Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2012 02:10 - Re: Michaldvd
Môžeš si ju kúpiť napr.tu www.pgchem.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 23:30 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: gargamel
Kedy bude stabilizátor E300 a iné produkty dostupné na slovenskej stránke rostlinna-akvaria.sk ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 08:08 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: gargamel
Ono by bylo dobré přidat i ostatní prvky jako například jedlou sodu , která se 2KG dá koupit za 70,- korun ... atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 23:18 gargamel Re: tajfun1
No to by zase musel někdo přebalovat ručně a to už by logicky byla ta cena zase jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 23:14 Muž tajfun1 [222] Re: gargamel
co jeste treba baleni po 250g?
to by si myslim koupilo vic lidi nez 1kg baleni (z tech, kteri to chteji michat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 22:59 gargamel
Takže tady jsem přidal chemikálie:
KNO3 - www.rostlinna-akvaria.cz/…

KH2PO4 - www.rostlinna-akvaria.cz/…

MgSO4 - www.rostlinna-akvaria.cz/…

Už jsem kdysi lidem nabízel i taková balení za tuto nízkou cenu, ale drtivá většina chtěla ty malá balení i za vyšší cenu, protože to měli bez práce. Kdo tedy chcete, máte možnost si pořídit i velká balení.
Výhodou je, že lze na stejném místě koupit i Tenso cocktail: www.rostlinna-akvaria.cz/… (ten levněji nedokážu prodávat)
Stabilizátory jsou v e-shopu po 10g, což je až nad hlavu. Na 500ml hnojiva použijte na špičku nože od každého stabilizátoru (kys. askorbové trochu víc).
Pokud máte ještě nějaké náměty ke zlepšení, tak sem s nimi, pokusím se vyhovět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:36 gargamel Re: tajfun1
jo máš pravdu, je tam překlep
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:33 Muž tajfun1 [222] Re: gargamel
gargamel napsal: Složení použitých chelátů v CSM+B a v Tensu je tady: www.rostlinna-akvaria.cz/… Tenso obsahuje dražší chelát DTPA, který v pohodě vydrží vyšší pH. CSM+B je sice levné, protože obsahuje EDTA, který je levný, ale nesnese pH pod 7. Pokud pak do akvária s pH 7 a víc přidáte CSM+B, kde je EDTA, znehodnotí se dost rychle. Vše je v tom článku. Tyto věci jsem studoval hodně dlouho a není to zas tak jednoduché, jak tady napsal tajfun. Ten můj článek ale hodně vysvětlí. Shrnul jsem tam to, co jsem studoval a testoval měsíce.
Ale jak už jsem napsal, není tenso jako tenso a není csm jako csm. Různí výrobci mají různou kvalitu. To složení je sice stejné, ale pokud se použije třeba nekvalitní DTPA chelát, aby se snížila cena, jde to většinou poznat. To jsem ale netestoval jen já.


pokud se nepletu, mas tam chybku, edta nesnese nad 7ph

jinak, co jsem tady psal, tak to byla ukazka, jak se da jednoduse namichat hnojivo z chem. ktery mam doma. jelikoz mam ph stabilne pod 7, tak mi csm+B vyhovuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:29 Muž tajfun1 [222] Re: gargamel
člověk může jít dvěma cestami, tou pohodlnou a dražší nebo složitější a levnější...každý si musí rozhodnout co je pro něho vhodný, vše má své pro a proti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:27 gargamel Re: slavko
A proč ne? Stejně si většina lidí koupí už navážené 50g balení s návodem a těch pár korun si připlatí. Já jsem ti už na akva.sk psal, že ti lidé si to kupují kvůli tomu navážení a kvůli tomu, že doma nechtějí mít kila chemie a digitální váhu. Každý nejde mermomocí po ceně. jenom 3,6 to nebude. Udělám ještě kalkulaci a večer to tam hodím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: gargamel
Tak to chcem teda vidieť! To tam akože bude 50 g KNO3 za 1,2 € a hneď vedľa bude 1 kg KNO3 za 3,6 €???

