Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 12:55 Deepinpeat Re: volvik
volvik napsal: CO2 mam a vyzivny substrat taky nemam ale myslim si ze by mely mit rostlinky vyzivu zatim s pridane vody ktera obsahuje hodne veci tak jsem chtel zacit prihnojovat tak do tydne :) No uvidime mozna zacnu drive :) To záleží, co je to za vodu, pokud je vododvodní, tak obsahuje hodně věcí ale živin kromě dusíku je v ní minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2014 12:51 Deepinpeat Re: petastastna
No kdy je v akváriu nejmíň živin a jejich dostupnost je nejhorší? Já bych hnojil hned a snažil bych se (předpokládám, že akvárium je napuštěné vodovodní vodou s pH někde mezi 7 a 8 a zatím to pH nekleslo průběhem nitrifikace, jelikož ta ještě neběží nebo teprve málo) použít formu PMDD která obsahuje cheláty co možná nestabilnější při vyšším pH. pH by šlo samozřejmě i snížit, ale to koliduje s podmínkami pro co nejrychlejší záběh nádrže, kdy potřebuju vysoké pH. Kdybych si dneska zakládal akvárium, tak tam (bez rostlin a ryb) vyždímám filtr z jiné nádrže, přidám trochu močoviny, otočím topítko na 28 a zvýším pH na 8,5. Pak už budu jen sledovat, kdy se mi ten čpavek odbourá a jak klesá koncentrace NH3 a případně NO2 a roste koncentrace NO3. Až budu vědět, že mi to krásně běží, tak změřím pH a případně si ho upravím tak, abych si zbytečně neznehodnocoval to hnojivo, vysadím rostliny a začnu hnojit v závislosti na koncentraci NO3 kterých tam bude asi hodně ( něco z vododovní vody a něco jako produkty "záběhu") nějakým PMDD bez KNO3 (případně jiného zdroje dusíku). Další možností je použít nějaké PMDD s směsí mikroprvků která je stabilní i při vyšším pH, třeba micromix plus. Samozřejmě nepočítám s aplikací speciálních substrátů ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 12:48 Muž volvik [21] Re: amrtin
CO2 mam a vyzivny substrat taky nemam ale myslim si ze by mely mit rostlinky vyzivu zatim s pridane vody ktera obsahuje hodne veci tak jsem chtel zacit prihnojovat tak do tydne :) No uvidime mozna zacnu drive :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 12:39 amrtin Re: volvik
CO2 ihned a např.PMDD podle použitého substrátu a podle stavu rostlinek,já tedy začal vždycky hned,ať maj kytky z čeho žít(ale nepoužívám výživný substrát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 12:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volvik
pokud máš vyhnojený dno, nemusíš. Pak postupně po měsíci začít přidávat. Ale nejvíc záleží na tom, jaký máš rostliny a osádku. Pokud rostliny rostou, nepřihnojuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 12:29 Žena petastastna [0] Re: volvik
to by mě taky zajímalo, jestli se dá hnojit hned nebo až časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:55 Muž volvik [21]
Chci se zeptat kdy zacit hnojit po zalozeni akvaria chtel jsem potydnu bude to stacit nebo je potrba hnojit hned???

