Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:25 Muž Venca [25] – Co je to za řasu a jak na ní ??
Začla se mě dělat na všech listových rostlinkách tato řasa nevíto co je zač a jak na ní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:04 Jack
no zýtra dám řeč z eletrikářem tak mi dá nějaké ty rozumy a snad mě vybaví vším potřebným a jestli bude zájem mohu vypracovat návod jak jsem to dělal pro ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:55 Muž Nik [191]
vidím, že jste se do toho pustil. Přeju hodně štěstí.
Lepší než tlumivky jsou elektronické předřadníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:53 Jack
no autor do dělal taky na akva 140cm délky takže použil 120cm dlouhé zářivky já mám akva na délku 80 cm takže budu dávat 60cm zářivku a ta je oněch 18w tlumivky, patice a startéry seženu v práci od eletrikářů doufám že budou mít vlhko těsný patice jinak bych je musel koupit takže snad budu kupovat jen ty trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:28 Muž Norton [109] – ještě dodatek
Ty "glomaty" kupte odpovídajícího příkonu. Tedy pro 18W trubice 18W (20W) "glomaty". Ve Vámi uvedeném návodu autor použil 40W!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:25 Muž Norton [109]
Doporučuji 840 v kombinaci s 860 a popřípadě tou SunGlo co máte. Je lhostejno zda Philis, Osram, Narva či Silvania. I cenově vychází +- stejně. S Glo zatím neexperimentujte, na to bude času dost, až se akvárko "chytne".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 20:00 Jack
Pánové na vaší radu jsem se dal na přestavbu nejprve si vytvořím nový kryt světla podle tohodle návodu jen to budu mít na tři trubice www.aquapage.cz/… kryt už mám na 30% hotový jen udělat horní desku ze zářivkami vše si nato udělám sám, jen elektroinstalici mi udělá kamarád eletrikář do toho si netroufnu. K trubicím mám jednu sunglo a přemíšlím jestli si mám koupit ještě aquaglo nebo Philps zhlavy tuším číslo 865 nebo mi poraďte kterou mám koupit mám dát přednost ceně nebo značce(Philips 865, Osram Lumilux 830, 840, Narva Colourlux 830, 840 či Sunglo)? Počítám že to budu mít do konce týdne vyřešený a pak bych se vrhnul na písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 15:38 Muž Norton [109] – Jacku
Přidat alespoň jednu trubici lze takřka do každého komerčního krytu. Stojí to sice něco peněz a, něco času prohledáváním katalogů se zdroji světla. Dále je k tomu potřeba jistá dávka zručnosti a nemalá znalostí v elektrotechnice.
Koukněte na odkazy v tomto foru: rybicky.net/forum/4099…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 13:50 Jack
no jestli mám do akva přidat dvě trubice budu muset udělat nový kryt protože do stávajícího je nedostanu akva mám cca 2m bokem od jižního okna a dávat ho blíž nemá cenu protože až ho budu chtít dát dál budu ho muset opět vypustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 12:50 Muž Nik [191]
asi bych to tu neměl ani zmiňovat, ale mohlo by pomoct přesunutí akvária k oknu. Ale je to nouzovka a nese sebou jiná rizika.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 12:02 Radka – .
Jojo Sidonius má pravdu:
1,Vyměnit písek
2,Posílit osvětlení (na 3 trubice)
3,pořídit rychlerostoucí rostliny(ale až bude kvalitní osvětlení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 09:11 Sidonius
Ta šuplera není nezbytná, pokud máte v oku, kolik jsou zhruba 2, 3, 4 a 5mm. :)
Máte promyšlený postup, jak dno vyměnit tak, aby neutrpěly rybky?
A pískem to jen začíná... Řasa se vám netvoří jen vinou stávajícího dna, ale celkově nevhodných podmínek, špatného výběru rostlin ap.
Pokud s tím chcete opravdu něco udělat, budete muset posílit osvětlení akva a nakoupit větší množství rostlin. Zásadně ale žádné ze seznamu, na který vám dal odkaz Horác! (Ten seznam byste mohl vzít pro jistotu s sebou.)
Znuvu bych vám rád doporučil, abyste se nejprve připravil a pak konal.
