Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:04 Žena Melisa [2] – Re: hergis
Ale o ruduše píšou, že nejde setřít z listu a tohle jde snadno. Je to takovej jemnej chomáček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:43 hergis – Re: Melisa
ruducha???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:11 Žena Melisa [2]
Fotka k příspěvku Ahoj,
prosím, zkušení, mrkněte na to, vadí něčemu tato řasa na trávě?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:36 Žena Susane [3] - Labyrintky – Re: romant
No uvidíme,snad to půjde touto cestou,a zničím ji. :-) Děkuju Ti za rady ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 14:48 R Muž romant [27987] – Re: Susane
palec za tu výměnu vody a trpělivost při tom souboji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 14:41 Žena Susane [3] - Labyrintky – Re: vóťa87
No kdyby jenom guláš :-D Každopádně.. konečně mi někdo odpověděl na otázku,co mi to v tom akva vlastně roste,díky! :-D Dneska budu opět měnit vodu,jelikož tuším,že měnit jí často,je prozatím nejrozumnější nápad.:) A taky mám takový dojem,že je to ještě horší,a šestihránek si začíná zcela přivlastňovat!Možná se mi ten sajrajt lehce vysmívá,a nebo taky.. možná mi z toho začíná lehce hrabat .. :-D Díky za infa a hezký den ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 00:39 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Susane
Člověk tu kolikrát místo rady odchází s pěkným gulášem v hlavě :-D...Se Sidem mohu jen souhlasit, rozhodně lepší je korigovat výskyt řas od začátku, k čemuž pomáhá nejvíc častějí výměna vody-jak častá to už je na uvážení každého, já u nově založených akvárií měním klidně i 20% objemu co dva dny a vždy to bývá ku prospěchu.
S tou hnědou "řasou" co obaluje rostliny v Tvém novém akvariu, by ses s častější výměnou vody mohla během týdne, dvou vypořádat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 21:28 Žena Susane [3] - Labyrintky – Re: Sid
tak,a teď jsem ze všeho osel .. :-D hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:54 Muž Sid [6634] - Rostliny
...u čerstvě založeného akvária je výskyt řas normální a po čase odezní. Co bych doporučil je, to nechat zaběhnout filtraci, vodu zbytečně neměnit, maximálně tu třetinu za týden. Řasa spotřebuje přebytečné živiny a sama zmizí...
Já bych doporučil nepovažovat řasu v nově založeném akva za normální a provozovat akva tak, aby se - pokud možno - zařasení předešlo.
Jedním z opatření, jak toho dosáhnout, je velmi četná výměna části vody. (V podstatě platí, že čím častěji se taková výměna vody v novém akva provádí, tím lépe.)
Spoléhat na to, že řasa spotřebuje přebytečné živiny a zmizí, je (snad jen s výjimkou hnědých řas ve spojení s křemíkem) jen zbožným přáním.
V normálním akva je ve vodě dostatek živin jak pro vyšší rostliny, tak pro řasy. Ovšem řasy v takovém akva nebují, maximálně "skrytě a nenápadně nikoho neobtěžujíc" přežívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2011 11:44 Usine – Re: Sniper
Bohužel to není otázka týdnů, ale měsíců. Platí obecná pravidla. Omezit krmení, častěji odkalovat a týdně měnit třetinu vody. Mít dostatek rostlin, hlavně těch rychle rostoucích. Samozřejmostí je přiměřený počet ryb a slušný filtr s dostatečně velkou filtrační náplní..
Dobré je založit si zde prezentaci, potom se lépe radí.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:01 Sniper – černé řasy
Zdravim,

mam problem se svym akvarkem, popisu to trosku zesiroka :-)

zalozil jsem akvarko : Akvarko cca 80L - pisek,kyticky, externi filtr Fluval 105 nechal jsem to cca 14 dni - 3 tydny bez rybicek, aby se ustalila voda a tak dale, doosadil jsem si rasozrave krevetky a k nim dokoupil par rybicek: Pavi ocka a pancernicky.

