jako nadrcené světlé kameny z moře...

Každopádně kvůli rostlinám hloubkově odkalovat nemůžu, kryptokorynám by se to asi ani nelíbilo. Uvidím, až pořádně zakoření a rozrostou se nové rostliny. Když je nebudu muset často stříhat a znovu sázet, tak by mohly více živin odčerpávat kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 21:15 Muž MichalV [327] Re: Papik
Fosfor si v minulosti pridával, alebo je to len akumulácia kŕmením? Uvádza výrobca krmiva túto hodnotu? Býva to výnimočne, ale niekedy áno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2018 20:47 Muž Papik [617]
5 týdnů bez mikroprvků.

Ludwigia sp. 'Mini Super Red' má nové lístky růžové, místo sytě červené.
Microsorum pteropus nové listy mají občas deformace nebo jsou poškozené, ale to je spíše tím, jak jsou hustě přes sebe a na sobě, mají málo místa a světla.
Cryptocoryne beckettii po odstranění plovoucí egerie densa, která jí stínila, se nové listy táhnou nahoru dlouhými řapíky. Více světla jí zřejmě neprospívá.
Lobelia cardinalis 'mini' znovu přesazena, mění postupně emerzní listy za submerzní, nové lístky vypadají jako na fotkách v atlase, jen mají občas miniaturní dírky.
Rotala indica také shazuje emerzní listy, nové listy jsou lehce do žluta, vrchol do růžova. Těžko poznat, jestli shazuje jen emerzní listy nebo i nějaké nové submerzní. Stonky jsou oholené, ale z paždí vyrůstají výhonky.
Jávský mech roste pomalu, ale neustále.

Hodnoty pH, GH, KH, K a Mg šly od minulého měření lehce nahoru, myslím, že rostliny zatím odebírají méně živin díky změnám v rostlinné hmotě a výměny za pomaleji rostoucí druhy. Železo je stále neměřitelné. Interval prostřihu se výrazně prodloužil (předtím co 1-2 týdny, teď cca 3-4 týdny).
Hodnota PO4 se nemění, klesla jen po odebrání živorodek z nádrže a po vyčištění molitanu.

Začal jsem opět přidávat mikroprvky, ale v poloviční dávce než předtím, tj. denně +0.016 mg/l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 17:02 Muž Papik [617] Re: Maq
OK, budu sledovat dál, jen jsem z toho neměřitelného železa trochu nervozní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2018 15:53 Maq Re: Papik
Vápník se měří blbě i na fotometru.
Hořčík bych neubíral, ve zdrojové vodě je ho málo a vápník může jeho příjem omezovat. Navíc když rostliny poblednou, nebudeš třeba vědět, jestli je to málo hořčíku nebo železa.
Nedostatek draslíku (pokud ho omezíš) poznáš - nové lístky budou menší.
Mikroprvky: Devět dní nic není. Já je dávám čas od času, a to vyměňuju za čistou RO vodu. Každopádně pokud se vyskytnou růstové defekty, radím: napřed si pohrát s makroprvky, s jejich poměrem (nejčastěji Ca:Mg:K), a teprve když všechno selže, zkusit mikroprvky. Nejlépe individuálně, kdo může...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 08:44 Muž Papik [617] Re: Maq
9 dní bez mikroprvků, výměna vody ve čtvrtek, testy vody v neděli.

Železo neměřitelné, PO4 zhruba stejné od posledního měření (2,6 -> 2,4) může však jít o chybný odečet, K zůstává na 10, Mg kleslo z 10 na 8. Snad tam nějaké dostupné železo bude, aby se to negativně neprojevilo na rostlinách.
Zvažuju ještě ubrat hnojení K a Mg...

Ca jsem naměřil o 10 míň než minule (30 -> 20), ale jedná se o Salifert test pro slanou vodu s rozlišovací schopností po 10 mg/l, takže může jít spíše o mou chybu. Přitom vodárny uvádějí průměrné Ca ve vstupní vodě na 40,3.

Co měřím přesněji po 0,5 stupně, tak GH je na 5, KH kleslo 3 -> 2,5. Předpokládám, že by to mohlo souviset s úbytkem Ca, Mg a K. Odhaduji, že CO2 se pohybuje mezi 10-15, spíš kolem 12 a na dně je jen jeden dubový list a dva kousky chola wood.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=101