Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
...zkratka, kdyz mi dobre rostou kytky, tak mi spatne rostou rasy, pokud kytky stagnuji, zacnou bujet rasy...
Ano, tak to chodí. :-)
Ale svádět to na to, že vyšší rostliny vyčerpají živiny tak, že nezbude na řasy, je - víte co... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
mam dojem ze to v podstate chapeme stejne jen ja se tak obratne nedokazu vyjadrovat, nebo chces do me rejpat

zkratka, kdyz mi dobre rostou kytky, tak mi spatne rostou rasy, pokud kytky stagnuji, zacnou bujet rasy
konkurencni boj.....nic vic, nic min
rasy a jim podobne organismy v tom akvarku jsou vzdycky a jen cekaji na svou prilezitost (na podminky jenz jim vyhovuji)
a my jsme na strane vyssich rostlin (vetsinou) takze o ne pecujeme a podporujeme je (vhodne hnojeni, co2, svetlo apod.)

i kdyz me by se trosku vic ras hodilo, nemusel bych prikrmovat krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
smich
Ale to řasy taky! :)
Mimochodem - zhusta řasy přicházejí právě proto, že rostliny nemají dostatek živin... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
jen to ze rostliny snizuji obsah zivin tim ze je spotrebovavaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: TomasOxx
Důvodů vašich problémů s řasou může být vícero, já bych za jeden z možných viděl nevhodné dno. Pod těmi šutry se může usazovat příliš mnoho detritu. Kdyby tak bylo ve vašich silách změřit NH4/NH3... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
Co myslíte tím, že částečně platí?! coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
no tahle terorie castecne plati, ale problem premnozeni ras se musi resit komplexneji a v kontextu dany nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
Já jsem se leknul, že je zde (zase) hypotéza o "vyčerpání živin vyššími rostlinami, takže na řasy nezbyde"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: TomasOxx
jak vypada ta rasa?
koukam na toho okruzaka v tvy prezentaci a je videt odvapneni ulity
jaky mas hodnoty vody?

jak ti rostou kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:35 Muž O.Tom [439] – Re: Moucha
mam akvarium plne rostlin a na vsech je zelena rasa, tak co stim ? :)
u hladiny na primem svetle se mi dela rasa i na tzv rasokouli :)
rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila
osvetleni mam 0,3 W/l
nejakych 10-15 malych rybek na 250l a ta zelena potvora je uz vsude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
bral jsem to jako ze neni volna nika, ale kdybych to bral ad absurdum tak v akvariu budou rasy (a jim podobne organismy) vzdycky, jde o to kolik zivin a svetla (pripadne mista v extremnich pripadech) pro ne zbyde

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
...na rasy plati jedine dostatek prosperujicich rostlin, pak pro ty potvurky nejni misto (ziviny)...
Takže když je v akva dostatek prosperujících rostlin, tak pro řasy není místo nebo nejsou živiny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: marek21
na rasy plati jedine dostatek prosperujicich rostlin, pak pro ty potvurky nejni misto (ziviny)
jako pomocnici proti rasam funguji sneci, rasozrave krevetky a ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:41 Muž marek21 [16]
Nikto nevie poradit ako sa zbavit tychto rias ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 18:46 Usine – Re: petastastna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 18:42 Žena petastastna [0]
ahojky,dělá sem i na listech řasa,malinké průhledné štětinky, nejdou vyfotit,a netuším z čeho to je... poradí mi někdo prosíím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 17:59 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Viete mi niekto poradit ako sa zbavit tejto riasy ? su to take zelene bodky po listoch rastlin...
osvetlenie mam 3x30 W svietim od 9:00 - 22:00
filter - versamax fzn 3 - asi na polovicný vykon
topenie - cca 25 stupnou
CO2 z 6 kg hasicaku

