Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 09:17 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Semir89
Míchání spočívá v koupení podstatně levnějšího prvku v sypkém stavu a jeho rozmíchání v daném množství vody. Toť celá sranda okolo namíchání hnojiva. Takže levnější je určitě zakoupit si PMDD v sypkém stavu s hnojivo si do vody rozmíchat sám.
Další, již složitější krok spočívá v tom, kolik čeho dávkovat. Ale to už je na případně samostatnou odpověď.

Ale shrnul bych to tak, že vysypat pytlík sypkýho hnojiva do pet flašky a flašku napustit vodou zvládne každý, a tak se mi zdá dost zbytečný kupovat předražený namíchaný hnojivo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 09:04 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Já se to musel také naučit. maniakva.sweb.cz/… akvarijni-hnojivo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 00:48 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: vaaclav
Nedokážu, chemie jde mimo mne. Nemůžu vynikat ve všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 00:15 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Trochu drahá voda z lahvičkou. Pokud si to ale nedokážeš namíchat sám tak si to kup. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 22:03 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Pmdd
Zdravím, ,chci se zeptat jestli je to rozumní volba tohle Pmdd komplexní hnojivo?

www.vitaplant.cz
Uvažují nad komplex plus
Mužů s tím Klidně podávat i tekuté Co2 a raselinovy vyluh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 20:20 laKatos Re: romant
No co je psano to je dáno...... před par roky uváděl ze se hnojivo může míchat dokupy.... teď zas delit zvlast.....
Schválně mu napiš. MRP ti řekne co a jak. pokud budeš míchat hnojivo dokupy a za týden ho spotrebujes dle me nebude problém.... prosím pak to tu sdel at se do budoucna vi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 20:09 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
Autora těch stránek znám osobně a co je psáno, to je podle mě dáno, ten člověk moc dobře ví co a proč píše. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 20:08 Muž teakmon55 [6] Re: romant
No tam sa pise míchat zvlast,ale ak by som to do tých 7 dní spotreboval mohlo by to vydrzat aby sa to neznehodnotilo.Aspon dufam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2016 19:46 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
Zde bych hledal relevantní odpovědi na tvoje otázky. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 19:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: teakmon55
Ja ti nevim jak ten fosfor, ale ostatni makroprvky se s mikroprvkama michat nemaji, nejak to spolu muze zreagovat a znehodnotit se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 19:40 Muž teakmon55 [6] Re: laKatos
Tak v tom prípade si to budu zadelavat týdne.A mohol by som do toho este pridat karbon? nebude to uz moc?
Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 19:31 laKatos Re: teakmon55
Myslím ze není problém ale je dobre takový koktejl spotrebovat do dvou týdnů. Rychle se kazi..... plisen v atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 18:49 Muž teakmon55 [6]
Možem zamiešať do jednej flase KH2PO4 ferox,porprípade TENSO coctail?Ide o to,že mam len jedenu motorcekovu pumpu takže by to šlo z jednej flase.
Takto by som hnojivo pripravil na jeden tyzden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 14:13 laKatos Re: ctibum
nechci to rozebirat tady... jsme už celkem OT...

davkovac kapalneho hnojiva mam a to prumyslovy modd&bodd. ale nebylo by marne vyzkouset davkovac praskoveho/sypkeho hnojiva a ten jiste eheim 3585 není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 14:08 R Muž ctibum [6899] Re: laKatos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 13:31 laKatos Re: vaaclav
souhlas s vaaclavem. Sypalo by se to do poslední prepážky kde je je čerpadlo které vytlacuje vodu do akvaria. Takto to mám i pro kapalné hnojiva PMDD. cerpadla mi tam striknou urcite mnozstvi pmdd to se naredi a tato davka jde vzhuru do akvaria.
