Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 07:03 Marcel G Re: daren
Podle mě budeš asi hledat něco takového: goo.gl/… . Zkus zapátrat na Googlu, jestli to někdo neprodává ve tvém okolí. Nebo si objednej jednu lahvičku s nějakým hnojivem ( goo.gl/… ), a až hnojivo vyplácáš, budeš mít pěkný dávkovač. Výhoda těchto dávkovačů je, že 1 stlačení = 1 mL roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 00:01 Muž Miso [470] Re: daren
co tak kupit automaticky davkovac hnojiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2014 23:22 Muž dudak [1885] Re: daren
samotné dávkovače prodávají v každém hobby marketu (Hornbach atd...) a často i ve větších supermarketech (Tesco, Kaufland), případně v drogériích nebo obchodech s nábytkem (Kika, Ikea) Osobně bych se nebál použít klidně dávkovač od mýdla, jen bych ho asi trochu vypláchnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:58 Muž daren [408] Re: Designer
Ja si rikal, ze to bude kyselina do vody. V opacnem pripade by bylo pri cisteni zachodu spousta urazu :)

Ale mam jeste jednu "zasadni" otazku. Zjistil jsem, ze ma ochota pravidelne hnojit je primo umerna snadnosti tohoto ukonu. Cili odsroubovat uzaver a odmerit X ml kapatkem vydrzim tak 2x za tyden. Potreboval bych proces zjednodusit. Na to by se mi hodil nejaky davkovac ala davkovac na tekute mydlo.

Rad bych se optal, kde neco takoveho poridit. Videl jsem to v nejakem eshopu, ale zas - postovne-balne 100Kc ;/ Recyklovat davkovac od mydla mam trochu obavu, aby se z toho precijen nevylouhovalo neco, co nema. Mozna se to da resit i nejak elegentneji. Nejake napady/zkusenosti/podnety? Predem diky moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 09:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: daren
daren napsal: Navic pri mem stesti bych to urcite nalil do sebe ve spatnem poradi a poridil si nejake popaleniny... :)
Dobre ze o tom pises. Ono se to uci uz na zakladni skole, ze vzdycky kyselinu do vody a ne opacne, ale pripomenout to neskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2014 21:47 Muž daren [408] Re: vaaclav
Ale tak ja vim, zes to myslel dobre a ani bych nerypal do nekoho kdo se mi snazi poradit, Spis jsem si utahoval sam ze sebe - predstava ze bych to vzal stylem 'krajejte 3 dni stare housky', o tu jsem ne nemohl nepodelit. Navic pri mem stesti bych to urcite nalil do sebe ve spatnem poradi a poridil si nejake popaleniny... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 21:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Zřejmě neumíš číst, já mluvím o dílech ne o litrech. Koupil jsem si pouze jeden litr za 20kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 21:38 Muž Miso [470] Re: daren
daren napsal: (nic ve zlem, jenom jsem si predstavil, jak to redim v kyblu, pak si odeberu kapatkem 1 kapku a docela me to rozesmalo) njn v akvaristike sa s podobnymi vecami stretava clovek docela casto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 21:36 Muž daren [408] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Kyselinu jsem si koupil už hodně dávno pořád jí mám hodně. Je asi 30% zředil jsem si ji na 3% roztok 11 dílů vody na 3 díly kyseliny, je to potom slabší než ocet. :-)

Tak ono spotrebovat 12l chvili trva, ne? ;-)

(nic ve zlem, jenom jsem si predstavil, jak to redim v kyblu, pak si odeberu kapatkem 1 kapku a docela me to rozesmalo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 20:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Kyselinu jsem si koupil už hodně dávno pořád jí mám hodně. Je asi 30% zředil jsem si ji na 3% roztok 11 dílů vody na 3 díly kyseliny, je to potom slabší než ocet. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 20:23 Muž daren [408] Re: Marcel G
No mozna to tak dopadne, ze si koupim kvuli par kapkam litr, ostatne koupil jsem si balik plavene kridy, abych zjistil, ze ji nepotrebuju, tak tohle nebude zas tak hrozne. Zbytek asi naleju sousedovi na hlavu, az mi zas bude kourit pod balkonem, aby neprisel vnivec :) Mel jsem pocit, ze nejaka kyselina je u testu tusim na NO3, pac tu uz si dite zvladlo kapnout na prst (neptejte se mi, jak to dokazalo, ze si ze vsech testu co mam vybralo zrovna lahvicku s ziravinou, otevrelo si ji zatim co ja peclive pocital kapky z jine hlavicky a vedl prednasku na tema 'kouzlo se zmenou barvy' a otestovanim na prstiku si znechutilo vstup do sveta rybicek na nekolik let dopredu :-O

