Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Greanch
Kdyz tam zacnes dodavat to CO2 a prihnojis, tak to muzes nechat jak to je, ale zacal bych ted tim, ze tam nahazes vsechen rychlerostouci plevel ktery sezenes darem, ono to i trosku pristini a co ze zacatku poroste rasou, proste oskubes, vzdyt to v dobrych podminkach roste i centimetry za den.

Ohledne hnojeni kolik, neboj se toho, klidne i tretinku davky co pro plne zarostle akvarium, ale nezapomen pak taky menit alespon tretinu vody tydne, at se Ti nic nehromadi, coz je zakladni prusvih celeho hnojeni, k nahromadeni pres urcite meze nesmi nikdy dojit.

Najdi si veci ohledne hnojeni metodou EI, verim ze okolo teto metody najdes mnoho odpovedi, i kdybys metodu EI ve vysledku pouzit nechtel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 12:42 Muž Greanch [0] Re: michalt
Fotka k příspěvku Mám tam 7druhu rostlin, právě začínám, bohužel rostliny nejsou zatím bohaté, čekám až se rozrostou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 12:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Greanch
Kolik tam vlastně teď máš rostlin? Podle seznamu v prezentaci asi dost, ale podle fotek to vypadá na relativně málo. Já bych přidal rychle rostoucí rostliny a pak bych pomalu začal řešit hnojení a CO2. Podle mé dosavadní zkušenosti se líp "určuje přiměřená dávka všeho," když je v nádrži dostatek rostlin, které to spotřebují. S málo rostlinkami je těžší odhadnout vhodnou míru hnojení. Alespoň podle mé (ne dlouhé, ale intenzivní) zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 11:50 Muž Greanch [0] Re: Designer
Ok, filtrace je objednana nova Fluval 206, C02 udělam z kvasnic, mám ubrat jednu zářivku??
Děkuji Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 11:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Greanch
Pokud plati Tva prezentace, tolik svetla bez hnojeni a CO2 uz to nesnese.

Filtr k nicemu, sundej mu spodek a pod nej namontuj kostku biomolitanu, vyuzijes z nej jen hlavu, protoze filtracni napln toho co mas v prezentaci by mi nestacila ani k umyti talire, ten filtr nemuze byt funkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 10:27 Muž Greanch [0] – Prosím o radu jak na řasy
Fotka k příspěvku Foto Příloha, filtrace jede 24h,75L,osvětlení 1x15W a 1x18W zářivka 865 12h/den
Děkuji za každou radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
no já tedka zakladam jedno to nejvíc zničené akva znova...to už nešlo zachranit ta řasa byla všude, tak právě chci z rostlin co nejvíc toho obrat a zbytek pak vymáchat v tom savu. Snad je pak budu moct znovu použít aniž bych si to zas zamořil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Ani u mne to nebylo zcela beze skod, ale zhnedla jen celkem mala cast mechu, sem tam neco, zadna katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
taky jsem aplikoval, řasa zmizela - je to 3 dny, mech taky skoro lehl,ale už jsou na něm vidět světlé konečky a začíná růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 08:52 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
Hej tak dneska rano jsem to omrknul, sice neni nějak uplně hnedá nebo tak, ale rozhodně má hodně daleko do svěží zelené :-D Takže si myslím že to asi bylo uspěšné... :-D ještě by se do ní mohly pustit krevetky aby mi potvrdili, že už je s ní jen předkrm v jejich jídelníčku :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 08:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Jeste vydrz, treba ta Tva rasa potrebuje vic casu, aby se to poznalo. Ale je samozrejme mozne, ze ne na kazdou to funguje, ta ma vypadala jemneji nez ta Tva.

Jake bylo to Savo s vodou po koupeli? Moje bylo jako slabsi caj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 17:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
Tak včera jsem tvůj způsob zkoušel, výsledkem je že 20hodin po "operaci" není žádná známka toho že by umírala jak řasa tak rostlinky nebo mech...nechám to do zítra ale nezdá se že by řasa chtěla jakkoli umírat, takže asi zkusím prodloužit ten časový interval a uvidíme kolik toho vydrží

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
Tak jo díky za rady, možná to využiju bohužel u mě je probmém, že ty vlákla jsou po celém akvarku, sem tam i mezi štěrkem se najde, v akvacitu u filtru atd. Takže tvůj způsob bych využil leda bych ty akvarka znova zakladal.
čemuž jsem se teda chtěl vyhnout :-D
Ale moc díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 15:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Vetsina ras se da z mechu dostat naslednovne:

1. Namichas Savo s vodou, 1 dil Savo, 19 dilu vody, teplota jako v akvariu (+/-).
2. Ponoris do toho mech presne na 2 minuty.
3. Vynadas mech a nekolikrate jej vyperes v ciste vode.
4. Vratis do akvaria hned, nebo mas-li obavy ze zbytku Sava, klidne az druhy den.

