Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 19:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tonof
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 18:52 Muž tonof [53] - RostlinyRe: vaaclav
Dočítal som sa že vyššie dávky K bránia vstrebávaniu Ca a Mg. To môže byť môj problém s deformáciou nových listov ako pri nedostatku Ca. Test na K je veľmi drahý, preto skúsim vysadiť K2SO4 na mesiac čo to urobí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 16:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tonof
Dvě měření tam mám, přestal jsem s přidáváním když jsem si koupil test a zjistil jsem že ho mám moc, byl jsem mimo stupnici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 16:07 Muž tonof [53] - RostlinyRe: vaaclav
Vaaclave,všimol som si v tvojej prezentácii že nehnojíš K2SO4. Meriaš draslík, alebo aký máš dôvod že nehnojíš draslíkom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 14:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Praveze ani ja sa nevyznam :-D ale pisu ze tie substraty, hlavne il v nom dokaze nabrat do seba ziviny ak ich je vela a potom postupne uvolnovat. Aspon teoria tak vravi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 13:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
V těchto substrátech se nevyznám, já jedu od začátku jen hnojení do vody. S inertního dna jako je můj křemičitý písek do filtrací se časem stane také docela výživný substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 12:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Kno3 som posledne tyzdne bud vobec nepridaval alebo maximalne 5 az 7 mg/l na tyden co tiez neje vela. Mam tam rybiu osatku a ta nieco vyprodukuje. Tiez mam podozrenie ci to do seba nenabral substrat od jbl. Asi pol roka dozadu som hnojil len jbl feropol, a tam bude hlavne draslik a zelezo. Mohol ten il pojat do seba take mnozstvo ktore mi teraz zasobuje akva par mesiacou s draslikom? V buducnosti planujem prerobit a nechatlen ciste dno a hnojit len do stlpca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 11:28 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
No dobře ... ale na každý 1 mg/l PO4 co tím přidá je jen 0.4 mg/l draslíku. Což je vcelku velké nic. By tam těch fosforů musel dávat kýbl.
vaaclav napsal: Není to divné KNO3 a KH2PO4 to je samý draslík. :-)
U KNO3 je ten poměr samozřejmě jiný ... a hlavně se toho přidává o dost víc absolutně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 10:26 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Som v praci, vecer vodim nejake detajlne fotky. Stale si neviem rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 10:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Pozor na to zmenšování NO3 to bych si hlídal tak na hranici 20mg/l. Pokud jde o řasy tak si nemyslím že jedna způsobuje druhou. Určitě ti ale můžou list poškodit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 08:49 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
No je ale v poslednej dobe celkovo hnojim minimalne, fosfor a no3 klesa a tn draslik nejak nechce. No ale stale neviem odpoved na moju otazku. Aspon v teoretickej rovine. Mozu zelene riasy udusit list a nasledne spustit ciernu riasu? Doteraz som bral za prvorade zbavit sa ciernej riasy a zelenu som bral ako mensie zlo. Ale nemal by som sa zamerat na zelenu a potom zmizne aj cierna? Nepotrebujem konkretnu odpovet na moje akva ale celkovo ci to tak moze byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 08:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Není to divné KNO3 a KH2PO4 to je samý draslík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 04:55 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ten draslik uz asi 6 tyzdnov nepridavam a stale sa drzi vysoko. Je to cudne, uz rozmyslam ci nekupim pre istotu novy test :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 23:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Svítit jen 6 hodin tak to je hodně málo na tak slabé osvětlení. Asi bych svítil 10-11 hodin a ubral některé hnojivo. Draslík je podle mě přes čáru podle testu jsi už mimo stupnici. Ubral bych i trochu železa a hlavně i fosfor. Říká se že používat CO2 má cenu do 10° dkH. Já z takhle tvrdou vodou nemám zkušenost mám spíše opačný problém. Beru proto výsledky co fungují mě a nemusí tobě. Mám podobně velké akvárium jen vodní sloupec jsem substrátem snížil na 40-45 cm a dříve jsem měl podobné světlo a svítil jsem 12 hodin a hnojil jen minimálně. Co mám ale vyzkoušené proti řasám je týdně odkalovat a měnit 1/3 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:48 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
