Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:52 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: marek21
z kama bereš vodu? parametry vody z vodovodu se většinou dají dohledat na internetu, poté dle množství kytek, svícení a cO2 lze uvažovat o KNO3, pokud ho kytky stačí spotřebovat nebo ve zdrojové vodě je ho málo. Já třeba KNO3 vůbec nedávám, jelikož ve vodovodní vodě mám skoro limit pro lidi 50mg/l X-)

EDIT: co třeba zjistit kdo bere stejnou vodu a dělal testy, v okolí určitě někdo takový bude. Jinak u PMDD jsou důležité hlavně testy na fosfor, železo a nitrát (NO3, ostatní N látky zanedbáváme, kvůli přeměně filtračním procesem). pak se samozřejmě hodí taky pH a alkalita na stanovení obsahu CO2, není to 100% přesné ale dá se to použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:29 Muž marek21 [16]
no pravdepodobne tam pmdd uz nekupim lebo pise tam ze uz ma ukonceny predaj ... a tiez som sa nedocital ako presne vyberat pmdd len toto:

Bez testů se to přesně nedá určit, ale může pomoci tohle:
Měním vodu jednou týdně nebo častěji. Mám málo rybek. Hodně rostlinek. = PMDD s KNO3
Měním vodu jednou za 2 týdny nebo méně. Mám hodně rybek. Málo rostlinek. = PMDD bez KNO3
"p.a." nebo "čistý" vyjadřují chemický stupeň čistoty. "Čistý" bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:23 R Muž romant [27987] – Re: marek21
Podívej se na tyhle stránky, ale nejsem si jist, jestli ještě prodává.
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 11:08 Muž marek21 [16]
Vie mi niekto poradit ohladom pmdd ? chcel by som zacat prihnojovanie s pmdd ale neviem ake pmdd potrebujem ... ake testy vody potrebujem urobit aby som vedel ake pmdd ... a kde sa da zohnat pmdd ... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:56 Miondir
jeste jsem zapomnel, slozeni je stejne jako u MRPa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 12:00 Miondir – PMDD
tak uz je namichano a je mozne objednavat, predbezne ceny, ktere se mozna jeste casem lehce budou hybat: PMDD s plantex CSM+B 40Kc (s KNO3 i bez), zvlast slozky PMDD (MgSO4.7H2O, K2SO4, KNO3, KH2PO4) 0.50Kc/g, zvlast mikroprvky 1Kc/g, plantex CSM+B 1.50Kc/g. Osobni odber po domluve mozny ve Zline-Loukach nebo jinde :]. Casem pribude web a dalsi veci, o vsem budu informovat.. postovne 40Kc, dobirka 85,- (extra male nebo velke objednavky individualne, taktez na slovensko..) objednavky prosim zatim na mail mailto:pmdd.miondir@gmail.com, uvedte hlavne kolik ceho, adresu, platbu na ucet predem nebo dobirkou. toz zatim asi tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:08 Muž maros77 [0] – miešanie
na zahraničnej stranke som našiel miešanie hnojiva PMDD v tomto pomere: MAKRO KNO3-25g, K2SO4-11g, MgSO4-7H2O-20g, KH2PO4-2,8g MIKRO TC-10g davkovanie na 40l vody je takéto: MAKRO 2ml, MIKRO 1ml ešte makro sa rozrobi v 500ml vody, mikro v 250ml. Čo si o tom myslite? Je to dobré davkovanie? Čoho je tam veľa a čoho malo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 15:00 Miondir – pmdd + csm / tenso coctail
tak se mi snad povedlo sehnat posledni ingredience a pokud to pujde dobre, do tydne az dvou bych mel byt schopen nabidnout pmdd s csm nebo tenso coctailem podle prani. budou mozne i jednotlive slozky zvlast a nejaky doplnkovy sortiment..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 17:29 Darry – Re: koaaalka
www.pmdd.ptakoviny.biz/…

Zde jsem bral nedavno. Kousek od Brna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 15:00 koaaalka – Re: Maza
Děkuji, jsem z toho sice trochu jalová z těch hodnot a tak...
nevím tedy, jaká je správná teplota vody pro použití PMDD, jaký obsah CO2 ve vodě je optimální pro PMDD a co s tím osvětlením... :)
asi to prostě někdy zkusím a pro mě typickým stylem pokus - omyl to prokoumám :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: koaaalka
Prodej sice ukončil, ale informace jsou ze vyčerpávající : pmdd.mrp-cz.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:35 koaaalka – co je PMDD
Dobrý den,
prosím kde seženu nějaké podrobné informace o PMDD? Jak se používá, kdy je dobré toto používat a podobně... hledala jsem tu a nic moc...
Děkuji za rady.
Používala jsem tablety od Sery Florenette A a vždy mi to šíleným způsobem zařasilo akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:06 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
Plantex CSM ma asi len MRP...
...inde som ho ani nevidel TC sa zhana ovela lahsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:01 Těhňajs
Kde se dá tedy sehnat PMDD s Plantex CSM?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:41 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
no pokial je to uz navazene tak "nevadi" ked to stvrdne...
osobne som TC rozdeloval na 3 casti trvalo to par sekund a uz sa to lepilo na papier...tak ze vlhkost to nabera strasne rychlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:37 Muž kortezhugo [983] – Re: matlala
...Perer - Plantex bi som bral aj ja "to" je najdrahsie...