Bez posílení osvětlení každá snaha marná. Budete muset přidat minimálně jednu další trubici, a to budete na dolní hranici potřeby světla. Takové osvětlení vás bude limitovat při výběru rostlin. Ty náročnější vám pod takovým světlem těžko porostou, takže budete muset volit z co nejméně na světlo náročných. Ty zase bývají obvykle pomalu rostoucí, takže proti řasám taky nic moc...
Lepším řešením by bylo přidat trubice dvě a mohl byste si dovolit vybírat i z náročnějších, rychleji rostoucích rostlin.
Ale kdybyste ty rybky někde udal, akviško dal na čas do sklepa, měl byste víc klidu na to čtení a ptaní... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 00:05 Jack
OK zýtra jdu do OBI šupleru tam budou mít vezmu si sebou jen ocet jen nevím jak se na mě bude obsluha koukat když jim roztrnu plastový pytel z pískem na octovou zkoušku snad mě ochranka nevyvede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 23:41 Sidonius
Jack: zatím mi radíte který písek používat nemám ale nikdo mi neřekne kde sehnat ten správný to mám opravdu běhat po krámech ze šuplerou a octem
Já za správný považuji ten, který jsem tu v rámci dnešní diskuse už dvakát zmínil - křemičitý písek zrnitosti 2-5mm. Ocet a šupleru jsem vám doporučil proto, aby vám nějaký šikovný prodavač, stejně jako ten v Baumaxu, nevnutil šunt podobný tomu, co už máte. ;-)
Seženete ho v každé slušné akvaristice nebo např. v OBI. Prodává se v 3kg a 10kg balení. :-)
Nebo si ho můžete napřesívat v betonárce. V tom případě kromě sít nezapomeňte na ocet, ať si můžete otestovat, co budete přesívat... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 23:21 Muž isamik [180]
Presne tak jak vam panove radi. Je to na chocholouska ale co by clovek pro sve rostliny a rybky neudelal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 23:17 Jack
písek od migi je šunt, filtrační písek od Maunfielda není pro mě ten pravý, betonárka je špatný nápad atd....
zatím mi radíte který písek používat nemám ale nikdo mi neřekne kde sehnat ten správný to mám opravdu běhat po krámech ze šuplerou a octem už to vidím
PRODAVAČ:
máte nějaké přání?
JÁ:
ptřebuju písek do akvárka ale nejdřív si ho odskoučím octem na vápenec a potom přeměřím šuplerou
PRODAVAČA:
podá mi písek a jde do zadu volat Chocholouška
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 23:10 Muž filipsi [1295]
Proc? Myslis, ze se z tech pisku neda vybrat a prosit? Spis me prislo divne kyselina dusicna, pravda, roztokem po neutralizaci by mohl dobre pohnojit venkovni kytky, ale lepsi je pisku s vyssim obsahem vapence se proste vyhnou a hledat jiny, nez ho rozpoustet, a cekat, co ti zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 23:08 Sidonius
Vám není jednoduchhé poradit... Vaše krédo nejspíš je: "Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě?!" :-D
Ta bílá drť od Migy je stejný šunt, jako máte teď... A o variantě s betonárkou škoda psát...
Nevíte, proč se ve vašem případě o něco snažím?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 23:05 Muž Nik [191]
ta betonárka: ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:54 Jack
a co třeba tenhle shop.miga.cz/…
nebo mě napadla jiná věc v prácí máme betonárku takže si tam nějaký naberu vápník vyperu v kyselině dusičný ta ho sejme na 100% pak ho řádně properu, procedim a doma už jen převařím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:49 Sidonius
Když to tedy nejde odložit... :-O
Filtrační písek je dobrá věc, ale ne pro vás! Berte výhradně křemičitý písek o zrnitosti cca 2-5mm. S sebou si vemte skleničku s octem a šupleru! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:34 Jack
Nik: asi to bude tak ja říkáš jen to světlo přidat nepůjde do krytu jde dát jen jedna zářivka :-( v pondělí půjdu koupit do Maunfieldu filtrační písek (snad bude OK) jak jsem se dočetl tady v jedný diskuzi snad nebude obsahovat vápenec a několik ryb někomu střelim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:26 Muž Nik [191]
světlo, více světla - ale do toho kompletu to půjde hůř.
Lepší ale nenáročné rostlinky (záleží na tom světle)
A zbavit se (PRODAT!!!) 18 TĚCH SKALÁRŮ A NECHAT SI JEN DVA.
Pak ten štěrk. Přestat přidávat CO2.
A doma říkat, že je vše v pořádku a že to máte pod kontrolou:-D.