No3 test mam od jbl a podla stupnici bolo takych slabich 20mg tak podla oka nejakych tych 18. Ph mam pomocou ph metra nastavene na 7, znizuje sa co2jkou. Voda dost tvrda, kh 12. Predtym som ju dhodobo zmekcoval ale rozdiel vtedy a teraz nevidim. Hodnoty ak som mal mensie rastliny skoro nerastli a bolo to horsie. Ak pojdem j hnojenim na mensie hodnoty, riasa porastie len o trosicka menej a rastliny sa rapidne pribrzdia. Svietim len 6h denne, pokial svietim viac, je to horsie a riasa sa viac siri. Skusal som aj 108w t5 a ktomu 72w led a to tiez nebolo dobre. Nejak nedokazem predlit dobu bez problemov. Pritom by to nemalo byt vela. Este nejake info?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Koukám do tvé prezentace a nejsem z toho moc moudrý. Řekněme že máš 400 litrů vody a svítíš do toho 108w a akvárium je 60cm vysoké, přesto ti roste zelená řasa a následně ruducha. Neměl by jsi trochu přehodnotit to hnojení na to osvětlení to jsou dost velké přebytky živin a trochu by mě zajímalo jak jsi změřil NO3 18 mg/l. Schází mě tam ale dost zásadní parametry jako je Ph a KH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 20:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
JA mam otazku pre skusenejsich. Moze zelena stetinkova riasa pokrit rastlinu natolko ze listy zacnu odumierat a neskor sa na tych uhnivaucich listoch zacne objavovat cierna riasa? Uz dlhsie riesim riasi celkovo a stale to neje ono. Vsimol som si ze niektore listy pokrije zelena riasa a neskor sa po krajoch zacne menit na ciernu ruduchu. Najprv sa mi drzala aj na dne ale uz dlhsie pravdelne odkaluem a z dna uz uplne zmizla. Ale este stale sa sem tam onjavuje na starsich listoch po kraji. Aky je vas nazor na suvislost zelenych rias a naslede ciernej?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ondrášek
Dej fotku řasy a celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:09 Ondrášek – Řasy :-(
Ahoj kolegové, mám akva cca rok a půl od založení a před měsícem se mi začala tvořit hnědá řasa. Záhada pro mě je proč? Takovou dobu vše fungovalo a najednou řasa? Nic sem neměnil zvyky, ryby atd.. jediné co se událo je, že se mi zjevily dvě měchýřovky asi dva měsíce zpátky (a cca měsíc už jsou pryč) mohou to mít na svědomí? Popřípadě co se mohlo stát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2016 00:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lacewings
Myslíš to asi dobře ale to světlo co do akvária pouští je tak silné že nezvládá následné problémy. Z reverzní osmózy si může udělat vodu jakou chce ale ne každému se to povede a čím více světla tím hůř. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 22:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: stanki
-nevím ,zda ti moje rada bude užitečná,protože nepatřím k akvaristům co používají hnojiva a CO,
-hnojí mi ryby a šneci,kytky nehoním v růstu,nemusím tak často protrhávat.
-co třeba dodat do vody tříslovinu a nějaké humidní složky na přírodní bázi?
-složení akva osádky k tomu přímo vybízí,neonka ,skalár,
-hodit na black water a nechat to vyfiltrovat,nemusíš nějak markantně,stačí změna výše uvedeným a určitě se částečná změna dostaví. ano ,nebudu ti psát ,že budeš mít akva bez řas,to víceméně neexistuje,ale těch pohledově viditelných určitě ubude,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 19:12 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