zacala se mi mnozit rasa, nejdriv jenom zlehka zelena ... to jsem si rikal ze je "vicemene" v poradku ze tam mam dost svetla, pak se v zelene rase zacaly objevovat hnede flicky, a pak mi skoro vsechno v akvarku porostla odolna cerna rasa prevazne kytky po krajich a ted je uz porostlej i koren a kameny :( precetl jsem si neco o cerne rase a myslel jsem ze tim padem mam spatnou vodu, tak jsem vymenil cast vody vycistil filtr a po 14 dnech to opakuji ale cerna rasa se drzi stale :( uz tak nejak nevim jak se ty cerny rasy mam zbavit Poradite mi prosim nekdo? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:17 Žena Susane [3] - Labyrintky – Re: mirlun
Nene. S tím filtrem,měla jsem tam zpočátku bublifuk,jenže AQ mám hned vedle postele,a vzduchovací motorek dělal šílenej rámus,takže jsem ho "zahodila" a pořídila úplně novej vnitřní filtr. Jenže odstraněním bublifuku,jsem vyřadila z provozu i vzduchovací kamínek,přičemž mi přišlo,že hned poté se tam obejvila řasa.. Ale je to možná jen schoda náhod.Echinodorus tam mám,dokonce dva-Bleherae a argentinensis.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2011 17:11 Žena Susane [3] - Labyrintky – Re: chicko
Dobrá! ;-) Ten Růžkatec tam dokoupím,a s rybkama nespěchám,dám tomu tak ještě 2 týdny. Uklidnilo mě,že je to u nově založeného AQ normální,i když v prvním mě řasy nedoprovázeli.. Ale v každém je to nejspíš jiné. Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:23 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Susane
ten nový filtr byl nechán, aby nasákl nějaké staré bakterie od jiného zaběhnutého filtru?
já doporučuji nějaký echinodorus a hooodně rostlin. zpomalit průtok filtrem.
bude to chtít trpělivost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:08 Muž chicko [124] – Re: Susane
Ahoj, u čerstvě založeného akvária je výskyt řas normální a po čase odezní. Co bych doporučil je, to nechat zaběhnout filtraci, vodu zbytečně neměnit, maximálně tu třetinu za týden. Řasa spotřebuje přebytečné živiny a sama zmizí - hlavně nespěchat s rybkama. Také kupte nějakou rychlerostoucí rostlinku - ideální bude růžkatec (levný, krásně roste, nemusíte ani sázet, stačí nechat na hladině). Chicko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 12:45 R Muž romant [27987] – Re: Susane
Něco málo studijního materiálu.
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:42 Žena Susane [3] - Labyrintky
Héle,a nebude to nakonec sinice?! coze Když tak listuji fotkama tady na fóru.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:29 Žena Susane [3] - Labyrintky – Re: romant
Oukej,díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 12:26 R Muž romant [27987] – Re: Susane
Podle mě je to tzv. "žabí vlas". Zkus to hledat pod tímto názvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:16 Žena Susane [3] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zdravíčko,
Mohl by mi prosím někdo pomoct s identifikací této řasy? Obalila mi Cryptocoryne petchii,a zbytek rostlin už je taky napaden. :( Akva je v záběhu,52L,zatím bez ryb. Je tam nový filtr a vzduchuji. Dneska rostliny očistím houbičkou a vyměním část vody.. ale jak postupovat dál? Jsem z toho krapet nešťastná.. Možná je to tím,že tam ještě nejsou žádné rybky,ale rostlin je tam vcelku dost. Díky za každou radu a připomínku.