A akvaristiky jako aktivity se nezbavíte nikdy no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:19 Jack
co třeba budu muset dokoupit vím že Sidonius naradí špatně mám dost jinejch aktivit a táhle bych se rád zbavil jenže to akva mám zhruba 4 roky a stálo dost peněz kupoval jsem ho jako komplet něco málo jsem ještě k němu pořídil a jestli byvh řekl doma že ho dám na nějakou dobu do sklepa tak bych mohl jít i sním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:15 Muž Nik [191]
no ono to bude chtít přikoupit mnohem víc věcí za mnohem víc peněz, aby to fungovalo jak má. Sidonius vám opravdu neradí zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:12 Jack
no možná by to bylo nejlepší ale to bohužel asi nepůjde zkusím ještě jednou koupit nový písek a založit si akva znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:03 Sidonius
Jacku, já si skutečně myslím, že by bylo rozumné se těch rybek zbavit a akva na nějakou dobu uložit tak, ať nezavazí. Pak si sedněte ke kompu a čtěte a čtěte a čtěte... Až budete mít načteno, tak se ptejte. A až si budete myslet, že víte, jak na to, tak to s někým zkušeným proberte. Věřte mi, že je lepší chvilku obnovu akva odložit, než se v tom plácat. Lepší nejen pro rybky, ale i pro vás. Bude-li se vám dařit, určitě vás to bude víc bavit. ;-) A vaší paní víc líbit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:49 Jack
hoj má 14 dní založené akva 130l svítím 12hodin 20W zářivkou sunglo, :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:49 Muž Nik [191]
me se ale nelíbí, je to skarede.řasa je zelená, foták není nejmladsi.kazdopadne ma uplne vlasecnicove slozeni.
máš málo rostlin a hodně živin ve vodě, takže roste zelená řasa místo rostlin. Je to známka toho, že kdyby bylo rostlin víc - ve tvém případě o dost víc - tak by jí rostlinky sežraly potravu a ona by nerostla. Ale u čerstvě založeného akvária se tomu vyhne málo kdo.
Zjednodušeně řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:46 mysak.pep
To Jack:Pro ty rybky by asi bylo lepší, kdybyste nechal dno prázdné... Líp by se vám akva udržovalo, než se vám podaří těch skalárků zbavit.
Já bych řekl, že s přerybněním má problém jeho kamarádka:-)

to mysak.pep: jestli ji žerou ancistrusi, tak to bude zelená vláknitá řasa. Sice na obrázku vypadá tmavě, ale to bych řekl, že se může stát, když se vytáhne na vzduch. Takovou bych teď potřeboval na kamenech:-D


me se ale nelíbí, je to skarede.řasa je zelená, foták není nejmladsi.kazdopadne ma uplne vlasecnicove slozeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:41 Jack
jsem holt smolař stará chtěla abych trochu obnovil akva které opravdu bylo nico moc tak jsem ho vyčistil dokoupil kytky a písek sehnal nějaký ryby a budu muset začínat opět znova jen doufám že mi ty ryby vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:39 Muž Nik [191]
to Jack, pěkně tě natáhli palec a dokonce úplně ve všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:36 Jack
Sidonius: tak jsem udělal pokus z pískem a jsem překvapen bublimky se dělají to mi jako prodali drcej vápenec místo křemičitého písku? Nevíte náhodou kde sá sehnat potřebnej písek?
vyhlídka na akva z kytkama v květináčích se mi moc nezamlouvá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:36 Muž Nik [191]
Samozřejmě Sidonie, tady není co řešit. Jde o mou nepozornost a fakt, že jsem to zdaleka nerozluštil tak dobře, jako vy. Měl jsem sice podobné tušení, ale přišlo mi jako šílenost dát 20 skalár do takového akvária tak brzy. Nehledě na to CO2... tone
Těch +č mě fakt zmátlo smich
A taky to, jak nacpal 12x 20 W do takového akvárka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:28 Sidonius
Niku, ta kamarádka sice má problém s přerybněním, ale ta tady o radu nepožádala... :-O
Jak byste tedy poradil Jackovi vy, když popíše situaci takto:
má +č založené akva 130l svítím 12 20W zářivkou sunglo, teplota je 26 C, CO2 bublám z kvasnic, ry jsou 20 4cm skalárů a jeden sumeček.
