Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2013 22:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
dávkování 1x2 dny, nebo každý den je jedno, 1x týdně je jiná písnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:17 Muž Burik [727] - Aquascaping
Makroprvky tam klidně můžete dávat po výměně vody na celý týden..
Ale Mikroprvky bývají nestabilnější v chelátových vazbách,prvky můžou oxidovat(a pro rostliny je horší je využít,proto je lepší je dodávat denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: azonic
Zkoušel jsem obojí, rozdíl jsem nepoznal a tak z pohodlnosti hnojím týdně po výměně vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 14:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: azonic
je to jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 14:22 Muž azonic [63] - Rostliny
Koupil jsem si Ferox a zajímalo by mě jestli je lepší hnojit každý den nebo stačí 3x týdně jak píšou v návodu. Myslím si, že denní dávkování je asi lepší ale raději se nejdřív zeptám :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:34 Muž Miso [470] Re: Anakyel
no niektore rastliny beru viac zivin cez korene ine z vody cez listy, takze otazka bude skor kolko sa z toho dna uvolni do vodneho stlbca (ak vobec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Anakyel
Nejjednodussi je to zkusit, zda to v konkretnim akvariu a konkretni rostline staci. Ona si sama rekne. A pokud staci ze jen roste, ze se nekonaji dostihy v rustu, nemusi byt nutne popis rostliny uplne urcujici, leckdy staci i mene nez se zda.

Mam treba rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida , jednu rostlinku, ma mene svetla nez by mit mela, a taky umerne tomu pomalicku roste. Hlavne ze mi roste a neopadava, prijemne mne prekvapila, ze to nevzdala kvuli svetlu, neco prirostlo, a vypada dobre (pokud to ovsem mohu soudit po necelych dvou mesicich, co ji mam).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 12:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Anakyel
V některém akva to stačí a v jiném to stačit nemusí. To táleží na řadě okolností jako je množství světla, CO2, druhy rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 09:07 Muž Anakyel [3] Re: kchrz
Také by mě zajímalo, jestli stačí koupit kuličky a dát je ke kořenům. Moc se mi nechce lít do akvária pravidelná dávka..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 14:46 Johnny
Ahojte. Tak možem potvrdiť že sa mi to použitie HCl ako konzervant do PMDD osvedčilo. Až do uplnej spotreby PMDD, ostolo uplne čiste.(bez pliesni a hub) :-) Použil som 1ml HCl 32% na 500ml PMDD.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2013 19:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: visek
Malicke Pistie nejsou projevem mala dusiku, ale toho, ze vzesly z malickych Pistii. Ony male produkuji male, velke pak velke. Takze pokud si budes nechavat jen male, a vetsi vyhazovat, budou se Ti objevovat stale jen male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:56 Muž visek [75] - TetryRe: Designer
4 male pistie sem si nechal. Mnozi se dobre ale ze mam malo dusiku, tak hodne malinkatych. Dik vsem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.08.2013 18:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: visek
Dusik dodaji ryby, pokud je jich dost, s timhle u zarybnenych akvarii problem nebyva. A Pistii nevyhazovat komplet, nechat par malych, protoze se na nich dobre pozna, ze dusik dosel (listy jdou svymi konci pod vodu, cela tak nejak splihne a zacne zloutnout).

Jinak v pripade potreby se da dusik dodat pridavanim KNO3, prodava se i jako doplnek PMDD. Ovsem to nejspis nebude potreba, to je spis pro akvaria s mnoha rostlinami a malo rybami.

EDIT: Nekde staci k dodani NO3 vymeny vody, zalezi jen na tom, kolik NO3 voda v prislusne lokalite obsahuje.

Pisek prima, to by stacit melo.

Davam 4ml na akvarium hrubeho objemu 200l. Ovsem je pravda, ze tam mam dost rostlin, i kdyz stale ne tolik, kolik cekam ze tam v budoucnu necham ;-) . Idealni je si na to vzit injekcni strikacku a brat to na objem, kdo ma pocitat ta mnozstvi kapek :) .

