Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2022 19:20 Muž MVano [58] Re: MVano
Fotka k příspěvku Zelená řasa je pryč. Bez chemie...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 09:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ajajak
Co se týče štětky, tak jsem jí měl v 25L s krevetama, filtr bublifuk, hnojení obdobně jako v té 44L, světlo 10W LED pásek se špatnými čipy 5050 a držela se tam potvora pořád. Dělala pěkný tmavý koberec na dně. Jediné co mě zpětně napadá, že tam mohlo být hodně organického bordelu, protože proud nebyl a přehnojení také ne, světlo slabé. Jen nevím jestli by nevadil ten organický bordel krevetkám, měl jsem tam Caridina cantonensis sp. Tiger
Ale to už se nedozvím, to akva už je pryč.
Na to aby se akva staralo samo o sebe, jak říkáš, je možná také potřeba větší objem => větší stabilita. Nebo na jak nejmenším akváriu ti to fungovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 21:51 Muž ajajak [228] Re: lhajek
Samozřejmě je tvá 44L pěkná. I Minimoře. Systém Staré vody jsme to nikdy nenazývali ale to je jedno. Jde o to akvárium naučit starat se samo o sebe a to jde. Nenazýval bych tohle křehký ekosystém když vlastně tolik let vše ukočíruje akvárium samo. O to taky nejde ale jde nám o řasy a i zde samozřejmě jsou ale ne štětka. Štětka se mi začala tvořit když jsem začal přihnojovat komerčníma hnojivama a při silném osvětlení a hlavně silným proudem vody ze silných filtrů. Omezil jsem hnojení, udělal jsem si výluh z kompostu, velmi jsem ubral průtok a řasa téměř zmizela. Udržuji řasu na bočních a zadním skle kde se pasou rybky. V létě dokonce řasu dodávám na listech které si dělám ve sklenici a ve skleníku. Samozřejmě řasu zelenou, Štětku se mi ještě nepovedlo ve skleníku vyrobit (vypěstovat) :-) Netvrdím že jedu metodou Walstad ale je to hodně podobné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 20:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ajajak
Tak 50 let akvaristiku ještě nedělám (ani nemůžu), ale u posledního akva co mám v práci se můžeš podívat jak frčí bez měření hodnot s pravidelnými výměnami 1/4 vody a lehkým přihnojováním. Řasy se nekonají. Samozřejmostí je slabší světlo, spíše mírnější proudění od filtru. Je to stabilní a promine to i občasné zanedbání údržby (3 týdny dovolené jede samospádem bez mé přítomnosti) nebo nějakou nečekanou událost.

Cest k pěknému akváriu je více. Systém staré vody, který nejspíš využíváš mě ale nepřišel nikdy moc jednoduchý a rovnováha v něm velmi křehká. Také jsem ho kdysi zkoušel a potýkal se s řasami.

