Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 22:34 Sidonius
:-D
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 22:27 Page
Tjn věřím, že na to brzy příjdeš jak to provést a rád to tu určitě zveřejníš :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 22:16 Sidonius
Co říkám na dávkovač?
Pokrok nezastavíš! smich
Jen mi k tomu chybí takový detail - nějaké zařízení, které zjistí aktuální potřebu rostlin a podle ní namíchá do onoho dávkovače optimální dávku živin... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 21:12 Page
Jakožto elektronik, elektroniku zvládnu:) . Jen ted sehnat tu pumpu z nákej tej tiskárny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 20:56 Page
A co říkáš na ten nápad takto vyrobit dávkovač???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 20:50 Sidonius
Atramentová tlačiareň je inkoustová tiskárna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 20:36 Page – Výroba dávkovače PMDD
Zdravim všechny zapálené akvaristy, zde www.akva.sk/… jsem našel zajímavý článek na výrobu dávkovače PMDD. Akorát mám takovej malej problém, že nerozumím výrazu: atramentovej tlačiarne.. A tak tedy nemohu vědět z čeho tuto pumpu vykuchat. Kdybyste někdo věděl, nebo zkoušel tuto konstrukci.. Budu za vaše příspěvky vděčný:) .. Rád bych si něco takového zkusil vyrobit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 11:10 Sidonius – Zdravím!
Tak to jsem taky zvědavý, co na to Sid... :-)
Počítám, že odpoví něco o křišťálové kouli, a že se hned zkraje zeptá, proč si myslíte, že rostlinky potřebují přihnojit?! :)

Předně - je jedno, která moje myšlenka byla součástí vaší eliminace ruduchy - jsem rád, že se nějaká taková našla. :-)

Co se hnojení týče, musím vás, bohužel, poněkud zklamat - moje křišťálová koule se někam zakutálela a teď bych potřeboval druhou, abych tu první mohl najít... Takže nezbývá, než to zkusit bez ní: proč si myslíte, že vaše rostlinky potřebují přihnojit? :-D

Teď vážněji: přihnojovat má smysl tehdy, máte-li základní podmínky v akva v optimu (zejména světelné a obsah volného CO2), a přesto se na rostlinách objeví příznaky nedostatku nějaké živiny. Ovšem poznat, o kterou živinu/y jde, je vždy tak trochu loterie. Hlavně proto, že nedostupnost konkrétní živiny nemusí být způsobena jejím nedostatkem v prostředí, ale nadbytkem jiné, která brání rostlině v příjmu té "deficitní" - tzv. antagonismus živin.
Dalšími důvody, proč se rostliny přihnojují, může být snaha o dosažení rekordních výnosů biomasy na 1 l vody nebo pěstování náročných druhů rostlin, které se bez jakési "speciální" péče neobejdou.

