Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:22 Muž Spiike [63] Re: Moucha
No měřil sem to podle návodu co byl na kapkových testech od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Spiike
tak se bude hnojit, aspon to NO3, teda pokud jsi to meril dobre.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 14:49 Muž Spiike [63] Re: ČichavecTom
Zdravím,

testy na fosfor NO3 a železo už mám. Všechny vyšli negativně nic takového tam není. Kytky mám v plánu dokoupit, zatím mám v plánu koupit hygrophila difformis a ludwigia repens. Dál nevím jaké chtěl bych něco na pohled zajimavýho a klidně barevnýho. :-D o Excelu už sem něco čet ale jsem z toho zmatenej víc se mi líbí to PMDD. pernament test na CO2 mam taky v plánu ale ještě sem se k tomu nedostal. Ale to svícení pořád něják nechápu :-D Něják mi s ním unikaj souvislosti :-D

Jinak díky za typ na články určitě přečtu. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:16 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Ještě si přečti tohle, je to detailnější než můj souhrn a zatím jsem nenarazil na lepší...

aquariumalgae.blogspot.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:13 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Určitě dej více rostlin. Kup nějaké nenáročné, levné rychle rostoucí. Čim více tím, lépe, dej tam co se vejde - 10 košíčků, po jednom od každého druhu, alespoň zjistíš co půjde a co ne. Co nepůjde to zrušíš... CO2 určitě ano, kup si permanentní CO2 test a jeď podle něj, v klidu, pomalu přidávat, opatrně - čím měkčí voda tím víc bacha na předávkování CO2. PMDD teď ne, dokud nebudeš mít víc kytek a nerozjedou se ti. Pak tu máme ještě kontroverzní Flourish Excel, od kterého tě budou někteří odrazovat, o tom si něco počti a sám uvidíš jestli to je pro tebe nebo ne. Buď hlavně opatrná se světlem, dokud nejsou fungující rostliny tak méně světla = lépe. Max. 8 hodin denně a pčidávat vždy postupně a opatrně (po jedné hodině), sledovat řasy, pokud vyjede zelená tak ubrat zpět. Až se rozrostou rostliny tak můžeš přidávat světlo a s ním musíš i PMDD a CO2 jinak řasy :o) Pořiď si testy na fosfor, NO3 a železo.

Tady je odkaz na můj trochu reklamní článek, ale věřím že ti pomůže:
www.tomvosahlo.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:58 Muž Spiike [63] – Hellp
Zdravím lidi,

potřeboval bych poradit s hnojením. Respektive nedávno jsem si testoval vodu v AQ a zjistil sem že tam pro rostlinky toho moc není respektive není tam vůbec nic kromě světla a CO2, kterého je celkem hodně. :( Parametry co jsem byl schopen změřit mam v prezentaci. A řek bych že jsou dosti nevhodné.

Pokud někdo máte nějaké typy na úpravu vody nějakým přijatelným způsobem, rád si je vyslechnu ( spíš přečtu ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:34 Muž kortezhugo [983]
je sice pravda ze kilo je pre bezneho akvaristu na XY mozno aj Z rokov :-)
ale pri cene a "zivotnosti" je to v pohode...
pri PMDD sa "standartne" dodava 6g co je +-nic a na 200L vody v podstate jednorazovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:25 Muž kortezhugo [983]
ak niekomu treba vecsie mnozstvo?
www.pentachemicals.eu/…

s tade mam napr. Mg
ale slo to cez lekaren a platil som presne 3.40 eura za 500g MgSO4 7H2O

