Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 23:00 Muž Jrk [143] – Re: vejvar
A co vyšší rostlinky? Těm se daří jak? V případě, že je NO3 na nule a současně je limitujícím prvkem ve zdárném růstu těchto rostlin, co třeba zkusit přihnojování pomocí KNO3 -> lepší růst vyšších rostlinek -> menší růst řas hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 22:23 Muž Sid [6637] - Rostliny
...vsude mi rostou zelene řasy...
Zelené řasy je nicneříkající popis. Chtělo by to čitelné foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 21:24 Muž filipsi [1295] – Re: vejvar
Treba to ze je no3 0? Jak s tou nulou rostou kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 21:15 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
mam dotaz, mam 140 litrove akva, sviti 60w(2 zarivky) svitim 12 hodin deně, NO3 je 0
filtrace atman at 200 a kostka bioakvacitu
a vsude mi rostou zelene řasy, nejvic na kořenu a kytkach, ale i na skle
co muze byt pricinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 19:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MrZdenda
Takhle jednoduše to asi nepůjde, ale kvalitní osvětlení, dostatečně intenzivní a v dostatečně dlouhém intervalu, jsou pro kytky nezbytné. :-)
Na netu se "vyskytuje" vícero bludů; ten na téma "více svěla = více řas" je jedním z nich. :)
Obvykle tomu je právě naopak - "špatné" světlo, jeho nízká intezita nebo nedostatečná doba osvitu jsou spíš průvodními jevy problémů s řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 19:07 Muž Eff [417] - Rostliny
MrZdenda napsal: Echinodory se z toho tedy vzpamatují- narostou jim po téhle "výměně" nové listy?
Ony ještě nerostou?
Měl jsem vždy za to, že čím více světla tím větší možnost výskytu řas..
To je bohužel jeden z nevymýtitelných mýtů akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 18:41 MrZdenda
Takže, shrneme li to, mám zatím pouze zaměnit zářivky a počkat, co se z toho vyklube ? Echinodory se z toho tedy vzpamatují- narostou jim po téhle "výměně" nové listy? Měl jsem vždy za to, že čím více světla tím větší možnost výskytu řas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 18:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MrZdenda
Budete-li "přezírat" některé otázky, daleko nedojdeme... :) Čas jsou peníze. ;-) :-)
(Zrovna měním vodu ve dvou akva, tak toho mám najednou docela dost...)
Echinodory se netrapte - ten proces je naprosto přirozený. Tedy - kromě toho, že je máte špatně zasázeny - moc hluboko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 18:22 MrZdenda
Sid napsal: Pořád mi neodpovídáte na to, kdy jste si pořídil ty "rozpadávající se" echinodory! :-D
Máte nějaký důvod tuhle otázku ignorovat? :)
Co myslíte, že vám mohu odpovědět na otázku, jak pořešit zářivky? :-)

Otázku jsem přehlédl.Všechny květiny jsem koupil v aqua daho koncem října...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 18:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MrZdenda
Pořád mi neodpovídáte na to, kdy jste si pořídil ty "rozpadávající se" echinodory! :-D
Máte nějaký důvod tuhle otázku ignorovat? :)
Co myslíte, že vám mohu odpovědět na otázku, jak pořešit zářivky? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 18:01 MrZdenda
Sid napsal: U zářivek bych začal... :-)
Prostě - udělal bych z toho normální akvárium. Pokusy se 6tihodinovým svícením jsou k ničemu.
Co ty echinodory?
Na eleocharisu je vidět, že je "čerstvý" ze skleníku...

Co navrhujete tedy u zářivek? Výměna obou trubic za nějaké prachobyčejné Philips, nebo Osram co se tu již mnohokrát řešili?
Kytky jsou jinak z aqua-daho, všechny. coze stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 17:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MrZdenda
U zářivek bych začal... :-)
Prostě - udělal bych z toho normální akvárium. Pokusy se 6tihodinovým svícením jsou k ničemu.
Co ty echinodory?