Ten postup funguje, sam jsem jej vyzkousel, voda se Savem je po te procedure jako caj. Ty dve minuty neprekracovat ani nahodou, lepe o neco malinko mene. Mech to vydrzi, a pokud ho to nacne (uz to bylo moc), sice nevypada nejlepe, ale dokaze znovu obrust, neni znicen uplne. Podle druhu rasy je na ni ta procedura videt hned, nebo do druheho dne zacne hnednout a pak vyhnije. Je to proste o tom, ze ten mech vydrzi Savo o malinko vic nez ta rasa. A pochopitelne, pokud mech vratis do zaraseneho akvaria, ona se v nem ta rasa za cas zase zabydli. Nez ale mech rovnou vyhodit, je fajn ze jde aspon se takhle pokusit, stejne jako kdyz nejaky zaraseny od nekoho ziskas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s řasou na obrázku. Původně se objevila jen na jednom místu a vypadala celkem dobře, tak jsem ji tam nechal...pak jsem zakládal nové akvárka a použil rostlinky s toho prvního. No a ted zjistím že už jsou její vlákla ve všech akvárkách a vesele se rozrůstají a začínají zabíjet mech. Vysbírat ručně je to nemožné.
Nevíte někdo co s tím? ani nvm co je to za řasu. V jednom akvarku mám zatím jen rostlinky a šneky tak tam by snad šla i nějaka chemie, ale to další je s krevetkama tak tam nvm co s tím budu dělat. Dík za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:42 Muž fanysek [0] Re: acik
ok, zkusim si s tim pohrat, horší to snad nemuže být, díky všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 16:53 Muž acik [416] Re: fanysek
já svitím 8 hodin denně ve dvou intervalech.první interval trvá 3 hodiny od 9-12hod (2hodiny 2x54w ,poslední hodinu 4x54w), od 17-22hod svítím 2x54w a vše roste nádherně,samozřejmě přihnojuji a to draslik+mikroprvky,od té doby co jsem začal takto jet,tak ostoupila řasa,samozřejmě,že jsem si hrál i s výškou světla,zvedal jsem tak dlouho,až jsem se dostal na 37cm nad akva... každopádně ohledně živin/světla si něco pročti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 16:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fanysek
Hnojenim se nic nezkazi, pokud pravidelne menis dostatecne mnozstvi vody, a to ani v pripade, ze svitis velice malo, a muzes klidne pridavat vsechno, treba PMDD i s pridavky. Ovsem jak jiste chapes, cim mene svitis, tim mene rostliny spotrebuji, az pri urcitem hodne slabem sviceni jim staci i jen to, co dodaji ryby a vodovodni voda sama obsahuje.

At ale ohledne hnojeni delas cokoli, nikdy se nepodari dodat vseho tak, aby to rostliny spotrebovavaly, spis potrebujes vzdy dodavat o neco vic a tak se to nespotrebovane hromadi a hromadi, koncentrace neceho z toho co pridavas roste, a az preroste urcitou mez, je zle. Proto hnojeni vyzaduje adekvatne k nemu menit vodu. A ono to vlastne plati i kdyz nehnojis jinak nez rybami, ten princip hromadeni se nekterych latek je stejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 15:47 Muž fanysek [0] Re: Burik
ok, zkusím to tak, a přihnojovat mám taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 15:38 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fanysek
v tvém případě to málo rozhodně není,klidně bys mohl ještě hodinu ubrat ze začátku.A pomalu týden po týdnu přidávat pár minut a až nebudou řasy,tak by ses mohl dostat na 9-10 hodin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 15:36 R Muž romant [27982] Re: fanysek
Tak akorát, když je tam ledabyle dodáváno CO2 z venku a nehnojí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 15:28 Muž fanysek [0] Re: grunda
to by šlo, ale vychazí to na 7 hod denně, není to málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 15:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: fanysek
ideálně jet 2 hod. na jednu, pak 1 hodinu na 2, pak hodinu na 3, pak zase hodinu 2 a na závěr 2 hodiny na jednu zářivku, poroste ti skoro všechno, i náročnější kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 14:25 Žena baletka [624] Re: fanysek
Evidentně potřebuješ něco načíst... Ve zkratce pokud pojedeš jen na jednu zářivku, nehnojit, ale zrušit všechny náročnější kytky. Pokud necháš obě, začít hnojit a můžeš si dovolit i rostliny, které potřebují trochu více světla. Kolem toho ještě ale milion drobností, které Ti tady nikdo vypisovat nebude. Přečti se článek, hodně pochopíš, pak se můžeš doptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:53 Muž fanysek [0] Re: Designer
s tím světlem mužu hýbat, mužu jed jen na jednu zařivku nebo na dvě i tři. Tak mám jed jen na jednu a začít přihnojovat? a jakou zařivku myslim to světelný spektrum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fanysek
Dodej rostlinam ziviny, postarej se o to, aby se k rostlinam ziviny dostaly proudenim vody (vcetne CO2) a pokud toho z nejakeho duvodu nejsi schopen, musis svitit jen tolik, kolik svetla jeste funguje bez problemu (muze to byt i hodne malo, a take v tom pripade muzes na mnoho druhu rostlin zapomenout).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:32 Muž fanysek [0] Re: Designer
jo todle Rhizoclonium, to tam budu mít nejspíš taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.01.2014 13:30 Žena baletka [624] Re: fanysek
Všude možně se často píše, že hnojení podporuje řasy. Takže kdo má řasu, stopne hnojení a ... řasy je ještě více. Já jsem udělala dobrou zkušenosti, když jsem při výskytu řas naopak hnojiva přidala. Ale je třeba si o tom něco přečíst (viz. Romantův odkaz). Zlom vaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fanysek
Zkus najit Rhizoclonium, jestli to tak vypada, Ty to pohledem na fotku a rovnou do akvaria poznas lepe nez takhle jen z te fotky.

