Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: visek
Jinak nevím, jestli je dobré u tebe používat PMDD, když ani nevíš základ, co dokáže způsobit přehnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:49 Muž visek [75] - TetryRe: amrtin
je nove - to akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:36 amrtin Re: visek
A 1. stupeň předávkování je přebytek třeba jen jednoho prvku,který pak blokuje jiný...a už se vezeš(teda kytky a řasa...) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:29 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: visek
Dá se to. Rybky otrávíš a rostlinkám to asi vadit nebude. každopádně když přehnojíš, začnou se tvořit řasy a to už rostlinkám bude vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:26 Muž visek [75] - Tetry
jda se predavkoval pmdd ?jak reaguji ryby a rostlinky?dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 19:15 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Ale ten pomer 3:1 v prospech Ca by mi perfektne zodpovedal, radšej budem veriť tomu, aby som nemusel riešiť :)
Pomer 3:1 v prospech Ca je všeobecne udávaný pomer pre suchozemské rastliny. Či to platí aj pod hladinou, to si netrúfam hodnotiť. Na Vašom mieste by som trochu pridával a keby som potom bojoval s čiernymi riasami a všetky postupy by zlyhávali, spomenul by som si na túto debatu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 18:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zervan
Co já vím, tak v přírodě je poměr 3:1 ve prospěch vápníku celkem běžný. Obráceně jsem to ještě nikde nezaznamenal. Ty tvoje hodnoty jsou v pohodě mi příjde. Takový republikový průměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 17:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: slavko
Uf, no ale keď máme 70 mg/l Ca, tak potom by so musel mať 210 mg/l Mg? Veď to by bola tvrdosť 56°dGH! coze A kvôli tomu RO kupovať určite nebudem. Ale ten pomer 3:1 v prospech Ca by mi perfektne zodpovedal, radšej budem veriť tomu, aby som nemusel riešiť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 16:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Ca máme 70 mg/l, je to vhodné k Mg 20 mg/l?
Neviem potvrdiť ani vyvrátiť, ale autor metódy MCI tvrdí, že správny pomer je 3x viac Mg ako Ca. Moje pokusy to zatiaľ nepotvrdzujú, ale ani nevyvracajú... Zároveň tvrdí, že je dôležitý nie len pomer Mg k Ca, ale i k CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:59 Muž dudak [1885] Re: zervan
já hnojím taky pps pro a Mg přidávám, přestože vstupní voda má cca 10mg/l Mg, jenže taky 90mg/l Ca. Ten poměr by měl být cca 3:1 aspoň jsem to někde četl, ale ty údaje se dost různí, nejlíp si to vyzkoušet, dej 2 měsíce bez a pak 2 měsíce s a uvidíš. Tvrdost se zase o tolik nezvýší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
Ca máme 70 mg/l, je to vhodné k Mg 20 mg/l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zervan
Kromě obsahu Mg je dobré brát v potaz i jeho poměr k Ca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 14:29 amrtin Re: zervan
Tak určitě vynechat.Tyhle návody jsou pro "obecné" využití,každý si musí přizpůsobit dávkování a jednotlivé prvky podle sebe.A přidávat Mg do vody s 20 mg/ll by byla sebevražda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 14:11 Muž zervan [1123] - Rostliny – pridávať Mg do tvrdej vody?
Hnojím síce metódou PPS Pro, pre ktorú som nenašiel diskusiu, ale je to podobné ako PMDD, takže sa spýtam tu na vaše názory. Má význam pridávať Mg do tvrdšej vody, ktorá obsahuje 20 mg/l Mg? Keďže každý týždeň mením 1/3 vody, pridávam ňou už vlastne 7 mg/l Mg, nie? Tie odporúčané dávkovanie hnojív zrejme počítajú s mäkkou / RO vodou? Nemám pocit, že by rastlinám chýbal horčík, ale keďže idem objednávať nejaké chemikálie (síran a dusičnan draselný), tak sa chcem len uistiť, či naozaj môžem horčík vynechávať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:03 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Davik59
Na tom odkaze, co jsi sem dával, můžeš to hnojivo okomentovat, tak se zeptej na životnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:55 Muž Davik59 [0]
Vím, že nemá cenu dělat najednou. Míchal bych si to postupně, třeba na 14 dní dopředu jen. Šlo mi jen o to, jestli to opravdu vydrží tak dlouho. Za tu cenu to není špatný si myslím. Díky všem za odpovědi, asi to vezmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:38 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Davik59
Nemusíš rozmíchat všechno, rozděl si to třeba na čtvrtiny a rozmíchej v potřebném množství vody. Já to tak dělám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 14:10 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Davik59
Davik59 napsal:Mělo by mi asi 4,2l přípravku vydržet na 4,6 roku