PS: Nebo se zbavim plavene kridy i kyseliny najednou, urcite by to krasne bublalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 20:11 Marcel G Re: daren
1L kyseliny solné (= HCl) se dá v drogerii sehnat i pod 20,- Kč. Nemívají ji v každé drogérii, ale v některých ji mívají. Já osobně mám také dvě malé děti, takže jsem si koupil v lékárně za 10,- Kč jednu malou 100mL lékovku (hnědá skleněná lahvička s víčkem), a do té jsem si pak těch 100mL odlil (pozor na ruce!). Zbytku jsem se zbavil. Těch 100mL mi vystačí na hezkých pár let. Jinak v lékárně prodávají i plastová kapátka nebo pipety.

Ještě upozorním na to, že do destilky stačí kápnout opravdu jen jednu jedinou kapku a pH klesne blízko hodnotě 3. Když se ale použije normální (středně tvrdá až tvrdá voda), tak je nutné do 1L roztoku přidat necelý 1mL té kyseliny, protože normální voda má určitou pufrační schopnost (alkalitu), a dokud se nevyčerpá, pH neklesne. Ten 1mL kyseliny do 1L vody ale bohatě stačí na vyčerpání jakkoli vysoké alkality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 19:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Stačí si koupit pH - www.akvarista.cz/…
Určitě existuje i něco lacinějšího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 18:58 Muž daren [408] Re: amrtin
Nojo, ale ja jsem malospotrebitel, z tehle webu kupuju 1x za rok, a z prirozene lakoty se mi nechce platit 100Kc (nebo kolik to ted je) postovne jenom kvuli tomuhle. Cili jeste bych pridal kriterium 'snadna dostupnost'.

Je mozne, ze se to da koupit v kazdem obchodu v regalu 'zavarujeme ovoce', jenom tom nevim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 18:41 amrtin Re: daren
V podstatě jde cokoli z toho,já doporučuji sorban draselný. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 18:37 Muž daren [408] Re: Designer
No jsem ted trochu v rozpacich, ale stejne se zeptam. Brzy bych si rad namychal nejaky koktejl pro kytky, a ta HCl mi trochu lezi v zaludku. Klidne bych ji tam prikapnul, kdyz se to doporucuje, pokazit se to tim urcite nepokazi. Ale narozdil od destilky, mam s lahvi kyseliny zabrany (deti jsou desne nenechave :).

Takze se zeptam najivne - neni HCl soucasti nejakeho akvarijniho testu? (kapku bych obetoval). Nebo kdyz pise Marcel kyselina askorbova - mohu zdibnout kousek celaskonu a hotovo? Nebo kyselina citronova take dobry?

Predem diky moc za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2014 09:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Marceli, nedelej z toho drama (pratelske postouchnuti) smich . Kdyz se voda prevari, je dost sterilni a vzhledem k tomu, jakou ma tvrdost vysledny roztok a kolik se ho pridava, jsou parametry vodovodni vody jaksi fuk. A na pH kaslat taky, na konzervanty stejne tak. Kdyz micham roztoky s tvrdosti kolem 3000 (jako ze je to nesmysl, vlastne uz nemuzeme ani mluvit o vode, tedy ve smyslu, co za cistou vodu povazujeme), je mi nejakych par jednotek fakt dost fuk, a tady to bude dost podobne.

Kolikrat jsem slysel, ze neco nejde, ale pak prijde trouba jako ja, a funguje to. Muj EI-mix odporuje hned nekolika pouckam najednou, ale rostliny na ty poucky jaksi kaslou a chutna jim to :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:36 Muž Miso [470] Re: Aforte
Aforte napsal: Nebylo by lepší do dát do tvé vody? Přece jen potřebuje upravit tvojí vodu a né destilku.prepac, ale toto nedava ziaden zmysel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2014 20:28 Marcel G Re: azonic
Destilka je samozřejmě na míchání hnojiva nejlepší. Máš aspoň jistotu, že tam nebude nic, co by ti to hnojivo nějak znehodnotilo. Pokud si navíc mícháš i mikroprvky, tak je dobré tam pak kápnout i trošku kyseliny (např. kapku HCl nebo špetku kyseliny askorbové), aby měl ten roztok nízké pH a neznehodnotily se ti cheláty.