Zkoušel jsem i opak tj. silné světlo + CO2 a silné dávky hnojení + výměny poloviny vody - tady jsem měl řasy také vždy (hlavně vláknitá a ruduchu) a navíc vše brutálně rostlo a člověk měl každý týden ruce v akváriu a něco musel prostříhávat - hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2022 15:33 Muž Jozef [311] Re: ajajak
Áno, väčšina vecí, ktoré sa človek naučí, sú potom jednoduché.
Ale to neznamená, že ťa už nič neprekvapí a nemôže prísť problém pri ktorom budeš tápať.
Nie s každou vodou to bude rovnaké, keď každá rastlina reaguje inak na nedostatok/prebytok a to aj v závislosti na ostatných parametroch. Pre človeka bez skúseností to jednoduché teda nie je (pre mňa zatial teda nie :)). To že to niekomu rastie od začiatku perfektne (má šťastie), tiež neznamená že vie čo robí a problémy nenastanú.
Mal by si byť na seba asi viac hrdý (skúsenosti), že máš akvária aké máš, ak nepatríš do kategórie štastlivcov čo problémy neriešili... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 15:17 Muž ajajak [228] Re: lhajek
Je to jednoduché. Sledováním rostlin zjistíš hrozně moc, testy nejsou třeba. Jsou velmi nepřesné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2022 09:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ajajak
Kdyby to bylo tak jednoduché.
Já vodu měním každý týden asi čtvrtinu, hnojím a také řasu nemám :-)
Těch faktorů na vyvažování je velmi mnoho. Ne jen živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2022 07:52 Muž ajajak [228] Re: Sonic
Fotka k příspěvku Já vodu neměním, pouze dolévám a řasu nemám žádnou. Myslím že je to o vyváženosti všeho v akváriu. Můj názor je když nejsou živiny rostlinky strádají a nerostou, pak nastoupí řasa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 07:21 Sonic Re: Nobody
Zníži sa organická záťaž vo vode a odstraňujú prebytočné živiny. Pri výmenách aj pravidelných napr. 1/týždeň, vždy niečo zostane a ak pridávaš určité množstvá a netestuješ vodu, tak sa ti kumulujú niektoré živiny-záleží na spotrebe živín tvojho akvária a teda spotrebe rastlín a baktérií. Nie som tu na to aby som tu vyučovala, navrhni riešenie, ak ho nemáš tak študuj literatúru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 20:25 Muž Nobody [-14] Re: Sonic
vyměnit 50l 2x krát týdně - to je docela dobrý nápad?? - tím se pomůže čemu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 12:19 Sonic Re: vrkal
Príliš skoro si to zarybnil, chcelo to ešte počkať.Svetlo je moc silné uber na 70-80perc. Prešla by som na Profiplants N+,K+ a trochu Mg+ a tie Trace opatrne, s ostatnými hnojivami počkať. Výmeny vody 2x za týždeň 1/2 vody a hnojiť často ale málo.Železa je bohato vo vstupnej vode! Hodnoty na cca 5-10mg/l NO3, K-10mg/l a PO4 0,1mg/l vo vode. Tie koraly tam nebudú nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 10:30 Muž vrkal [1] Re: lhajek
Sinice to určitě nejsou. Ta zelená prachová na skle je - zkusíme ji nechat vyzrát a pak uvidíme, ale hlavně na rostlinách je dle mého názoru OEDOGONIUM (alespoň dle www.vitaplant.cz/…). Zkusíme zatím upravit svícení, méně hnojit a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 20:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vrkal
Co to je za řasu? Nějak si nejsem z fotek jistý. Spíš to vypadá na zelenou prachovou (www.rostlinna-akvaria.cz/…), ale někde mě to přišlo trochu i jako sinice (problém bývá víc P)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 18:47 Muž vrkal [1] – kde je problém?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po reinstalaci/přenosu akvária na jiné místo (přesazeny rostliny + vysázeny nové + umístění rybek)stále bojujeme s řasou a to jak na skle, tak na rostlinách (viz foto).

Akvárium čistý objem cca 100l, fitr Fluval 206, rozstřikovací rampa v horní části zadní stěny, dávkování plynného CO2 přes atomizér. Světlo WBGB LED MA03-FT80PRO 42W (svítí se 7 hodin denně v kuse)

Hnojení Seachem Flourish 2x týdně 3ml, Seachem Phosphor 1x týdně 3ml, Seachem Flourish Trace 1x týdně 2ml.

Osazenstvo cca 20 neonek červených, cca 10 red cherry(populace se rozrůstá), šneci Helena + neritina.

Parametry kohoutkové vody dle OVAK:
pH 7.9
Acidita (ZNK8,3) 0.03
Alkalita (KNK4,5) 1.72
Tvrdost celková 1.38
Železo 0.166
Mangan 0.011
Dusičnany 3.9
Chlór volný 0.02
Zákal 0.48
Vápník 42.9
Hořčík 7.46

kdy dnešním měřením (kapky Rataj) zjištěno pH 6,7, ale fosfor pouze 0,5 mg/l. Nebude toto důvod vzniku řasy?

Vodu měníme pravidelně 1x týdne cca 50% akva.