Pokud jsou to takove chuchvalce vlaken a kdyz je namotas na spejli, beres to i se zrnky pisku, pak bych o ni neco vedel. Chce to lepsi proudeni vody, u dna a v housti rostlin je to ohledne proudeni vody horsi, a taky presne tam se ji dela nejvic. Otazka je, zda jsem to co popisuji, co jsem zazil a porovnal s obrazky na webu, spravne jako Rhizoclonium urcil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:27 R Muž romant [27982] Re: fanysek
Přečti si tento článek. www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:27 Muž fanysek [0] Re: baletka
mě přijde že změna nebyla žádná pravě, tak jsem toho nechal, hnojil jsem kapalným HOBBY flora fit, ta řasa se dělá na skle a na písku taky, ze skla to jde dolu ale z toho písku nevím jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.01.2014 13:22 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fanysek
jestli nehnojíš vůbec a pereš tam tolik světla,tak je to jasný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:22 Žena baletka [624] Re: fanysek
Aha.. tak to je docela dlouho. Já osobně bych zkusila pro tuto chvíli měnit vodu trochu intenzivněji, ale minimálně týdně určitě. Po tom zrušení hnojení byla změna k lepšímu nebo k horšímu? A jaká hnojiva? Jednodušší by bylo, kdybys měl k dispozici prezentaci se všemi údaji. Tak by Ti zdejší odborníci mohli lépe poradit...
edit: nevím, jestli zrušení další zářivky neudělá v akvu ještě větší binec. Bude to docela šok. Ale počkej ještě na vyjádření kluků rostlinkářů, třeba plácám. Mluvím jen z krátkodobé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:20 Muž fanysek [0] Re: baletka
založený bylo cca před rokem, poslední pul roku radši nehnojím vubec, zkusím tedy snížit osvětlení na tu jednu zařivku a vodu mám měnit týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 13:14 Žena baletka [624] Re: fanysek
Dvě zářivky 39W, to je na 200l celkem síla, pokud přidáváš pouze "trochu" CO2. Jak dlouho akvárium jede? Být Tebou, zkusím nejprve takovou tu klasickou věc: řasu namotávat na špejli a ručně vytahovat. Pokud možno denně. Omezení svícení (čistě podle mého názoru) nemá moc cenu, protože jakmile začneš znovu svítit, řasa se zase rozjede. Na druhou stranu, pokud je akvo čerstvé, nemělo by se svítit hned 12 hodin, ale postupně přidávat, takže v tomto případě je zkrácení doby osvitu na místě. CO2 přidat a dbát na jeho dobrou distribuci všude po akváriu, přidat hodně stonkovek a nějkou plovoučku - velmi se mi osvědčila limnophila sessiliflora nebo ceratophyllum demersum s do budoucna popřemýšlet jak naložit s tím docela silným osvětlením. Hnojíš? Pokud ne, zkusila bych i lehounce přihnojit do vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:06 Muž fanysek [0] Re: Burik
Fotka k příspěvku No bude jí tam asi víc, tady ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:03 Muž Burik [727] - AquascapingRe: marek21
Já tam vidím,jak zelenou vláknitou,tak jelení paroh(staghorn)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:00 Žena baletka [624] Re: marek21
Já bych si tou zelenou řasou nebyla jistá. Tipovala bych to na klasický jelení paroh potažený navíc kdoví čím. Napiš MarceloviG nebo Johanovi, oni Ti určitě poradí lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:58 Muž fanysek [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu ohledně zelene řasy, bojuji s ní vlastně už od založení akva, už jsem snad zkusil všechno co tu bylo popsáno ale bez uspěchu. Dodam nake info jak to vypadá momentalně, mám akva 200l obsah písek křeničitý 2mm, filtrace vnější JBL cristal, kryt na tři zařivky T5 z toho jedu na dvě a jsou sylvania luxline plus 39W/840 a 865, přidávám trochu co2. Vodu měnim každy týden zhruba třetinu, řasa se dělá všude i na pisku, a když dokoupim nove rostlinky tak je za chvili ta řasa obalí a zahubí. ryby mám dvě přísavky thajske, asi 12 neonek, 8 tetra ozdobná, 5 black mola a hodně krevetek červených. Snad jsme vypsal všechno, ještě dám nakou fotku pro představu a budu vděčný za každou radu, děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:38 Muž RBeil [174] Re: marek21
přestal bych na zkoušku hnojit co to udělá, možné je že to je z přebytku živin. Na první fotce se jedná o zelenou řasu asi vláknitou, druhou nevím. Něčeho je moc buť světla ssož asi ne nebo živin což je pravděpodobné. Zkusil bych přidávat jednotlivé složky hnojiva postupně, jeden týden to další týden přidat a uvidíš třeba ti tu řasu dělá jedna složka ve hnojivu a tu pak vyřadíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:27 Muž marek21 [16]
hnojim pomocou pmdd
Makroživiny:

