Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 19:52 R Muž romant [27987] Re: matus13
Rozsivky, sinice, hnědá řasa atd., možností je povícero. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 19:48 matus13
prosim robi sa mi na skle nieco ako hneda riasa su to take hnede flaky odfotit sa to neda co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 09:38 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Do stříkačky natáhni vařicí vodu a rampu (i pod vodou) s ní postříkej. Pozor na sklo a rostliny. Bude po čase zase čistá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 23:11 amrtin Re: FrantisekH
Tohle mě dokázalo celou rampu dokonale utěsnit,až sem jí musel zrušit-teda né úplně,ale z filtru už voda jen volně vytéká a rampa je na extra čerpadle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:32 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Ano funguje a doporučím to pročistit, včetně hadic, dovede to velmi spomalovat proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:24 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
V rampách, na rampách filtrů se dělávají různý řasy, třeba ruducha a nebo to není vůbec řasa a je jenom ta rampa špinavá, nebo-li pozoruješ kolonie nitrifikačních bakterií, takovej ten hnědej sliz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:00 zdena Re: romant
Moc děkuju! Vše si podrobně pročtu, do puntíku dodržím tvé rady, a to moc ráda, protože představa každý týden odkalovat, čistit stěny, dekorace, 3D pozadí, a to ve společnosti dvou malých dětí, které ti běhají pod nohama, to je jak noční můra. Budu tedy odkalovat po 14 dnech, po týdnu měnit část vody, pár dní nekrmit. Jakmile bude chvíle klidu, zaregistruji se a udělám prezentaci... třeba to pomůže začátečníkům jako jsem já, aby neopakovali mé chyby a že jich bylo, je a asi ještě bude!
Fakt velké a upřímné díky!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:54 R Muž romant [27987] Re: zdena
Přestaň se stresovat, že se něco podělá, protože jinak se to podělá. ;-) Né, vážně, to co ukazuješ na fotkách je normální, mrkni na ten odkaz, pročti to a budeš jistě zase o kapánek chytřejší a snad i klidnější. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:51 Muž acik [416] Re: zdena
nechtěj abych ti ukázal co mám já,to je v pohodě,raději bych řešil jiné problémy,tedy pokud nějaké jsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:50 zdena Re: romant
bum... to mi spadl kámen ze srdce, už mam fakt strach, že se něco dalšího pokazí! Moc děkuju!!!!! FAKT MOC MOC DÍKY!!!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:48 zdena Re: zervan
Fotka k příspěvku Další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:47 R Muž romant [27987] Re: zdena
Neřeš to, je to normální stárnutí.
Edit: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:46 zdena Re: zervan
Fotka k příspěvku Přikládám fotku dna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Zdena
Hnedé povlaky budú asi spôsobené rozsievkami (taká zvláštna hnedá riasa), tie by mohli pomôcť odstrániť prísavníci (Ancistrus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:42 zdena Re: amrtin
musím uznat že někdy si říkám že vzít akva palicí by vše vyřešilo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:40 Zdena Re: Johan, Re: romant, Re: amrtin
Děkuju, ulevilo se mi. Fotka je s něcím (tedy ten roh) co se objevil na rostlinkách, Stejně mám v plánu v neděli na burze koupit nové rostlinky, tak je rovnou vyměním všechny a případně koupím nějaký přípravek, nebo co bys mi prosím doporučil.... nebo to nechat být?
Ten nezmar se začal objevovat na skle, byl to "druhý" problém, kterého jsem si dnes všimla, ale jak jsem se ted díky odkazu níže (od amrtin) dočetla, tak to rybkám nevadí a rada od romant - nechat vyhladovět rybičky se mi zalíbila, lepší než pouštění mědi nebo soli do akva.... Koupím nové ancistrusy a snad si rybičky pochutnají:-)
Musím uznat že akvaristika je věda a smekám před všemi co se v tom tak vyznáte!!!! Opravdu klobouk dolů! a VŠEM MOC A MOC DĚKUJU!!!!!!