Na eleocharisu je vidět, že je "čerstvý" ze skleníku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 17:49 MrZdenda – Re: Sid
Problém s řasou byl již na počátcích- mé akvárium v galerii(v archivu). Pak se tomu chvilku dařilo ale opět to jde do kopru :( zářivky budou staré zhruba rok, ještě ani ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 17:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MrZdenda
Ty zářivky máte jak dlouho?
A echinodory? U nich to vypadá na "klasiku" - odumírání emerzních listů.
Zkrácením doby osvitu nic nespravíte; 6 hodin je příliš krátká doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 17:36 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MrZdenda
Velmi pravděpodobně sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 17:36 MrZdenda
MrZdenda napsal: ....

omlouvám se za kumulaci. osvětlení je LifeGlo + AquaMedic-plant grow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 17:23 MrZdenda – také mám problém s řasou
Fotka k příspěvku Ahoj. Nechci zbytečně zakládat nové téma. Mám taktéž problém s řasamy a už nevím, kde je tedy problém. Rostlinky rychlerostoucí mám, echinodory se mi začali z ničeho nic rozpadat. A celkově se v z kytiček v akváriu stává "bordel". Přerybněno také nemám- pozůstek po minulém akvária-2x danio pruhované + 1x ancistrus + 2x paví oko + 1x parmička černopruhá. Svítím každý den 6hodin. Předtím jsem svítil více a poté co se začali objevovat řasy jsem to stáhnul na tuto hodnotu. Filtr mi čeří hladinu si myslím dostatečně, vzduchování taktéž. Krmím velmi málo. Hnojivo žádné nepoužívám. použil jsem jen staré dno které i tak jsem několikrát propral abych si nezanesl nějaké šneky(minulé akva)+ na vrch jsem použil snad dostatečné množství nového písku(taktéž křemičitý). Osvětlení je 2x 24W T5 Lifeglo+Aqua Plant.
Je možné že to opravdu způsobuje "špatné a komerční osvětlení" ? Vodu měním 1x týdne asi 1/3 + odkalení dna, naposledy v pondělí a podle fotek už je opět řasa nejen na rostlinkách, ale i na povrchovém písku
jednu fotografii přiládám níže a další na odkazu. Budu rád za jakoukoliv radu. Děkuji.
img227.imageshack.us/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 16:32 Muž Jasnovidec [-3]
Haimdol napsal: Rybám nevadí určitě a pokud nebrání rostlinám v růstu tak taky ne. Spíše bych se zamyslel proč ty řasy tak bují ;-) .

Tak myslím, že vím, kde byla příčina, v létě jsme jeli na dovču a ponechali akvárium ve správě pověřené osobě a více už mám v blogu u akva :/.

Za poslední měsíc jsem odkalil 2x dno, a pokaždé vyměnil cca. 2/3 vody, akva vypadá už celkem dobře a řasa se už drží jen na kamenech a nenapadá rostliny. Jinak se tou řasou nebudu zabývat, je zelená a myslím, že by mohla pokud se jí daří, tak z akva odstraňovat přirozenou cestou látky, které tam nepatří, mam rád, když vše jde přírodní cestou bez chemie.

