Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:23 Muž RXC90 [12] Re: NHKG
to tak delam ted, a ani tu pulku nestihnu zdelat nez se mi to zkazi, a celou dobu ho drzim v lednici, a dalsi vec, vahu sice mam digital ale prijde mi, ze uplne presne nevazi v tak malem mnozstvi jak 5 g :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RXC90
Proč to chceš dělat? Není lepší si navážit třeba polovinu a dát polovinu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:13 Muž RXC90 [12]
Zdravim, chci se zeptat, zda by se nejak ovlivnilo PMDD hnojivo kdybych ho zmrazil a pak rozpustil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2016 09:43 Muž DaveLister [478] Re: ercan
Doporučuju test PO4 (fosforečnany), ideálně od stejné značky. Fosfor je makroživina, která se chová podobně jako dusičnany, tzn. ve spoustě akvárií je ho moc, ale když rostou dobře kytky, může ho být také málo (a pak už tedy nerostou). No a pokud neřešíš peníze, tak můžeš i test na draslík (K), samotného by mě zajímalo, kolik ho v akváriu mám - ale nikdy jsem ten test neměl, a obešel jsme se bez něj, to už je imho vyloženě luxus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 09:24 Muž ercan [38]
Dobrá tedy.
Říkáte že to PMDD Premix je blbost.
Když bych si tedy koupil toto www.akvarijni-hnojivo.cz/… a míchal si to sám tak to bude lepší.
Teď bych měl ještě jeden dotaz. Jestli mě bude stačit tahle sada testů www.aqua-obchod.cz/… abych zjistil čeho je tam málo abych namíchal správný poměr toho PMDD. Spíš si myslím ale že asi ne. Tak které testy bych měl k tomu dokoupit?
V tomhle zatím absolutně plavu stydim
Předem díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 23:57 - Re: ercan
Všetkého veľa i málo škodí.Kedže predajca absolutne nepozná tvoje akvárium a tobôž tvoju starostlivosť či množstvo rýb-rastlín v nádrži.Jednoducho si to musíš vyskúšať a prejsť oným procesom sám.Množstvo jednotlivých zložiek sa dá prepočítať v kalkulačkách na nete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:13 Muž ercan [38] Re: DaveLister
Myslel sem jakože tam je pomyslně od všeho trochu a časem by se vidělo čeho je tam málo atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:27 Muž DaveLister [478] Re: ercan
To dost záleží na tom, co potřebuješ a chceš do vody přidávat. Ze to někdo predmixoval za tebe ti sice může dát falešný pocit jednoduchosti, ale těžko znal tvé akvárium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:19 Muž ercan [38]
Čauec!
Chci se pustit do PMDD ale na to míchání různých složek si zatím netroufám. Chci se tedy zeptat co by mohlo být pro mě z hlediska neznalosti lepší koupit? Přemýšlel jsem o PMDD plus nebo PMDD premix.
Předem dík za info ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: deck
akvarijni-hnojivo.cz Trochu jim to trvá, tak s tím počítej. Mi došlo zboží necelé 2 týdny po objednání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2016 20:36 Muž liborass [174] Re: deck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, kde si mužu objednat na netu pmdd? Ne rostlinna akvária není a na burzu nejedu. Dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Áno, pokiaľ píšu takéto isté zloženie, tak by som to namiešal štandardne z pragmatického dôvodu: nech sa to míňa rovnomerne. A či už sa bude dávať 5 ml alebo menej, to už je druhá vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:17 JoKa Re: zervan
Právě na to se ptám. Nezdálo se mi to. Logicky makro musí zbývat. Není problém koupit plantex ještě zvlášť, ale nedávalo mi to smysl, proč teda rovnou nedat plantexu víc, nebo makro míň, aby se rozmíchalo taky v půl litru.
Takže radíš míchat v půllitru a na návod kašlat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
No toto je presne zloženie PMDD LF, to poznám. Ak to poslali presne takto (teda sedí aj hmotnosť v súčte - makro 73 g, mikro 9,6 g), potom sa rozpúšťa oboje v pollitri a dávkuje 5 ml na 100 l denne. Skôr som čakal, že bude zmes v tom sáčku inak navážená, ja si trebárs zarábam podstatne koncentrovanejšie roztoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:36 JoKa Re: zervan
Kno3-18g; K2so4-42g; MgSo4-13g a plantex-9,6g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Jáj ono je to v nejako sáčku zarobené, len sa má rozpustiť a tým pádom bude iné množstvo pri rovnakom dávkovaní, rozumiem. Tak niekde je asi chyba. Neuvádzajú presné zloženie? By som to prepočítal. Lebo "originál" LF má dennú dávku 2 ml na cca 40 l, teda cca 5 ml na 100 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:21 JoKa Re: zervan
Množství odpovídá složení "latest formula".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:06 Burak125 Re: Urtman
Ahoj,já mám v návodě 5 ml/100 l nebo dle potřeby.Proto to nevychazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
No a akú hmotnosť toho ktorého poslali?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:01 JoKa – Latest formula
Ahoj, včera mi přišlo PMDD latest formula. S PMDD už nějaké zkušenosti mám, ale tady mě jedna věc zarazila. Makroprvky se rozmíchávají v 800 ml a mikro jenom v půllitru. Oboje se ale dávkuje standartně 1ml/100l.