velkost akva 200 litrov
zalozene 12.3.2010
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2010 13:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Rexistens
Sinice není jen jedna a nevypadá vždy stejně. Dokonce je tak drzá že někdy si dovoluje vypadat úplně jinak než na internetových fotkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:21 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku since co jsem videl fotky, tak je takovy zelenkavy skraloup... tohle jsou hnede vlakna a sliz......
a neni to je na ruzkatci(mel jsem ho uz vyhozeny a zkousel se toho zbavit velkym cerenim hladiny, ale nezabralo)... i na jinych rostlinach cca 5-10 cm pod hladinou
zkusil jsme to vyfotit znova i z hladiny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:10 Muž karelpavel [18] – Re: Rexistens
To se mi na růžkatcu taky dělá, vždy když ho zkracuju - tak ho omyju a je, jde to dobře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Eff
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:04 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Rexistens
Je to vidět blbě, ale já bych se držel té sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:03 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku Zdravim,
prosim, mohl by mi někdo identifikovat tuhle "řasu" a rict jak na ni (mysle jsme je je to sinice, ale podle popisu co tu je na diskuzi, tak asi nee). Je to takova zeleno hněda, dolova sračka, bez nejakych pevných vlaken, jen se tak krouti v proudu. Objevilo se to z nenadani. Mam toho plny ružkatec a listy rostliny u hladiny.
Je to hrozne jemne, nejde to vylovit sitkou, hned se to rozpadne na malinke kousky. Ale krasně se to chytá na ruce kdyz ji strčím do vody, silene to smrdi (voda v akvariu ne, az kdyz se to rozpadne na te ruce)
vcera vecer jsme vycistitl cele akvario(pulka vody pryc), ruzkatec krasne vymyl, z listu rostlin to oskrabal a co nejvic toho vylovil a odfiltroval. Nebylo tam viditelne nic, a ani ne za den je to uz v tomlhe stavu(viz foto)
ja uz nevim co stim :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:20 JagerMaister
bola menená asi pred mesiacom tak nwm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:22 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Gery
Mozno ti len odchadza ziarivka. V tom pripade by ju stacilo vymenit za novu. Aky je to typ ziarivky? Lebo niektore vydrzia velmi malo (a ine, co maju vydrzat dlho, tiez v niektorych pripadoch vydrzia ovela menej, ak to je vadny kus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 15:59 JagerMaister
ok pridám nejaká rastlinky a plávajuuce mááám a hned bežím odkalit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 13:03 havex77
Já měl hnědou řasu taky,vlastně jí tam v malém množství pořád mám.U mně více světla nezabíralo.Nejlepší řešení je důkladně a často odkalovat + vyměňovat vodu.Taky pomohlo, že jsem 2 ddny v týdnu nesvítil vůbec (můsi tam být opravdu tma,jinak to nezabírá,ale naopak..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 12:30 Muž Argo [6] - Rostliny
Fotka by neuškodila ;). Hnědá řasa se tvoří při NEdostatku světla takže nevím nevím (myslím si že 1W/l je dost). Přidej hodně rostlinek mělo by to pomoct. A pokud si myslíš že je silné osvětlení tak dej na hladinu plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 12:16 JagerMaister – riasa
Ahoj :-O mám asi 2 mesiace založené krevetkárium s objemom 12 l a osvetlením 11w všetko bolo OK až teraz sa mi na skle robí hnedá riasa dá sa lahko odstránit ale robí sa aj na štrku čo mám s tým robit je to od silného svetla :-( rastlinky su bez rias. DIIIK za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 12:15 Muž pibor [9] - Parmičky
Díík chci je totiž přemístit tak chci aby byly čisté
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 12:13 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: pibor
zalezi co je to za rasu, ruduchu z ni asi jentak nedostanete, ale jinak egerie je docela tuha takze by mela neco vydrzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 12:09 Muž pibor [9] - Parmičky – Čištění řas
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na rostlince Egeria Dejsa se mi udělala řasa. mohu očistit řasu z rostlin rukou.Nebo po případě čím.?????? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 12:02 Muž maxo [9] – Re: karelpavel
Dik za tip.Ak som to dobre pochopil,tak pomoze bud menej svietit. Alebo to malo volneho CO2 co sa prirodzene vyprodukuje sa rychlo spotrebuje, takze ze by som mal moc rastlin? Nejak sa mi po precitani tato myslienka vnucuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 12:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Eff