Dekuji vsem za odpovedi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 19:07 Muž Sharf [7]
Ahoj, kde je nejlepší objednat PMDD ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2014 11:57 Muž Strojek [141] Re: amrtin
tak rozpustit to slo..udelal jsem to do tech 500ml a davkovat budu teda 5ml na 100l denne diky ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 11:39 amrtin Re: Strojek
Po chemický stránce tomu nic nebude,ale přesnější dávkování bude nemožné... :-| :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 11:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Strojek
tak to zkus:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:43 Muž Strojek [141]
Nasel jsem starsi PMDD a mikroprvky uz jsou srazene jako plast...Pujde to jeste rozpustit a pouzit, nebo uz to ztratilo efekt ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:28 jamajcan Re: petastastna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:25 Žena petastastna [0]
ahojte, rozhodla jsem se hnojit pomocí PMDD, ale netuším kde to sehnat, jak to namíchat, kolik toho dát :-D mám akvárko 25 L, asi 20L čistého objemu, a nové rosliny, tudíž teprve zakořeňují a přidávám jim co2 vital. Prosím pomůže někdo? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 17:41 amrtin Re: vaaclav
Jasně,v každým je voda a kolem je sklo :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Všechny akvária jsou skoro stejná jen přístup k nim je individuální. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 23:46 amrtin Re: cezarmilan
Ano,svatá pravda,já se o tom přesvědčuji denně doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
To len dokazuje, že každé akvárium je iné a individuálne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 23:21 amrtin Re: Sid
No jo,to taky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 22:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amrtin
Možná i zvýšení alkality => obsahu (byť vázaného) CO2?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 21:53 amrtin Re: cezarmilan
K2SO4 je zbytečný dávat do ledničky...ale já třeba jako zdroj draslíku používám K2CO3,hodí se i na mírné zvýšení pH.Ale není pro každou vodu.Zatím mě to připadá,že přesně to chybělo mým kytkám-za měsíc dávkování se úplně změnilo jejich chování,co týden musím probírat a stříhat a stříhat a stříhat....Všechno roste tak,jako nkdy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:33 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Tak vo tom žádná, mě jenom šlo o to, že je to součástí základu a to že je to dodávaný samostatně považuji za standart. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Záleží na mnohých faktoroch. Ja ho dokupujem zvlášť a dávkujem zvlášť. Jednoducho mám to odsledované a vždy sa mi zíde, naviac v chladničke pomerne dlho vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:54 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Tedy nejsem kdovíjakej odborník, ale to je přeci součástí základu PMDD, to že je dodáno zvlášť, to se jenom šikne, ale je to podle mě v základu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: volvik
Objednaj si ešte K2SO4, zíde sa vždy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 17:48 Muž volvik [21] Re: KarlosS
Tak nakonec jsem obednal bez KNO3 budu zkouset pak sem napisu co a jak jinak urcite bude i v mensim akvariu ktere chystam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 17:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volvik
hlavně když si spočítáš, kolik tam toho KNO3 na celé PMDD je, tak při jedné dávce je to tak mizivé množství, že je to nakonec úplně jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 12:11 Muž volvik [21] Re: vaaclav
Ted zakladam druhe akvarium o velikosti 35l tam mam kremicity pisek takze az bude zalozeno budu neco delat s tim svym nemam kde ted dat rybky ani rostlinky a znovu zajizdet to chce nejaky cas kde hlavne rybky budou potrebovat docasny uz zabehnuty domov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.10.2014 11:49 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Štefan a slavko ti radí aby jsi používal hnojivo, schválně to vyzkoušej. Až budeš akvárium zakládat opět znovu tak si konečně vyměň dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 11:25 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: volvik
volvik napsal: nastudovano mam hodne jen jak jsem psal nevim jestli davat s KNO3 nebo bez
Na toto neexistuje jednoznačná odpoveď. Množstvo NO3 v akváriu závisí jednak od počtu rýb, jednak od množstva kŕmenia (oboje má tvorbu NO3). Avšak vplyv má i množstvo, kondícia a podmienky rastliniek (ktoré zase NO3 spotrebovávajú). V neposlednom rade i výmeny vody a množstvo NO3 vo vstupnej vode.

Ak chcete poznať jednoznačnú odpoveď, kúpte si test na NO3 (Ratajov neodporúčam), zmerajte jeho stav v akva, potom za týždeň - dva znova. Odporúčané hodnoty sa rôznia, ja sám udržiavam KNO3 okolo 25 mg/l (+- autobus - na farebnom teste sa to dosť blbo presne odčíta). Množstvo KNO3 som vychytal jednoducho sledovaním a meraním. Vo veľkom akvárku pridávam relatívne málo, v malom nehorázne veľa, ale rozdiel je v hustote obývania, a to výrazný. Avšak stačí zmena krmiva, alebo pár dní nekŕmiť a hodnoty KNO3 sú úplne iné. Takže zmerajte a posúďte si sám, či ho pridávať treba alebo nie.