Pokud jde jen o výpočet, tak ano. Ale ve skutečnosti má hnojivo určitou životnost. Já mám PMDD od jiného výrobce ( www.levnaakvaristika.cz/… ) a v balení je uvedeno, že rozmíchané by se mělo spotřebovat do 1 měsíce a nerozmíchané do 1 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Davik59
Áno, je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:18 Muž Davik59 [0]
Zdravim, potreboval bych mensi radu ohledne tohoto pmdd akvarijni-hnojivo.cz/… . Vyplati se kouit tohle baleni? Pri vypoctech,pokud jsem pocital spravne, coz nevim, tohle mi moc nejde :-D tak jsem dospel k vysledku:

Pokud Rozmíchám 47g PMDD premix v 500ml vody a budu dávkovat do 10ml připraveného hnojiva na 100l vody denně. Mělo by mi asi 4,2l přípravku vydržet na 4,6 roku pokud počítám s 25l akva. Je to možný??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 00:27 Muž Miso [470]
ono ja tiez moc nerozumiem tomu napr davam x ml pmdd na x l vody, co to je? ...dolezite je kolko coho pridam, kolko je spotrebovane a co mam vo vstupnej vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:00 Muž souky [592] - RostlinyRe: amrtin
vždyť každej výrobce může mít vlastní gramáž a doporučené míchání, radši napište kolik čeho přidáváte nebo jak jste to namíchali.

a abych moc nemachroval, sám to dávám od oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 19:29 amrtin Re: souky
Jistě,ale když to funguje,tak proč to rozšťourávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 19:21 Muž patamatix [408] Re: souky
Tak máš nějakou radu,pro nás nezkušené? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:20 Muž souky [592] - Rostliny
pánové, vy tu hážete mililitrama a přitom to má nulovou informační hodnotu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:20 Muž patamatix [408] Re: deck
Tak to mě taky roste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:10 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: patamatix
Mě amrtin poradil 5ml do mé 120L (díky palec ) a roste mi to nádherně. Kytky jsou zdravé a každý tyden musim zastřihovat. Hnojim ještě burčákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:02 Muž patamatix [408]
Přihřeji si polívčičku,do svého 150 l dávám 2,5 ml. Není to málo,dávám CO2 z burčáku. Podle čeho dávkujete,jak poznám přidat,či ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:32 Muž jamircek [1] Re: amrtin
Dikec měl sem strach at to nepřezenu. tak sem dal takovej střed v dávkování. těch 10ml na 300L palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:28 amrtin Re: jamircek
Na 300 litrů?To je v pohodě,pokračuj a sleduj co na to rostliny.A po měsíci porovnej výsledky a když tak můžeš přidat na doporučovanou dávku(5ml/100l).
A občas můžeš i vynechat(třeba každou sobotu...).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:18 Muž jamircek [1]
Zdarec poradí mi někdo s dávkováním pmdd? začal sem dávat 10ml ?? hmm tak at si to nepokazím palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:59 Muž 150koni [653] Re: Walker
Mám konkrétně od Rataje to na které tady dal odkaz PetrP2B
www.rataj-spk.cz/…