Já tam sice biogenní odvápnění nevidím, (ačkoli na tom anubiasu cosi "podivného" je), ale taky se přikláním k aplikaci CO2 jako způsobu, jak se této ruduchy zbavit.
Krom toho - hnojit do slabě nasvíceného a CO2 "nedopovaného" akva, to bych viděl jako jednu z možných příčin potíží s řasou.
Slabé osvětlení je i důvodem, proč tam tak nějak nepředpokládám (nevidím?) biogenní odvápnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 11:06 Muž karelpavel [18] – Re: maxo
www.akvarijni.cz/… zkus tu přečíst - je to tam ;-) a nebo pohledat ještě po google
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 11:02 Muž maxo [9] – Re: Eff
Co je biogenní odvápnění? Ako sa prejavuje a co s tym? Da sa aj bez CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 08:39 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: maxo
Já tam především vidím biogenní odvápnění, takže CO2 bude v této fázi nezbytné pro další zdárný vývoj nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:10 Muž karelpavel [18] – Re: maxo
Slyšel jsem že to dělá přítomnost kořenů a průtoku vody, já jsem měl v akvu 4 kořeny a teď jsem to už omezil na 1 - takže budu postupně sledovat co se bude dít - jinak nevím - mě to moc netrápí,ja obden hnojím PMDD a co2 jak je třeba controllerem, každopádně mě to ale zajímá ;-) počkej co Eff nato a jiní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:07 Muž maxo [9] – Re: karelpavel
No a co s tym budeme robit? Ja sa uz len "spolieham" na tie fosfaty,len ich musim zmerat.Nehnojim,neprekrmujem /1xtyzdne hladovka/,mrazene len 2x tyzdne,obmedzene svietenie,ryb primerane,rastliny vcelku rastu az na Hyg.corymbosa-ta len vegetuje ale nerastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 22:50 Muž karelpavel [18] – Re: maxo
Tak přesně takhle to mám v akvu taky, akorát na tom anubiasu nemám tak rozchlupatělou - jen u výtoku filtru, a to vždy jen mechanický odeberu a na čas je pokoj palec na bacope to mám nejvíc a to na starých částech stonků - a to světla mám dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 22:40 Muž maxo [9] – Re: maxo
Fotka k příspěvku a este jedna na Bocope
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 22:39 Muž maxo [9] – Re: maxo
Fotka k příspěvku este jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 22:38 Muž maxo [9] – Re: Eff
Fotka k příspěvku Tak mam foto tej stetky.Testy zatial nemam,nezohnal som v TN P-test.K NO-ckam som sa nedostal,ale tie dlhodobo vykazuju normal hodnoty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 10:05 Muž maxo [9] – Re: Eff
OK! Vecer sa do toho pustim.Dufam ze zozeniem P test-ostatne mam.Konecne mi niekto poradi,lebo som len samouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:46 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: maxo
Pokud by šlo proměřit Fe, N a P, bylo by to fajn, ať máme představu o "prohnojenosti" nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:45 Muž maxo [9] – Re: Eff
Vecer spravim detailnu fotku a hodim sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:43 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: maxo
Pokud by to nebyl problém, začal bych s tím CO2. Určitě pomůže, ikdyž i bez něj se dá žít. Nebyla by fotka té štětky? Abych měl představu o množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:40 Muž maxo [9] – Re: Eff
Ta "stetka" je v strede nadrze na dne a na vacsom anubiase a sagitarii.Anubias som uz niekolkokrat kupal v save ale po case je spät.Hnojivo nepouzivam uz dlhsie,naposledy som pridaval Bivoj pod presadene rastliny.V zalohe mam PMDD ale nemam CO2 a Rasobijca-zatial som nepouzil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:37 Muž maxo [9] – Re: karelpavel
svietim rano od 7:00 do 11:00 a od 16:30 do 21:30. Upravujem to podla rocneho obdobia, pretoze mam dost svetlu obyvacku,takze v zime dlhsie a v lete menej.Priame slnko na nadrz nesvieti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 09:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: maxo
No růstové vrcholky jim do červena u tebe jdou, v nižších patrech jsou zastíněné, takže tam se do červena nezabarví. To železo by bylo dobré změřit. Pokud je ho víc než mírně měřitelné množství, může to být problém. Kde se ta štětka vyskytuje? Pokud je to pouze v místech kde proudí voda, nedělal bych si z toho hlavu. Nádrž je dobře osáznená, určitě bude fungovat. Jen je potřeba se zamyslet, jestli toho hnojiva není moc. Určitě bych zkusil 14 dní bez jakéhokoliv hnojení, s velmi omezeným krmením pouze suchým, a nasadil 3 denní půst, klidně i opakovaně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2451