Omlouvám se, ale konkrétněji v tuto chvíli odpovědět nedokážu. Abych se o to mohl pokusit, potřeboval bych znát detaily o vašem akva. (Ovšem i poté je šance na úspěch "virtuální diagnostiky a terapie" ve hvězdách... :-O )
Chcete-li to přesto zkusit, zaregistrujte se, (je to zdarma! :-) ), a přes vzkazník mi něco o svém akva napište. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 07:49 Risa – to Sid
Obracim se na Vas.Pouzival jsem neuvazene PMDD,vytvorila se mi roducha takova,ze vsude byli neuveritelne koberce.Po nejake dobe se mi podarilo tuto nechtenou dekoraci /i po Vasich radach /zdarne eliminovat.Ted bych se chtel zeptat,rad bych rostlinky trosku prizivil,ale bojim se do akva cokoli pridat,ze se opet objevi roducha vousata.Neporadil by jste mi,jestli bych mohl a v jakem slozeni PMDD pridat a hlavne v jakych davkach.Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 18:39 Usine – PMDD
Třeba Tenso koktejl prodávají nejmenší balení 1 kg :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 18:27 Muž LordP [7]
ne ze by se me ty penize za to nelibily ale nechce se mi platit 70Kc poste.to bych radsi vzal jeste dve baleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 18:06 Usine – PMDD
Kupovat jednotlivé komponenty můžeš i u prodejců. Schránět po lékárnách je nesmysl. Nic neseženeš a nebo je to takové množství že ti to vydrží 100 let. To už mám za sebou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 16:56 Sidonius – Kde koupit PMDD?
To LordP:
Třeba u MRPa, který sem občas zavítá :-)
akva.mrp-cz.com/…
nebo třeba u Rosika
www.pmdd.ptakoviny.biz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 13:03 norath
jestli v lékárnách seženeš nevim,já to zkoušel taky po lékárnách a všude mi řekli že suroviny nesmí prodávat. ale zkus zahradnictví a drogerii a tam myslim seženeš,ale chce to trpělivost,nemaj to taky všude:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 11:46 Muž LordP [7]
kde by se daly sehnat veskere prvky pro namichani PMDD? kdyz pominu dodavatele PMDD myslim lekarny...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 10:22 Sidonius
Jestli to nebude třeba přehnojením. Nadbytek jedné živiny může bránit příjmu jiné...
Ale to už se tu párkrát řešilo. Stejně jako skutečnost, že hnojit "mixem" z PMDD je docela hloupost! :-)
Takové ty univerzální receptury typu "2-6 ml PMDD/100 l vody" jsou silně zavádějící. Každé akva potřebuje něco jiného! Zhusta - vůbec nehnojit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 09:51 alois
no sice jsem se pomalu ztracel......ale...s..hnojenim..nevim o moc vice....ale...emoce patri k zivotu a muj nazor je takovy ze by je clovek moc nemel..zkryvat..ono se to potom nejak nekde nakupi..a vyhroti.....hele..ale.k hnojeni pouzivam to vase hnojivo PMDD...cele.....a listy beztak zloutnou....jeste pridavam CO....a.listy zloutnou..a je pravda ze kytky kvetou...ale..listy zloutmou nevim co stim:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 18:07 Sidonius – Destilka
Ne, že by se mohl svět zbořit, použijete-li vodovodní vodu, ale litr "destilky" stojí pár korun. Co považuji za důležitější je rozmíchat každou složku zvlášť. Hnojit by se mělo jen tím, co rostlinám chybí! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 16:26 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – PDMM
chtel bych se zeptat v jake vode(destilka nebo normalni z kohoutku)se ma rozmichat PMDD,protoze na sacku je destilka,ale prodavac mi rekl at to rozmicham v normalni z kohoutku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 11:11 Zdenek
Řeší se tu úplně bezpředmětná věc...mírný deficit kália? A co rybí trus...Ono víc záleží na počtu ryb než na tom, jestli chybí trocha kália.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 15:45 Sidonius – PMDD a krevetky
PMDD se dá použít i v akváriích s krevetkami. :-)
Rozhodující je vědět, jak s PMDD zacházet, aby bylo k užitku a ne ke škodě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 15:19 Muž matlala [798] - Rostliny – PMDD
a co to udělá s krevetkama rozzureny nebo :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 00:03 MRP – 2 Vodnik
Jenze pokud vrchol rostliny nebude pod vodou tak nebude vyhanet submerzni listy a zadny prechod se konat nebude. Aby tvuj plan fungoval musel by jsi potopit jen koreny a rustovy vrchol.