Jo a díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 15:16 R Muž Silent [5949] – Re: Jasnovidec
Rybám nevadí určitě a pokud nebrání rostlinám v růstu tak taky ne. Spíše bych se zamyslel proč ty řasy tak bují ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2009 14:21 Muž Jasnovidec [-3]
Fotka k příspěvku v akva se mi přemnožila nějaká zelená řasa, na některých kamenech vypadá i celkem dekorativně, takže mi zase až tak nevadí, ale neškodí rybám, resp. rostlinám?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:04 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Skanky
vyndavat netřeba, pokud máš něco špatně(např. nezajetý filtr, přerybněno, atd.) potkají tě řasy i kdybys tam staré listy vůbec nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:44 Muž Skanky [26]
pri osazení noveho akvarka jsem si z původního ponechal cryptocorine aff. ted jsem si vsiml ze ma na listech par drobnych chloupku nejaké řasy. mám ji radši z noveho akva vyndat anebo kdyz bude vsechno ok tak to nevadi? jde mi o to aby to nespustilo nejakou rasovou invazi. v podstate jsou tam jinak vsechno nove rostlinky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 10:07 JuraS
Po výměně zářivky na osram 77 fluora mi kytky rostou před očima a řasy vlivem zvýšeného no3 mají rej..lemna minor mi zarůstala hladinu hustým příkrovem tak, že jsem 2 x týdně vyhazoval plnou síťku 20*15 cm z balkonu..vzal jsem obyčejnej kelímek od jogurtu, uděla do něj pár dírek a dal jsem do něj 2 deštníčky papyrusu zasypané štěrkem na zakořenění..tohle jsem umístil do vnějšího biofiltru..a aby to nebylo málo přidal jsem ustřižený šlahoun popínavky řečené blázen..a po 2 týdnech ? okřehek žloutne a mizne před očima a piscia odchází také..řasy se ztrácí taky..dříve každý týden škrábání zeleného skla a teď ??? nic..říkám jim vycucávače živin..a to jsem nenasadil těžkej kalibr..monstera delicioza...odsát živiny a nemusí se omezovat světlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 09:57 Muž NASREDDIN [1383] – Re: odpiste mi niekto
Nepoužíváte náhodou Preventin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 09:39 odpiste mi niekto – modre kamene
dobryy:-D
mam modre kamene v akverku no oni sa tam zjavili same od seba prosim vas ako je to mozne mam tak niaku poruchu alebo chorobu?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 17:35 Muž jajaapaja [174] – Re: mirlun
Souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 17:28 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: mlhov
škoda, že nevíme kolik týdnů, měsíců byl bublifuk v tomto ava, nebo jiném...filtr se zajíždí měsíce, boj s řasou trvá také dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 16:13 zrada – Re: vaclav
:) Ano, akvárko bez řas je utopie. Ale akvárko, kde řasy nejsou problémem, není nic nedosažitelného. Ale to ty dobře víš, viď Václave. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2009 14:23 Usine – Re: zrada
"pár týdnů trpělivosti a nebudeš vědět co to řasa je."
Opravdu silné slovo. Těch pár týdnů je u mě 20let a světe div se, některá ta řasa mě v akváriu roste stále. Dokonce si myslím že kdyby přestala, tak bych měl trochu strach co se děje. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 11:36 mlhov – Re: zrada
O.K. udělám jak mi radíte :-) , i když to už jsem vlastně dělal až na tu filtraci a teplotu. Včera jsem dal bublifuk(který by měl být lepší než filtr Eheim mini, alespoň do začátku) a dnes ráno jsem zvedl osvětlení asi 10cm nad hladinu a dal jsem z většího akva několik Limnobium laevigatum a teplota se již snížila ano. Re: mirlun bublifuk jsem již v akva měl, ale prozatím(asi den a půl) jede i filtr i bublifuk ;-). Ještě bych chtěl poděkovat všem, kteří si našli čas a napsali mi nějakou radu palec . Nyní jak už psal zrada budu jen trpělivý ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:13 Muž mnammnam [23] – Re: Sid
tak asi hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 10:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mnammnam
A trefil jsem se s tím odhadem, že horní část mechu mohla zaschnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 10:54 Muž mnammnam [23] – Re: Sid
dekuji za vysvetlenni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 10:52 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mlhov
Udělejte, co vám doporučil Zrada. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 10:44 Muž Sid [6637] - Rostliny
V akváriu se mi začala na pozadí vytvářet podivná řasa - resp. povlak... nevím, zda je to vlivem nevhodného osvětlení...; na čelní stěně akvária se mi vytváří klasický zelený povlak... dalo by se tvrdit, že je světla hodně...
Předně - zelená řasa na čelním skle nemusí znamenat nadbytek světla; u mne signalizuje obvykle to, že zanedbávám hnojení kytek. (Jinými slovy: výroky typu "zelená řasa = mnoho světla" jsou zavádějící.)
Ještě stále experimentujete s osvětlením? Čím vlastně aktuálně svítíte a od kdy?