(cena zo sesterskej slovenskej stránky www.pgchem.sk/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:15 gargamel Re: kortezhugo
Složení použitých chelátů v CSM+B a v Tensu je tady: www.rostlinna-akvaria.cz/… Tenso obsahuje dražší chelát DTPA, který v pohodě vydrží vyšší pH. CSM+B je sice levné, protože obsahuje EDTA, který je levný, ale nesnese pH pod 7. Pokud pak do akvária s pH 7 a víc přidáte CSM+B, kde je EDTA, znehodnotí se dost rychle. Vše je v tom článku. Tyto věci jsem studoval hodně dlouho a není to zas tak jednoduché, jak tady napsal tajfun. Ten můj článek ale hodně vysvětlí. Shrnul jsem tam to, co jsem studoval a testoval měsíce.
Ale jak už jsem napsal, není tenso jako tenso a není csm jako csm. Různí výrobci mají různou kvalitu. To složení je sice stejné, ale pokud se použije třeba nekvalitní DTPA chelát, aby se snížila cena, jde to většinou poznat. To jsem ale netestoval jen já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:11 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
gargamel napsal: Testoval jsem velké množství zdrojů mikro, několik druhů CSM+B a Tensa.

A co je podla vas pre rastliny lepsie TC alebo CSM+B?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:57 gargamel Re: tajfun1
Ve Feroxu jde o použité cheláty a mikro, ne o K2SO4. Viz. můj článek, na který jsem odkazoval. S CSM+B jsem dělal pokusy taky a pokud to namícháš tak, jak jsi napsal, stejná kvalita to nebude, i když to samozřejmě špatné hnojivko taky nebude. Testoval jsem velké množství zdrojů mikro, několik druhů CSM+B a Tensa. Už jsem o tom psal v témě PMDD na akva.sk. Testovalo to tam více lidí a někteří objednávali CSM+B i z USA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 21:45 Muž tajfun1 [222] Re: Lucky005
treba tady u feroxu pise, ze podle doporucenyho davkovani dodas tydne: viz tabulka dole
www.rostlinna-akvaria.cz/…

pak jsem si zjistil, ze rozpustnost: Síran draselný 11,1g na 100 ml vody

takze ja jsem si vyrobil skoro co nejvic koncentrovany vzorek K2SO4
10g K2SO4
+7g CSM + B
k tomu trochu vitaminu C, aby se snizilo Ph a nedoslo k destrukci chelatovych vazeb....pak mozno jeste dodat sorban draselny, aby se nedelali plisne, ale jelikoz toho mam namichano jen 100ml, tak to rychle spotrebuju a udelam si cerstvé, coz je pro me lepsi

tohle rozpustit ve 100ml destilky.
kdyz si to hodis do kalkulatoru, tak ti vyjde, že 1ml tohodle hnojiva obsahuje to a to (viz nasledujici odkaz) pmdd.mrp-cz.com/…

takze abych dosahl koncentrace tech latek jako u feroxu ( za tyden) tak musim dodat 10ml svého hnojiva tydne (idealne rozdeleno ve vice davkach) nesedi tam horcik, ale ten ja dodavat tolik nemusim, takze by tam slo pridat do smesi i trochu MgSO4*7H2O, pokud by si ho mel nedostatek....kazdopadne takhle si muzes vyrobit svuj Ferox za zlomek ceny, staci k tomu chemikalie a vaha + chut naucit se neco novyho

p.s. ty pomery s feroxem nejsou 100%, bo jsem to neprepocitaval, ale delal odhadem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 21:35 gargamel
Netušil jsem, že by mělo tolik akvaristů zájem o kilová balení. Pokud chcete, můžu na Rostlinna-akvaria.cz přidat do nabídky kilová balení KNO3, KH2PO4 a MgSO4x7H2O za podobné ceny jako na FICHEMA. Ty 50g balení jsou pro běžné akvaristy, kteří nechtějí mít doma chemický sklad. Tu cenu hlavně zvedá ta stříbrná fólie, potisk a strojové nabalení. Je to bez práce, takže ta cena si myslím odpovídá. Kdyby to bylo tak předražené, jak tady někteří tvrdí, nebyla by vyprodaná celá paleta sáčků. Pokud se zeptáte 100 akvaristů, 95 z nich si raději koupí tyto 50g balení, protože doma nechtějí mít kila chemikálií a vážit si to doma. Navíc pak musí kupovat váhu atd. Vidím ale, že se najdou i takoví, kteří si to rádi naváží. Pokud tedy chcete, můžu to zařadit do nabídky.
FEROX nemá žádné tajemné složení, dokonce jsem napsal článek, jak si takové hnojivo namíchat doma svépomocí: www.rostlinna-akvaria.cz/… Dělám ho kvůli tomu, protože není snadné sehnat tyto cheláty a opět: ukažte mi, jaké mizivé procento akvaristů si toto raději namíchá, než koupí hotovou směs za 79,-Kč, která vydrží průměrně 5 měsíců.
Ferox je směs chelátů železa, TC, stabilizátory, K2SO4, MgSO4. Přesné složení nemá cenu vypisovat, protože použité cheláty stejně nejsou běžně v prodeji, takže by vám to bylo k ničemu a jen by z toho mohli profitovat obchodníci, kteří by můj recept zkopírovali. Zatím jsou na toto hnojivo perfektní ohlasy, což mě těší. Bohužel dnes jsme doprodali paletu Feroxu a další přijde z výroby až za měsíc. Omlouvám se, nečekal jsem, že o to bude takový zájem.
Nevím, co je to za Tenso cocktail, na který tady dával odkaz kortezhugo, ale za takovou cenu jej nakupuji já od přímého dovozce z Nizozemí a to to opět beru na palety. Tipuju to na nějaký levný TC z Číny nebo Ukrajiny. Není TC jako TC, ale to si ostatně můžete vyzkoušet. O tom už se hodně psalo i na akva.sk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:13 Muž Lucky005 [197] Re: tajfun1
jj stranky znam, dival jsem se i na ten kalkulator, ale nejsem si uplne jist.
takze priklad viz dimmur ... ze v tvem pripade bude stacit ten K2SO4 + mikroprvky