Ty Pistie rostou dobre? Mnozi se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:19 Muž visek [75] - TetryRe: Designer
Pisek neni videt. Je asi 5-6 cm .budu muset vyhodit ty moje pistie aby bylo lepsi svetlo. Budu teda 60 kapek. To by uz melo ukazat.
Edit: Pistie sou pryc. Jak dostanu do akva dusik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 16:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: visek
Dostal jsi niz link od uzivatele Miso, precetl sis to? On ten tvuj 1ml (20kapek) na 240l akvarko se nema jak projevit, zvysujes koncentraci latek vyuzitelnych rostlinami asi tak, jako by sis daval do vany koupelovou sul mezi dva prsty... Kdyz neceho skoro nic nedas, muze to mit maximalne tak skoro zadny ucinek ;-) .

Ohledne osvetleni, nemas ho moc, ale rust by uz neco melo. Kdyz nebudes chtit nejake dostihove vysledky, muze to s dost rostlinami jit.

No a uplne od veci neni si precist tohle:
maniakva.sweb.cz/…
tam je to shrnuto na par malo radcich a jako vychozi bod pro urceni co rostlinam chybi je to myslim hodne dobre.

Jinak to Tve akvarko chce neco jako:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus
Kde ty prvni dve musi rust, cimz Ti rikaji drive nez cokoli jineho, ze to cele funguje. Ta posledni pak abys z neceho mel radost, ze tam roste pekna vetsi rostlina.
Na hladinu Ti radeji nic doporucovat nebudu, uz tak je to tmave dost, takze stinit tady neni nic dobreho, maximalne tak par plovoucek nekam kam to nevadi, dobre pak ukazuji, ze dosel dusik, protoze plovouci rostliny jej casto potrebuji hodne a rychle rikaji, ze neni.

Dalsi poznamku mam ke dnu. Na fotografiich to moc videt neni, ale na jedne to odhaduji max. tak 2cm u predniho skla. Kolik je toho pisku u zadniho skla? Je to o tom, ze mnoho rostlin potrebuje korenit a kdyz pod sebou maji hned sklo, jde jim to opravdu spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 15:18 Muž visek [75] - TetryRe: Vaclav
Byl jsem v nemocnici a kluk byl na krmeni a prinesl nejaky bordel, tak mi zustalo jen par neonek a teter kralovskych. Tak jsem si privezl par malych rostlin a az vyrostou tak koupim zase neonky a kardinalky. Nevim ale to pmdd moc nepomaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 13:55 Danny76 – PMDD - koupě ještě dnes
Ahoj všem, po dlouhé době jsem se opět zaregistroval, ale ještě mi to nějak nenaběhlo. Vím, že tohle by spíš mělo patřit do inzerátů, tak se snad nikdo nenaštve, ale nutně sháním PMDD. Ještě dnes. Pokud jej někdo máte k dispozici v Praze a okolí, tak se mi ozvěte.
E-mail : mailto:donkeyspost@gmail.com.¨

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:15 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
To máš pravdu může to být třeba ještě horší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 11:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Fotky ma skoro pul roku stare, seznam rostlin neaktualizovany, takze situace ted muze vypadat uplne jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:41 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Nic proti, ale proč chceš hnojit rostliny.(jaké?)Z akvária máš rybí polévku, aspoň tak soudím z tvé prezentace. Příliš mnoho ryb a krásné rostliny tak to se trochu vylučuje. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:39 Muž visek [75] - TetryRe: Miso
V balicku siran horecnaty, siran draselny cisty, tenso coctail. Smicha se to s 400 ml destilky. Tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:27 Muž Miso [470] Re: visek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:14 Muž visek [75] - TetryRe: Designer
Nechal jsem si privezt hotove pytliky od fa-rosik. Nemuzu nikde najit davkovani. Kolega mi tvrdil, ze dava 10 kapek z 20 strikacky. Ja davam 20 kapek z 10 strikacky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 16:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: visek
Na webu jsem si ted nasel, ze: "Průměrný objem kapky vody je 0,05 ml".
Jinde se zase uvadelo, ze 25 kapek je 1ml.