Myslim, ze todle pan Rataj asi nemyslel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 18:57 Usine – ???
Když někdo něco vyrábí nebo pěstuje tak nebude přeci říkat že je to špatné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 17:37 Vodník – .
A říkal jestli je to dobrý nebo špatný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 17:13 Usine – Mrp
Terestrické , tak nazval pan Rataj způsob pěstování rostlin které mají listy nad vodou a zbytek je potopený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 17:12 Vodník – .
Ona je zvyklá na sucho, takže by to byl pozvolnější přechod. Nad vodou by si spokojeně dál rostla a dole se začala měnit. Když by dole byla submerzní, tak bych zvýšil hladinu a přeměnila se i nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 16:33 MRP – 2Vodnik
:))) Vychytraly plan
A ktomu staci jen donutit rostlinu vytvaret submerzni listy nad vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 15:46 vodník – .
Nebylo by nejlepší je mít jen po krk ve vodě ? Část listů by bylo nad vodou a rostlina by se třeba snáz chytla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 15:38 MRP – 2Karlos
Trochu doplnim Horace:
emerzne pestovana rostlina, vsazena pod vodu zacne behem cca 2 dni vytvaret listy submerzni. Velka vetsina rostlin si emerzni listy ponechava i radu mesicu a jejich "schazovani" je stejne rychle jako u listu submerznich (dle meho pozorovani). To, aby rostlina vsazena pod vodu nejdrive listy schodila a pak teprve zacala vytvaret nove jsem na vlastni oci jeste nevidel. S tim "schazovanim" listu to neni tak horke jak se vetsinou pise. Prepokladam, ze pokud rostlina po zasazeni v novem prostredi nema dost zivin (at uz ve vodnim sloupici ci v substratu), zacne si je tahat z listu starych a to muze proces "schazovani" urychlit. Nicmene stale je to doprovazenou tvorbou novych listu.
Tedy pokud mas emerzne pestovanou rostlinku, ktera tvori nove listy a odumiraji ji stare, je normalni. Pokud se nove listy nekonaji a co je, to pada, uz zas tak normalni neni. Samozrejme existuji vyjimky:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 10:55 Sidonius – To Horác
Naopak, Horáci. Já jsem jen položil plno otázek a přidal jedno diskutabilní doporučení. Zato vy jste vyslovil dost pravděpodobnou hypotézu! :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 09:35 Muž Horác [3942] – echinodory
To máš nové rostliny? Hnědé fleky (s následným rozpadem listů) se většinou tvoří na emerzních listech po umístění pod vodu. Rostlina shodí staré listy a vytvoří nové - submerzní. Celý proces může trvat docela dlouho (U mě si dal nejvíc na čas Echinodorus cv. Tropica - jeden rok!).
Á, koukám, že Sidonius to rozebral mnohem podrobněji v tématu CO2 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 02:05 Karlos – Proč????????
Na rostlinach rodu echinodorus se mi tvoří hnědé fleky a žloutnou,jako hnojivo používám PMDD,dostatečně svítím,tak proč se mi tyto rostlinky rozpadají?Ostatní rostou a vypadají dobře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2006 12:44 Muž [] – to Langosh
Ok.Tak ty to taky jíš?Já to už nemůžu ani cejtit."zase králík!" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 21:13 langosh – to Roman
Růžkatec beru v jakémkoliv množství - spojil bych to ale až s dodávkou echinodorů ano ano ano .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 16:38 Muž [] – to Langosh
Dnes je to jak v 7.Naprostej ústav.
Nechceš ještě nějakej růžkatec? :) :) Škoda že to nejsou chaluhy-udělal bych si z toho salát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 16:01 langosh – -
Tak je jednou (a naposledy) - psal jsem, že LC pro ryby je 0,4 mg/l (zdroj hydro.chmi.cz/… ). Co ještě jiného byste chtěl slyšet.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 15:55 Muž [] – česká skalice
Je to měď.Jestli se zajímáš o koncentraci těžkých kovů usazených v rybách tak se raději nasměruj na nějaké rybářské stránky,či přímo na některou rybářskou školu včetně jejich výučních materiálů.Tam tato problematika je více na místě než v akvaristice.V tomto oboru se to asi probírá více,jelikož je to dáno s hygienou konzumace rybího masa lidmi.Akvaristi tyto pokusy nedělají a rybáři mají spousty praxe s lokálníma otravama na našich ryb.revírech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 15:28 Vodník – langosh
Já ten test mám, ale píšou tam snad o rybách ? To se tam bohužel nedočtu. A ten test je až do 7mg/litr. Šnek hyne někde při 0,015 a u ryb jsem jen četl někde jinde že jim vadí asi od 0,5 tak je otázka jestli jim to vadí že se to v nich kumuluje, nebo je to už může rovnou zabít.
Hlavně je to fuk, prostě tam chci mít měďi co nejmíň, modrá skalice je prej taky měď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 15:05 langosh – -
Tak nyní už to opravdu vzdávám a prosím někoho o vystřídání.... tone
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 14:54 Vodník – Ryby
O rybách tam nic nepíšou. 0,5 mg jim škodí, ale otázka je při kolika umíraj.
Hlavně že šneci mi přestali hnědnout a zase zbělali, kromě jednoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 14:37 langosh – -
Tak to je zrovna velmi zajímavé, protože takový láčkovec snese - viz níže
"Toxicita mědi v mgCu2+na litr vody:
Od 0,0005 do 0,001 - nastává hynutí láčkovců - nezmarů
od 0,004 - nastává hynutí ploštěnek a pijavek
od 0,015 do 0,020 - nastává hynutí mekkýšů ( plovatek)."
(za stránek aquar.cz).

Mám pocit, že Vodník bude muset zase trochu ubrat :-D .
Roman
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 14:23 láčkovec – miligram
uvidíme kolik snese Langoš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 13:10 Vodník – .
Nojo, šneci nejsou láčkovci. Ale stejně je to tak 50 - 100 x víc, ryby snesou i miligram.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 12:52 langosh – to Vodník
Kde jste na to přišel, že ryby vydrží 100-1000 více mědi než šneci? LC50 mědi u korýšů je 0,0098 mg/l a ryb 0,4 mg/l.
Roman
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 10:15 Vodník – .
Ona rybám ta měď nevadí, ty vydržej tak 100-1000x tolik co šneci.
Rašelinu dávat nemůžu, změkčuje vodu a snižuje ph ne ?
Jestli ten test nezjistí rozdíl mezi volnou a chelatovanou mědí, tak ho nemaj prodávat a strašit lidi. No ale měřil jsem i železo a Fe2 bylo 0 a Fe3 0,6 mg což je taky dost.
Konečně mám 0,5W/ litr, tak mi rostliny porostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 09:37 blek – :-)
doporučit lze jen na vlastní nebezpečí. riziko předávkování je extrémní.
vím co říkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 09:05 Vai – jed
Bleku, včera jsem to požíval i ve fázi během kvašení a úspěšně, účinek vynikající :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 08:39 blek – návod
Nazdar Horáci,
Zapoměl jsi ale na podstatnou fázi přípravy. Po ukonční kvašení je přece nutné roztok přepálit :-) Jinak je to zcela neúčinné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 01:19 Vip – PMDD
Tohle hnojivo používám téměř od začátku založení 300l AQ.Žádný problém s tím není.Jak už tu bylo řečeno,ani na ancistruse to nemá žádný negativní vliv.U mě to rostlinám pomohlo ano palec ,takže já doporučuju.... ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=3351