PS: Pokud by sis hnojiva rozmíchával v obyčejné vodovodní vodě (nikoli v destilce), tak je dobré do roztoku přisypat také trošku sorbanu draselného, který zabraňuje tvorbě plísní a kvasinek. Pokud ale použiješ destilku, tak to není nutné. Roztok z destilky navíc není nutné skladovat v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 20:14 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Aforte
Mojí vodou myslíš klasickou z kohoutku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 20:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: azonic
Nebylo by lepší do dát do tvé vody? Přece jen potřebuje upravit tvojí vodu a né destilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 20:06 Muž azonic [63] - Rostliny
Bude vadit když rozmíchám PMDD v destilované vodě pro technické účely co se dává např. do žehličky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.07.2014 22:40 Marcel G Re: prasan
Ještě k těm Sidovým závěrům doplním konkrétní čísla, aby bylo jasno i těm, co mají rádi počty:
Z 20 g hnojiva Osmocote (= běžná dávka na 20 kg substrátu) se každý den uvolní (při teplotě 25°C) 0.6 mg NH4, 0.5 mg NO3, 0.7 mg P, 0.8 mg K.
20 kg substrátu odpovídá přibližně 8 cm vrstvě jemného křemičitého písku v 60L akváriu o rozměrech 60x30x35 cm (d-š-v). Jinak výše uvedené dávky živin v 60L akváriu odpovídají koncentraci 0.01 mg/L NH4, 0.008 mg/L NO3, 0.01 mg/L P, 0.01 mg/L K ... což jsou opravdu neškodné hodnoty. Nejvyšší přípustná koncentrace NH4 v akváriu je 0.5 mg/L, a z 20 g hnojiva Osmocote (které by se z nějakého důvodu celé vyplavilo ze substrátu do vody) se denně do vody uvolní jen 50x menší dávka. Kromě toho je vysoce pravděpodobné, že takto nízkou dávku živin by rostliny v rostlinném akváriu bez nejmenších problémů okamžitě z vody odčerpaly, a do druhého dne by tam určitě nic nezbylo (necháme-li stranou exkrementy ryb apod.).