PS: ty Staurogyne zasazeny minulý týden a už mají řasu….
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2022 19:38 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvku Ahoj.
Začíná se mi množit zelená řasa víc než kdy dosud. Omezuji hnojení a ubírám na světle. No nic zásadního se nemění. Spíš naopak. Podle proužkové zkoušky je voda +/- v normě. Světlo jsem omezil ze dvou 9W na 1-50% a 2-30% výkonu. Co celkově není ani to jedno na 100%. Hnědnou listy trávníčku. Ale jinak rostliny rostou dobře. Zatím.
Testy vody dělám zatím pouze s JBL, Easy 7 v 1. Chci si pořídit jiné, lepší. Ale výrobců a testů je spousta. Pro které se rozhodnout a koupit je?
Čím začít aby řasa zmizela?
A ještě jedna věc. Tvoří se mi na hladině taková mastná plocha. Někde tady jsem četl čím to je způsobeno, ale nepamatuji si podrobnosti a nevím už kde to bylo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2022 23:34 Muž Lojza007 [1207] Re: Vasek
Největší chyba je věřit reklamním článkům prodejců akva vybavení. Lepší a levnější je přečíst zdejší články a pak se případně ptát.
Na vítězství s řasou bohužel potřebuješ znát hodnoty alespoň NO3, P a K, kvalitní testy nejsou vůbec levný, ale bohužel ze startu je to potřeba. A to včetně vody z kohoutku, vodárny neuvádí hodnoty fosforu a draslíku, takže tam může být prakticky cokoliv a podle toho může být potřeba upravit hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 22:21 Muž Vasek [0] Re: Buldr
Complete Ultimate Free jsem užíval první 4 týdny a pak jsem jej nahradil plnotučnou verzí, tedy i s dusíkem. Aktuálně tedy platí popis v prezentaci akvária. Purigen jsem dal do filtru, abych dosáhl čiré vody - všeobecně jej doporučují ve skladbě filtru v článcích na Invitalu. Jedná se o první akvárium, takže je zcela jistě možné že nějaké chyby dělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 21:39 Muž Vasek [0] Re: Sonic
Fotka k příspěvku Ahoj, díky za tvou reakci palec. Na vodu mám zatím jen TDS metr a papírkové testy 6 v 1. Aktuální test je na fotce. Tekutý uhlík jsem chtěl zkusit vysadit, jen jsem se bál ještě většího růstu řas. Chvíli jsem taky uvažoval jestli ta voda není nakonec až moc měkká (ty hnědé listy), mám koupený i Remineral ale ještě jsem jej nepřidával. Peroxid mohu použít normálně dostupný z lékárny? Rád si nechám doporučit i nějaké testy, které jsou spolehlivé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2022 20:20 Sonic Re: Vasek
Ahoj, neviem či vodu testuješ, ale zobrala by som vzorky zo substrátu a zistila stav. Podľa mňa je to prehnojené a zle fungujú baktérie. Na jednu stranu tam baktérie pridávaš a potom ich zase tekutým uhlíkom zabíjaš-tvoria odpad a mastnú hladinu. Japonský substr. nasáva živiny do seba, tak vo vode ti stačí málo. Skúsila by som týždeň meniť 1/2 vody, každé 2 dni a hnojenie obmedziť na minimum. Miesto tekutého uhlíku trochu peroxidu 3perc. na postihnuté miesta /riasu/ striekačkou, neprekročiť 20ml/100l- denná max dávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 19:51 Muž Vasek [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj komunito, chtěl bych Vás poprosit, jestli byste mi mohli poradit ohledně mého akvária. Akvárium mám založeno cca 7 týdnů, přičemž první 4 týdny bylo vše dokonalé. Zprvu jsem hnojil hnojivem Complete ultimate free a Liqud carbon od Profiplants podle doporučeného dávkování. S pátým týdnem se objevily problémy s hnědnutím okrajů listů hlavně u rostliny Monte carlo, začala také růst zelená řasa na kamenech a na rostlině Alternanthera reineckii Mini. Do té doby byly rostliny v ukázkovém stavu. Spolu s tímto hnědnutím se u Micranthemum micranthemoides a Micranthemum umbrosum začaly objevovat velmi tmavé listy, spíše jsou až průhledné. Změnil jsem hnojivo na verzi obohacenou o fosfor. Situace se moc nezlepšila, naopak se přidala řasa podobná ruduše. Řasa však není černá ale spíše zeleno šedá a objevuje se na vrcholcích kamenů a na některých listech rostlin. Zkoušel jsem snížit jak osvětlení a dnes jsem přidal skimer abych se zbavil mastné hladiny. Neví někdo do čeho zkusit jako první sáhnout? Děkuji za rady. :-) :-) :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 11:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 15tommas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 11:10 Muž 15tommas [0] – Flekovita zelena řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj poradí někdo jak se toho zbavit??děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2022 19:17 R Muž ctibum [6926] Re: 15tommas
Zaloz prezenaci a zkus článek v modrém rámečku v záhlaví vlákna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2022 19:17 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 15tommas
