Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 23:18 Muž Skanky [26] – Re: vhisky
mám pocit že u mně ta řasa co jsem víš uváděl s fotkou začala taky dělat až po předělání z 1x15 na 2x15.
Třeba je to jen zhoda okolnosti kazdopádně mě štve víc než ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 23:15 Muž vhisky [45]
co krunýřovec nebo nerita, nepomohli by?

v jedné knížce o rostlinách jsem četl: Když se zbavíte jedné řasy, vyroste jiná.. my ji máme v akva taky(5mm chloupky na skle a rostlinách) jen tam, kde je vic světla.

Já si myslím, že řasy do akvárek patří, je to prostě příroda.

když jde o zelenou řasu tak nám pomohl okřehek a Ceratopteris thalictroides. Jednou v akva byl fakt extrém, kdy ,,štětiny´´ řas plavaly po celým akva, byl to až hnus :-) museli jsme použít řasobijec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:49 Peťura – Re: vaclav
Dno jsem kupoval v akvaristice a kameny mi tam zkoušely jsou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:16 Usine – Re: petrpokorny
Vyzkoušel jsi své dno v 8% octě včetně kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:50 Peťura – Re: petrpokorny
To se nenajde ani jedna rada co dál,pokračovat,nebo něco jiného?Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:14 Peťura – Re: Skanky
Já už se s tím trápím od ledna a stále se to nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:03 Muž Skanky [26] – Re: petrpokorny
Tak to se potýkame asi se stejným problémem. Mně taky rostou, tedy krom Sagitaria subulata. Ty se moc nechce.
Podle fotek to vypadá na stejnou řasu ako u mně. Začalo to na dvou rostlinach které jsou cca 10cm od osvetlením. Po týdnu a půl to uz pozoruju na zadním skle a zčína to napádat i další rostliny a kořeny. rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:00 Peťura – pomoc s řasami
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 13:52 Peťura – pomoc s řasami
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 13:51 Peťura – Pomoc s řasami
Fotka k příspěvku Dobrý den,prosil bych o radu.Mám 100l akvárium založené v lednu a hned od začátku s problémy.První problém byly hnědé řasy a s pomocí zde na foru jsem ho odstranil přidáním jedné zářivky.Nyní mám dvě 25w,jednu akva glo a druhou power glo,svítím 12h denně s 3hodinovou přestávkou mezi 12a15hod.Po té se hned objevily jiné řasy a stěmi bojuji do dnes.Opět na dřívější rady zde na foru mněním 20l vody jednou až dvakrát týdně a zlepšení se stále neobjevuje.Po přidání CO musím říct,že rostlinám se daří,stále mám nové a nové výhonky a akva zarůstá,ale hned se na nich objeví řasy.V poslední době stále zbírám plno upadaných listů,je jich tam stále plno.Jinak je vše v akva v pohodě,rybám se daří a dokonce i krevetky jsou v poho.Mám tam 2ancistruse,3sumečky,5gavůnků vidloocasých,6gavůnku duhových a 7 gavůnků diamantových.Už nevím co dělám špatně nebo jak to změnit k lepšímu.Děkuji za rady a posílám pár foto.Děkuji moc všem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 11:09 Muž Skanky [26]
Fotka k příspěvku Ahoj,
tak k ruduche se přidala i kamaradka formou jiné řasy (viz foto).
Co to je vůbec za řasu a jak s ní zatočit. Tvoří se i na zadním skle ktere je obtížnější čistit a má docela rychlý růst. Mám obavi že mi zachvili zamoří celé akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2009 19:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rjulius
Kryptokoryny můžete ošetřit tak, že hadicí odsajete všechno, "co nedrží". (Veškerou odumřelou hmotu) A to v případě potřeby opakovaně, dokud to bude třeba.
"Zbytky" můžete nechat; je dost pravděpodobné, že znovu obrostou.
To ostatní snad později - za chvíli odcházím.
(A jestli mohu požádat - řešte to raději přes vzkaz. Díky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2009 19:11 Usine – Re: rjulius
Pozor nic nevyhazovat u kryptošek je to běžný jev. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 19:05 Muž rjulius [17]
Sid napsal: Nejste sám, kdo po mně něco chce, ale jste jediný, kdo mě někam "tlačí"...
Takže jsem rád, že je vám to fuk, a že mám tím pádem o starost méně. :-)
Uvidíte, jak bude akva vypadat za týden.