No bud jak bud, davkujes zhruba 1ml na rekneme 200l cisteho objemu vody. To by bylo pri klasickem (obvyklem) michani PMDD opravdu jen takove nicotne solichani.

Pokud davkujes v kapkach, musels to nekde dohledat, nebo Te napadlo samotneho to takto davkovat? Ze je na miste otazka, zda vis kolik ceho mas zamichano ve sve smesi pro PMDD a v jakem objemu vody je to namichano? Pak se teprve da neco resit. Jestlis to koupil, byva napsano na sacku kolik tam ceho je a v cem se to rozpusti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 16:02 Muž visek [75] - Tetry
Pouzivam pmdd uz vic jak mesic a vubec nevidim zmenu. Davam do 240 litroveho akvarka 20 kapek/den. Nevim jestli toho malo. poradite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Pokud jde o koncentraci latek, pak rozmichanim v destilovane a vodovodni vode se zpusobi vyrazne mensi odchylka, nez jaka je zpusobena toleranci hmotnosti jednotlivych slozek (zpusobenych vazenim pri vytvareni davek). Proste si predstavme, ze misto 33g tam dame 32g, ono se houby stane... a vsechna voda co tam dame obsahuje dalsich 20mg, no ma to nejaky vliv? Ta cisla berte prosim jen radove a je jedno o jakou latku jde, jde zde o pomer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 14:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Tak zase nic, pac do 10l da misto 2ml jen 0.2ml (jen priklad, neni to navod k davkovani PMDD, aby to nekdo nezacal rozebirat kolik se dava a kolik ne, kolik kdo potrebuje je samozrejme ruzne) a vysledek je tentyz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
Tak pokud pravidelně mění vodu tak se nic moc nestane. Ale na to stejně nebude mít vliv jestli to míchá z destilky a nebo z vodovodní vody. Dávku může přešvihnout s obojím a výsledky budou podle mě stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:34 - Re: Designer
Vo veľkom objeme nie,ale čo ak to niekto prešvihne v nano akvárku. hmm (než si nájde tu správnu dávku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 12:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Kdyz si predstavis, ze budu mit ve vode, ve ktere to rozmicham, Ca 100mg/l. A ted do 100l vody kapnu dejme tomu 2ml. Myslis, ze 2ug/l (mikrogramy na litr) neco pozna?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 11:57 - Re: Designer
Dajme tomu,že začiatočník zoberie návod na PMDD z netu.Sú tam presné hotnoty koľko čoho má namiešať.(jasné neskôr si to upravíme pre vlastnú potrebu)
A tieto hodnoty sú často na nete udávané pri miešaní s destilkou.Táto má neutrálne pH,takmer nulové hodnoty GH a KH.Takže keď to namiešaš dostaneš presne hnojivo podľa návodu.Niekto má mäkkú iný tvrdú vodu a toto môže dať úplne iný konečný výsledok po namiešaní,za predpokladnu rovnakej gramáže.Preto si mýslím ak niekto chce začať s PMDD,naj je to rozrábať v destilke.Zohnať ju môžete na opýtanie v lekárni(čo je tiež lepšie),no i technická sa dá použiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 09:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Destilka je lepsi, s jistotou nic neobsahuje a asi neni duvod se obavat ani technicke, protoze to mnozstvi vody, ktere se do akvaria s hnojivem doda, je naprosto minimalni.

Ale nutne pouzit destilku neni a opravdu neni potreba vodu ani prevarovat, protoze by i z kohoutku mela byt bez jakychkoli zarodku. Nicmene si rikam, nemicham to tak casto, abych si nemohl dovolit tu vodu aspon prevarit. Je to asi tak, jako kdyz ja mensi koreny do akvaria prevaruji. Jini lide to nedelaji a taky to funguje.