KNO3 som objednaval z

www.pgchem.sk/…

nie je problem akekolvek mnozstvo...
je tam len upozornenie ze v pripade potreby budu fakturacne udaje poskytnute policii
no v dnesnej dobe sa ani necudujem X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:08 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – PMDD
Pokud někdo potřebujete PMDD tak není problém. Za 45 Kč standardní směs dle Colina s Plantexem CSM+B a s nebo nez KNO3. Samotné KNO3 však na kila rozhodně neprodávám.... silvestr je ještě daleko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:43 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: ČichavecTom
...teda pro kytičky! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:42 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: maros77
Půl kila kno3 je trochu moc ne? Chceš vyrábět bombu? To asi nebude pro rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:37 Muž maros77 [0] Re: ČichavecTom
Čo by si chcel za 0,5kg kno3? Môžeš aj ss.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:24 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: maros77
třeba u mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:23 Muž maros77 [0]
Prosím vás poradí mí niekto kde sa dajú kúpiť jednotlivé zložky z hnojiva pmdd samostatne? Hoc po 0,5-1kg. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:27 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
to je dobrý. když jsem neměl váhu tak jsem to dělal... no ani nebudu řikat jak. Nenapadlo mě že tyhle "praktiky" se dají uplatnit i v akvaristické praxi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: navik
...(pozn. pro případné škodolibé poznámky - toto není z mé praxe ;-) )...
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 16:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: afinko
Udělej si klasický roztok (0,5 l), ten rozděl na 20 dílů, 19 dílů dej zamrazit a do lednice dej ten 20. díl. Až ho spotřebuješ, vyndej z mrazáku 19. díl atd.

PS: nevím zda teploty pod 0 °C nezdegradují některou složku hnojiva, jen mě to tak napadlo...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 16:38 Muž navik [908] - SumciRe: afinko
Není problém prášky dělit s přijatelnou přesností pomocí kreditky.
Z původního množství vytvoříš na rovné (např. sklo) podložce pravidelnou "lajnu", rozdělíš na přesnou půlku. Když tento postup zopakuješ na té půlce a pak ještě jednou, máš osminku původního množství a tu rozpustíš v osmince toho půllitru vody (62.5 ml) - což už je přijatelné množství...
(pozn. pro případné škodolibé poznámky - toto není z mé praxe ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 16:14 Muž afinko [27] – Presna vaha pre hnojivo
Ked som si zacal miesat PMDD, velmi rychlo som natrafil na problem, ze jednotlive zlozky nemam s cim poriadne zvazit.
Podla navodu treba vysipat vsetky sacky do 0.5l vody, ale take mnozstvo PMDD v svojom akvariu nespotrebujem ani za rok a za mesiac sa aj tak asi skazi.

Pri mojom davkovani 2ml/den mi to vychadza 0.06 l na mesiac.

Idealne by bolo rozdelit vsetky prisady (MgSO4 7H2O, K2SO4 a CSM+B) napr. na desatiny a rozrobit v pol deci vody. Ale ako odvazit desatinu z 9.6g CSM+B? coze
Kuchynska vaha nepouzitelna tone

Cinania su blazni:
Mini vaha s rozlisenim 0.1g (max 1Kg) za 100KC :)
www.ebay.com/…

S rozlisenim 0.01g (max 200g) za 120 Kc:
www.ebay.com/…

50g kalibracne zavazie za 35 KC:
www.ebay.com/…

Presnost iste nebude nic moc, ale na tieto uceli by mala byt postacujuca.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 17:45 Muž karelchess [45] Re: Tudy
Bioflor je +- PMDD tenso coctail, takže pokud ti nevadí jeho poněkud vyšší cena, stačí pokračovat. Dávkování uvidíš podle reakce rostlin, možná že budeš muset zvýšit, ale dost možná to bude stačit. Možná budeš muset ale časem dodávat dusík a pohlídat fosfor, ale to tak jako tak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:44 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