S fosforom nizsie ist nemozem lebo sa mi sem tam tvori zelena prisedla riasa, myslim ze gsa sa vola ci jak. To bol predtym najvecsi problem ze som ho mal malo.a rastliny nerastli. Draslik tiez na starsich listoch sa sem tam spravia dierky, vtedy ho je nedostatok. Mam tvrdu vodu a obsahuje prevazne vapnik. Aj ked ju riedim s ro neje to nic extra a musim poriadne hnojit aby to rastlo. Vzdy ked som skusal znizit zacali problemy. Este ma napada ci mozu mat vplyv starsie trubice? Su len slabsie alebo uz mozu vyzarovat ine svetlo. A to bublinkovanie proste zboznujem, mne sa to hrozne paci. A kazdy sa pyta co to je :-D . Alebo este moze riasa viac rast v.prude vody? Mam tam rampu a dve tretiny dierok prelepene aby bol silnejsi prud az k dnu. Zase prud neje silny a neviem ci by to bolo dobre. Sotva hybe s rastlinkami teraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Že by ta zředěná desinfekce tak zvyšovala KH to jsem ještě neslyšel. Na můj vkus máš trochu moc draslíku a fosforu. To může být příčina proč se ti tam ta potvora drží. I světlo je děsná palba. To s tím CO2 a PH nějak nechápu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2016 18:51 R Muž romant [27987] Re: stanki
Jenom jedna sedlácká(gazdovská), to že rostliny nebublinkují neznamená že neprosperují, osobně snahu o bublinkování považuji za zbytečnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:40 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ano aj ten som skusal, konkretne invital carbon a easy carbo. Obidve mi pomohli aj proti ruduche ale prestal som ho pouzivat, lebo mi to zacalo dvihat uhlicitanovu tvrdost. Bezne mam nejakych 7-8kh a vtedy som nameral az 12kh. Na jednej strane pomoze a na druhej ublizi. Pri pouzivani co2 som musel ist s ph vyssie a rastliny mi uz prestavali bublinkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Tekutý uhlík (CO2) jsi vyzkoušel? CO2 Vital a jemu podobné přípravky. rybicky.net/forum/18994-co2-vital-zkusenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:22 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, chcem sa opytat tak vseobecne ohladom zelenej stetinkovej riasy. Uz dlhsiu dobu sa zbavujem rias. Mal som vselijake druhy, vsetky uz miznu az na jednu. Zelena stetinkova riasa sa mi tviri tesne pod hladinou v blizkosti svetla. Je mi jasne ze v mojej nadrzi vyske 60cm je svetla pri vrchu vela a pri dne uz malo. Svietim 7h vsetko by uz bolo idealne. Akvarium zarastlo do pralesu, nestiham strihat. Je to normalne a musim sa stym zmierit alebo sa da nieco spravit v hlbsich nadrziach? Co2 pouzivam, bol som uz aj na hrane kedy mi zacali odchadzat ryby u dna ako ancitrusy. Hodnoty vody meram a miesam podla toho pps pro. Odkalujem, menin vodu. Uz ma nenapada co este upravit. Ma niekto podobne skusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 13:04 R Muž afc1886 [14682] Re: reihsik
Vypadá to jako zelená vláknitá řasa,ale na telefonu to nevidím moc dobře.Co takhle prezentace akvária,ať tady není milion otázek,ve stylu jaký je filtr,jaké světlo atd..Bez těchto informací a jak probíhá údržba se těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 12:20 reihsik
Fotka k příspěvku Zdravim, mohl by mi někdo poradit co to je a co s tím? Akvárko fungovalo dva roky bez problémů, částečná výměna vody byla pravidelná. Už se to jednou objevilo, akva jsem celé předělal, vyvařil jsem kořen, kameny.. A asi po 14-ti dnech se to objevilo znovu, a už opravdu nevím. tone tone Momentálně bez ryb.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 18:23 reihsik Re: afc1886
Já vím, měli by mít určitě větší akvárium, jde o to, že to byl dárek no :( A mezi neonky jsem je vážně prdnout nemohl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 18:17 R Muž afc1886 [14682] Re: reihsik
Prezentace akvária,nebo aspoň fotka by pomohla s určením řasy.Ale hlavně nepřidávej žádné ryby,už ty skaláry tam nemají co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 18:11 reihsik
Zdravim
Měl jsem tři roky založené, fungující akva,kde jsem měl živorodky a neonky ( 80l). Nikdy žádný problém s řasami. Po koupi nového akvária jsem ryby přestěhoval, a do starého jsem dal pouze tři skaláry. A teď se tam udělali samé řasy. Nevím jaké, ale jsou takové slizké a jsou všude, dokonce i volně plavou ve vodě. Může to být tím, že tam mám málo ryb? Jaký to může být druh a jak se toho popřípadně zbavit? Děkuji :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 20:30 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Přesně tááák, dej si nohy na stůl a ono se to nějak vyvrbí. ;-) Čím víc chceš, tím míň to jde, to je stará vesta. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 20:22 laKatos Re: romant
;-)
Chtel bych se jich zbavit.
Doporučení na foru je: častěji měnit vodu a zvýšit intenzitu svícení.