25g dusičnan draselný KNO3
5.8g fosforečnan draselný KH2PO4
11g síran draselný K2SO4
20g síran hořečnatý heptahydrát MgSO4*7H2O
V 500 ml destilované vody.

Mikroživiny:

10g tenso cocktail (nebo CSM+B)
250 ml destilované vody



CO2 davkujem cez PH controler
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:25 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku dalsia ina riasa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:24 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Zdravim

Prikladam zopar fotiek mojich rias v com moze byt chyba ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 13:11 Muž RBeil [174] Re: Celiny
PMDD uber dáváš ho moc, to může být důvod proč ti řasa roste -> z přebidku živin, Vodu stačí měnit jen 30% na to že tam máš jen pár ryb. S těma parmičkama, jsou malé tak asi toho tolik nesní (mám 3 10cm parmičky a během dne bylo po vláknite řase a během týdne po řase veškeré)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 22:38 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: grunda
No ja doufam, ze se nejak casem vytrati, jsou mista v akvariu, kde hnedne a nasledne zbela a na jinem miste (nejvice kolem atomizeru) si buji vesele dal...uz jsem z ni celkem bezradny, z elecharisu se fakt blbe vybira
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 22:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Celiny
s touhle řasou se bojovat nedá, je třeba ji prostě trpělivě odstraňovat - po pár měsících zmizí. Třeba má někdo jiný recept, ale mě na ni nezabralo nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 22:09 Muž Celiny [293] - Rostliny
Zdravim pratele, snad mi tady poradite. Jiz delsi dobu (pul roku) me trapi vlaknita rasa, dotahl jsem si ji do akvaria z burzy na rotale walichi. Bojuji s ni tak, ze se ji snazim mechanicky odstranovat pinzetou, ale ocividne marne. Pohraval jsem si i s reflektory, ale bez uspechu. Jedna se o nadrz Future Iwagumi, 2x28w 10 hodin denne, CO2 z bomby nonstop pres vnitrni difuzor (viz fotka v deniku), davkuju 5 ml PMDD od Plantagrow vcetne kno3, 5 ml denne PMFE (taky plantagrow), co 6 dni vymena cca 50-60 % vody, dropchecker dennerle ukazuju barvu ktera odpovida priblizne veste, kterou pouziva Pomahat a chranit, v akva jsou 3 mlade SAE (cca 4 cm), asi 70 krevetek red cherry, 5 otiku a nejaka ta helenka. Muzete mi dat nejakou radu co delam spatne, mam delat jinak? Dekuji za kazdy namet a napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: badys
Nemyslím si že teplota 27°C je v pořádku, podle mě je to příliš moc. Klidně stačí 24-25°C a možná i méně. Je to jen další urychlovač problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2013 18:50 JoKa Re: Fredy
Hmmm, promiň, ale všechno špatně... Teď hned vyměň polovinu vody (od zítra třetinu vody každý den, jinak máš po rybách, jestli už není pozdě) a už tam žádnou chemii nelej, tou to v tuhle chvíli jenom ještě víc po....
Ryby se přidávají až po záběhu, to jest měsíc...

Prostuduj toto:

rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:41 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Fredy
V prvé řadě si založ prezentaci akvaria, přidej fotky, ať víme co a jak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1101