ostatne veci maju tu
www.pentachemicals.eu/…
S tadeto beru aj lekarne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:32 Těhňajs
ano, ale kdyby se tam daly ty tablety na pohlcování vlhkosti tak by to bylo ok. Mno MRP teď nějak špatně reaguje, jak jsem psal, tak mám objednané od něj komponenty ( už 10 dní zaplaceno) Když jsem mu psal email jestli platba proběhla tak mi ještě po týdnu neodpověděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:32 Těhňajs
ano, ale kdyby se tam daly ty tablety na pohlcování vlhkosti tak by to bylo ok. Mno MRP teď nějak špatně reaguje, jak jsem psal, tak mám objednané od něj komponenty ( už 10 dní zaplaceno) Když jsem mu psal email jestli platba proběhla tak mi ještě po týdnu neodpověděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:29 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: kortezhugo
no psal jsem mu, že bych si toho plantexu chtěl vzít větší množství, jestli by ještě nebyl ochoten mě zásobit, nebo aspoň celé nabalíčkované PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
...no s vlhkostou ma problem "iba" TC alebo Plantex
ostatne suroviny sa daju skladovat dlhodobo bez problemov
trebars za 500g MgSO4 7H2O som platil v lekarni 3.40eur a za 1kg KNO3 cca tak isto...
obchod.takacs.sk/…
tu je 1kg TC 22.66 € bez DPH...-len to treba hned navazit ked sa to "nacne"...

PS:inac je to "skoda" lebo Plantex mal hadam iba MRP
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:25 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Těhňajs
já to s úspěchem používám hned od začátku, mám to z krabiček od léků-ACC long a podobné, je to v tom víčku. Na to 1Kg by to ale už chtělo větší množství toho pohlcovače.

Navíc to ještě zavírám do zavařovačky se šroubovacím víčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:19 Těhňajs
SUper nápad, Pár tablet které pohlcují vlhko a je po starostech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Těhňajs, Semtex
Vivárko díky
Domluvit se není problém, ale spíš to chce lokálně s akvaristy z okresu. Osobně nemám problém to skladovat, teta dělá v laboratoři, takže by mi mohlo dodat nějaké absorpční tablety pro vlhkosti a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: matlala
určitě nebude problém si jej objednat z vivaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:10 Těhňajs
To tedy fakt nevím, ale naštěstí jsem si ještě stačil objednat od Mrp. Jako zaplatil jsem tak doufam, že mi to co jsem si objednal pošle. Jinak můj názor je, že až nebude me mít nikdo komponenty na PMDD tak by jsme se mohli složit a koupit si dohromady komponenty na netu. ( Jako kdybych si komponenty které se prodávají minimálně po 1000g koupil pro sebe, tak tam hrozí, že by mi to nasáklo vlhkost a šlo by to do háje) ale tak kdyby jsme si každý vzaly cca 100 g tak to už by nám vydržet mohlo nemyslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 16:06 Muž matlala [798] - Rostliny
Těhňajs napsal: pmdd.mrp-cz.com/… ( ale ten končí).

a kde teda budem kupovat PMDD, TC nepoužívám a Rosík Plantex nemá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:55 Těhňajs
Buď www.pmdd.ptakoviny.biz/… a nebo pmdd.mrp-cz.com/… ( ale ten končí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:11 Kuřátko – Kde v Brně koupit PMDD???
Pište prosím, koupila jsem si ho nedávno na akvaburze, a rostlinkám to propívá a dokonce mi mizí řasy, takže chci pokračovat, ale kde ho koupit??? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 14:22 Muž GAGAL [452] - Halančíci
PMDD bude na Aquaburze v Ostravě (doufám ,že již pravidelně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:15 Muž kortezhugo [983] – Re: Těhňajs
www.pentachemicals.eu/…