U dávkovacích čerpadel je i ta výhoda, že si potřebnou dávku hnojiva mohu rozložit na několik dávek denně a nenarvat to do akvária jak se říká "na tvrdo". Minimum v nastavení je myslím že 3ml. Takže si můžu třeba nastavit dávkování co 6 hodin 3ml, což mi dá denní dávku 12ml :-) nebo co 12 hodin 6ml. Jediné co nejde je dávkovat v přesný čas, protože nemá hodiny. Takže čas se počítá od uložení nastavení.
Samuzřejmě čím více čerpadel, tím lepší možnosti kombinací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:07 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Walker
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:03 Muž ludvik [1082] Re: Walker
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 11:51 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Walker
Když jsem zadal na google "dávkovací čerpadlo na hnojivo", tak jsem dostal hned první odkaz na kompletní funkční zařízení od Rataje, které tu už take někdo zmiňoval. Jinak se dají koupit jen dávkovací čerpadla (motorek s peristatickou pumpou) a řídit si to čím kdo chce.

www.rataj-spk.cz/…
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 11:06 Muž Walker [66] - CichlidyRe: 150koni
Mohu se zeptat, jake cerpadlo pouzivate? A vůbec, jak tu dávkujete PMDD automaticky? Nejake overene zarizeni, co se da koupit a hned funguje? Jde mi i o to, ze zvlast davkuji mikroprvky a zvlast KNO3. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 06:08 Muž 150koni [653] Re: slavko
mi se taky čerpadlo kupovat nechtělo, tak jsem zkoušel PMDD dávkovat kapačkou. To ale nefungovalo jak mělo. PMDD udělalo za pár dní takový hlen, který to ucpal a taky těžko se nastavovalo tak pomalé kapání. Nakonec jsem koupil čerpadlo a mám klid palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 04:47 Muž visek [75] - Tetry
ja jsem koupil 7 strikacek 2 ml.staly 1 kc kus .mam je v lednici behem dne dam pmdd do akvarka a oznacim to v kalendari.tak nezapomenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 22:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: slavko
No a tá farba je ešte nič v porovnaní s Fe-EDDHMA - s tým narábam mimoriadne opatrne a desím sa predstavy, že by mi kvaplo na koberec :) Ono vlastne MicroMix Plus je preto farebnejší, lebo obsahuje 9% chelátu Fe-EDDHMA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 22:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: michalt
Micromix tiež používam A som už niekoľko mesiacov spokojný. Po prechode z Plantex CSM som dokonca musel znížiť dávku, takže asi na tom niečo bude ;-) Len upozorním, že po skúsenosti s TensoCoctailom a Plantexom ma dosť prekvapila sýto červená farba roztoku. Až tak, že som kontaktoval predajcu, ktorý ma ale upokojil, že to je OK. Avšak tá farba je taká sýta, až nevidno či už je všetko rozpustené alebo nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 22:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Díky. Já jsem obecně ví užitečných příspěvků v tomto vlákně přehlédl navzdory tomu, že jej pravidelně sleduji. Zkusím nejdřív jen ten MicroMix Plus, jestli to nebude stačit (mám hlavně rychle rostoucí a nenáročné rostliny), přidal bych i to Fe-EDDHMA. Ale tak nějak intuitivně tuším, že tomu chybí málo, na které by mohl stačit ten MicroMix. Jdu to objednat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 22:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: michalt
Ja používam MicroMix Plus, ako som tu nedávno písal. Áno, má viac železa v stabilnejšom cheláte, ale pre vysoké pH je dobré dopĺňať ešte zvlášť Fe-EDDHMA - len pozor, ten extrémne farbí. Takže ja týždenne dodávam 0,06 mg/l Fe z tohoto stabilného chelátu (viac si nedovolím, aby som nemal príliš červenohnedú vodu) a 0,21 mg/l zo zmesi MicroMix Plus. Nechcem sa opakovať, ale ak by to mohlo pomôcť, v mojom profile mám PDF súbor, v ktorom som počítal, koľko ktorá zmes čoho pridá pri odporúčanom dávkovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: 150koni
Ale keď mňa to baví denne :-P

