Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:15 Muž Skanky [26] – Re: DavidDizzer
chemii na rasu zatím nepoužívam a ai neplánuju. rostlinky jsem pouze prostříhal a odstranil poškozené listy. osvětleni jsem předělával v pátek na 2x15w. jediné co mi zbyva je jak říkate pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:09 Muž DavidDizzer [26] – Re: Skanky
chemií se řasy nikdy nezbavíš... jelikož je chyba v kvalitě vody, osvěltení filtraci či v něčem jiném, chemie působí ve vodě chvíli a není to ono. Když máte nevhodné podmínky, ale dobré pro růst řas, tak chemie vám kvalitu vody na super kvalitu vody určitě nezlepší, mohli byste to do akvária lít do nekonečna, jelikož musíte změnit celou příčinu vzniku řasy! prostě chemie je dobré řešení, ale ne konečné! Nešel bych do toho (jelikož jsem to zkoušel 2 roky) - něco pomohlo, něco ne! Ale musel jsem to do akvária lít pořád a když jsem vynechal, byla řasa opět! To je právě ono - je chyba v něčem jiném, proto to chemie nevyřeší nastálo! Mám řasy i teď a chemii nepoužívám, jelikož je to pro mě absolutně zbytečné. A to mám snad všechny druhy řas, na které si jen vzpomenu :-).. musím jen čekat, a pozorovat čem je chyba - zda v kvalitě vody, osvětlení, ryby, rostliny, filtrace - či v něčem jiném! Přeji hodně úspěchů všem! AHoj - držím palce! :-);-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 12:31 Muž Skanky [26] – Re: Jrk
no uvidime. zrovna jsem opet odkalil a prostrihal rostliny. odstranil jsem listy napadene svinstvem a hnijici. dal jsem tak prostor novym vyhonkum ktere zacinaji. snad dostanou novy dech a chytnou se lip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 11:34 Muž Jrk [143] – Re: Skanky
Nedostatek CO2 může být jednou, nikoli jedinou příčinou stagnace růstu rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 10:56 Muž Skanky [26] – Re: Jrk
ja už dávam i CO2 a rasa roste. uz nejen že ruducha ale i zelenou řasu pozoruju na listech rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 23:33 Muž Jrk [143] – Řasy a nedostatek CO2
Mě se stalo, že nadměrný růst řas, způsobovala stagnace růstu rostlin zapříčiněná nedostatkem volného CO2. Po započetí hnojení pomocí PET-CO2 bylo do měsíce po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 22:54 Žena evasv [12] – Re: Semtex
No tak já mám v 54l jednoho ancíka, tři neritiny a dva otíky a teď se mi řasa nějak rozjela že jejich ujídání není znát. Nevím čím to - nic jsem nezměnila. Pravda je že mám slabší osvětlení, to budu muset změnit. Ale je stejné od počátku. Příjde mi, že se i zastavil růst rostlin -krom rychlerostoucích - egerie a limnophie - ale na limnophii se mi zdá že se řasa dělá nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2009 22:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: danja
ampularky a krevetky nejsou tak účinný jako neritiny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2009 22:01 danja
Ty neritinky nejsou špatný nápad, zkusila bych i ampulárku, popř. krevetky, ale jestli se Ti snesou s Black Mollama nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:47 Muž dominator [6] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tady je ještě jedna fotka. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ancici ani Black Molly mě nijak s řasou nepomohli. Až když jsem si pořídil Neritiny, tak bylo po řasách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:41 Muž dominator [6] - Živorodky
Fotka k příspěvku Mam asi zelene řasy,ale někdy koukam na black molly že něco okusuji asi ty řasy
ancitruse mam taky ale řasy moc neubivaji hlavně na rostlinach. ne
Přidam fotky zdaji se mi že tam sou zeleny a černy posudte sami