Co se tyce latek pridanych do akvaria, i kdyby si nekdo PMDD pripravoval z mineralky, tedy vody plne vseho mozneho, i tak se stane houby, pac co asi tak udela par ml vody s akvariem o objemu mnoha desitek az stovek litru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 08:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
Jaké? Já ji nikdy nepoužíval a ani vodovodní vodu nepřevářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 20:27 - Re: Designer
Dôvod,prečo si to myslíš ?? Podľa mňa tá destilka opodstatnenie má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:47 Rybka Re: Designer
A když tu destilku mám, tu technickou jak na ní píše můžu ji použít? Nebo radši převařit normální vodu teda? A do nového akva PMDD s KNO3 nebo bez? Mám oboje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Rybka
Prevar si obycejnou vodovodni vodu, destilka je tady zbytecna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:17 Rybka – PMDD
Zdravím, jakou destilku mám použít? Normální technickou, co se leje do žehliček a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 13:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Johnny
Johnny napsal:...... spolu PMDD a Ferox....
A jsme u toho. Nedávno jsem se tu někde dohadoval že PMDD není hnojivo ale metoda hnojení. Ferox je nějaká směs hnojiv a PMDD je metoda hnojení, která může používat různá složení jednotlivých složek podle typu akva a podle toho jaké složky obsahuje je nebo není obojí možné míchat.

Co se nedoporučuje míchat určitě bez stabilizátorů je KH2PO4 s mikroprvky. Ostatní myslím lze míchat i bez stabilizátorů.

Ale nikdy jsem to nezkoušel, protože zásadně rozpouštím jednotlivé složky hnojiva samostatně, abych kdykoliv mohl čehokoliv přidat nebo ubrat nebo dokonce jednu složku úplně vypustit. Sice je to víc lahviček pod akváriem, ale ta variabilita mě za to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 22:02 Johnny
Ja zarabam destilovanou vodou, do sklenenej flaši a po pridani 1ml HCl na 500 ml PMDD s Plantex CSM+B, mi v tom zatial nič neplave, no zatial je tomu len šesť dni. PMDD mam z toho isteho zdroja ako predchadzajuce. K PMDD som sa vratil po použivani komerčnich hnojiv, predsa len liať do 400l akva komerčne hnojiva je nakladnejšie. Chcel by som poznať vaš nazor na namiešanie, čisto TEORETICKY, spolu PMDD a Ferox. Čo ma vedie k takej uvahe je že by som tym ziskal v jednom namiešani 750 ml hnojenia, ktore by obsahovalo už aj spominane konzervanty. Hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 20:32 Muž lhajek [1870] - Rostliny
No vida já to míchám ve vodovodní vodě, nádoby extra nevymývám, stříkačku propláchnu v akvárku po dávkování hnojiva (jednou týdně) a to málo co se mě objeví v hnojivu v podobě čehosi plovoucího vůbec neřeším, protože za ty roky co to takhle dělám jsem nějaké negativní dopady na akvária z toho neviděl.
Ale ledacos mám načteno a osobně bych použil ke konzervaci ta Éčka, neb mě přijdou nejdostupnější. Dají se pořídit spolu s ostatnímu složkami hnojiva ve větších baleních, takže poštovné navíc mě netrápí. Bylo by to pod jednu zásilku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 15:20 Muž snehulda007 [850] Re: Designer
Taky nemám s PMDD nejmenší problém.Kupuju běžně prodávanou směs,rozpustím to v destilce a skladuju v laboratarní lahvičce se zábrusem v ledničce. Ani plíseň ani sraženiny nemám...Dávkuju inzulínkou. Vše co používám při míchání (kádinka,skleněná tyčinka,laboratorní lžička) a i tu lahvičku před použitím důkladně umyju a vypláchnu destilkou.Základ je žádná mastnota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 13:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
No tak co s tim delaj, ja to nechapu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 13:46 -
Miešam v destilke,chemikálie od PG Chem.Nič sa nezbrcne i po dlhodobom uchovávaní v chladničke.Nemusím ani dávať zložky jednotlivo. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 12:09 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Rust nechtenych veci v PMDD
No tedy panove, reknete mi cim ty chemikalie michate, jakou do nich davate vodu a kde to skladujete? A nebo od kud mate ty jednotlive slozky?