Což u mě nějak nefunguje

Chce to asi trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: laKatos
No a? :) X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 19:53 laKatos – rozsivky pod světlem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám malý problém s výskytem rozsivek u čerstvé založené nádrže. Denni výměna vody cca 150 l. A roszivka se tvoří právě na místech které jsou vystavěné světlu.
Třeba u přepadu viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2016 19:12 zewlVONlelek Re: vaaclav
Moc děkuji za radu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zewlVONlelek
Stačí pár šneků nebo nějaký držkolez (krunýřovec). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 19:06 zewlVONlelek Re: vaaclav
Osazenstvo tam zatím žádné nemám. Které rybky si na tom pošmáknou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 19:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zewlVONlelek
Řekl bych že je to plíseň, celkem běžná věc u nově založený nádrže. Časem to zmizí nebo to osazenstvo zbaští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 18:43 zewlVONlelek – Řasa všude :/
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám založené nové akva. Mám v něm dva kořeny z borovice (přes měsíc louhované) a 20 kytek, ale co čert nechtěl, začala se mi v něm tvořit světle nahnědlá řasa. Jamňoučké vlásky, ale kořeny jsou tím pokryté od shora až dolů. Může mi prosím někdo poradit proč to vzniklo, jak se toho zbavit a předejít tomu? Moc děkuji za rady a za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 17:52 Uno Re: vaaclav
Neeeee anciiika neee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 17:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uno
Jestli přežiješ to že máš v akváriu ancistruse tak ty tu hnědou řasu sežerou. Pokud to není tvrdá krusta ale lehce odstranitelné rozsivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 17:23 Uno – rasa malawi
Ahoj lidi.

Prosím o radu.Mám malawi, tedy jen kameny a žádné kytky.Začala se mi dělal zelená a hnědá řasa.Vím že zelenou milujou ale hnědou nechávaj.Jelikož se začíná dělat i na skle tak bych chtěl vědět zda a jestli to mám nějak řešit chemií.Bojím se abych neublížil rybám ale zase aby mi řasa "nezníčila" akvárko.

Děkuji za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2016 13:41 Muž Zip [277] Re: Rounce
Já používám cukrářskou kartu, je to z tvrdšího plastu, strany ostré a větší než žiletka. Vyhovuje mi to na přední sklo, rozsivky a zelená přisedlá jsou dole hned a na té podkladní bílé ploše jsou krásně ty nečistoty vidět, pokud zůstanou na skle :)
Něco jako je tady,ale vhodnější tvar, stojí to pár korun www.hospodynkam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 12:58 Muž koyack [87] Re: koyack
Jojo u dna žiletkou a kde nehrozí nabraní zrníček ze dna tak houbičkou, čili větší plochy. Houbičku už mám zajetou a nebarvila nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 11:52 Muž ludvik [1082] Re: koyack
Někdy nad otázkami fakt kroutím hlavou ... je potřeba ji seškrábnout. Takže bude fungovat cokoliv, co má dostatečnou plochu, aby se člověk nenadřel.
Na houbičky bacha ... jedna mi pouštěla barvu a druhá tou hrubší stranou poškrabala sklo. A tak nějak obecně je s houbičkou (a podobným prostředkem) problém - pokud se pod něj dostane něco tvrdšího, třeba zrnko písku, sklo je poškrábané hned. Žiletkou se to stát nemůže. Tam je ta styčná plocha tak ostrá, že to jakoukoliv nečistotu odstraní dřív, než to napáchá škodu. Samozřejmě se musí jezdit jak při holení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 11:24 Muž koyack [87] Re: Rounce
Hlavně ne el. holícím strojkem ;-) Já používám kupovanou škrabku s výměnou žiletkou/ne na holení/ a nebo houbičku na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 11:08 Muž Rounce [30]
Četl jsem si že se řasa co roste na sklu dá odstranit žiletkou. Funguje to aji s normálním holítkem ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 01:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Peroxid vodíku
Dnes jsem poprvé zkoušel likvidovat černou štětičkovou řasu peroxidem vodíku. Ne ale v akváriu, nýbrž u kryptokoryn mimo akvárium. Nalil jsem peroxid na víčko a listy v tom máčel. Jen zasažené listy, list cca minutu. Taky jsem zjistil, že se v peroxidu dá řasa celkem slušně od listu odělit párátkem (jak by to šlo i bez peroxidu, jsem netestoval).
Nápad pochází z Akvária 13, strany 18-22 e-akvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=601