Nakoukl jsem do vašeho deníčku, (hlubší "studium" je nad mé síly - na můj vkus je váš deníček plný balastu...), a jestli jsem správně pochopil, až do včerejška jste experimentoval se speciálkami? A včera jste zakoupil a nainstaloval "830"?
(Nechci se plést, ale nebyl jste již dříve "varován", že různé GLOGLO a ...RELLE... jsou "na dvě věci"? :)
A co pokyny alarmu k údržbě - respektujete? Jak jste v poslední době prováděl údržbu akva? Frekvence, intenzita...?
A co chemie? Ještě stále děláte ze svého akva chemickou laboratoř? :-)

Nedávno mě "potkala" stejná řasa... hmm Napadla nejstarší a staré listy obří hnědovky.
Odpověď na to, jak jsem se jí zbavil, hledejte v předchozím textu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2009 08:56 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: mlhov
a ten bublifuk, je zajetý nebo čistý? jak dlouho zajetý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 04:21 Muž ČUPR [204] - Tetry – Detail č. 3
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 04:16 Muž ČUPR [204] - Tetry – Detail č. 2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 04:06 Muž ČUPR [204] - Tetry – Různé druhy řas
Fotka k příspěvku V akváriu se mi začala na pozadí vytvářet podivná řasa - resp. povlak, který nemohu zařadit mezi známé druhy řas. Nevím si s ní rady a také nevím, zda je to vlivem nevhodného osvětlení. Podivné je to, že na čelní stěně akvária se mi vytváří klasický zelený povlak, který pravidelně odstraňuji - tedy dalo by se tvrdit, že je světla hodně, naopak zadní stěna (pozadí) se začíná pomalu pokrývat touto spíše hnědou řasou, což by svědčilo o nedostatku světla. Hnědá je hnědá, ale toto je spíš do fialova. Jsou zasaženy i některé starší listy rostlin - vypadá to jako by byly rezaté. Přikládám foto a prosím o radu co je to za svinstvo, jeho příčina a jak se toho co nejlépe zbavit.
Detail č. 1
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 23:39 Muž kortezhugo [983]
...no ja len tak - "az tak presne" hodnoty - v akvaristike "nepotrebujeme" X-)
...nemame doma "jadorvy reaktor"
...podla mna tie testy uplne "stacia"... :-)
...ale ako pise Sid X-) vecsia vlhkost a bude Emers...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 20:16 mlhov – Re: Sid
Fotka k příspěvku Tak jsem se o to foto pokusil, ale nevím zda bude valné. Odpoledne jsem nejvíce nakažené rostlinky(zejména ty z přední části akva) namočil v mírném roztoku sava. Také jsem se rozhodl vyměnit filtr za bublifuk, který má větší objem filtrační hmoty. Osvětlení mám položené na krycím skle neboť ty nožky se mi na akva díky krycímu sklu nevejdou :-( Nevím co je to DZ zářivka, ta moje je ale obyčejná, vlastně jediná kterou jsem byl schopen v Brně sehnat. Má totiž zvláštní koncovku na čtyři kolíky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 18:49 zrada
mlhov napsal: Aha, ale ja CO2 přidávat nechci, takže to znamená snížit osvětlení?

To by určitě vše ještě zhoršilo. Řasa se dá udržet na uzdě i bez CO2, ale správnou cestou v takovém případě není ubírat světlo, ale snížit zatížení vody (méně ryb, méně krmiva, žádné přípravky na úpravu, žádné laické hnojení rostlin, kvalitní filtrace, častější výměna vody za čistší atd.) a snížit teplotu vody.
Pak už stačí jen dobrý a dostatečně hluboký substrát, vhodně zvolené druhy rostlin, pár týdnů trpělivosti a nebudeš vědět co to řasa je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 18:05 Muž Sid [6637] - Rostliny
...tak ktej hodnote som prisiel meranim a tu je lepsi fotka...
A čím jste měřil? (Milá Lízo, řekni - čím! :-D) Takže Akvin... No, jak píše Ustavprochore - skutečná hodnota může být "úplně jinde"...