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:37 Žena Hatomi [27] – Re: domca1
ancíci a black molly řasy jedí (měli-by) o jakou řasu se přesně jedná?
(rybicky.net/rady/rasy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:37 Muž avast [49]
žrou řas a dobře dostupnej je ancistrus.. sice dorůstá větších velikostí (prej i nad 10 cm), ale řasožrout je to výbornej (alespoň podle mých a kámošových zkušeností.. kámoš měl "zelený" akvárko, hodil tam ancistruse a během 2-3 dnů byla řasa pryč.. ancíka seženeš snad v každý akvaristice (nejvíce rozšířenej je asi obyč. ancík) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:33 Muž dominator [6] - Živorodky – Boj s řasy
Ahoj mam asi pul roku stare akvarko a začali se
mi dělat poměrně dost řasy už jsou na kamenech dekoraci
a hlavně na kytkách.Mam 54l akvarko s 7xTeter sweglesovich,
5xNeonek obecných
3xBlack Molly
3xAncitrusu
Chtěl bych nějakeho dobryho žrouta řas mohli by jste mi poradit jakeho hlavně aby byl
dostupnej,nebo to mam řešit nějakou chemii jestli nějaka je. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: rjulius
Nejste sám, kdo po mně něco chce, ale jste jediný, kdo mě někam "tlačí"...
Takže jsem rád, že je vám to fuk, a že mám tím pádem o starost méně. :-)
Ale jdete na to dobře - pravděpodobně řasa, CO2 je dobrý počin a pH jde nahoru logicky. (Jestli může mít souvislost vyšší pH s otíráním ryb o listy nevím, ale připadá mi to málo pravděpodobné. Viděl jsem pár nádrží s pH přes 8 a nevybavuji si, že by se rybky otíraly o rostliny. Ale vyloučit to, samozřejmě, nemohu...)
Uvidíte, jak bude akva vypadat za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:34 Muž rjulius [17]
Mrakoplash napsal: Asi sem narazil na to co chtěl Sid zjistit pokusem s flaškou.

Zda jsou ve vodě sinice nebo řasy lze poměrně dobře rozeznat následujícím způsobem: láhev se zúženým hrdlem (lze použít třeba průhledné lahve od balených vod) naplníme zcela vodou a necháme alespoň 20 minut stát v klidu na světle.
V případě, že se u hladiny vytvoří zelený kroužek tvořený zelenými organismy ve tvaru "sekaného jehličí nebo zelené krupice" (a voda přitom zůstane čirá), jedná se z největší pravděpodobností o
sinice. Jestliže zůstane voda zakalena rovnoměrně nebo se začne tvořit větší zákal u dna, půjde pravděpodobně o řasy.

Zdroj: www.ulekare.cz/…


Co chtěl zjistit Sid se asi nikdy nedozvím, ale to je fuk, stejně by mi to k ničemu nebylo, jak to tak v poslední době sleduji.

Každopádně ... zůstalo to i druhý den rozptýlené v celém obsahu... možná řasa, tedy...
No... teď na týden odjíždím, takže tedy tomu dám ještě 3. týden bez výměny vody (parametry jsou zatím ok). Pak se dám do realizace CO2, protože kytky fakt víceméně stagnují a céočko by je snad pomohlo nastartovat...
Jo mimochodem... může být důvodem otírání ryb o listy i vysoké pH? Už je snad 8, pořád se zvedá...

Jinak děkuji všem za snahu mi pomoci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 09:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Mrakoplash
Ale platí to pouze pro sinice tvořící vodní květ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 07:39 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: rjulius
Asi sem narazil na to co chtěl Sid zjistit pokusem s flaškou.

Zda jsou ve vodě sinice nebo řasy lze poměrně dobře rozeznat následujícím způsobem: láhev se zúženým hrdlem (lze použít třeba průhledné lahve od balených vod) naplníme zcela vodou a necháme alespoň 20 minut stát v klidu na světle.
V případě, že se u hladiny vytvoří zelený kroužek tvořený zelenými organismy ve tvaru "sekaného jehličí nebo zelené krupice" (a voda přitom zůstane čirá), jedná se z největší pravděpodobností o
sinice. Jestliže zůstane voda zakalena rovnoměrně nebo se začne tvořit větší zákal u dna, půjde pravděpodobně o řasy.