jak to teda namichat a davkovat?
14g K2SO4 do 500ml a kolik je potom davkovani treba na 100l?

predem dik za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:09 Muž kortezhugo [983] Re: Lucky005
TC je asi jedina vec co sa neoplati kupovat vo velkom mnozstve ked to neviete spotrebovat za kratsiu dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 20:01 Muž tajfun1 [222] Re: Lucky005
zakladni info o PMDD si muzes precist treba tady
pmdd.mrp-cz.com/…

kazdopadne idealni je si podle vstupni vody a vody v akvarku namichat vlastni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 19:59 Muž tajfun1 [222] Re: dimmur
tady je na to i kalkulator pmdd.mrp-cz.com/…
kazdopadne myslim, ze v tvem pripade bude stacit ten K2SO4 + mikroprvky

muzes si podle kalkulatoru namichat vzorek, kterej ti bude davat stejne K + mikroprvku jako ferox nebo si ho udelat koncentrovanejsi a davat toho mene apod...nic slozityho

popr. si casem udelej test na NO3 a P, v nekterych akvaristikach ti to otestuji, kdyz jim tam prineses vodu, nekde zadarmo, nekde za poplatek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:52 Muž Lucky005 [197]
jeste dotaz k mnozstvi, toto jsou jednotlive gramaze na 500ml dest. vody?
33g MgSO4·7H2O - Heptahdyrát síranu hořečnatého
14g K2SO4 - Síran draselný
6g KNO3 - Dusičnan draselný
9g mikroprvků
1g KH2PO4 - Dihydrogenfosforečnan draselný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:50 Muž dimmur [283] Re: tajfun1
ale co objednat za chemii + jaky pomer namichat...no nevim, jestli se do toho poustet, preci jen jsem z chemie prumerne prosel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 19:47 Muž tajfun1 [222] Re: dimmur
slozeni feroxu mas tady
www.rostlinna-akvaria.cz/…

respektive mnozstvi kolik toho do akva dodas, coz by se zpetne dalo prepocitat na chemikalie ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:45 Muž tajfun1 [222] Re: Lucky005
nez tady kupovat celej pytel, tak bych si koupil treba 100g nekde, kde se prodavaji soucasti PMDD (sice to tam maji vetsinou xkrat drazsi) ale jelikoz budes kupovat jen tuhle jednu slozku, tak to bude v klidu (idealne nekde s osobnim prevzenim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:42 Muž Lucky005 [197] Re: kortezhugo
kortezhugo napsal: www.chemicor.cz/…