Ta fotka už vypadá docela jinak! :) To nevypadá na BO... Mně se tohle přihodí mechu, který roste v úrovni hladiny a mírně nad ní; jakmile se tak nějak nedostanu k dolití odpařené vody, mech, který se dostane příliš z vody ven, uschne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 17:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mlhov
"Čitelnější" fotku těch řas byste udělat nemohl? Takhle to budou jen dohady...
Předpokládám, že v tom osvětlení máte DZ-zářivku...?! Na "přebytek" světla bych to netipoval - rostlinky, které v krevetkáriu máte, mají světlo docela rády. :-)
Jedno malé akva, (40*20*20), které jsem zhruba před rokem založil, (ještě funguje! :)), je osvětlováno stejným osvětlením. Svého času jsem chtěl, aby kytky schopné červenat červenaly, ale to musely jít boční "stojny" pryč. Osvětlení jsem snížil tak, že zářivka byla cca 3cm nad hladinou. Pak se začalo kytkám jakž takž dařit. :-) Jenomže podle majitele akva se kytkám dařilo až moc, tak jsme osvětlovací těleso vrátili na "stojny" a růst kytek se - ke spokojenosti majitele - zpomalil. :)
CO2 je do této nádržky aplikováno docela chaoticky... :-O Spíš ne, jak ano... Až se divím, že to takto dlouhodbě bez problémů funguje. :-)
Podobně velké akva (26 lt) provozuji s mírným přihnojováním CO2 a osvětlením kompaktními zářivkami 2* 18W. Svého času jsem do něj svítil ještě dalšími dvěma 8W lineárními zářivkami, ale krom barvy kytek jsem nějaký další rozdíl nepozoroval, tak jsem ty dvě 8W trubice ubral. Kazily estetický dojem... :)
(Mimochodem - filtruji v něm stejným filtrem jako vy, jenomže většinu vzduchu pouštím pomocí "Téčka" se škrtítkem mimo filtr. Ten nechávám jen tak "lehce" probublávat.)
Málokdy je na vině nadbytek světla, že je akva zaneřáděno řasami; obvykle to bývá právě naopak vinou jeho nedostatku... :-)
Důležitá při volbě intenzity (a kvality!) osvětlení je ovšem vyváženost s teplotou, obsahem CO2, a to ještě s ohledem na parametry vody a složení rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 16:53 Muž mnammnam [23] – Re: filipsi
je to dubiana cez leto sem ji objednaval u rataje a skusil sem te ocet a nic se nedeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 16:29 Muž filipsi [1295] – Re: mnammnam
Mimochodem, co to je za mech? Me to neprijde jako bezna Vesicularia dubyana ... Ale mozna jo, jen zvlastne hezky rostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 16:24 Žena ustavprochore [567] – Re: mnammnam
Ne, myslela jsem to tak, že ne vždy, když mi kapkový test ukáže pH např. 6,8 (resp. když já odečtu, že tam taková hodnota je), že tam je skutečně. A taky existují případy, kdy Tillmanova tabulka neplatí (speciální substráty, rašelinový výluh,...).
Počkejte na zkušenější, mi to jako BO nepřijde. Případně "toho" kus utrhněte a hoďte do octa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 14:29 filipsi – Re: mlhov
Zkuz zmerit Ph a alkalitu rano pred rozsvicenim, v poledne, a vecer pred zhasnutim. Uvidis.
Jen ten duvod to byt nemusi, ale jak rikam, sva uskali ma svetla hodne i malo. Tezko rict, zda ve tvem pripade je opravdu hodne, tohle mereni by te mohlo trochu navest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2009 13:43 Muž mnammnam [23] – Re: mlhov
ja mam tiez ten problem zrovna mal som 100w teraz som vymenil za 60w a pozorujem ze vlaknitej riasi zacina ubudat uz nie je tak zelena a rozpada sa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 13:38 Muž mnammnam [23] – Re: ustavprochore
myslite v kapkovych testech? tie mam od rataja a ake by ste doporucil kdyz teto nevyhovuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2651