Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2009 14:32 kostacek – Re: Ludek
Samozřejmě, že se snažím svítit co nejvíc jen jde, ale ne vždy to klapne..Takže myslíte, že by se po čase mohlo samo uklidnit? Jak to teda udělat s voudou-měnit nebo ne? Co filtr nechat běžet na minimum? Chtěl bych si tam pořídit krunýřovce jednopruhé oni by si s tím neporadili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 14:03 Muž Ludek [39]
Také to vidím na sinici, ale po pár dnech založení akvária je vše velmi nestabilní, takže po pár dnech může zmizet i sama, nijak bych se zatím neznepokojoval. Spíš dodržet zásady svícení, těch 7 hodin není nic moc. Kdyby se to rozjelo víc tak okružáci jak radí Sid rádi pomohou, mně jí žrali i čichavci :) Otázka je jestli teď měnit vodu, když je vše tak čerstvé, protože pokud máš něco ve vstupní vodě, třeba více fosforu tak to nic neřeší. Já bych doporučil svítit aspoň deset hodin a být trpělivý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 14:00 kostacek – Re: Sid
Včera jsem měnil část vody a zkoušel jsem to z rostlinek otřít a šlo to krásně pryč!Vodu začnu měnit častěj a to jsou hlemýždi, o kterým píšete? Jak se dá zajistit dodatečně volný CO2? Ještě jedna věc, nesouvicí to nějak s průtokem bublifuku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 13:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kostacek
Zkuste to setřít prsty a pokud možno zároveň odsávat hadičkou. Pokud to půjde poměrně dobře, měly by to být sinice. Zkuste na ně nasadit okružáky a ampulárie a měnit poněkud častěji část vody za čerstvou, odstátou.
(Douška ukazuje na nedostatek volného CO2 ve vodě a s tím nejspíš bude souviset vysoké pH.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 13:37 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: kostacek
Řasa to každopádně bude. Prohledej fórum, tam je toho o řasách spousta, holt budeš muset chvilku hledat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 13:30 kostacek – asi řasa
Fotka k příspěvku Další..
Poraďte mi prosím, co udělat a co to vlastně za řasu je, teda jestli to řasa je..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 13:29 kostacek – asi řasa
Fotka k příspěvku Ještě další fotky..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 13:29 kostacek – asi řasa
Fotka k příspěvku Chtěl bych poradit před týdnem jsem založil akvárko (viz. profil) a všimnul jsem si, že se mi na rostinkách začíná tvořit nejspíš nějaká řasa, odhaduju že by to mohla být vláknitá zelená řasa(jen můj názor). Rostlinkám se celkem daří na některých jsou vidět nově rostoucí listy. Čím to je, že už o tak krátké době se tam usadila řasa? Může to být silným průtokem filtru (mám bublifuk, který je přiškrcený, aby se jen velmi málo objevovali bubliny vzduchu). Svítím lampou, kde je 11W zářivka. Snažím se svítit, tak kolem 7 hodin denně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2008 16:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kikuš
Jsou to rozsivky, (druh hnědé řasy), a svědčí o nedostatku světla a vyšším pH.
Píšete, že jste zkoušela silnější světlo - co to konkrétně ve vašem případě znamená?
Pro vaši informaci - já svítím do podobného akviška DZ zářivkami o celkovém příkonu 37W a jakmile se mi na některých místech objeví rozsivky, vím, že je nejvyšší čas zredukovat rostlinky - přerůstají a stíní. A na zastíněných místech se objeví rozsivky...