Když se nad tím zamyslím, tak logicky musí makroprvky zbývat, přitom jsem to objednával po celých balení (ne jednotlivé prvky zvlášť). Proč to teda nepřepočítají, aby se to rozmíchávalo oboje stejně? To by přece nebyl takový problém. Nebo se tam těch makro prvků dává víc? V návodě ale psali oboje stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 09:15 Žena sonetka [136] - Živorodky
Tak včera došlo PMDD + fosfor, zatím fosfor přidáváme 0,5mg a Premix v předepsaném množství, tak se uvidí, ale tipuji že na fosfor budeme muset přitlačit ... ukáže čas pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:22 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: vaaclav
Přesně tak, ta kytka, je tak akorát na vyhození :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlosS
Rozhodně krásný není, vypadá dost hrozně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:25 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: KarlosS
Nevím proč, ale lístky koberce jsou cca poloviční, než tomu bylo zanova ....
Buď kytka stárne a bude chtít razatní prostřih, nebo se něco děje a kytka se zmenšuje, další symptom, pochcípal nám komplet mech, byl krásný, zelený a do 14 dnů zhnědl a zhnil ..... Zajímavé, že mezitím nebyl žádný zásah do akva, byli jsme na dovolené a po dovolené mech nikde coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sonetka
tam je něco špatně? Ten koberec je krásný ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:05 Žena sonetka [136] - Živorodky
Fotka k příspěvku Co tomu chybí? Takto vypadá koberec a otázka, chybí tomu fosfor ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:44 Žena sonetka [136] - Živorodky
PMDD nové - Premix + 50g fosforu na pokusy objednáno,tak do měsíce se uvidí, jestli to je správná, nebo špatné cesta .)
Voda se samo mění, s Molly to nejde jen tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 09:58 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: zervan
Sera měří PO4, pokud paměť neklame, takže to zkusíme a uvidí se efekt, co to přinese, nepřinese .... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 08:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: sonetka
sonetka napsala: No momentálně v akva máme tak +/-0,5mg P/l a to je dost málo, takže jej chceme trošku zvednout, dusík se pohybuje okolo 30mg/l, takže s fosforem se chceme dostat na cca 2mg/l, otázka, jestli to nepřepískneme pak s draslíkem 0,5 mg/l fosforu (P) alebo fosforečnanov (PO4-)? Pretože bežne sa udávajú a merajú fosforečnany a ich množstvo je cca 3-násobok oproti fosforu, teda 0,5 mg/l P je cca 1,5 mg/l PO4-. Draslík je pri hnojení použitím KH2PO4 zanedbateľný - pridaním 1 mg/l fosforečnanov sa draslík zvýši len o 0,4 mg/l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 00:03 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: sonetka
a co třeba tohle.....Maximální denní dávka by měla odpovídat obsahu látek, které rostliny za den spotřebují, ale to není úplně jednoduché zjisit. U PMDD se obvykle udáva cca 5ml na 100 litrů vody. Ale je to nutné brát zase relativně. Čím více ryb a méňe flóry máte tím dávkování snižujte a naopak.
PMDD se znehodnocuje při současném používáni aktivního uhlí a UV sterilizátoru (cheláty mikroprvků se rozpadají..) etc.. etc.. Ovšem neřeknu Vám jak moc. Pokud dávkování přeženete, budou se nějaké složky PMDD v akváriu kumulovat.
. Proto je dobré čas od času vyměmit veškerou vodu v akvariu najendou a začít tak s čistým štítem. Pokud vodu nevyměňujete vůbec, ale jen dolíváte vodu odpařenou, pak Pán Bůh s Vámi, respektive s vašimi rybami:) Pokud vynecháte hnojení nikdy nedohánějte zvětšením dávky.
Vyjímka pro větší dávku může být jen výměna vody, kdy je potřeba dohnat například koncentraci hořčíku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:54 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: bahno71
Před změnou dodavatele to stačilo bohatě, kytky rostli jak blbé, bublali, kvetli, po změně to šlo do kopru, i když způsob užívání, složení, vše je teoreticky stejné ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:51 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: sonetka
myslíš že je to univerzální pro každou vodu těch 5ml/100l?
mno já myslíím že ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:47 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: bahno71
Je to premix takže doporučená dávka je 5ml/100l denně a u nás se PPMD a mikroprvky lijí po 3,5-4ml / den na 60litrů + CO2 do zelena nonstop ano
Ono akva fungovalo bezvadně, pak dodavatel PMDD zkrachoval, přešli jsme k jinému a od té doby kytky jsou takové nemasné, neslané :(
Mikroprvky jsou podávané jako PLANTEX CSM+B, roztok je oddělený, konzervovaný a vychlazený , samo sebou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sonetka
Těm méně náročným rostlinám by s trochou štěstí na kohoutkovou vodu mělo stačit dát nějaké hnojivo do dna ke kořenům a měly by prospívat i bez PMDD a bez CO2. Jestli obecně rostliny neprospívají, asi bych hledal hlubší příčinu než jen nedostatek fosforu. Třeba filtr. Kdy se naposled čistil filtr?