KNO3 obsahuje aj draslík, svojho času som tu prezentoval názor autora metódy MCI, že draslík pridávať netreba lebo s KNO3 sa ho pridá dosť, ale moja skúsenosť je odlišná a v podmienkach mojej vstupnej vody som sa bez pridávania extra draslíka dostal do problémov. Kým sa však všetko prejavilo naplno, prešlo niekoľko mesiacov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 11:20 Muž volvik [21] Re: Štefan
Parada jeste jednou dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 11:11 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
máš to nově založené, takže ze začátku spíš bez NO3, další balení už s NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 11:04 Muž volvik [21] Re: Štefan
nastudovano mam hodne jen jak jsem psal nevim jestli davat s KNO3 nebo bez :)

Zatim dekuji mnoho za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:57 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
řekl bych, že to vypadá na nedostatek draslíku. Ale pokud nehnojíš vůbec, což bys při tvém osvětlení a přidáván CO2 měl, nebude asi draslík jediným prvkem, který v tvé nádrži chybí. V každém případě bych doporučil si o pmdd něco nastudovat a začít ho aplikovat. Docela dost informací najdeš tady: www.rostlinna-akvaria.cz/… a nebo i tady: prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:44 Muž volvik [21]
Fotka k příspěvku a dalsi :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:44 Muž volvik [21]
Fotka k příspěvku dalsi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:44 Muž volvik [21] Re: Štefan
Fotka k příspěvku pridavam foto bude jich vice :) a predem se omlouvam za kvalitu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:33 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
pokud jsou to díry v listech, mohlo by to být nedostatkem draslíku. Fotka by řekla víc ;-) Výměna vody ti v tomto případě nepomůže, protože v pitné vodě je draslíku minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:21 Muž volvik [21]
Prosim o radu mam problemy z rostlinami (tvori se mi tam diry) zkousim kazde dva dny vymenit 20l aby rostliny dostavali nejake ziviny. Po procteni nekolika clanku atd. jsem dospel k nazoru ze bych mohl zkusit prihnojovat PMDD ale ted nevim jake jestli z KNO3 nebo bude stacit bez.

Dekuji za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:54 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Macrosek
přidáváš CO2? A o jaký druh řasy jde? Kolik hodin denně svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:29 Macrosek Re: Štefan
450 litru, sloupec 60 cm. svitim 4x zarivka 36 w, celkem 144 w. nejak se mi zda, ze rasa zacala az potom, co jsem tam zacal davat PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 07:39 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Macrosek
těžká rada, na tak málo informací. Pro kvalitní růst rostlin bez řas je potřeba správná rovnováha mezi světlem, optimální dávkou hnojení a přidávání CO2. Zkus přidat více informací ať se máme čeho chytit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 06:59 Macrosek – Rasy
cau, mam dotaz. zacal jsem hnojit PMDD. Nove huste osazena nadrz. je tam dost rostlin, ale teprve cerstve zasazene. po tydnu hnojeni zacina na kytkach rust rasa. neni to tim, ze jsem zbytecne brzy zacal hnojit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2014 07:19 R Muž romant [27982] Re: amrtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 07:08 amrtin Re: ludvik
Kdo,někdo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 14:01 Muž ludvik [1082] Re: amrtin
Někdo vyrábí i PMDD jílové kuličky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 12:49 amrtin Re: volvik
Osmocote jsou ty kuličky.To za prvé.A za druhé to je hnojivo do dna,tudíž ke kořenům a můžu to doporučit takřka všude.Ale PMDD je hnojivo do vody a využívají jej rostlinky,které jej odebírají z vody listy a tam se musí opatrně-vědět,jestli a kolik je čeho potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 10:20 Muž volvik [21]
Chci se zeptat co je lepsi davkovat PMDD z namichaneho roztoku nebo davkovat kulickami do dna.
Me treba by spise vyhovaly kulicky.
Nebo je treba lepsi hnojit osmocote?

Dekuji za rady :) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 13:25 Muž ludvik [1082] Re: Těhňajs
Těžko říci, jestli má úmrtí souvislost s PMDD. Ale pokud dávkuješ čerpadlem, tak ti nemusí záležet (tolik) na množství. Takže jednoduchá rada - nařeď si to na nižší koncentraci a klidně rozděl na víc dávek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 13:00 amrtin Re: Těhňajs
To bych nedělal,hlavně železo se bude zachytávat ve filtru a zlikviduje kolonie bakterií(udusí je).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=851