celkem balik, ikdyz chapu, ze je toho kupa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:41 Muž dimmur [283] Re: tajfun1
na rotlinach pozoruju vyrazne zlepseni po pridavani feroxu...ale jeho slozeni se nemohu dopatrat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:39 Muž tajfun1 [222] Re: dimmur
podle vstupni vody bych to videl na hnojeni jen K2SO4 + mikroprvky a pak podle testu vody v akva se dá doplnit N či P, jelikož ve vstupni vode toho mas malo, ale na druhou stranu mas v akva dost ryb...ale bez testu to je vesteni, popr. to muzes pozorovat na rostlinach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Lucky005
Ja by som zobral potravinársky (ani šetrenie netreba preháňať), ale podľa mňa, ak ide o peniaze a s ohľadom na používané množstvo, nemal by byť problém ani s technickým. Nakoniec, oba majú rovnakú čistotu (99 %)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:33 Muž dimmur [283] Re: tajfun1
a co konkretne? zadne testy nepouzivam a na obsah co2 pouzivam DC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:30 Muž tajfun1 [222] Re: dimmur
jeste by to chtelo parametry vody v akva a pak podle tehle 2 namichat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 19:27 Muž tajfun1 [222] Re: Lucky005
tak urcite staci technicky , potravinarsky se pouziva treba pri konzervaci potravin a budou tam kladeny jine hyg. a tech. pozadavky pri vyrobe....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:26 Muž dimmur [283] – jake PMDD
muze mi nekdo poradit jake PMDD namichat pri slozeni vstupni vody: vodovodní,přeloučská-pH 7,8, NO3 4mg/l, NO2 0ml/l,GH 22-28, KH 15, Ca 120ml/l, Mg 20ml/l, Chloridy 19ml/l, Sírany 95ml/l
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 19:21 Muž kortezhugo [983] Re: Lucky005
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:11 Muž Lucky005 [197] Re: slavko
ok a treba KNO3 technicky nebo potravinarsky, vzhledem k tomu ze to nebudeme jist, staci technicky?
www.fichema.cz/…
www.fichema.cz/…

jak se da teda poresit Tenso Coctail nebo Plantex CSM, kdyz to tam mit nebudou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 18:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Lucky005
Na každej stránke o PMDD je popis zloženia. No a to treba objednať... KNO3, ΜgSO4, K2SO4, prípadne aj KH2PO4. K tomu nejakú zmes chelátovaných mikroprvkov (Tenso Coctail/Plantex CSM, odporúčam prvé), ale to tam mať nebudú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2012 18:34 Muž Lucky005 [197] Re: Xixao
bylo by tezke udelat clanek pro ne-chemiky co vse je potreba si objednat treba primo z www.fichema.cz a jak potom postupovat pri michani a vazeni spravnych pomeru pro PMDD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 15:57 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: tajfun1
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 15:05 Muž tajfun1 [222] Re: Xixao
Fichemu mohu jen doporučit, včera jsem si tam byl osobně pro hydrogenuhličitan draselný, bo nechci kupovat drahý stabilan od Rataje, když si to namíchám sám za zlomek ceny
- Mají vstřícný přístup, na mail odepsali brzo, dokonce jsem si mohl zboží vyzvednout i po zavíračce, když jsem omylem dojel k jinýmu nákupnímu centru :-D .
- Navíc to prodávají po rozumných množstvích a nemusí toho člověk kupovat kila či pytle ;-)
- Nechtějí živnosťák, což je další velká výhoda

....a když koukám na to co všechno za chem. nabízejí, tak se tam brzo stavím znova, bo takovej termit si chci už dlouho vyzkoušet X-)

www.fichema.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:31 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: dimmur
víš jen nesrovnávej neporovnatelné a o čem já nemluvím není čistě jen přemrštěná cena ale především to B za tím....

Ty filmy byl zcela jen příklad ilustrativní, až něco někdy ty sám uděláš a někdo vezme tvojí práci, zkopíruje jí a postaví si na ní byznys s 1500% marží asi budeš taky se tvářit jinak...

Já to soudím ze své profese, kde kdo tohle udělá tak si už ani v branži nevrzne, protože tyhle věci a jim podobné se šíří stokrát rychleji než věci úspěchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:31 Muž dimmur [283] Re: Xixao
sem rad, ze si rozumime :-)

a ano OSA je neskutecne drza organizace, to mas recht.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:29 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: dimmur
já ti to neberu nijak a naprosto i rozumím tvému přístupu, si zákazník co si něco koupí je s tím spokojený a je ochoten za to zaplatit cenu, smutné na tom je že ten byznys je postavený především na práci jiných lidí, kteří z toho co ty zaplatí nic nemají....