PS: Chroustala jsem včerejší celé odpoledne,dnešní dopoledne forům(možná se mi o řasách i zdálo,nevím:-D)ale narazila jsem na foto téhle řasy jen jednou,a dotyčnému bohužel nebylo odpověděno.. hmm Díky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 11:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hf
Tak to jste toho ještě málo viděl. :)
Mohl bych vám dohledat fotky tohoto akva rybicky.net/nadrze/3108 týden po založení.
Nejspíš jste neviděl nikdy tolik ruduchy dohromady, jak se "urodilo" v oné nádrži během několika dní po založení.
Každopádně - na hygrophile je ruducha, na stolístku téměř jistě sinice. :-)
EDIT: Zkuste se zeptat Martmarta, odkud má tu hygrophilu. Předpokládám, že z nějaké "dobře zařasené" nádrže. (I když to vůbec není podmínkou tak rychlého nástupu řas do nově založeného akva.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:19 Muž hf [54] – Re: Sid
jenže Václav má pravdu, ve 400l čisté vody se za týden neudělá ani ruducha ani sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2011 09:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hf
To, že to napsal Václav, ještě neznamená, že je to pravda. :-)
Na mokřance je 100% ruducha, na stolístku velmi pravděpodobně sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:53 Muž hf [54] – Re: martmart
To není řasa ale všemožný bordel z nového akvárka. Vždyť to přece Václav jasně psal? Samo to do měsíce zmizí a teprve potom se objeví řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 21:05 Muž martmart [106] – Re: romant
ok. co to je za rasu, z ceho vznika? a dekuji za bleskovou reakci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2011 21:03 Usine – Re: martmart
Nově založené akvárium chce hlavně klid. To co máš na rostlinách je plíseň a bordel ze dna. Za čas to zmizí, většinou když přidáš ryby. Dobré je na začátku nedávat do akvária jemnolisté rostliny. Většinou nepřežijí nápor řas, kterým si každá akvárium projde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:53 R Muž romant [27987] – Re: martmart
Tu vodu bych měnil co2-3 dny tak 30% objemu nádrže a těch kytek bych tam rozhodně přidal, hlavně těch rychlerostoucích.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
EDIT: Až budeš přidávat to světlo, tak postupně zapínej každou další zářivku. V týdenním intervalu, ať si akvárko zvyká a zbytečně nedochází ke skokovému navýšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:36 Muž martmart [106] – Re: martmart
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:34 Muž martmart [106] – prosim o radu
Fotka k příspěvku prosim o radu.. nafotil sem par fotek ras. stlumil filtraci atman 1200. svetlo prozatim 2x58w zarivky (nove se vyrabi. melo by byt do konce tydne hotove 4x80w. (pokud by bylo treba vice svetla)), vcera rano vymena asi 1/5vody, odsati ras, ocisteni, dnes to vypada hur nez vcera. vic o akva v profilu. cokoli bude treba okamzite napisu. diky za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.12.2010 08:22 Muž grizly [145] Re: Slav3k
Myslet si cokoliv a čemkoliv a také to veřejně vyslovit, můžeš.
Zřejmě šlo o to, že ve větším akvárku se snadněji udrží biolgická rovnováha.
To že by v něm nerostly řasy jen proto, že je velké, je hezká představa a mnoha akvaristům by se jistě zamlouvala. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 22:55 Muž Slav3k [23] – větší akva = žádná řasa ??
Lidi, někdo tu vyslovil myšlenku, že pryý ve velkém akváriu se nedaří řasám, je to možné ? Jesli ano tak jak je to možné ? :-D docela mě to zajímá protože si ted konečně pořídím 100+ nádrž, takže snad nebudu mít s řasou takový problém jak doteď s malým akvárkem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:46 misho4 – Re: beowulfx
viem ze cim mensie akvo tak tym horsie... ale uz niake skusenosti mam, takze som sa nebol ist do toho, momentalne to mozno prerybnene je lebo mi tam plave 11 malych endleriek, ktore samozrejme odlovim ked torsku podrastu, ryby mi nehynu, krevetky aj rybky sa mnozia, kazdopade som si isty ze toto bdue beh na dlhe trate... ale treba sa snazit o to viac ma bude tesit dobry vysledok
dakujem este raz za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: misho4
Měnit vodu takto často rovněž nemusíš, stačí když ty 3L vyměníš 1x za týden, avšak až se ti akva více stabilizuje, tak ten interval můžeš ještě více prodloužít např. 5L vody 1x za 14dni, já již ve svých akva měním vodu 1x za měsíc, nějakých 50L v 360L akva, a filtr jelikož mám vnější tak max. 1x za půl roku, sice trvalo než se bio rovnováha nastolila, ale pak již je akva prakticky bez údržby, u malých akva je to trošku horší, je třeba to s ničím nepřehánět, jinak bio rovnováhu vždy narušíš, což se může projevít např. tím zvýšeným růstem řaš, kalením vody, úhynem ryb atd. A taky záleží zda tam máš malé vylíhlé ryby či již dospělé, zda tam nemáš přerybněno atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:55 misho4 – Re: beowulfx
dakujem za radu, nieco na tom asi bude s tym hnojenim, no ona riasa sa mi tvorila aj ked som PMDD nepridaval, preto som zacal hnojit cim som chcel aby zacali este viac rast rstliny a aby nerastli riasy... kazdopdne asi oddnes vynecham to PMDD, budem vymienat opat 3L vody kazde dva dni, ci ma byt interval iny? a objem vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:33 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: misho4
Přidávat CO2 a PMDD do 20L akva je samo o sobě naprostá zbytečnost, je to tak malý objem vody, že jakákoliv sebemenší chyba v dávkování atd. by byla kriticka pro biologickou rovnováhu v akva, vůbec se Vašemu problému s řasami nedivím! Já měl akva 25L přímo naproti okna a nikdy se mi zde řasa neudělal, kytky hezky rostly, a od samotného založení až po dobu cca. 3 mešícu jsem nemusel řasu ze skel odstraňovat, byly v něm malé rybky kterým se dařilo taky ok, nepřidával jsem žádné CO2 či hnojiva, žádnou chemii prostě nic. Tyto záležitosti nechávám až pro větší akva, nejprve bych se zaměřil na utvoření bio rovnováhy bez použití jakékoliv chemie a pak možná pozvolna zkoušel nějaké další věci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:23 misho4 – Re: Sid
to je ten problem ze som skusal aj to, nehnojil som asi tri tyzdne, a vymienal som popri tom 3 l vody kazde dva dni, co som skor spozoroval bolo to ze eleocharis mi zacal chradnut, po tych vymenach vody mu zacali hnednut listy dovtedy bol pekny zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: misho4
Co zkusit nehnojit a měnit častěji část vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 09:14 misho4 – zelena riasa
zdravim, mam problem s jednym akvom co mam doma, mam ho aj v nadrziach.. jedna sa o 20L akva, mam v nom krevetky a endlerky, bojujem uz z riasami asi 2 mesiace, najprv som tam mal aj tu ciernu , no tej sa mi podarilo zbavit, momentalne mam stale problem s tym ze sa mi na bocnych stenach akva robi zelena riasa... pravidelne som vymienal 3L vody (odstatej) prestal som na cas krmit, s odkalovanim je problem nakolko je akvo zarastene v celku dost a na dne mam akadamu a piesok. Riasu vzdy odstanim len mechanicky a vrati sa. skusal som menej svietit, castejsie vymienat tu vodu, mam podozrenie ci to nemoze robit 11W lampa, je to aquael shrimp set 20. Myslite zeje mozne ze sa ta riasa tvori kvoli nadbytku svetla? CO2 pridavam a hnojim kazdy den alebo druhy den 0,5 ml PMDD.
Dakujem Miso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 11:44 delamo – Re: marek21
hmm..mal som nedavno rovnaky problem