Zdroj: www.ulekare.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 16:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: rjulius
Až bude chvilka času, rád se vám budu věnovat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 15:11 Muž rjulius [17] – Re: Sid
Kolego, co ta voda, co jsem měl sledovat?
Byl to jen takový fórek, abych se zabavil, nebo to mělo nějaký účel? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 13:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Mrakoplash
Četl jste pozorně. :)
Dokonce umí barvu měnit v závislosti světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 11:28 Mrakoplash – Re: datura
Mám takovej pocit, že nemají čistě jen modrozelenou barvu. Myslím že sem někde četl i o červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 09:53 Muž filipsi [1295] – Re: rjulius
Co filtracni papir? (filtr do kavovaru, ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:19 Žena datura [104] – Re: rjulius
tak použij nějakou jemnou tkaninu, nejlíp bílou, aby na ní byly dobře vidět. můžeš rovnou provést i zkoušku barvy - sinice mají modrozelený odstín (odtud název;-) )
pak stačí jenom připravit si podložní sklíčko a smočit do něj kus látky s nejkvalitnějším vzorkem;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:07 Muž rjulius [17]
datura napsala:
rjulius: když budeš mít čas a náladu, zkus to projet v mikráku ještě jednou;-)

Já to klidně ještě zkusím, jen bych potřeboval nějaký nápad, jak ten "sajrajt" šikovně zahustit...
Abych měl v tom vzorku víc příležitostí něco vidět.
Nějak mě nenapadá něco dostatečně jemného a šikovného, přes co vzorek vody přefiltrovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:52 Žena datura [104]
na rozlišení sinice od řasy není zdaleka potřeba žádného barvení:-)
v mikroskopu nevidíme u sinice - narozdíl od řasy - žádné struktury, volně v buňce jsou rozptýlené tylakoidy, což vyvolává dojem zrnitosti nebo "šrafované" buňky.
kromě toho se dá sinice rozeznat ještě jednodušeji podle stavby celého vlákna, kde se vyskytuje několik typů morfologicky na první pohled odlišných vmezeřených buněk.
no a posledním rozlišovacím znakem je pak vrstva spojovacího slizu, který se táhne podél celého vlákna.

takže hematoxylin, krystalová violeť a spol. je zbytečná snobárna :-D
rjulius: když budeš mít čas a náladu, zkus to projet v mikráku ještě jednou;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 19:44 Muž rjulius [17] – Re: Sid
Halo ahoj, Side, už tady sleduji tu vodu celý den smich ...
... vysledky pozorovani jsem napsal, co to tedy znamena, prosim?

Jestli tu kolem ní budu chodit ještě den, stoprocentně ji nejspíš omylem vypiju hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 14:09 Acinonyx
ČUPR napsal: Promiň, ale asi si hodně pleteš přírodní látky - přírodní kyselinu citronovou s emulgátory "E" jako konzervanty ;-)

Prepac, ale toto je z tvojej strany celkom velky fail. ;)

E330 - Kyselina citronová

Jedná se o slabou kyselinu z karboxylové skupiny. Přirozeně se vyskytuje v citrusových plodech, zejména v citrónech, limetkách, grepech, pomerančích a v menší míře i v dalším ovoci a zelenině.


E-cka su vsetky "chemicke" prisady umelo pridavane do produktu(potraviny), a mozu byt rozneho charakteru. Od regulatorov chuti a pachu, ktore mozu byt zcela prirodne, az po rozne "zveriny". Cize, nie vsetko co je E-cko, je zle. :)