V tom davkovani praskoveho hnojiva vydim vyhodu ze se to tak rychle nezkazi, pripadne u vetsich akvarii se zase nebude kazdy tyden michat hnojivo. celkem dost me to bere casu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 13:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
samo , v to máš výhodu , nechci někomu nic nutit , nebo vyvracet jiné názory , proto jsem to to napsal takto nenásilně -doufám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 13:21 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Já to nesypu do akvária ale do filtru. To je výhoda těch přepadových. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 12:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: laKatos
osobně ze sypání suchého hnojiva , nemám dobrý pocit , netuším jak jsou na tom ryby ostatních uživatelů tohoto fora , ale já když cokoli sypu/leju do akvária , ryby se na to bezhlavě vrhaj ,považujíc to za něco k snědku (hlady u mě fakt netrpí, naopak) no představit si že sežerou nějakou tu hrudku co se okamžitě nerozpustí po styku s vodou v akvu ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 11:04 laKatos Re: MonterMonty
Do toho krmitka nejdu. Nevzbuzuje ve me duveru staleho dobreho a presneho davkovani. Nejaka prumyslova verze davkovani sypkych smesi vsak musi byt. Budu hledat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 10:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: laKatos
jednou se ti to pos.... a otrávíš si akvo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 09:54 laKatos Re: KarlosS
Jak jednoduche. Diky. Ale u nej se bojim ze davkovani bude nepresne. Je tam jakasi sroubovice po ktere se krmivo/sypka smes bude vytlacovat. Existuji i krmitka grasslin rondomatic s prihradkami to mam ale kdyby byl pristroj treba s peti zasobniky a presnym davkovanim rad bych ho vyzkousel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 09:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
co akvarijní automatické krmítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 09:33 laKatos Re: amrtin
Chlapi a nevite existuje nejaky davkovaci automat na sypke smesi?
Jde mi o plnohodnotnou nahradu davkovacich cerpadel pro kapalna hnojiva co se hojne pouzivaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:32 Muž amrtin [190] Re: vaaclav
To je pravda....já taky začínám uvažovat,že to nebudu rozpouštět ale sypat rovnou... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2016 00:14 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ercan
Změř si kolik toho přibližně potřebuješ (gramů) a udělej si odměrku a nic nerozdělávej do vody. Nic ti nebude degradovat a plesnivět a nepotřebuješ žádné konzervanty a podobné srágory. Prostě to do vody jen nasypeš. To mluvím o mikroprvcích ty ostatní se nekazí, nebo to na ně nemá vliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:06 Muž amrtin [190] Re: ercan
Přidej do microprvků sorban draselný a kyselinu citronovou...vždy na špičku nože. ..a nezkazí se tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
Rychleji se bude kazit. Ale když si koupíš kvalitnější směs železa a mikroprvků, tak rozdíl nebude velký. Dřív jsem PMDD dělal normálně z vodovodní vody a fungovalo (byl poznat lepší růst rostlin než bez hnojení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 20:15 Muž ercan [38]
Zdravím ahoj
Jenom taková otázečka.
Co by se mohlo stat,kdybych namíchal PMDD normálě vodou z kohoutku? Začalo by se jen dřív kazit,nebo by se celkově znehodnotilo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 23:32 Svarczik Re: Roderik
Zdravim... ono lepsi, nez hotove pmdd je koupit kazdy prvek zvlast, k tomu testy a pridavat jen to, co opravdu potrebujes.. treba ti zrovna chybi to KNO3, ale to nezjistis, dokud to nezmeris. A jelikoz nedavas KNO3, tak se pripravujes i o velkou cast K...