Side, nemyslím, že bych vás někam tlačil, alespoň z počátku... začalo to tím, že jsem vám vytknul plýtvání vaším časem a energií na rozporování neškodných příspěvků :-)
Pak přišel váš nápad s nabráním vody do láhve... a ano, pak jsem vás chtěl dotlačit k vyjádření, k čemu to vlastně bylo...
Ale nebudeme zabírat prostor v diskuzi těmito dohady :-)

K tématu... přijel jsem po týdnu (takže voda byla v akva 3 týdny)... zákal šílený, rostliny ale poporostly...
Odkalil jsem a vyměnil část vody. To bylo v sobotu 13.6.
Postupně se naředěný zákal zase zahustil.
Od včera čekám až se rozbublá CO2.
A zhruba ve středu se začaly rozpadat kryptokoryny... totálně všechny během dvou dnů mají z listů kaši. Je to vyložený hnus a nevím jestli je mám vyhodit hned nebo až "pozítří"...

Jsem z toho dost otrávený rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:46 Muž avast [49]
citace z wikipedie: "Řasy jsou jednoduché fotosyntetizující organismy, tradičně řazené mezi nižší rostliny. Ve skutečnosti jsou řasy seskupením nepříbuzných skupin organismů a jen některé z nich jsou blízké rostlinám.[1] Mezi řasami najdeme jednobuněčné i mnohobuněčné formy, tělo mnohobuněčných řas je tvořeno stélkou. Nejsou schopné přežít v suchém prostředí, žijí proto ve sladké nebo slané vodě, suchozemské formy jsou malé, nenápadné a hojněji se vyskytují ve vlhkých tropických oblastech. Některé řasy vyřešily problém vyschnutí symbiózou s houbou a tvoří součást lišejníků."
Takže to může být příčina..

Pozdě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Haloska
pokud ti tam slunce svítí přímo několik hodin deně jako mě, může to být jedna z příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:31 Haloska
Je možné,že mám řasy kvůly přímému slunečnímu světlu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:43 Muž filipsi [1295] – Re: Gabrielka
To bylo jen pousmani nad vyberem zarazenych prvku ze skatulky "tezke kovy".
Nevim, jakym mechanismem StartPlus tezke kovy vaze, a hlavne nevim, co s nimi pak az je zavaze dela, a take nevim, kde se berou v pitne vode v mire takove, ze je potreba je zavazat.
Osobne povazuji prostredky proti tezkym kovum, a vyraz "tezke kovy" obecne za primovy marketingovy tah straseni spotrebitelu. Samozrejem tezke kovy problemy pusobi, je treba je resit, ale v oblastech jako odpadni kaly, ... atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
já teda nevím, co má DavidDizzer za probém, číst se mi to nechce, ale pokud by vyzkoušel rady co tu dostal, jistě by už měl AQ jak si představuje.
Já míval AQ krásně porostlé zelenou řasou, myslím stěny, vypadalo to pěkně, jen jsem musel přední sklo často čistit. Ale pak jsem si koupil Neritiny a řasi do měsíce nikde a já už nemusím aní to přední sklo čistit.
Tak co třeba začít s nimi DavidDizzer???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2009 16:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Gabrielka
ja myslím, že kilo jakýhokoli kovu, je pořád stejně těžké ;-) X-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:19 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Start Plus vynechám. Ostatní platí dle domluvy.
Koupil jsem: Lysimachia nummulariam, Hygrophila Red, Echinodorus angustifolius, Cryptocoryne wendtii (další název je jahnelii - to je přeškrtnuté a napsáno něco jako wememberg) a nějakou bublinatku (nebyl u ní štítek).
K poděkování: jsem moc rád že mi někdo poradil a že jako přídavek jste mě částečně zasvětila do problematiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:18 Žena Gabrielka [73] – Re: filipsi
K, Ca, Mg, Na... Tyhle kovy taky nejsou až tak těžké, ne? :-) (Vybírám jenom z biogenních prvků! :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:11 Muž filipsi [1295]
Gabrielka napsala:...Jestli je úkolem Start Plus vyvázat těžké kovy, mohlo by se kytkám nedostávat Fe, Mn, Zn, Cu, Mo, Co, Ni...