Kdyby to byla nádrž bez CO2, zkusil bych poradit udělat dvě-tři výměny části vody bez hnojení a počkat, co se z toho vyvine a pak začít přihnojovat jemně. Ale s tím CO2 to tak jednoduché být nemusí.

V jaké formě přidáváš mikroprvky (CSMB, Tenso, MicroMix)? Nemáš náhodou makro a mikro prvky ve společném roztoku skladované po dlouhou dobu? Jaké je pH vody a jaká je alkalita? To by mohlo napovědět, proč to PMDD nezabírá. Jak velké dávky aplikuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:43 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: sonetka
kolik toho PMDD a mikra tam dáváš?
jentak namátkou nadbytek K vyvolává nedostatek N Ca Mg
takže že sou kytky "nicotné" nemusí být je o P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 23:38 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: sonetka
A co když tím přidávání zvedáš některý prvek který eliminuje jiný
no teda P mít 2mg/l to bych si nelajzl..jo pokud by to bylo 0.2 tak to je optimum...ale 2 mg/l to je opravdu jako stvořené pro řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:27 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: bahno71
Tak veškerý zbytek je dodáván ve formě tekutého PMDD, mikro, makroprvky, kromě samotného fosforu, ten jediný není přidáván do vody a proto si myslím, že je to ta brzda ....
Dle různých pověr a mýtů by se měl fosfor pohybovat okolo 2mg, což je ta pravá hranice pro divoký růst :) + se semtam přidá Fe, bo se občas kytky zažlutí, nevím proč nefunguje Fe v PMDD ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:54 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: sonetka
0,5 u P stacii chtelo by to pomerit vsechno.zvlast kdyz davas vodu z RO v pomeru 1:1 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 22:32 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: sonetka
0.5 P se mi zda dost. Co takhle zkusit trochu zvednout svetlo, jestli to blbe roste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:16 Muž saint21 [11] Re: sonetka
No prave, ze je uplne na ho... Taky jsem koupil Seru a ten funguje. Stejne jsem se spalil s teste na FE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:15 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: michalt
Rostlinky jsou právě takové nicotné, celkově naprd, a mám právě podezření na chybějící fosfor .. Bo zbytek dodáváme tekutým PMDD právě mimo P :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:14 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: saint21
Rataj je naprd, máme tu test od Sery a ten se zdá funkční ....snad coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:10 Muž saint21 [11] Re: sonetka
Merila jsi ten fosfor testem od Rataje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sonetka
Každý má k tomu jiný přístup, já bych se v tomhle případě spíš řídil tím, co říkají rostliny. Jestli nevykazují příznaky nedostatku fosforu, nepřidával bych jej nebo bych jej dal jen do dna ve formě nějakých hnojivých kuliček nebo Osmocote kapsul.