začal jsem dávkovat CO2, na mnoha stránkách čtu, že musím i hnojit pomocí PMDD. Přes půl roku používám Bioflor a ten mi zatím stačil (2x týdně po 10 ml). NO3 se mi (před dodávkou CO2) pohybuje kolem 25 mg/l. Stačí pokračovat s Bioflorem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:49 Muž kchrz [24] PMDD Kuličky
Už jste někdo zkoušel PMDD KULIČKY? pmdd-hnojivo.cz/…
Zajímalo by mě, jestli je to třeba totéž, co kuličky Bivoj /jen cena je kapku rozdílná/.
Díky
kchrz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 19:09 Muž kortezhugo [983] Re: Bobik
no a 6g rovno do toho akva a bude cca o 15.3mg/l NO3 viac.
...pri PMDD a jeho davkovani sa pocita ze nam vodovodu tecie NO3 vcelku dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:22 Parosphromenus Re: Bobik
Normalni trojclenka, to snad znas ze skoly.

Jedinej chytak je, ze tech 6g je vcetne toho drasliku, ciste NO3 ma asi 60% hmotnosti

viz hmotnosti z periodicke tabulky, K=39, N=14, O=16x3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:02 Bobik Re: Parosphromenus
Jejda, tak moc? Asi to bude tim, ze jsem to rozmichal v 400 ml. Lepsi by to bylo v 100ml. Jak se to vubec pocita? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:30 Parosphromenus Re: Bobik
asi 27 ml (bude tam drobna chyba, pocitano z hlavy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:21 Bobik – KNO3
ahoj, rozmichal jsem si 6g KNO3 v 400 ml vody. Kolik ml bych mel do akva davat, aby se mi po aplikaci zvedlo NO3 o cca 1mg/l (akva 240l). Omlouvam se, ale proste to neumim vypocitat. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
To je dost pravděpodobné, že se najde "někdo", kdo situaci využije. A řasy se, samozřejmě, nabízejí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Skoro... :-) (viz. můj příspěvek níže) Mě spíš vadí myšlenka, že když se přidá světlo, bude bez hnojení růst koncentrace NO3. To dle mého názoru bude klesat, i kdyby se o to měly postarat řasy.
Proto sem psal jestli má ještě někdo stejnou zkušenost jak ČichavecTom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
...Nene, debata se vede o tom, že když v akvarijní vodě dojdou mikroprvky, rostliny přestanou růst a začnou se kumulovat dusičnany...
Aha! Tak už jsem pochopil, o co vám jde! :-) Vám vadí výraz "rostliny přestanou růst"... :-D
Dobrá! A co nahradit slovo přestanou slovem zpomalí?
Důsledkem tak jako tak bude nižší spotřeba kontinuálně dodávaných (m.j.) dusičnanů => jejich kumulace. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smik
Jinak aby se to tu vrátilo k výroku, který mě nutí vést diskuzi. Reagoval jsem na toto: ;-) Přidáním světla bez živin si zadělá na zelenou štětičkovou řasu hned jak mu stoupnou dusitany nad 50mg/L a pokud nebude hnojit a přidá světlo tak v momentě kdy rostliny spotřebují mikroprvky nebo fosfor tak se zpomalí fotosyntéza a začnou se hromadit dusičnany Mé zkušenosti sou spíše takové, že když se přidá světlo nad mez, kdy začnou rostliny kloudně růst, tak spotřebují dusičnany a začnou se hromadit spíše mikroprvky a fosfor. Čili přesný opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 10:53 smik Re: Johan
Dokázal bych si představit, že bude po určitou dobu přirůstat. Určitě si nemyslím, že bude vypadat jako správně rostlá kytka. Tu dobu přirůstání bych tipl, než vyčerpá svoje zásoby z kterých bude čerpat (aspoň některé). Moc bych, ale nečekal, že i při mizerném růstu dokáže spotřebovávat NO3 v takové míře aby se nehromadilo. Taky záleží kolik by se přidávalo (vztahuju to na běžné akvarko kde produkci NO3 zajišťují ryby a filtrace a to je u každého velká proměnná). Někdy v důchodu si to vyzkouším.:-) Otázka je čím to měřit. Těm testům nějak moc nevěřím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 10:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smik
Neříkám, že bude po třeba 4 měsících ještě živá, ale jedná se spíš o pokus, jehož smyslem je ukázat, že rostlina je schopná přirůstat i za těchto extrémních podmínek.
Však si ho můžete udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 10:37 smik Re: Johan
Tady, ale šlo o něco jiného.