Každému tu radíme, aby si založil prezentaci akvária s co nejvíce informacemi jen tak se dá lépe najít příčina problému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 18:44 Muž 15tommas [0] – Řasa
Ahoj akvaristi potřeboval bych radu jak se zbavit na skle a na kytkach a sem tam koren zelené flekovite řasy předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 22:51 Muž Ondřej47 [39] – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat co by to mohlo být, poslední dobou se mi začala tvořit taková řasa, přiřadil bych ji ke štětičková, objevila se už před CO2, momentálně dávkuji plynné CO2, snížil jsem osvětlení a stále nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 21:56 Muž Frogyman [4] Re: vaclav
Díky za názor. Taky nejsem nadšenej z toho složení kytek...zítra budu předělávat a začnu dávat makro i mikro od invitallu plus algexit a uvidíme.. Někde sem se dočetl, že bych tu rasu měl nechat uzrat 3 týdny a pak se jí teprve zbavit jinak uvolňuje spory všude přej.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 21:54 Muž Frogyman [4] Re: Bambuča
Na tuhle sou nejlepší krevety... Hod tam krevety a ty to sežerou.. Já ji měl skoro půl roku než sem dostal k vánocům krevety a najednou byla fuč hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 10:40 Muž Bambuča [1] Re: Lojza007
No hnojivem si myslim ze to nebude u mě dávám ob den 0,5ml makroprvku a 0,5 tekutej uhlik . Světlem svitim docela slabě. Když sem ho založil svítil jsem dost a proto asi vznikla a kdyz jsem vše ubral nejde se jí zbavit a stále roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 23:04 Muž Lojza007 [1207] Re: Bambuča
Moje rada zní vytrvat, já s ní bojoval asi 3 měsíce a pak během týdne zmizela. A nevím proč, možná pomohl Doctor, možná vodička od Tetry proti řasám, možná něco jinýho. To bylo zhruba v době, kdy už jsem měl sto chutí akvárium vyhodit z okna...
Možná by mohl být problém v přehnojování, už si nevybavuju, co jsem měl za hnojivo, ale po dlouhé době jsem zjistil, že pumpička, která měla dávat 1ml dávala 1,8ml (skoro dvojnásobek). Ubral jsem hnojení a i v druhým akváriu řasa ustoupila, ale tam se mně dělala zelená a delší dobu od založení a myslel jsem, že to dělá moc světla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 22:47 Muž Bambuča [1] – Prosím o radu.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím chtěl bych poradit . Akva založené mesic a pul . A neustále se mi tam tvoří tato rasa . Stále ji cistim a měním vodu ale do 3 dnů je to tam znova poradíte prosím co to je za rasu a co s tím mám dělat? Vodu tam dávám z osmozi s mineralama . Do akvaria přidávám plynné co2 svitim okolo 8 hodin na 60% . Dekuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 11:03 Tonouš Re: Frogyman
Zkus si koupit šneky Neritina Turrita Zebra.Mně moc pomohly. Jsou to pracanti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 05:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Frogyman
To jsou potíže s tou hlínou, co máš na dně nemáš moc rychle rostoucích rostlin jen samé kryptokoryny a nevím, jestli to ten koberec zachrání. Musíš si to změřit, pokud máš čím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 05:11 Muž Frogyman [4] Re: vaclav
Heleď nesmrdi to.. Klasickej akvarkovej puch a je to jenom zelený.. Žádný odstíny... Na kytkach to drží na kamenech taky.. Nejde to ničím dolů ani ocelakem... Ze skla jenom houbickou na řasu a musím drhnout jak blbec...celý dva roky byl krásně klid a teď taková pohroma..... Čert aby to.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2022 21:02 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Frogyman
Čuchni si, pokud smrdí je to sinice a má různé barvy zelenou, zeleno modrou a i černou nebo šedivou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 20:52 Muž Frogyman [4] Re: vaclav
je to zelené.. hrachově zelené.. sinice bývá do modra ne ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 19:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Frogyman
A je to opravdu řasa a ne sinice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2022 18:56 Muž Lojza007 [1207] Re: Frogyman
Tropica hnojivo je pekelně předražený s dobrou reklamou, stejnou službu udělá hnojivo od Rataje nebo různý menší značky - Aquagrower, Allfa, Aqua Rebell, Masterline nebo třeba hnojiva od Profiplants.
Ale základem je znát hodnoty minimálně makroprvků ve vodě, aby bylo jasno, co chybí nebo přebývá a jak podle toho případně upravit hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 18:45 Muž Frogyman [4] Re: Brodys