Vlastne vsechny kovy jsou tezke, ne, kdyz clovek dostane poradnym kusem do hlavy ? ;-)
Mozna krome lithia ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:52 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Rostlinky "nahusto" je dobrá součást opatření proti řasám. :-)
Co by mohl ukázat test v kyselině? Compsopogon "umí" biogenní odvápnění. Ale při vašich hodnotách KH, pH a sycení CO2 by asi neukázal nic. :) Ale co kdyby?! :-D
Předpokládám, že dokoupené rostlinky jsou z kategorie rychle rostoucích(?).
Jestli je úkolem Start Plus vyvázat těžké kovy, mohlo by se kytkám nedostávat Fe, Mn, Zn, Cu, Mo, Co, Ni... Zkuste ho vynechat.
Na děkování z vaší strany je příliš brzy! Na místě bude, pokud se něco změní k lepšímu. (V opačném případě se nechci vidět...! hmm )
Já děkuji - za důvěru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:25 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Děkuji moc za rady. Zkusím výměny vody 30% 2x týdně a doplňování KNO3 a MgSO4 s ohledem na testy.
S testováním listů to je špatné - už jsem je vyházel. A doufám že se stav zlepší a testování v kyselině nebude třeba. Nicméně by mě zajímalo jak takový test vypadá - co ukáže.
Dajana Start Plus - redukuje chlór, váže kovové prvky, atd... Nic konkrétního nepíšou. Můžu ho zkusit vynechat.
Rostlinky jsem dokoupil. Raději více než množství které jsem vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 14:50 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Vstupní voda: NO2 0 mg/l, NO3 8 mg/l, GH 3, KH 5, pH 6,8.
To jsou "hezké" hodnoty! :-)
Mohlo se stát, že rostlinkám chybí živiny. Těch pár JBL-kuliček před skoro dvěma roky, ty už asi rostlinkám moc nedají. Rybek máte taky přiměřeně "málo", odsud nějaké extra hnojení asi taky nehrozí.
CO2 přidáváte, a ne málo; svítit svítíte docela "akorát", tak snad opravdu deficit živin? Zkusila bych to s tou výměnou vody, (buď těch 50% 1x týdně nebo třeba 30% 2x týdně), a opatrným přihnojováním stopovými prvky. Možná i KNO3 a MgSO4 - podle vývoje hodnot NO3 a GH. (Podle toho, co píšete, během několika dní vám "spadla" GH. To by mohlo znamenat, že rostliny odčerpaly Mg a Ca. Pak by jim ale asi ty stopové prvky chybět neměly. Kdyby jim chyběly, sotva by odčerpávaly Mg a Ca... je to zapeklité! :) Přesto bych to takto zkusila nějaký čas praktikovat. :-))
Nemáte po ruce nějakou kyselinu? Acid, Acidon, HCl...? V krajním případě by mohl stačit ocet.
Zkuste ustřihnout hodně zařasený list a testněte ho octem podobně, jako se to dělá s podezřelým substrátem.
Dajana Start Plus vyvazuje těžké kovy, že? Třeba i ty, které jsou pro rostliny životně důležité?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 13:32 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Rostlinky jsem dostříhal. Pojedu na nákup.
JBL-Kugeln jen při zakládání.
Vodu nechávám vždy odstát minimálně hodinu. Přidávám do ní Dajana Strat Plus, výluh z olšových šištic a rašeliny.
Vstupní voda - měřeno teď: NO2 0 mg/l, NO3 8 mg/l, GH 3, HK 5, pH 6.8
Voda v akva - měřeno teď: NO2 0 mg/l, NO3 10 mg/l, GH 1, KH 3, pH 6.4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:51 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Za tu odstraněnou rostlinnou masu doplňujete jinou, zdravou, rychle rostoucí?
JBL-Kugeln jste dával při zakládání akva. Tzn. v září 2007?
Problém je, že podle vašeho popisu máte podmínky v akváriu "v normě"... "Něco" ale v nepořádku být musí, že? Zatím bych to viděla na deficit stopových prvků. (Bez záruky!)
Co kdybyste zkusil měnit týdně 50% vody? Pozor ovšem na teplotu a případný chlór ve vodě! Nejlépe by bylo nechat ji alespoň hodinu odstát. Ovšem 40-50 l není zrovna malý objem... Taky větší změna pH není dobrá - jak je tomu u vás s parametry vstupní vody? pH, KH a NO3?
(To KNO3 k udržení koncentrace 5-10mg/l nechat.)
Kokosáky nechte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:21 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Právě stříhám listy a odstraňuji nejvíce napadené rostlinky (u kterých by znamenalo odstranění listů že by zůstaly jen stonky).
JBL-Kugeln jsem dával při zakládání akva pod echinodory. Někdy jen půl kuličky. Dohromady tak 5 kuliček. Jiné hnojivo nepoužívám. Občas jen KNO3 na doplnění NO3. To řídím podle testů na NO3 a udržuji hladinu kolem 10 mg/l.
V popisu nádrže mám napsané kořeny a kokos. Kořeny od posledního problému v akva nejsou. Jsou tam jen dvě půlky kokosů. Ty se mi vyndavat moc nechce neboť se do nich pravidelně vytírají ap. hongsloi a nannacara anomala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 11:38 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Ale ono vám nejspíš nic jiného nezbyde, než likvidovat napadené části rostlin.