EDIT: Meh, Horac to krasne vystihol. Asi by som mal najprv docitat diskusiu do konca a az potom odpovedat. Horac ma plusovy bod. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2009 12:21 Muž Horác [3942] – Re: ČUPR
Pozor: Neplatí, že "éčko" = automaticky emulgátor. Éčka jsou (obecně) přidané látky (aditiva). Přidávají se do potravin i do léčiv a vůbec neplatí, že jde vždy a za všech okolností o "škodlivou chemii". Mezi éčka patří například barviva (mnohdy zcela přírodního původu), antioxidanty (včetně vitamínů C a E!), konzervanty, sladidla, ochucovadla a další a další látky plus již zmíněné emulgátory. Mimochodem, emulgátor není sprosté slovo, je to látka, která "drží pohromadě" vzájemně se nemísící hydrofilní a hydrofobní složky. Jeden z nejpoužívanějších emulgátorů je např. lecitin - zcela přírodní a dokonce zdraví prospěšná látka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:56 Žena Somali [98] – Re: filipsi
Hypermangan je v těchto případech k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:17 Muž filipsi [1295] – Re: Somali
Diky, uz jsem to mezitim trochu dostudoval. Jen mi jeste vrta hlavou - jestli k necemu muze byt ten hypermangan. Stale se mi zda, ze jakykoli vzorek spis zneprehledni a poskodi. Podle tech fotek byl ale asi pouzity v mizive koncentraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 08:55 Žena Somali [98] – Re: filipsi
K tomu barvení: na jádra lze použít železitý hematoxylin - ten obarví kromě jader (konkrétně barví ten chromatin, o kterém tu psal Horác) i některé organely, které v prokaryontních organismech nejsou. Barvení dle Grama má smysl u bakterií, když je potřeba rozlišit G+, G- nebo eventuelně gramlabilní bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 08:46 Mrakoplash – Re: filipsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 08:44 Muž filipsi [1295] – Re: ČUPR
E330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 08:07 Muž ČUPR [204] - Tetry – RE: Acinonyx®
...ked ludia panikarili, ze nieco ma tolko a tolko E-cok, a pritom absolutne netusia, ze i blba kyselina citronova je jedno z E-cok... Hura, tak prestanme jest citrony a pomarance. :-D
Promiň, ale asi si hodně pleteš přírodní látky - přírodní kyselinu citronovou s emulgátory "E" jako konzervanty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 23:25 Muž Horác [3942]
Teoreticky by v rozlišení sinic (Procaryota) a řas (Eucaryota) neměl být problém. Vhodné bazické barvivo obarví chromatin a následně určitě půjde rozlišit jaderný (zřetelně ohraničené jádro) nebo bezjaderný organismus (sinice, bakterie). O veliosti samotných buněk ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 23:07 Muž filipsi [1295] – Re: rjulius
No prave, barveni, aby to k necemu bylo, je slozite, a jeste slozitejsi pro amatera sehnat ta barviva, po troskach. Vetsinou je stejne dulezite jen k pozorovani veci uvnitr budek, deleni jader, ...
Ja ti s tim take neporadim, nikdy jsem v tom odbornik nebyl, jen me to zajimalo a ve skole jsme barvili dost. Ale uz nejakou dobu opet chci mikroskop, tak se na to take tesim.
Vi tu o tom nekdo vic? Treba by se opravdu dala sinice od jinych veci (rasa, mechanicky zakal ...) barvenim mikroskopicky jednoznacne odlisit. Ale asi neni proc, odbornik koukne a vidi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:45 Muž rjulius [17] – Re: Sid
Tak už to tu mám stát hodinu... je to neustále rozptýlené v celém objemu... vypadá to prostě jako jemný pyl nebo k čemu to přirovnat...
Nedá se ani barva odhadnout, možná lehounce do zelena... možná... spíš prostě jako prach, který je vidět ve slunečních paprscích, ale hodně jemný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 22:42 Muž rjulius [17] – Re: filipsi
Hm, myslel jsem na zvýraznění okrajů, ale jsem naprostý laik... možná to zítra zkusím ještě jednou, ale Gram asi nemám... vlastně ani nevím co to je, kromě toho tedy, co mi prozradila wikipedie o Hansu Ch. Gramovi a metodě barvení...
Zkouknu ještě co v té sadě u mikroskopu je... ale stejně je to jen takové hraní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:53 Muž filipsi [1295] – Re: rjulius
Ano, do prezentace jsem se dival. Jen pochybuju, ze to bude reseni zakalu. Mluvil jsem o pouziti syceni co2 obecne, ne v navaznosti na problem.