Ale to není vyjádření odporu vůči tomu hlídání nějaké přiměřené koncentrace, které zmiňuješ. Kdyby se něco hromadilo, stačí výměna vody :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 22:03 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: michalt
No momentálně v akva máme tak +/-0,5mg P/l a to je dost málo, takže jej chceme trošku zvednout, dusík se pohybuje okolo 30mg/l, takže s fosforem se chceme dostat na cca 2mg/l, otázka, jestli to nepřepískneme pak s draslíkem, na druhou stranu si říkám, že více fosforu ve vodě způsobní efektivnější spalování ostatních látek, takže nakonec to bude OK, tak jako tak :)
Uvidí se no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 21:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sonetka
Já bych udělal pokus. Rozdělal bych zvlášť roztok KH2PO4 s takovou koncentrací, aby se dala dávka dostatečně jemně regulovat a přidával bych samostatně. Nejdřív málo, sledoval bych, jak rostliny reagují a postupně bych přidával. Třeba roztok 6g na 500 ml a dávkoval bych 1-2 ml denně a v případě potřeby bych zvyšoval až na 5 ml denně.

Toho fosforu není potřeba hodně, dokonce to není zcela žádoucí. Obsahuje jej i krmivo pro ryby a tenhle zdroj někdy taky stačí.

Jestli by nastala situace, že už se dávkuje tolik KH2PO4, že draslík přerůstá únosnou míru a fosforu pořád není dost (co se mi zdá být málo pravděpodobné), pak by nezůstala jiná možnost než koupit jednotlivé složky samostatně a ubrat podíl z K2SO4.

Ale z vlastní zkušenosti (i když bez přihnojování CO2) bych si dovolil odhadnout (zkušenější mě opraví, jestli se mýlím), že bude stačit přidat tak malou koncentraci KH2PO4, že se to tu koncentraci draslíku nijak závratně neovlivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 21:17 Žena sonetka [136] - Živorodky
Přemýšleli jsme, že u našeeho akva zkusíme, kromě jiného, trošku zjednodušit systém hnojení a přejít na co trošku méně náročného. Takže nám byl doporučen tento balíček PMDD:
akvarijni-hnojivo.cz/…
Nicméně v něm není obsažen pro nás chybějící fosfor - ten je u nás v Brně v kohoutku na nule :(, takže jej musíme doplnit uměle, klasickou cestou - buď KH2PO4 anebo KNO3
Otázka je, jetli při kombinaci premixu a dotovaného fosforu nejdojde k překrmení akva draslíkem ? protože obě složky ho mají požehnaně a nevím co to udělá po kupě a s jakými následky .....
Dík za radu a tip :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 07:20 Muž konrad [45]
Ranné meranie. NO3 cca 20mg/l, PO4 - NULA :(

To mám dennodenne liať 40ml fosfo+ do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 13:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Hm, zaujímavé, ja si namiešavam KH2PO4 v 8-násobne silnejšej koncentrácii (1 g na 15 ml fľašku) a rozpustím to výborne, stačí použiť teplú vodu a ide to rýchlo.

Inak na fosforečnany odporúčam test JBL, resp. aj na ostatné, mne sa osvedčili najviac, spočiatku som skúšal všelijaké. Nakoniec som si kúpil kufríkovú sadu, nech to mám pekne pokope na uchovávanie a prenášanie (všetky testy skladujem v pivnici, tam je chladno).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=651