Vydedukoval jsem, že má akva založené 14 dní, 20 skalárků do něj dal hned po napuštění vody, svítí 12 hodin denně 2OW SUN GLO do 130 l nádrže a bublá CO2!
Tak co byste mu poradil?
Mně napadá jediné - rychle ty rybky odnést někam, kde se jim dostane potřebné péče!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:18 Muž Nik [191]
To Jack:Pro ty rybky by asi bylo lepší, kdybyste nechal dno prázdné... Líp by se vám akva udržovalo, než se vám podaří těch skalárků zbavit.
Já bych řekl, že s přerybněním má problém jeho kamarádka:-)

to mysak.pep: jestli ji žerou ancistrusi, tak to bude zelená vláknitá řasa. Sice na obrázku vypadá tmavě, ale to bych řekl, že se může stát, když se vytáhne na vzduch. Takovou bych teď potřeboval na kamenech:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:16 Usine – Jack
Ten písek dej do octa a jestli bublá tak moc akvarijní nebude :-) sid mě předběhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:11 Sidonius
To Jack:
To dno vypadá pochybně, ne jako křemičitý písek 4-8mm...
Vhoďte pár kamínků do skleničky s trochou octa a sdělte nám, jestli z nich neunikají bublinky.
Pro ty rybky by asi bylo lepší, kdybyste nechal dno prázdné... Líp by se vám akva udržovalo, než se vám podaří těch skalárků zbavit. A rostlinky byste mohl dát do květináčků se skutečně(!) křemičitým pískem o zrnitosti cca 2-5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 21:09 mysak.pep – řasa
Fotka k příspěvku Mam problem, mam rasu a nevim jakou.ani jak nani. mam 3x36W je na rostlinach na kmeni je zlikvidovali krunyřovci. prevazne se tvori na rostlinach a dekoraci jako je kamen a kmen.Je zelená spíše vlascite. pls co stím? foto lepsi nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 18:09 Jack
dno je křemičitý akvarijní písek velikost 4-8mm z Baumaxu 3kg za 39kč ryby jsou nějaký trochu ožraný dostal jsem je od kamarádky která jich měla asi 100 v 80l :-( akvárku prej se jí pořád třeli a bylo jí líto je to nechat sežrat takže je odchvala a měla jich nějak moc mám ja cca 14 dní jejich stav se pomalu lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 17:26 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
nejen dno,ale i ty ryby sou náký vožraný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 17:11 Usine
Co to máš za dno? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 16:22 Muž Nik [191]
málo světla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 16:11 Jack
Fotka k příspěvku dobře tedy nekoupil jsem zrovna nejlépe ale můj problém z řasou to neřeší přikládám novou fuku a řekne mi někdo aspoň co je to za řesu jestli mám moc nebo málo světla?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:37 Muž Horác [3942]
Zde máte přehled takových rostlin: www.akvarijni.cz/…. V katalogu Aqua-Daho (či v jakémkoliv jiném - nabízí je snad každá pěstírna) si je můžete téměř všechny vyhledat ... Abyste příště věděl, na co nemáte v akvaristice sahat. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:33 Muž Horác [3942]
Podvedli i nepodvedli ... Tato rostlina se dává do akvária ... ale jen za účelem dočasného zkrášlení nádrže. Ostatně jako celá řada dalších terarijních či pokojových rostlin. Říkám to nerad, ale kdo je nezná, ... jeho chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:23 Jack
jenže já jsem onu rostlinku koupil v místním aquaristice a bila určena do akvárka to mě tedy podvedli coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:02 Sidonius
Na tuto řasu by mohlo platit následující:
Vyndejte rostlinku zvody a zasaďte ji do předem připraveného kořenáče se zahradní zeminou. Umístěte ji tak, aby měla dostatek alespoň rozptýleného světla. Dbejte, aby substrát příliš nepřeschl, zavlažujte ji vodou do podmisky a těšte se její kráse mnoho následujících let.
Ta kytka je Syngonium a nepatří pod vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 13:10 Jack
Fotka k příspěvku ještě to foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 13:09 Jack – Řasa
Ahoj má +č založené akva 130l svítím 12 20W zářivkou sunglo, teplota je 26 C, CO2 bublám z kvasnic, ry jsou 20 4cm skalárů a jeden sumeček. A niní se mi objevila nějaká řasa moc se v nich nevyznám proto přikládám foto nevíte náhodou někdo jak se jí zbavit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=3201