Tady mas clanek, ktery by ti mohl pomoct:
www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 11:14 Muž Roderik [0]
Zdravím,
Som začiatočník a akva mám necelý rok. Od začiatku stále trochu experimentujem a snažím sa nájsť ideálny stav pre rastliny. Začal som s rastlinami: jávsky mach, ludwigia peruensis, limnophila sessiliflora, hemianthus callitrichoides cuba, eleocharis sp. mini. Darilo sa hlavne machu, eleocharis, limnophila (tej sa darí non-stop). Hemianthus chvíľu išiel a potom začal stagnovať. Ludwigii sa dlho darilo. Neskôr som do pozadia pridal vallisneria gigantea a tá začala mať deravé a žlté listy. Vtedy začala stagnovať aj ludwigia a eleocharis, hemianthus sa už skoro nehýbal a žrala ho hnedá riasa. Chcel som od začiatku vytvoriť koberec a zároveň zachrániť ostatné rastliny, tak som začal asi pred 2 mesiacmi s PMDD bez KNO3, kedže si myslím, že mám prerybnené. Dávkujem 2,5ml na deň. Výsledok: vallisneria sa zotavila a vyháňa stále nové odnože, limnophila rastie niekoľko cm za deň. Ludwigia odišla úplne, tráva naďalej stagnuje, mach sa začal rozpadať. Doplnil som znovu HC, ten sa dosť rozmnožil, ale opäť ho napadla riasa. Riasam sa od pridania PMDD veľmi darí a chytá sa na všetko - aj na kamene a koreň, kde predtým nikdy nebola. Treba povedať, že vlastne všetkým rastlinám od pridania PMDD nedržia korene v podklade. Chápem, že je tam nerovnováha. Otázka znie: je to len otázka správneho namiešania PMDD? Osobne chcem postupovať tak, že otestujem vodu a podľa hodnôt namiešam hnojivo. Nie je však problém niekde inde? Možno je vysoká koncentrácia škodlivín, aj keď sa snažím stále odkalovať, ale substrát nemiešam kvôli rastlinám. Pristúpim aj na zredukovanie osádky, radšej vytvorím akva z 2 druhov rýb, ak to bude nutné a pomôže to.
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 11:39 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
V ledničce jsem to nikdy neměl a stopové prvky už nerozdělávám ale sypu je rovnou po asi 0,5g. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 08:23 Žena varyska [22] Re: varyska
můžu to mít v lednici s PMDD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2016 08:22 Žena varyska [22] Re: vaaclav
tak jdu na to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2016 23:48 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
Klidně to drž na 20 - 30 mg/l řasy jsou spíše z nedostatku NO3 než z přebytku. Dávkuj pokud možno denně. Pokud chceš spočítat kolik toho máš teoreticky dávat tak jsou na to kalkulačky. Musíš ale počítat i z tím že něco udělá filtr a vstupní voda. www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:50 Žena varyska [22] Re: vaaclav
ahoj,mám ještě jeden dotaz, koupila jsem si KNO3,chci se zeptat, dnes jsem měřila hodnotu a mám NO3 skoro na nule, kolik mám začít přidávat dusičnanů, aby se mi zase nerozjela řasa, určitě pomalu, tak na hladinu asi 10mg/l, že?? Nechci zase něco pokazit...PMDD dávám obden 4ml... děkuji. Aplikuje se KNO3 denně nebo týdně? Opravdu děkuji ...všem... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 11:24 Žena varyska [22] Re: vaaclav
Děkuji, provedu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 08:20 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
V PMDD je 6g a to bývá málo. Já si rozděláván zvlášť 25-30g. Kup si ale pořádné testy aby jsi zjistila jestli je to pravda že máš nedostatek NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 08:12 Žena varyska [22] Re: varyska
oprava vstupní voda má asi 8mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 07:57 Žena varyska [22] Re: vaaclav
používám nakonec studniční vodu, protože obsahuje asi 0,8mg/l NO3,je bohatší než kohoutková... takže mám ještě přidávat i když v PMDD už je to obsaženo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 22:14 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
Pokud jde o testy na NO3 tak jsem jich vyzkoušel několik ale skončil jsem nakonec u JBL. Že se ti nezvedá NO3 je většinou tím že komerční hnojiva ho obsahují málo nebo vůbec. Většinou je to draslík a železo. Bylo by také dobré zjistit kolik NO3 obsahuje vstupní voda.