zacal som filtrovat aktiv. uhlim a vypol osvetlenie na 3 dni - nekrmit!! riasa by mala zmiznut

pripadne akva uplne zatemni - ale aby mohli ryby dychat :)

skus a daj vediet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marek21
To vypadá na celou sbírku řas... :-O
Hnědá, sinice, ruducha, (nebo zelená?)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:06 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku a tu je este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:06 Muž marek21 [16] – riasa
Fotka k příspěvku Vie mi niekto pomoct s touto riasou ? ako sa jej zbavit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:20 Bob – Re: Bob
Je lepsi ho uz vyhodit? Nebo se da nejak setrne odstranit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:22 Bob – Jak vycistit rostlinu od zabiho vlasu?
Mam dotaz: mam hemmianthus m. a je vcelku dost prorostly zabim vlasem. Snazim se ho casto rukou sbirat ale jde to dost z tuha a navic sem tam vytahnu spolu s rasou i kousky rostlinky. Da se s tim vubec neco delat? Mate treba nejaky figl? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:38 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: ondra
ok,takze castejsie odkalovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 15:24 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Dixon
Tak podle fotky myslím, že to s tím odkalování každé dva týdny nebude tak horké. Množí se mu více druhů řas takže je tam prostě moc živin. Podíval bych se na filtr, jestli nemá moc velký průtok a samozřejmě omezit krmení. A rozhodně žím víc rostlin, tím míň řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 14:10 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: ustavprochore
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 23:31 Žena ustavprochore [567] – Re: Dixon
Kamaráda nasměrujte na hledání info o sinici, ta je na fotce vidět určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:16 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku Dobry den,kamaratovi sa v narzi urobila riasa,hovori ze to vyzera ako keby tam snezilo,vyzeraju ako zelene pavuciny a ze to plava po celom akva a je to prichytene hlavne na rastlinach ale aj na vsetom ostatnom.Neviete aka to moze byt riasa???
info o nadrzi: 180l
vymena vody s odkalovanim kazde 2 tyzdne
ryb cca. 55 ks (tetry,panciky,skalary,betty,ancik)
vacsinu rastlin vyhodil lebo boli velmi pokryte tou riasou,ostalo cca 14ks (echinace,ceratophylum demersum,mach a neviem este ake)
PS: on neni registrovany na rybicky.net tak ma poprosil ze ci nezistim co je to :-) ;-)
dakujem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 08:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: medved
nektere rostliny reaguji na vyraznou zmenu chemismu vody rozpadem listu.... jak rka Vaclav bez relevantnich udaju ti malokdo poradi....
kdyby jsi napsal aspon o jaky druhy rostlin se jedna....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2151