PS: A když už budeš příště citovat nějaké údaje, je slušnost k tomu uvést i zdroj, odkud jsi čerpal. Řekl bych, že to bylo asi odsud: prirodni-akvarium.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 22:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Když výrobce napíše že použité mikroprvky jsou vhodné pro vodu z pH větší než 7, tak bych ho nedoporučoval někomu kdo má pH 6,5. :-) A prečo nie? Používa to túto zmes Micromix Plus: www.vitaplant.cz/… - tú používam aj ja, je to starší variant tejto tu: akvarijni-hnojivo.cz/… (keby nemám takú veľkú zásobu staršieho, by som si kúpil, vyzerá to veľmi zaujímavé zlepšenie, by som nemusel pridávať bór ako v súčasnosti)
A vychádzajúc z článku akvarijni-hnojivo.cz/… nevidím dôvod nepoužívať pri nižšom pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 22:16 Muž azonic [63] - RostlinyRe: vaaclav
Už jsem objednal PMDD Plus takže je to stejně jedno navíc prodejce si již opravil popisek, že je možné hnojivo používat i při nízém pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2014 22:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Když výrobce napíše že použité mikroprvky jsou vhodné pro vodu z pH větší než 7, tak bych ho nedoporučoval někomu kdo má pH 6,5. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 20:49 Muž azonic [63] - RostlinyRe: zervan
díky za radu vezmu tedy Plusko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2014 19:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: azonic
Netreba sa obávať - problematické je len vyššie pH, teda ak sa píše, že je vhodné pre akváriá s vyšším pH, chýba tam slovíčko "aj" - pri nízkom pH nie je problém ani s obyčajným, ani s týmto špeciálnym. Ide o využiteľnosť železa z rôznych chelátov, to lepšie obsahuje zmes Micromix Plus a tá má lepšie cheláty, fungujúce aj s vyšším pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 19:04 Muž azonic [63] - Rostliny
Potřebuju dokoupit PMDD a našel jsem tenhle e-shop www.vitaplant.cz mají tam klasické PMDD a PMDD Plus, zajímalo by mě jaké si mám koupit? Chtěl bych spíš PMDD Plus páč píšou, že je to jejich nejkvalitnější hnojivo ale háček je v tom, že je vhodně pro akva s vyšším pH ale já mám pH nízké (6,5) ;-) předem díky za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 14:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zervan
...Kedysi za socializmu som si ju kúpil v drogérii, ale bola na modrom obale kravička a myslené to bolo ako preháňadlo pre kravy... Každopádne, cena je fajn, lenže pre 80 l akvárium je to tak na 10 rokov...
Hořká sůl se dá použít k těmto účelům, (a to nejen u kravek, ale i u lidí), i za tohoto režimu. :)
Akvaristi ji používají asi výhradně jako hnojivo akvakytek, (díky hlavně pánům Searsovi a Conlinovi), jenže její využití je mnohem širší, takže se může klidně stát, že se to kilčo soli spotřebuje v řádu dní, ne roků! :-D
Zkuste mrknout na souvislost mezi MgSO4.7H2O (hořkou neboli epsomskou solí) a třeba autismem nebo očistnou jaterní kůrou ap. :-)
EDIT: I když čistota té soli "z Jednoty" asi nebude ideální pro výše zmíněná použití...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:01 - Re: zervan
Ak má toho človek viac(myslím akváriek ako ja) tak sa to nestratí.I keď sa toho do akvária nedáva toľko je to hlavná zložka PMDD.Lepšie je mať vystarané ako platiť 15€/l za komerčné hnojivá v akva predajniach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 11:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: prasan
Hm, dnes sa horká soľ predáva pre "konifery"? Kedysi za socializmu som si ju kúpil v drogérii, ale bola na modrom obale kravička a myslené to bolo ako preháňadlo pre kravy :-D Každopádne, cena je fajn, lenže pre 80 l akvárium je to tak na 10 rokov, ak som dobre počítal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 11:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
Volvox je jen jednou z mnoha "matérií" k "výrobě hrachové polévky" v akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 11:22 -
Fotka k příspěvku Dnes som si jednu zložku kúpil v Jednote za 1,50€
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 10:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
Musím ocenit vaši snahu dobrat se nějakých konkrétních čísel! :-)
Přiznám se, že jsem si tím (s konkrétními čísly) aktuálně hlavu nelámal, ale dříve jsem měl potřebu porovnávat složení (poměry) jednotlivých živin Osmocote, Multicote ap., a tak nějak mi v hlavě utkvělo, že zejména v souvislosti s principem uvolňování živin o žádná "akutní" kvanta nejde. (Samozřejmě - při nějakém tom běžném, "standardním", použití těchto hnojiv.)

S "hrachovou polévkou" v nádrži v mé "přímé kompetenci" jsem se setkal jen jednou, přičemž - jak se domnívám - ke "kontaminaci" došlo v souvislosti s výměnou části vody. Jiné vysvětlení, než že se do akva dostal Volvox s vodovodní vodou, nemám... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 09:02 - Re: Sid
Veľa.To bolo to začínajúce testovacie obdobie. Ja somár som to nastrkal do jemného substrátu a neuvedomil si,že banda prísavníkov a trinidadských bude chcieť zistiť čo to vlastne je.K tomu všetkému som vycestoval.Utešoval som sa:,,rastlinky majú o živny postarané a rybky o hlade určite nebudú,prípadne toľko vydržia,,. To akvárium po mojom príchode by nechcel nikto vidieť.Vtedy som ešte nepoznal a ani nevedel koľko toho vlastne môžem do substrátu dať.
A tam bol asi ten hlavný problém.Zrejme som to riadne ,ale ozaj riadne prepískol. :-D

Hnojivo do dna
Rychlost uvolňování živin je dána dobou účinnosti hnojiva a teplotou okolního prostředí:

Živina % g v 1 kg
hnojiva Uvolní se mg/den z 1 kg hnojiva Vysvětlivky:
12-14
400|320
21|25 8-9
250|225
21|25 5-6
165|130
21|25 3-4
100| 80
21|25 → účinnost hnojiva v měsících
→ účinnost hnojiva ve dnech
→ teplota prostředí (°C)
N-celkem 15.0 150.0 375|470 600|670 910|1135 1500|1875
z toho NO3 7.0 70.0 175|220 280|350 425|530 700|875
z toho NH4 8.0 80.0 200|250 320|400 485|605 800|1000
P2O5 9.0 90.0 225|280 360|450 545|680 900|1125
K2O 11.0 110.0 275|340 440|550 670|835 1100|1375
MgO 2.5 25.0 62|77 100|125 150|190 250|310
Fe 0.4 4.5 11|14 18|23 27|34 45|56

Uvedené hodnoty platí pro teplotu prostředí 21°C a 25°C.
Pokles nebo vzestup teploty o 5°C znamená zpomalení či zrychlení uvolňování hnojiva o 25%.