Chceš mi říct, že když dám kytku do destilky, kde bude např. pouze 20mg/l NO3 nebo klidně i 0 NO3) a každý den tam ještě NO3 přidám. Tak ta kytka bude sice vypadat hrozně, ale dokáže dlouhodobě to NO3 spotřebovávat tak aby se nehromadilo? To bych ten pokus chtěl vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 10:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smik
jak sem psal, zkuste si dát někdo kytku jen do destilky s dusičnanama. Za jak dlouho by po odčerpání mikroprvků z vodního sloupce mohlo dojít k výraznému naakumulování NO3 (třeba těch 50 mg/l)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 09:37 smik Re: Johan
Pokud dojdou mikroprvky a stanou se limitními tak z logiky věci mi vyplývá, že rostliny zpomalí svůj růst. Tím jejich poptávka po NO3 bude nižší. Při zachování stejného množství jeho dodávky bych řekl, že se kumulovat NO3 bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 09:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Nene, debata se vede o tom, že když v akvarijní vodě dojdou mikroprvky, rostliny přestanou růst a začnou se kumulovat dusičnany. ;-) O stejné spotřebě tu nepadlo ani slovo!
EDIT: resp. padlo hned na začátku a to, že o tom se nepřu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 23:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
Tak když víte, že je to Sprengel-Liebigův zákon minima, tak si ještě přečtěte, co se za ním skrývá! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 23:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
...Zkuste si dát do sklenice destilku pouze s dusičnany a do ní zasaďte kytku (třeba nějaku pokojovku).. schválně jestli poroste nebo ne...
O tom se debata nevede. hmm
Řeč se vede o tom, že rostlina limitovaná nedostatkem stopových prvků nebude mít stejnou spotřebu dusíku, jako rostlina, která bude mít stopových prvků dostatek.
(Asi by se dalo rozebrat se v otázce, jak se deficit toho kterého stopového prvku může na intenzitě čerpání dusíku projevit, ale to je IMO pro diskutovaný problém nepodstatné...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 23:07 Muž Johan [4945] - Rostliny
Jinak je to Sprengel-Liebigův zákon minima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 23:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Zkuste si dát do sklenice destilku pouze s dusičnany a do ní zasaďte kytku (třeba nějaku pokojovku).. schválně jestli poroste nebo ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 22:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: smik
Vida! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 22:49 smik
Sid napsal:
Liebigův zákon minima zatím zrušen nebyl, takže mi přijde logické, co jste napsal. :)


palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 22:47 smik
ČichavecTom napsal: je možné použít ke konzervaci i jinou kyselinu? třeba octovou?

Ke stabilizaci namíchaných hnojiv se mimo jiné používá E300 (vitamín C)a E202 (Sorban draselný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 22:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ČichavecTom
Kapička octa do láhve s T.C nebo Plantexem by uškodit neměla ani při náslené aplikaci do akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:58 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: filipsi
ano, přesně tak :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:57 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
přesně to mě napadlo. Než kupovat HCL tak vezmu ocet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:48 Muž filipsi [1295] Re: ČichavecTom
.. a pak ji lit do akvarka? Neni to prilis dobry napad. I kdyz Ty zastavas nazor, ze kdyz se vse dost zredi .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ČichavecTom
Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel... :-O
Říkám si: proč dělat věci složitě, když jdou dělat jednoduše?! :-)
Zkuste ocet a uvidíte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:27 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
je možné použít ke konzervaci i jinou kyselinu? třeba octovou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=2501