...trochu problem je TC alebo Plantex
lebo ono to 1kg nie je az tak drahe - len co s nim? -dalsia vec TC nabera vzdusnu vlhkost a stvrdne ako skala potom to nenavazi ani Pan Boh

obchod.takacs.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:00 Těhňajs
Tak doufám že mi to ještě pošle když jsem jsem za hnojivo zaplatil převodem. Nevíte někdo kde se dají jinak koupit složky na PMDD zvlášť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:53 Žena ustavprochore [567]
No, tak pro ty co to ještě neví. Jedna ne zrovna příjemná zpráva pro příznivce PMDD od MRPa ( pmdd.mrp-cz.com )- v "novinkách" avizuje ukončení prodeje... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:33 Těhňajs – Re: Rexistens
Ahoj, já si budu kupovat nějaké ty slozky pmmd od pmdd.mrp-cz.com/…, tak jestli by si měl zájem tak by jsme mohli spojit naše dvě objednávky . kdyby jsi měl zájem tak mi napiš na 602803741, nebo na mailto:tehnik.p@gmail.com. -Jsem od Prostějova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:27 Muž Krkovička [0] – Re: Rexistens
ahoj, zkus Petra tady: akvarium.napady.net/… jestli nemá přebytky ;-) nebo u Rosíka www.pmdd.ptakoviny.biz/…. U nás ho za cca.50,-kč prodává Dlouhý tak kdyby byla krize největší, můžu koupit a poslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:04 jandy – Re: Rexistens
asi před měsícem jsem od nich objednával a bylo to bez problémů, zkus jim napsat mail, nebo zavolat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:07 Muž Rexistens [16]
zdravim,
nevite kde koupit jiz presne nabvazne ty "chemikalie" na namichani pmdd? Zkousel jsem to objednat zde: pmdd.mrp-cz.com/…
ale bohuzel to nejde (neprimaji nove registrace a bez toho nejde udelat objednavka).

diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 07:23 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Sid napsal: ...Jen je třeba test na Fe nechat alespoň 12, raději 24 hodin a pak teprve odečítat...
Nebo Fe z chelátu uvolnit a odečíst hned. :)

Jak? Neznám, poraď prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 01:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Maza
...Jen je třeba test na Fe nechat alespoň 12, raději 24 hodin a pak teprve odečítat...
Nebo Fe z chelátu uvolnit a odečíst hned. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 21:57 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
Já vždy objednám PMDD s KNO3, a buď ho tam dám(KNO3) nebo ne, podle situace v nádržích. Balení si stejně ještě rozvažuju, protože celé bych za měsíc nespotřeboval. Mám to tak na 5x. Většinou mám namícháno jak s KNO3, tak bez :-) Samostatně ještě beru Fe-DTPA a přidávám samostatně namíchané při deficitu železa. Jen je třeba test na Fe nechat alespoň 12, raději 24 hodin a pak teprve odečítat.
Zatím jsem neměl potřebu si sám míchat, když mi to za pár korun příjde hezky napytlíkované :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:59 Těhňajs
z této stránky právě vycházím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:33 Těhňajs
Jestli bych se rozhodl si míchat svoje pmdd . Jaké prvky bych si měl odjednat? Přemýšlím, žebych si objednal MGSO4, K2SO4, KNO3 Fe EDTA, KH2PO4, Jako základ CSM + B.. Jaké další by jste doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jiřmond
Ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 00:01 Muž Jiřmond [16] – Re: Sid
Chápu, že je to takhle bez podrobnějších informací těžké odhadnout. V podstatě jsem se potřeboval ujistit, že případné hnojení v malé míře by mohlo být v tomto případě ku prospěchu. Tím komplexním PMDD máte na mysli tedy i včetně složky KNO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jiřmond
Na to, abych si troufnul potvrdit, že jde o deficit především Fe a případně N, toho vím o vašem akva příliš málo.
N jste "jakýsi" naměřil, a že jste nenaměřil Fe nemusí znamenat, že rostliny žádné k dispozici nemají... Přesto bych asi zkusil lehce(!) přihnojovat komplexním PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:15 Muž Jiřmond [16] – Re: Sid
Tak pravda, byl zakoupen na aquaburze, tudíž jsem nebyl u toho, odkud jej pěstitel vytahoval, takže nezbývá, než věřit ;-) . Nicméně, dle těch znaků na hygrophile, souhlasíte s tím, že se jedná o nedostatek živin, tedy především Fe případně i málo dusičnanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jiřmond
Tvar toho listu echinodoru se mi nepozdává, ale nešť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:44 Muž Jiřmond [16] – Re: Sid
Echinodorus klame tělem, byl pořízen od soukromého pěstitele, tudíž je submerzní. Hnojivo ještě nemám ani pořízené, nejprve jsem pročítal o něm nějaké informace a zároveň se chtěl poradit se zkušenějšími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jiřmond
Ten list echinodoru na první fotce vypadá spíš na emerzní, než poškozený deficitem nějaké živiny. Narozdíl od Hygrophily polyspermy...
To PMDD už máte připravené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:55 Muž Jiřmond [16]
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=2751