trošku by to napovídalo vyčerpanému substrátu, ale že by to způsobilo takový raketový růst řasy? .. během 8 hodin je sklo pokryté ( ještě je přes něj vidět, ale řasa tam je ) a co mě nejvíc zarazilo, tak jenom ta část, která při výměně vody byla na vzduchu... tzn. horní polovina. ta spodní polovina se zařasí až tak za 3 dny... co myslíte přejít na tropicu s hnojením ? co kapsle do substrátu ? anebo je akvárko za zenitem a nepomůže nic než překopat ? dneska sem našel v substrátě takový mrňavoučký bílý červíky a že jich tam je .. vůbec nevim co to sou a odkud sou... tak docela přemejšlim že to vzdam, vylovim obyvatele, vyrabuju a založim znova... :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2022 16:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Frogyman
Easy-Life ProFito je vysoce koncentrované hnojivo, které obsahuje železo, draslík, hořčík a mnoho dalších důležitých živin. Je to velmi ekonomická, kompletní výživa pro silný, zdravý a bujný růst rostlin ve sladkovodním akváriu. Neobsahuje dusičnany ani fosforečnany.
Já bych jim urazil ruce, když píšou že to je komplexní hnojivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2022 15:13 Brodys Re: Frogyman
Tak podle toho popisu to vypadá, že di již vyčerpal substrát a bude třeba více hnojit, aspoň něco do dns nebo méně svítit. Ale pro jistotu bych to před tím zkontroloval. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 15:03 Muž Frogyman [4] Re: vaclav
Testy nemám, dva roky to bylo v pohodě, kytky rostly jak prasteny a rasa se skoro nedělala, světlo je prý ještě slabé.. Na tuhle výšku, hnojim jenom easy life profito dle návodu, když přestanu, kytky vyloženě chcipaj, substrát je INVITAL japan a pod nim lávová drt, asi se zaměřím na ten fosfor... A zkusím testnout nh4... Ve filtru mám litr Matrixu a pak houby a amorax na odstranění cpavku, a tabletky na posílení bakterií ve filtraci... Přemýšlel jsem nad změnou hnojiva a třeba jestli někdo nemá zkušenosti s algexit od easy life.. Co tekuté uhlík? Tahák na prachy nebo funguje? Já se ho bojím kvůli krevetam... Těm se daří jak blázen.. Měl sem jich 6 a teď jich je 30... Ryby neumiraj ani nejsou nemocný... Těch 10 ryb co tam mám :-D díky moc za všechny reakce pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 14:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nobody
Tak ony řasy fungují i obráceně když je málo živin ve vodě a rostliny zastavují růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 23:31 Muž Nobody [-14] Re: Frogyman
Domnívám se, že problém může být ve vodě. Růst zelených řas podporuje mnoho živin ve vodě, ale také intenzita světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 22:19 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Frogyman
Co to máš za substrát a máš nějaké testy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 21:52 Neonblue Re: Frogyman
Pridaj trocha Po4. Podla mna nervonováha medzi No3 a pO4. Ak už po4 pridávaš tak uber dávku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 19:48 Muž Frogyman [4] – Prosím pomoooooc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny. Nechtělo se mi zakládat nové vlákno tak to mrknu sem, snad to nevadí ????. Mám problém s mým akvarkem. 2 roky byl klid a poslední měsíce mi ho devastuje zelená rasa na skle a na listech a na dekoraci. Akvarko v čistím, rasu oskrabu odrbu, vyměním vodu a druhý den večer je sklo opět potažené zeleným povlakem ale jakože hodně... Nic sem nezměnil, hnojim jak sem hnojiv, co2 neměním světlo nic, dycky trvalo dva týdny než sem zaznamenal nějakou rasu a teď roste doslova před očima... Děkuji za jakoukoliv reakci a přeji hezký den ????
Na fotkách stav po 10 hodinách od vyčištění akvária... Z rostlin už to nejde vůbec.... Ty jakoby přestaly úplně růst....
A ještě jeden poznatek, řasa na skle se dělá pouze na části, která byla během výměny vody vystavena vzduchu....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 18:26 Muž Tezzikl [0] – 3 řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vsichni. Nejak se mi zacinaji rozjizdet asi 3 rasy z cehoz jedna nevim jestli neni ruducha.. na fotce neni nic moc videt. Prosim o radu ceho mam ubrat nebo pridat nebo mam jeste vyckavat. Na kobercovce je pravdepodobne cladophora a zajimavy je ze kdyz ji necham tak tak se moc nerozrusta ale kdyz ji namotam a odstranim druhy den mi prijde ze je ji vic.. a treti je GSA .. ale vsech tri ras je tak poskromnu..jinak rostlinam se dari bych rekl. Dokonce i to cerveny co sem dostal a byly to jen takovy holy klacky se pekne rozrusta. Vse potrebne mam v prezentaci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2022 19:06 R Muž ctibum [6926] Re: JaR
Mně kombinace namotávání a snížení intezity zabrala... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 16:29 Muž JaR [1] Re: romant, to vaclav
Oběma diky za info i rady, světlo zkusíme stáhnout.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=51