Micham to z prevarene vody, lahvicku pouzivam plastovou od malicke Dobre vody (hned po jejim vyliti, takze je cista) a take hnedou sklenenou (ta se da vyplachnout horkou vodou), uchovavam ji v akvarijnim stolku (tedy ve tme, ale pri pokojove teplote) a ani za 3 mesice nemohu rict, ze bych v tom neco videl plavat. Mozna to bylo na pocatku vic zelene, ted o neco malo hnedsi, ale nepozoroval jsem, ze by to bylo na zavadu a akvarka prestala kvuli tomu fungovat.

Jenze jestli kazdy den vezmete tu stejnou strikacku, namocite ji do par akvarii a zase sup s ni do toho, pak se nedivim nicemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 11:10 Muž kortezhugo [983] Re: lhajek
No ešte ma niečo napadlo.Kyselina salicylová to je aj kyslé a zároveň aj výborný konzervant.Doma to používame na konzervovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 23:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: slavko
No původně se tazatel ptal jestli HCl zabrání růstu čehosi v mikroprvcích které má nemíchané. Ale zaznělo tu že HCL je dobrá na snížení PH, což je důležité ke stabilnímu skladování namíchaného hnojiva aby se nerozpadly chelátové vazby, ale jak to sakra pomůže proti růstu těch plísní a kdo ví čeho ještě? Obávám se že vůbec. K tomu tu zazněl jediný přípravek a to sorban draselný (E202).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 23:06 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: kortezhugo
kortezhugo napsal: E202 je Sorban draselný :-)
A ten anitoxidačný učinok? -no E300 je C-vitamín -to je zdravšie ako HCL. :)
Ale ako som písal HCL sa používa hlavne pre dostupnosť - nie preto že je to najlepšie.

Ja viem ;-)

HCl je nie len dostupnejšia, ale hlavne lacnejšia. Má však jednu nevýhodu, a to oveľa nebezpečnejšia manipulácia. Išlo mi však najmä o tvrdenie, že použitie Ečiek je lepšie, lebo "sa používajú v komerčných prípravkoch". Čo používajú podnikatelia a podnikavci na dosiahnutie zisku, je ich vec. Som však presvedčený, že keby nebol problém prepravovať 0,5 ml HCl v plastovom sáčku, boli by tu balíčky aj s ňou ano

Áno, súhlasím, najlepšie riešenie je miešať menšie množstvo, ale mne napr. vyhovuje na spomínané dva mesiace, a tak pridávam HCl. Prípadne, keď niekto nemá doma dosť citlivú váhu, tak je odkázaný miešať predpripravené dávky. A ak si niekto objednal balíčky bez konzervantov, tak teraz platiť poštovné za niečo v cene pár centov je blbosť.

Pôvodne tu však bola úvaha nad použitím HCl, a tak som sa podelil s mojou skúsenosťou, že to nie je somarina a že bez obáv môže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 20:10 Muž kortezhugo [983] Re: slavko
slavko napsal: takže E202 je lepšie ako sorban draselný? A ten antioxidačný účinok je na čo v hnojive dobrý?

E202 je Sorban draselný :-)
A ten anitoxidačný učinok? -no E300 je C-vitamín -to je zdravšie ako HCL. :)

Ale ako som písal HCL sa používa hlavne pre dostupnosť - nie preto že je to najlepšie.Ja osobne si miešam malé množstvá a rýchlo spotrebujem tak že tieto veci ani nepotrebujem.Ale používam ich ked niekomu namiešané hnojivá predám.Proste tam neviem kto? čo? ako rýchlo spotrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 19:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: kortezhugo
kortezhugo napsal: ...konzervantov je kopec ale E300+E202 sa používa aj v komerčných hnojivách.
A to akože to, čo nie je komerčné je na nekvalitné? Ale vidím, že to máte naštudované, iste mi vysvetlíte - takže E202 je lepšie ako sorban draselný? A ten antioxidačný účinok je na čo v hnojive dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 21:39 Muž kortezhugo [983] Re: slavko
No na zníženie pH sa dá použiť kadečo.A tiež aj konzervantov je kopec ale E300+E202 sa používa aj v komerčných hnojivách.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=1501