Pomoc je jednoduchá v drogerii hledej potravinářský sanytr neboli E 252 neboli dusičnan draselný na nakládání masa. Byl bych ale opatrný těch rostlin zas tak velké kvantum nemáš aby ti všechen dusík sežraly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 19:01 Žena varyska [22] Re: romant
četla jsem tady že má někdo zvlášť mikro a makro prvky, u toho mojeho je to asi dohromady/ jak si myslím/, když je potom nejvíce procent K 18,3 a NO3 7,8% proč mám potom pořád hodnotu na nule?? Koupím si test JBL, používám Rataje, asi to není úplně vhodný test, že?? Ty řasy zmizí, když budu měnit vodu pravidelněji??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 18:21 R Muž romant [27987] Re: varyska
Tak teda nevím, jestli je to toto, potom je vše napsáno na krabičce. akvarijni-hnojivo.cz/… Vodu samozřejmě měnit a to právě při hnojení rozhodně pravidelněji než když se nehnojí, čímž neříkám, že se nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 18:17 Žena varyska [22] – začátečník
Dobrý den všem, mám dotaz, koupila jsem si PMDD - Premix udělala roztok, dávkuji 6ml denně, kytky se zvetili, nastoupila zelená řasa a štětičková... mám omezit hnojení?? Musí se při hnojení pmdd měmit i vody každý týden?? a poslední otázka, jsou v něm obsaženy mikroprvky?? Někde jsem tu četla, že jsou zvlášť?? tak teď vůbec nevím, čím vlastně hnojím?? Jsem z toho zoufalá :-( , nedaří se mi /ani hnojivem ani rybíma hovínkama/ zvednout hladinu NO3, kde dělám chybu?? Moc , moc děkuji za každou radu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 23:10 Deepinpeat Re: NHKG
OT: aha, to jsem se špatně vyjádřil. Já nehnojím řasy v akvárku, pěstuju řasy vedle, momentálně +- 20 litrů týdně, těma pak krmím bud různý "domácí" nebo chycený plankton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Deepinpeat
Mi se to nekazí. Mám hnojivo i dva měsíce při pokojové teplotě bez problémů. Když přestanu hnojit, do týdne mají rostliny problém. Akorát nevím, co mým rostlinám chybí, takže je možné, že se cheláty během té doby nenápadně rozloží a stačilo by hnojit jen makroprvky...

OT: Proč hnojíš řasy? Kvůli krmení pro ryby? Když jsem měl L128 modrý fantom jsem to řešil, ale nakonec jsem to vzdal. S mým osvětlením porostou jedině rostliny na hladině. I na řasy je to málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:44 Deepinpeat Re: RXC90
aha, no já to mám v zelených petkách v teplotě kolem 12-15°C celou zimu. Ale jelikož s tím hnojím řasy a ne kytky a potřebuju s tím víc blbnout, tak mám zvlášt každou sloučeninu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:43 Deepinpeat Re: RXC90
Jinak tady je skladování popsané, vlastně všechno popsané. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:42 Muž RXC90 [12] Re: Deepinpeat
makroprvky mam zvlast, a prave ty se mi zkazej nejdriv, po par tydnech tam zacne plavat nejaka zelena plisen nebo co a drzim v teplote cca 4 stupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:32 Deepinpeat Re: RXC90
Udělej si roztok makroprvků, ten by měl vydržet. Já to mám úplně zvlášť každou sloučeninu, sice asi silnější koncentrace a držím to v teplotě pod 20°C, ale nekazí se to vůbec. Cheláty se naopak kazí rychle za všech okolností a nejlepší je používat je suché, jelikož tak vydrží v pořádku. Spočti si dávku co bys měl v daném objemu, který dávkuješ toho roztoku a zkus si ten objem prášku rozdělit na nějaké poměrné díly, abys dokázal odhadnout, kolik to asi bude. Tak se to dá udělat i když nemáš přesnou váhu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540?od=601