No pripúšťam,že na tom zakalení sa mohlo podpísať i niečo iné.Učím sa na vlastných chybách a už tam len pre istotu ,,toľko,, nepchám. smich
(priznám sa stydim narval som to po celom dne stydim )
Nie som špeciál na rastlinné akváriá a ani pán akvarista.Od toho ťa tu mám aby si tú moju neznalosť usmernil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 08:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
Ovšem spojení s vyplaveným Osmocote je jen hypotetické. ;-)
BTW: Kolik těch kuliček vám vlastně vyplavalo?
Opravdu máte představu, kolik živin (a kterých) se z jedné takové kuličky uvolní řekněme za 24 hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 08:45 - Re: Sid
Ano mám predstavu a aj osmocote používam.Uvoľnuje sa (v pôde) v závislosti na druhu 1 - 5 rokov.V akvárku cca rok.

,,Normálne fungujúce rastlinné akvárium,, môže vyzerať úplne inakšie u jedného ako u iného.To je relatívny pojem.Rovnako u niekoho je 20 rýb v 50L akvárku ok, u iného je to totálne prerybnené.

Raz sa mi to dokonca pri Osmocote stalo.Tak ako som 20 rokov nemal zelený zákal a hľa teraz ho v jednom akvárku mám(po prvý raz v živote) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.06.2014 07:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
Nestrašte! To, co popisujete, je v normálně fungujícím rostlinném akváriu při standardním dávkování v podstatě nemožné. Vyzkoušejte si to.
Máte vůbec představu, kolik a za jak dlouho se uvolní z kuličky Osmocote živin?!
(V porovnání např. s odpadními produkty látkové výměny jedné dospělé mečovky... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 07:28 - Re: Sid
Niekedy vedia zamútiť vodu a keď sa to neustriehne môže nastúpiť s prebytku živín riasa.No zaleží na tom aké podmienku konkrétne akvárium má.(svetlo,prípadné dalšie hnojenie,CO2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 06:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
...Inak môže byť trocha problém...
Jaký problém máte na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 02:33 Muž Samper [3] Re: Miso
Ok, tu tabulku si jeste prostuduju. Zitra mi prijde od easy life kalium potassium, tam je drasliku vice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 23:24 - Re: Aforte
Treba to ale do dna nastrkať poriadne aby to nevyplávalo či nevyhrabali ryby.Inak môže byť trocha problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 14:57 amrtin Re: Aforte
Tak jasně že je nejlepší to aplikovat při zakládání akva,ale není žádný problém s aplikací kdykoli-ono to má stejně určitou dobu rozpustnost(tuším rok) a potom se stejně musí aplikovat znovu.Takže je to vlastně jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:18 Muž Miso [470] Re: Aforte
prave na to to ludia najcastejsie pouzivaju, dohnojuju s tym dno. v lekarni si kupis kapsule a naplnis osmocote a vlozis do dna, pripadne zamrazis do ladovich kociek www.prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
A myslíte, že by to pomohlo? Šlo by to dát i při zajetém akva?? Nejlépe při zakládání, viďte? Jinak pode dnem už mám hnojivo od Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Aforte
Bát se nemusíte.
A existují i jiná hnojiva na podobné bázi, jako Osmocote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: prasan
Osmocote do akvárií? Vážně? :-D Mám ho pro emerzní rostlinky. Každopádně bych se bál to dát do akvária. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 12:55 - Re: Tomiino
Tie gulôčky v tobolkách sú bežne dostupné záhradkárske hnojivo na tuje ,,Osmocote,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 11:59 Muž Tomiino [43] Re: Srpenec
parada ted jsem pryc ale zavolam tam a objednam :-)je to jednoduzsi nez cekat na postu :-) (posledni dobou nejhorsi urad na svete)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=1051