stahování filmů, mp3 je zcela to samé v bleděmodré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:28 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to já si raději koupím tohle: Easy Life ProFito, v 5ti litrovém balení mi to v mém akva vydrží 3 roky, za cenu 1390kč, žádný stres. V plánované 760 skoro rok a půl, nemusím nic počítat, míchat, vážit, asi jsem pohodlný, nebo raději využiju svůj čas jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:28 Muž dimmur [283] Re: Xixao
predpokladam vyrobni cenu piva cca 5 Kc /mozna je i to moc/ a v hospode se cepuje za 30 kc. Nekdo ma marze obrovske a nekdo ne...pokud se najde kupec, tak firma bude prosperovat....a myslim, ze treba statni uredniky a jejich platy dotujeme vsichni takovyma castkama, nad timto by clovek mel premyslet, tady je asi neco spatne, ale pokud dam jednou za 3 mesice 79 kc, tak me to az tak neboli.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:27 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Xixao
Souhlasím se vším. Jen u někoho může jít o zbytečné předzásobení se chemikáliemi na 10 či 20 let dopředu. Ale co je doma to se počítá a chleba to nežere. :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:24 Muž dimmur [283] Re: Xixao
evidentne to ve vstupni vode nemam, po pridani feroxu se ihned projevil rust :-)
nejsem chemik, nemam prilis mnoho casu se timto zabyvat, studovat, michat /prace, deti atd/....treba casem zmenim nazor....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:17 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: dimmur
1. Pivo povětšinou u nás vyrábějí pivovary co mají svoje dlouholeté receptury na kterých staví, zdůrazňuji svoje
2. Myslíš že marže u rohlíku nebo piva je 1500% například?
3. Za kolik si pivo nebo rohlík vyrobíš a za kolik koupíš?

A teď si to srovnej s například mým oblíbeným NO3...

Ještě dodám že velkoodběratelé mají například cenu 150,- za 25KG pitel NO3, mimochodem NO3 a jeho využití není pouze o akvaristice. Stačí si zajet například do Neratovic a poptat se na co vše se dá využít...

Já nikomu nechci kazit byznys ale jako vývojáře a autora několik publikací pro vývojáře mě tohle hlava nebere, především plagiátorství a nekonečná lidská hloupost a drzost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:14 Muž dimmur [283] Re: Xixao
vis kolik je vyrobni cena treba piva, rohliku atd? A za kolik se to prodava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:11 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: dimmur
Váha s přesností 0,01g tě vyjde na 300 stovky koupíš například mimo jiné taktéž na Fichema...

Já se živím něčím jiným, míchám si jen sám pro sebe a pro svojí radost, potřebu :) Pouze se ti snažím vysvětlit jakou službu objednáváš a kolik za ní platíš... Pokud ti to vyhovuje proč ne ... Pokud chceš si to namíchat sám tak se aspon něco naučíš, budeš mít radost z toho že si k tomu dospěl sám a budeš si pak říkat.. že já blbec objednával ty balíčky... pokud máš peníze na rozhazování a rád zadotuješ někomu tak směle do toho :)

Správná otázka nezní: Můžu si to naprosto potřebné namíchat sám?

Správná otázka zní: Potřebuji to? Nestačí to co mám ve vstupní vodě? Pokud ne potom je správná první otázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:05 Muž dimmur [283] Re: Xixao
potrebuji k tomu jeste vahu, navim presne slozeni atd....take nemam rad, kdy nekdo na nekom vydelava...

namichej mi Ferox + si neco prihod a posli a zaplatim radeji tobe nez jim :-) Co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2012 10:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Martin71
Tak samozřejmě, ono je to zcela stejné jako když si jdou lidi koupit destilovanou vodu litr za třicet korun přitom za zlomek ceny si jí můžou udělat doma...

Tak je to marketing pokud je poptávka po takový ceně tak proč ne, to je obchod. Tady můžeme říct svůj názor. Jen mě štve že celé je to v nejednom případě postavené na plagiáctví a chlubení se cizím peřím, potom to ve laikovi vyvolá dojem že když tenhle balíček Super Ferrox ultra mega plus koupí apod. balíčky že dostane to co je na stránkách... často se pak diví a píšou zde na fóru jak to nefunguje... je to cena za neinformovanost ...

Docela mě zaráží že autoři článků, obrázků nevadí že někdo vidělává na tom co oni sepsali i vymysleli...

Ja když vyvyjím aplikace můžu používat jen to co si zaplatím a nebo open source věci kde je povoleno pro komerční účely.... když to porovnám tady s tím byznysem tak mě to hlava nebere....

ono někdy je i zajímavé podívat se kdo články napsal a kdo prodává dané zázračné koktejly...

je to asi tak jako bych já vyvinul aplikaci "Metrologie, kalibrace" a někdo jiný se pod to podepsal jako autor a vzal by části kódu a začal to prodávat upraveně za své... Komu tohle přijde normální....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=1901