Jak vám všichni radí v prezentaci - přidejte do akva co nejvíc kytek. A já k tomu dodávám - a řádně jim sviťte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2008 15:54 Kikuš
Fotka k příspěvku Prosím vás nevíte co by tohle mohlo být a jak se to ho zbavit?Je to mazlavé a jde to setřít prstem ale ne úplně jen částečně a je to i na skle a kamenech tak nevim dřiv jsem to tam neměla a zkoušela jsem i slabší i silnější světlo.Dělá se to jen na částech rostlin jako kdyby hnily.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 13:34 rolandmynar
Sinice se objevují ve vodách s vysokým procentem dusíkatých látek, tj. špinavějších, s malým podílem vzduchu nebo O2. Sinice zmizí po řádném provzdušňování. Nebo taky po jednom přípravku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:37 Page
Asi jsem zezačátku moc krmil. Ale chtěl jsem to akvárka dostat co nejvíc živin v podobě rybího trusu. Mohu si za to nejspíš sám, ale tak už to bejvá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:29 Petr1
Jak se to vezme. U mě byla sinice zhruba uprostřed vodního sloupce. Nahoře u nasvětlené hladiny trochu, dolu u dna skoro vůbec. A uprosřed vesele bujela. Ale už je pryč. A to bez úprav osvětlení. I když, teď je v akva mírně přistíněno, protože jsem na hladinu pustil Ludwigii. Kromě přistínění ovšem odčerpala i mnoho živin. I to je ovšem diskutabilní, protože jsem přidal hnojivo tablety ke kořenům a sinice stále nic, dokonce i náznaky zelené řasa mizí pryč. Možná, že tma odstraní sinici, která je v akva, ale když se zase rozsvítí, řekl bych že naroste. Spíše bych se zajímal o to, proč narostla. U mě to byla špatná kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:53 Muž Eff [417] - Rostliny
Co se toho světla týká vypozoroval jsem spíš jinou věc: řasa mizela když jsem svítil trochu chaoticky. Vysvětlím - když jsem s řasou bojoval a akvárium bylo zrovna v tom nejhorším stavu, byl jsem pár dní pryč a manželka občas zapoměla zapnout, někdy se svítilo jen pár hodin. Tento stav trval asi 10 dní, z toho se asi třikrát nesvítilo vůbec. Zabralo to zejména na zelenou řasu a sinici. Sice jsem zatěmňovat nechtěl a chtěl jsem řasu a sinici vyřešit jinými prostředky, ale nakonec to vyřešila manželka :-D . Jen podotýkám, že u mě velkou část problému tvořila sinice, a na tu tma jak víme zabírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:34 Page
Tak fajn, včera jsem jich tam 5 velikých vysadil tak doufám že opravdu pomohou. Ampulárku kupovat nebudu.
Akvárko jsem nacpal rostlinama, snížil intenzitu na 9W a svítim 12 hodin. Téměř nekrmím a přidávám CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:25 Muž Eff [417] - Rostliny
Nyní už s jistotou můžu říct, že s likvidací zbytků řasy pomohli nejlépe okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:20 Page
U mě se jí neritiny nedotknou, pomohla ta ampulárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 11:19 Žena Gabi [11] – Re: bucliik
Já nejsem, ale mám doma chlapa, ten je smich A digitální znám jen hodinky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 15:05 Page
Jj asi žabí vlas. A co třeba chvíli nesvítit či co?? To by nepomohlo?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 14:46 Muž Eff [417] - Rostliny
Žabí vlas? Pokud vím, je třeba ho likvidovat ručně. Někdo namotává na špeili, já to tahal prsty. Čím víc ho dostaneš ven, tím líp. Po čase to třeba vzdá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 14:40 Page
Konečně mi začíná HC a Eleocharis Parvulus růst, ale ta řasa mě celkový pohled na akva kazí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 14:11 Page
Tak ne spletl jsem se tuto řasu nemám:-(. Mám asi něco horšího, vypadá jako zelený velmi slavý vlas(a tvoří nepropustnou překážku) , jak se občas naléžá v kalužích či říčkách. Porůstá mi kytky a nevypadá to hezky. Poraďte prosím jak se jí zbavit? coze
Žere to třeba ampulárie? Neritiny se jí ani nedotknou :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 23:39 Page
To Eff, myslel jsem že by taky pomohlo snížít osvětlení z 11W na 9W... Ale když říkáš že intenzitu nechat... Tedy jsem stáhl ze 14h na 12h, zatím bez jakékoliv přestávky a uvidím. Díky za radu! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 23:30 Muž AmorFati [37] - Amerika
U digitálních bývá návod. A taky baterka na zálohování nastavení času. Mechanické se při výpadku proudu zastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:43 Muž Venca [25] – Re: Effouš
:-) palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:42 Žena bucliik [99]
gabi pokud seš netechnickej typ jako já tak si nepořizuj ty digitální, ale obyčejný-já to nebyla schopná nastavit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:03 Muž Eff [417] - Rostliny
Podle mých zkušeností nejlépe pomáhá:
Svícení 12h (netřeba omezovat množství světla, může pomoct hodinová pauza přes den, časový spínač se hodí). Žádné hnojivo, přísná dieta - klidně týden, pokud tam nejsou agresivnější ryby, za tu dobu si na řase pošmáknou i ryby do kterých by to jeden neřekl :-) Pokud k tomu není důvod, vodu neměnit, třeba až po měsíci. Po dvou, třech týdnech od poslední výměny vody mohou rostliny projevit deficit živin, i ta řasa bude zřejmě pryč. Pak lze buď vyměnit část vody, nebo začít přihnojovat. Pokud není přerybněno, není třeba se obávat nárůstu odpadních látek při méně častém odkalování. Sice se doporučuje výměna části vody každý týden až 14 dní, osobně si však myslím, že ve fungující nádrži není problém tento interval protáhnout na měsíc až 6 týdnů, rostliny pak přebytek živin určitě vyčerpají. V nádrži nad 300l můžu odkalovat klidně i jednou za 3-4 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 10:14 Muž Venca [25]
Spínací hodiny mám tak zkrátím dobu v osvětlení a budu čekat :-) Díky všem Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 08:02 Žena Gabi [11]
Tak jo, super, díky, koupím, vyřešeno. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 08:00 Muž filipsi [1295] – Re: Gabi
Pokud je tve svetlo zapojene necim do zasuvky, tak urcite. Je to takovy mezikus, strcis hodiny do zasuvky a do hodin svetlo (cokoli). Predstav si to treba jako takovou ten roztrojkovy nastavec na zasuvku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 07:59 Žena Gabi [11]
Jsem technický atyp, šlo by to dát i na moje světlo? Jistěže by to pomohlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 07:58 Muž filipsi [1295] – Re: Gabi
Proc si na to neporidis za par korun spinaci hodiny? Digitalni cca 200kc, rozsviti se to az uz budes v praci, a sviceni bude zhasinat nejak tak jak chodis spat, aby to vyslo na 12h. Rybam (pokud tam nejde slunecni svetlo) je vcelku jedno, jestli maji den v noci nebo ve dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 07:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Gabi
nepomohl by spinač? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 07:47 Žena Gabi [11]
Tu mám taky, ale je pravda, že dlouho svítím, rozsvítím ráno, v 6, když odcházím do práce a zhjasínám až když jdu spát, takže svítím fakt přehnaně dlouho, jenže si chci rybky taky někdy užít, tak nevím, jak to udělat :-( Pokud budu zhasínat po 12 hodinách, tak je pořádně neuvidím :-( Nebo je možné svítí přes večer a přes noc? Nevadilo by to rybám? Bylo by to řešení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 01:47 Page
Jak dlouho svítíš??? Já jí mám taky :-( ja svitím 14 hodin zkusim to stáhnout na 12 snad to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 21:02 Muž Roman [100] - Cichlidy
Klasická zelená, dávej ve svícení přes den 2h pauzu.za pokus to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 20:03 Muž Venca [25]
jj dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 20:00 Muž Nik [191]
to poznáš sám - experimentuj ;-). Zelená řasa by do dvou týdnů měla zmizet sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:58 Muž Venca [25]
Ale budu měnit míň 15l to by mohlo stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:57 Muž Venca [25]
Týdně měním vodu tak 25l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:49 Muž Nik [191]
Svícení bych neomezoval, jen bych méně krmil a zcela jistě nehnojil. Výměnu vody bych taky nehrotil - tím se živiny přidávají taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:47 Muž Venca [25]
Děkuji za povzbudivou reakci a takto jak se to rozjelo to čučím --zatím jsem udělal tyto kroky zhasl jsem jednu zářivku míň krmím a častěji budu měnit vodu a nedávkuji PMDD.A ten smutek to,že vyroste nový list a je tam potvora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:42 Muž Nik [191]
Proč ten smutek? Zelená řasa je v poho - za chvíli zmizí. Až se spotřebují živiny ve vodě. Zelenou řasu mám já osoně rád. Víc než tu přisedlou a pak ty ruduchy a jiné nevzhledné řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:40 Muž Venca [25]
:-( :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:38 Muž Nik [191]
No já bych řekl, že je to pěkná vláknitá zelená řasa:-D Fakt krásná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:31 Muž Venca [25] – řasa
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:29 Radka – .
Je to Ruducha.Hledej v ostatních příspěvcích,je tu toho hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:28 Muž Venca [25] – řasa
Fotka k příspěvku Foto1
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:26 Muž Venca [25] – řasa
Fotka k příspěvku Foto3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:26 Muž Venca [25] – řasa
Fotka k příspěvku Foto2
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=3151