A pokud mohu ještě jeden dotaz - začalo nám hnědnout dno, to je také nějaká řasa? Některé kamínky zhnědly a sklo u kamínků (štěrku) je nahnědlé...) Vadí to? Mám vyměnit dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2014 18:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zdena
Já vidím jen jelení paroh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:01 amrtin Re: zdena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: zdena
Šel bych na ně po sedlácku, tedy přes ryby, který bych přestal krmit a za tejden se bude vidět, rybám se nic nestane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 17:47 zdena Re: kofejn
Ano, přesně tak to vypadá. Nezmar... Jak se toho zbavit? Neublíží to rybám? Straně rychle se to množí..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 14:45 zdena Re: Marcel G
Fotka k příspěvku Podařilo se to vyfotit lépe....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:11 zdena Re: romant
Děkuju moc!!! nejen za rady ale i za podporu, protože už jsem opravdu zoufalá a mám pocit že akvaristika je na mě až moc vysoká liga:-) Děkuju!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:09 zdena Re: Marcel G
pokoušela jsem se to vyndat ale je to tak drobné že se to hned ztratí. Utrhla jsem i kousek té rostlinky, že to dám do skleničky ale ani to se nedaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:07 R Muž romant [27987] Re: zdena
Tak počáteční chyby máš za sebou, uvědomuješ si co a jak funguje a teď to chce trochu přibrzdit a zdravě zlenivět a nechat tomu čas, jak jsem psal, žádný neustálý startování filtru, žádnej(byť dobrej) nitrivec, jenom ty výměny a nerejt tak často do dna. Tohle chce čas, akvo vypadá pěkně, vono to půjde. Určitě by nebylo od věci se zaregistrovat a založit prezentaci, nemáš se za co stydět(vraky lodí a potápěče neřeším, děti jsou děti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:00 zdena Re: romant
Fotka k příspěvku Tak ještě jednou a lepe:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:58 zdena Re: romant
Lepší fotka, ale dekorací, kterou jsem včera vyndala. Voda je stále doběla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:57 Žena meleri [12] - AmerikaRe: zdena
se sinicema jsem mela neprijemnou zkusenost pri zakladani meho maleho akvaria. je to peklo, ale da se toho rychle zbavit, jednak mechanicky ale hlavne to chce vymeny vody a cas, a nedavat tam zadne ryby. skoda, ze jste je tam dali, a pak onemocnely, protoze ta leciva vam asi uplne nabourala rovnovahu v akva, ktera se tam urcite zacla tvorit..nejlepsi je s akva pockat ten mesic, mesic a pul, nez date rybky, je do desne dlouhe, sama mam male deti, tak vim, jak to s nima je..max tak treba po mesici par pavich ocek pro spokojenost deti ale se zbytkem radsi pockat dyl...at se vam dari!
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:53 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Marcel G
rasy jsem nemela, dokud jsem pred cca mesicem nevymenila uplne cele dno. filtr oblezly ruduchou tam je uz jenom do 20 brezna, pak jde pryc, protoze zaroven s nim bezi novy vnejsi filtr.

v akvarku asi probehlo moc zmen, ten novy filtr, nove dno, taky uplne jina voda (misto te z kohoutku davam vodu ze studanky).

jinak se zaklady jsem obeznamena, vim ze napr moc svetla, malo zivin - rasy, a naopak, ale v mem pripade si myslim, ze toho svetla zas tak moc nemam, a tak se snazim to neprehanet s hnojivem...

kazdopadne dik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:52 zdena Re: romant
moc moc děkuju! Akva je založeno 3měsíce a pořad řeším jeden problém za druhým a už jsem z toho neštastná. Voda od počatku nevypadala křišťálově, po nasazení rybek do dvou dnů rybičky byly pokryté plísní. Léčili jsme bactopurem, mycopurem, zabilo to bakterie ve filtru, takže pak se objevil nálevník, po nálevníkovi řasy a teď tohle. jo a to jsme před 10 dny léčili na parazity entizolem. Rybičky se vždy vyléčí, nemoc odhadnu dobře a včas léčim , převážně díky tvým příspěvkům, za což velice děkuji!!!!
jen s tou vodou si nevím rady. Původ všeho bude v něčem co jsem udělala špatně už v začátku, jen nevím kde. Filtr "startuji" skoro pořád dokola. Píše se zde že Juwel je dobrý, ale já ho asi nedokáži správně nastartovat:-( Chyba není ve filtru, či akva ale ve mě (filtr Bioflow 3.0 juwel)!