Ale po pravde, i ja som mal slabú chvíľku a výsledkom je peristaltické čerpadlo v šuflíku, no silne pochybujem, že to niekedy aj zrealizujem na hnojenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: A kdybys v lekarne nechal obnos v hodnote okolo 2Kc, mohl bys mit 2ml strikacku, se kterou 0.5ml nadavkujes naprosto v pohode a celkem presne. ;-)
Mám aj 1 ml striekačku, ale tým kvapátkom to je rýchlejšie - naberiem koľko sa podarí a kvapnem koľko potrebujem ;-)

BTW, aj na kvapátku mám stupnicu - do 3 ml...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 17:02 Muž 150koni [653]
Tak to já už na stříkačky dávno zrezignoval. Stačilo odjet na týden pryč, nebo hnojit nepravidelně jen jednou za 3 dny a byla v akváriu rostlinná apokalypsa. Rostlin moc, ryby to pohnojit nestačily. A to dávám jen 6ml denně. Nejlepší je hnojící automat. Ať už kupovaný, nebo po domácku vyrobený. Od doby co ho mám, tak mi odpadla jedna každodenní starost a akvárium se má díky pravidelnému přísunu živin čile k světu palec Zásobu doplňuji jednou za 2 měsíce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2014 16:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
A kdybys v lekarne nechal obnos v hodnote okolo 2Kc, mohl bys mit 2ml strikacku, se kterou 0.5ml nadavkujes naprosto v pohode a celkem presne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 16:33 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Scilla
Scilla napsala: Já bych musela patnáctkrát, zmáčknout... Zlatá stříkačka :)
Nič nebráni urobiť to koncentrovanejšie ;-) Ja mám skôr ten problém, že mám pomerne rôzna akvárka, do každého miešam iný koktail (iné rastlinky, iné svetlo = iná potreba), a tak do veľkého dávam cca 4 ml, ale do malého len okolo 0,5 ml. Resp. vo veľkom dávkujem striekačkou na ml a v malom kvapátkom na kvapky...

Na mrazenie by som sa (po zrelej úvahe) nedal. Odhliadnuc od pevnej dávky, na mesiac to je 30 guličiek (kociek, valčekov, či iných tvarov), a na to nemám v mrazáku miesto. Každodenné otváranie mrazničky tiež pozitívne vplýva na tvorbu ľadu a spotrebu elektriny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 16:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
CO2 by mohlo i PH snížit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 16:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Do burčáku se mi nechce, časem si složím CO2 set. Pauzu v osvětlení dělám hlavně proto, abych mohl svítit ráno a večer, když je někdo doma a když akvárium nejlíp vynikne. Ta pauza asi CO2 nějak měřitelně nezvýší, ale mým rostlinám v růstu nějak pomáhá.

Spíš mám pocit, že v mém miniakváriu chybí některým rostlinám železo, a to i navzdory tomu, že jej dodávám dostatek. Tak mi napadlo, že může být problém v nestabilním a příliš vysokém pH, které třeba rozkládá chelátové vazby a rostliny pak železo nevyužívají. A ta kombinace více chelátů se mi zdá být docela univerzální, tak bych chtěl vědět, jestli někdo nezaregistroval nějaké nepříznivé účinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 15:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
netuším jaký je rozdíl mezi mikro plus a jinými , pokud hnojíš at už jakoukoli metodou a dodáváš prvky které rostliny potřebují , bude pro ně nejspíš limitním prvkem právě to CO2 které nedodáváš , pauzu ve svícení jsem taky provozoval , ale upustil jsem od ní neb to na obsah CO2 ve vodě dle permanentního testu JBL nemělo výrazný vliv , zkus si namíchat burčák a myslím že se kytkám bude dařit lépe

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=1201