Kromě hnojiva do dna žádné jiné nepoužíváte? A jak je to dlouho, co jste aplikoval JBL-Kugeln?
A taky byste měl popřemýšlet nad odstraněním dřeva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:58 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Měl jsem obdobný problém, ale ne v takovéto míře. Pak to ustoupilo a je to tu opět, ale v míře větší. Nevím. Jsem bezradný. Pokud budu neustále odstříhávat napadené listy, někdy celé rostlinky, tak to je podle mě také špatně. Za chvíli tam nebude nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:51 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Co myslíte tím "lehce potýkal"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:43 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Neměnil jsem vůbec nic. Ale je fakt že s problémy s řasou jsem se lehce potýkal po výměně osvětlení z 1 x 18W GLO na 2 x 24W 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:36 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Neměnil jste v poslední době zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:06 Muž jirka.p [60] – Re: Gabrielka
Ano. Compsopogon (jelení paroh). Ale co s tím? V čem by mohla být příčina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:01 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Jsem si jistá - Compsopogon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:01 Muž jirka.p [60]
Fotka k příspěvku A poslední. Snad to bude stačit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:01 Muž jirka.p [60]
Fotka k příspěvku Další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:00 Muž jirka.p [60]
Fotka k příspěvku Fotky přidám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 09:57 Žena Gabrielka [73] – Re: jirkap
Já mám nápad! :-)
Udělejte kvalitnější fotky; z těch stávajících lze jen hádat.
Takže z toho mála, co je na fotkách vidět, hádám, že vidím červenou řasu Compsopogon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 09:43 Muž jirka.p [60]
Kdyby měl ještě někdo nějaký nápad jak řešit můj problém s řasou, byl bych velice rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 09:10 Muž Miras [111] – Re: jirkap
já myslel tu špatnou výměnu že: odkaloval jsem tak jednou za dva týdny a spustu ryb v akva což bylo špatně a filtr jsem měl skoro naplno což bylo asi 140l/hod, jj. chybama se čovek učí :-D, ale jak jsem psal už se to zlepšuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:58 Muž jirka.p [60] – Re: Yirka
To bude asi problém. Nádrž je založená jen od 9.5.2009 a je tam všechno úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:50 Muž Yirka [9126] – Re: jirkap
Taky,pokud se ti podobná věc nepřihází u tvé druhé nádrže, popřemýšlej co je jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:44 Muž jirka.p [60] – Re: Yirka
Odkaloval jsem 1x za týden. Ted 1x za dva dny odsávám hlavně ten bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:42 Muž jirka.p [60] – Re: Miras
Co si mám představit pod pojmem špatná výměna vody? Průtok vody 90 l/hodinu se mi zdá dostatečně nízký když je to v podstatě 1 objem akva za hodinu. Nemůže být i problém v osvětlení či v té zrcadlové fólii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:42 Muž Yirka [9126] – Re: jirkap
Odkalovat obden není to pravé ořechové. Ta nádrž nemá chvilku klidu. Zavedená nádrž velikosti kolem 100 l by měla stačit odkalit 1x za 2 týdny, mezitím pouze vyměňovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:37 Muž Miras [111] – Re: jirkap
měl jsem něco podobného a jak jsem se dočetl zde na foru, problém u mě byl špatnou výměnou vody a velký průtok filtru, snížil jsem průtok a častěji mněním vodu - pomalu se to po dvou týdnech začalo ztrácet, ještě jsem poškozené listy hned odřezal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:11 Muž jirka.p [60]
Fotka k příspěvku Ještě přikládám detailnější fotku toho bordelu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:02 Muž jirka.p [60] – Poradí mi někdo?
Fotka k příspěvku Prosím poradíte mi někdo? Nebo pokud máte nějaký nápad v čem by mohl být problém. Jde o nádrž rybicky.net/nadrze/5468 . V akva se objevila řasa a nemohu se jí zbavit. Myslím si že je problém v tvorbě bordelu který je vidět u rostlinky na fotce vlevo nahoře. Jsou to spíše takové chuchvalce - není to detrit. Ale čím je to způsobené? Filtr je čistý a teď když je řasa odkaluji 1 x za 2 dny (předtím 1 x za týden). Náplně v TetraTec jsou biomolitan jemný PPI30. Průtok 90 l/hodinu. Svítím od 7:00 do 11:30 a od 14:30 do 21:00. Kryt je vylepen zrcadlovou folií. Nehnojím ničím - jen CO2 přez difuzér BOYU CO-100.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=3001