Právě teď jsem našla mrtvého ancistruse (večer ještě čistil sklo). Akva bylo zakládáno pro děti a ancíci byly nejoblíbenejší rybičky mé roční dcery. Měli jsme tři a po léčbě bactopurem zemřel první, po nálevníkovi druhý a dnes (asi po léčbě Entizolem) třetí a poslední. Malá ho hledá a já už šílím.... mečovky jsou zase oblíbenou rybkou 4letého syna, ale strašně likvidují rostlinky a hrozně "nadělají" proto tak často odkaluji:-(, neonky jsou hezké na oko ale pro začátečníka nejsou rozhodně vhodné....
Zkusím tedy neodkalovat tak často a budu jen měnit část vody. Nemám z filtru vyndat horní bílou "vatu"? Na akvartistika jsem četla že je to někdy lepší, nebo dát slabší zářivky? Máme tam 2x 28W High life, (color a bílá)... co bys mi prosím ještě doporučil, já už opravdu nevím kde najít tu První velkou chybu kterou jsem udělala a teď se to jen hromadí.... Moc děkuju za všechny rady a zkušenosti!!! i ostatním!!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:27 zdena Re: romant
Fotka k příspěvku Rostlinek je tam méně než před měsícem, mecovky mi je radikálně likvidují. Pořád dokupujeme a v neděl. Se chystáme zase na burzu na p4, můžeš mi prosím doporučit co koupit? Máme nekolik vallisea,pak 2 druby kapradi a pak nějaké s většími listy.... Neznám však názvy ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:09 Marcel G Re: zdena
zdena napsal: Bakterie prý vidět nejsou...Jednu bakterii určitě pouhým okem neuvidíte, ale přemnoženou kolonii bakterií zcela jistě ano. Třeba sinice jsou také bakterie, a nevypadá to, že by v některých akvárkách byly neviditelné ;-) . Každopádně ty nezmaři by to mohly být také, ale to už musíte posoudit vy. Jinak když chcete udělat fotku něčeho, co nejde v akváriu dost dobře zaostřit, tak to zkuste vyndat a dát to třeba do talířku s trochou vody => pak to třeba půjde vyfotit lépe a my budeme moudřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:07 R Muž romant [27987] Re: zdena
Vodu měň normálka týdně, ale dno neodkaluj každý týden, ale prodluž to na 14 dní, nedávej nitrivec, na filtr nesahej, nonstop provoz, chce to hodně rostlin, tam tipuji že je trochu mezera a mělo by se to rovnat.
Edit: To pampeliškový chmýří by mohla být řasa obalená bordýlkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:04 Marcel G Re: Sid
Ano, asi máte na mysli test od Rataje s názvem Antialgae, který se chvástá schopností měřit ChSK ( cs.wikipedia.org/… ). Předpokládám, že v tom jeho roztoku bude asi manganistan draselný. No, zpeněžit se dá holt všechno, když se to pěkně zabalí a na obale se uvede všechno možné, kromě skutečného složení výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:00 Muž kofejn [963] Re: zdena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:51 zdena
Co by to jiného mohlo být a co s tím? Rybickam se daří. Jen máme přemnozeno. Každých 14 dní klade pancérnicek a mecovky vrhaji co 3 týdny, vždy něco přežije a mnozi Se a množí.... :-) voda se mi však od založení akva zda s bílým nádeche. A teď ty bílé chloupky mi potvrzují ze je něco spatne. Jen už nevím co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:38 Muž fido16 [631] Re: Marcel G
Hmm no já jsem většinu testů povyhazoval jednou ukazovali tak a po druhé zkoušce zas jinak. Takže už ani nevím kterým věřit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:38 zdena Re: Marcel G
Teď jsem si všimla ze na skle jsou bílé čárky s chloupky na konci. Jako když odkbete pampeliska, tak to jedno bílé chmiricko. Vyfotit to však nejde. Je to různě velké od 1-5mm. Bakterie prý vidět nejsou, bílou rasu jsem také na netu nikde nenašla. Bohužel ale ani nic co by tomuto bylo podobné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2014 11:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Marcel G
...Jinak ještě zopakuju, co jsem už psal níže: Akvarijní testy stanovují pouze anorganické látky, nikoli organické...
Akvarijní testy k informativnímu stanovení obsahu organických látek sice existují, ale jejich využití k hledání souvislostí s řasami je iluzorní. A to navzdory tvrzení reklamních letáčků, že právě tuto souvislost mají prokázat.
V praxi jsem běžně v řasami "těžce postižených" nádržích naměřil nižší obsah organických látek, než ve vodě z vodovodu...