Zpet k fotkam vzorku - ja na tom nic nepoznam, a asi bych nepoznal ani na supersnimcich, jen me zarazilo to barveni vzorku hypermanganem. Proc? To jsem nikdy nepotkal, a nejsem si jisty, zda je to to prave. Ceho se tim dosahne? Ja myslim, ze to vzorek spise poskodi a zhorsi jeho urcitelnost. Nebylo by lepsi nebarvit, nebo pouzit nejake standardni barveni vzorku, treba Gram? Z toho by mozna rozdily sinice/rasy vylezly nejlepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: rjulius
...mě by mnohem více než rozporování něčí konkrétní snahy pomohlo, kdyby jste na zlomek času upřel svůj pohled buď už na mikrosnímky čehosi z mého akva, případně do mé prezentace...Pokud zmiňované listy mandlovníku a způsob, jak autor příspěvku došel k přesvědčení, že je to dobrá věc, nejsou rybozhoubnými případně řasotvornými prostředky či způsoby, zcela jistě není nutné věnovat takové úsilí jejich zpochybnění...
Já vám rozumím, ale zkuste pochopit vy mne:
Jestliže vám někdo v souvislosti s vaším problémem napíše: "Nechci tady dělat reklamu, ale zkus přírodní prostředek pro úpravu vody - porcované sušené listy z mandlovníku - mám s tím velmi dobré zkušenosti", pak se logicky ptám, jaké konkrétní účinky dotyčný zaregistroval, pro které může listy mandlovníku doporučit jako řešení, se kterým má velmi dobré zkušenosti.
(Tedy kromě těch, které má uvedeny v deníku prezentace, a na něž odkazuje, a to: že 30.5. vložil do filtru sáček BIO-LIFu, že 31.5. se objevil mírný mléčný zákal /způsobený nejspíš výluhem z BIO-LIFu/, a 1.6. že zakalení zmizelo...)

Zkuste nabrat do sklenice (nejlépe se zužujícím se hrdlem) nebo průhledné PET-láhve skoro po vrch vodu z akva a postavte ji pod zdroj světla a nechejte ji 20-30 minut v klidu stát. Pak se podívejte, jak vypadá zákal ve sklenici.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:12 Lexi
To je fakt , ale za zkoušku nic nedáš a pokud by to třeba na ten zákal pomohlo....
a třeba taky ne : to bylo myšleno ještě k využití vody :-)

Kytek si myslím že máš dost, osvětlení taky. O přidání dalších rostlinek bych ale uvažovala, aspoň nějaké plovoucí na odebírání živin. Podle mě jde o to, že je tam něco přemnožené a je tomu potřeba odebrat stravu, nejlépe rostlinami, aby se to dále nemohlo rozmnožovat. Ať už to jsou prvoci, jednobuněčné řasy nebo nějaké vyšší řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:04 Muž rjulius [17]
filipsi napsal: ja bych zkusil co2 bez sody... pri danem povrchu hladiny a poctu kytek a osvetleni.


Máš na mysli moje akva... resp. díval jsi se do mé prezentace?
Dobře, díky, já zkusím vyrobit CO2 set z petek, návody jsou leckde, jen mě trochu děsila ta alkalita...
pH sleduji sice jen kapkovými testy Tetra, ale budu sledovat pravidelně a bublat opatrně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:00 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
Co myslíš konkréně? CO2? UV? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 21:00 Muž filipsi [1295] – Re: rjulius
ja bych zkusil co2 bez sody. Ja bublam do vody s mizivou alkalitou (ale s rizenim ph, a zpocatku jsem to dost sledoval). 180l vody neni malo, a burcak z 2l rozumne namichane lahve to bez nebezpeci unese (pri danem povrchu hladiny a poctu kytek a osvetleni).
Samozrejme sleduj a zpocatku pozoruj. Myslim, ze to cenu ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:58 Lexi
To je fakt :) , ale za zkoušku nic nedáš a pokud by to třeba na ten zákal pomohlo.... X-)
a třeba taky ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:54 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
Tak jsem tedy aplikoval EXIT+2000, snad tím nic nezhorším. Nějaká nákaza tam zcela jistě přetrvává a podle příznaků to snad není moc krok vedle.

Tak a teď co s tím zákalem :-) ... zkusil bych i podpořit kdytky CO2, případně nějaké přidat, pokud jich mám málo.
Ale v tom prostě potřebuji poradit... za prvé KH mám 3, pH 7,5-8 ... asi bych měl přidat sodu pro zvýšení KH, ale kolik do 180 litrů to tedy netuším.
A za druhé jestli při stávajícím osvětlení, množství a druhů rostlin, to vůbec má cenu?
A už i přemýšlím o UV lampě (ale to tomu dám ještě tak 14 dní, maximálně 3 týdny :-) )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: rjulius
Každá voda se dá používat ke spokojenosti ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:47 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
:-) dobře, to si ale nechám až jako poslední možnost, přece vodovodní vodu musí používat haldy lidí ke spokojenosti :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=3051