Věřte ovšem akvarijním testům... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 10:57 Marcel G Re: zdena
Bílé "cosi" má většinou bakteriologický původ (někdy to mohou být i houby). Každopádně bílé řasy v akváriích jsem ještě neviděl. Někdy může mít bělavý (nebo spíše do šeda) nádech i odumírající "jelení paroh" (Compsopogon). Chtělo by to ale lepší (ostřejší) fotku. Jinak ještě zopakuju, co jsem už psal níže: Akvarijní testy stanovují pouze anorganické látky, nikoli organické. Takže to, že testy ukazují "vše v normě", neznamená, že je vše skutečně OK. Největším nepřítelem akvária nebývají anorganické živiny, ale spíše rozpuštěné organické látky nebo přemnožené bakterie (vč. sinic). Dokonce i v totálně zařaseném akváriu vám mohou akvarijní testy hlásit, že je vše v naprostém pořádku. Že to tak ale není, je vidět na první pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 10:52 Marcel G Re: meleri
meleri napsala: ahoj poradili byste nekdo co na zelenou rasu? ... vymenila jsem dno, a je tady. nevim co s tim, menim vodu, neprekrmuju, bublam co2.Jestli ti ruducha obalila celý filtr, tak je skoro jasné, že je ten tvůj filtr přecpaný živinami. Píšeš, že měníš vodu, nepřekrmuješ a bubláš CO2. Nepíšeš ale, jak často a jak moc. Pokud chceš mít akrárko čisté a bez viditelných řas, tak je důležité buď hodně často měnit velké množství vody (např. 1x týdně 50%), nebo používat opravdu dobrou filtraci, která si dokáže vodu pročišťovat i bez větších výměn vody. Většina akvaristů, co znám, přistoupila na určitý kompromis - výměny vody + filtrace (obojí se výborně doplňuje). Řasy se v akváriu přemnoží vždy, když se splní pár jednoduchých podmínek: dostatek světla, dostatek živin (hlavně organického bordelu) a dostatek času. Pokud řasy mít nechceš, musíš postupovat opačně: spíše méně světla, méně živin (ideálně hodně živin do substrátu a málo do vody) a co nejčastější údržba akvária (např. každým očištěním skla musí řasy na tom místě začínat odznovu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 10:40 Marcel G Re: fido16
fido16 napsal: Vstupní vodu mám na 15mg jak jsem psal ...Všechny akvarijní testy (alespoň pokud vím) měří výhradně jen anorganické látky. Takže testy ti klidně můžou ukazovat velmi nízký obsah anorganických dusíkatých látek (NO3,NH3), zatímco organické sloučeniny dusíku látky (předevší asi aminokyseliny) mohou být na poměrně vysoké úrovni, což ti běžné testy neodhalí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 08:49 zdena – je to rasa?
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Nevíte někdo co je bílé dlouhé "chloupky" na rostlinách. Začalo se nám to delat před 2 dny a nevím co by to mohlo být. Jsem začátečník... Budu rada za každou radu.odkadujeme každý týden, používáme nitrivec, testy vody každý den, vše v normě. Voda ma však bílý nádech, objem káva 125l, filtr juwel- sada rio 125.,...... Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 08:40 Muž fido16 [631] Re: Marcel G
Vstupní vodu mám na 15mg jak jsem psal ph vody je na 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:40 Žena meleri [12] - AmerikaRe: meleri
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:39 Žena meleri [12] - Amerika
Ruduchou oblezly filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:36 Žena meleri [12] - Amerika
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:32 Žena meleri [12] - Amerika
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Mne sa objavuje ( a to je zaujímavé, alebo zrejmé?) len v akváriách kde mám živorodky. Nieje to prerybnením, na to si dávam pozor, ale keďže akvária sú dosť bohato zarastené a moc sa v nich "nehrabem", tak zrejme kratkovekosť živorodiek spôsobuje častejší úhyn a tým pádom si myslím, že to bude rozkladom niejakej rybky, ktorá už bola za zenitom :-)
Živorodky nejsou nijak extrémně krátkověké rybky. Jsou to ovšem rybky s velmi nedokonalým trávením, tím pádem jejich výměšky jsou extrémně bohaté na mnoho prvků, které řasy zpracovávají rády, i přestože se jedná o nádrže bohatě zarostlé vyššími rostlinami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 06:05 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj poradili byste nekdo co na zelenou rasu? je to myslim ta stetickova, vymenila jsem dno, a je tady. nevim co s tim, menim vodu, neprekrmuju, bublam co2.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=951