Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 20:39 PatasF11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj Dobrý den,mám problém ohledně ŘAS ...Zde uvádím foto 1) anubias (napaden ruduchou?) 2)List napadaný "černou ruduchou" 3) vadí něčemu kámen porostlý řasou? >zde jsem uvedl můj problém [v seznamu ŘAS jsem takovéto pořádně nenašel- obyvatelé jsou krevety ,gupky, neritina, pancéřníčci] DĚKUJI ZA POMOC
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 22:32 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
taky se mi to tak právě zdálo, že to moc jako řasa nevypadá.. ten povlak se dělal částečně i na kořenech.. a hlavně se udělal celkem rychle... to podle mě bude nějaká plíseň/houba jak píšeš a to snad za nějakou dobu zmizí... jinak ryby se do toho taky čas od času zakousnou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 21:48 Maq Re: Strakááč
Na rozsivku to nevypadá, aspoň podle těch fotek. Kolonie hub a snad řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 15:24 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Co to je a jak s tím pryč?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to rozsivka ? Jak s tím pryč? Snizit světlo pomůže? Nebo spiš pristinit??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 20:57 R Muž ctibum [6926] Re: Alexandra
Akvárko vypadá velmi čerstvě a velmi málo osázené, takže nejlépe se zde zaregistruj a založ a co nejvíc vyplň prezentaci a přidej celkovou fotkou nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 18:27 Alexandra – ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý, asi se mi tvoří řasa(nejsem si ale jistá), a nevím zdali mám vzduchovat, a na kolik topit a svítit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2018 21:34 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Andaska
Co nejvíc odstranit a jinak nechat být, případně pokud svítíš hodně dlouho, trochu zkrátit dobu osvitu než se rozrostou kytky. Je to hodně čerstvé a může se tam vystřídat ještě ledacos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 18:09 Andaska – Co dělat s těmito řasami
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám něco přes měsíc založené akvárium. Tak před dvema týdny se mi v něm začaly dělat rasy. Spolu s tím se zvýšily dusitany a vymrely mi skoro vsichni pandici. Rasy jsou ted hodně na skle a jsou takové žlutohnědé. Dalsi rasy se dělají na vrcholech rostlinek. Je tam i stetickova pak dlouhá zelena a pak taková asi rosivka, nevím. Je jich tam víc druhu a já vůbec nevím co s tím. Vyfotit to jde hodně špatně. Dusitany i amoniak jsou ted na 0. Článků jsem přečetla plno a stejně poradne nevím co a jak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 13:26 R Muž afc1886 [14703] Re: snad
Rozsivky. Přečti si ten odkaz v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 13:01 snad
Nevím, jak se vám zobrazuje ta mnou vložená fotka, já musím dost zazoomovat (držet CTRL a stisknout na klávesnici "+"), abych viděl detaily, díky za trpělivost, nejspíš jsem udělal moc úzký a vysoký obrázek.

Řasy jsou na skle, kamenech, štěrku, rostlinách, na některých místech už tvoří vlající chuchvalce, na ta místa jsem se zaměřil při focení, protože ten nízký celkový pokryv všeho nejde dost dobře vyfotit. Akvárium je celé lehce zažloutlé/zahnědlé, "špinavá" voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 12:55 snad – Řasy v novém akváriu
Fotka k příspěvku Ahoj,

rád bych se zeptal, jaké řasy mi to vyrostly v novém akváriu? (Jsem dost nešikovný v určování podle obrázků, nedokážu to napasovat na fotky například v článku rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Jinak moje situace je tato:
- Akvárium založeno před 5 týdny
- 200 litrů, externí filtr
- Po týdnu odstátí přidány rostliny (Staurogyne spec, Egeria densa, Cryptocoryne nevillii, Ludwigia repens super red, Anubias barteri var Nana, Limnophilia sessiliflora + 5 šneků (Okružák ploský); všemu živému se v akváriu daří dobře, rostliny jsem už i namnožoval.
- Filtr jsem zatím (na radu z prodejny) nečistil z důvodu záběhu. Celou dobu jede.
- Ryby v akváriu zatím nejsou, pomalu jsem se je tam chystal dát.
- Šneky jsem za 4 týdny nakrmil 3 hodně malými špetkami univerzálního krmiva.
- Cca 2 týdny jsem svítil 6 hodin, poté 12 hodin denně. Světlo: Chihiros LED A serie 90-110 cm 55W A901.

No a teď se objevily řasy (týden jsem byl na dovolené, režim akvária po tu dobu byl stejný, před dovolenou jsem šneky nekrmil).
Mám v plánu dnes vyčistit akvárium, filtr, vyměnit třetinu vody a dál to pozorovat, ryby zatím nedávat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 13:35 Luciano
Fotka k příspěvku To jsem přehnal, že ano? Budu to muset zredukovat.
Musel jsem vzít jiný druh cordifolius a na hladinu neměli vůbec nic :( to už je asi offtopic.
Ještě jednou děkuji všem , jste skvělí , přeji mnoho úspěchů. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.07.2018 11:08 - Re: Angus68
Usmrtí baktérie vo vode obtekajúcej okolo UV svetla.Všade inde - vo filtrácii,na dne a pod.budú baktérie fungovať normálne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 10:22 Angus68 Re: Luciano
UV lampa usmrtí ale i užitečné bakterie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 09:51 Luciano

Mám po výměně rostlin přes noc zapnout UV lampu ?
Vzhledem k tomu, že řasa je pouze na rostlinách se stonkem (ty vyhodím - nechápu ,že mě to nenapadlo!) nebude to UV spíš na škodu ?
Jsou na to různé názory a chci se vyvarovat dalších chyb.
Uvědomil jsem si díky Vám a fóru, že se nejspíš jedná o komplexní problém v rovnováze, že led panel, nebo cokoliv sámotné o sobě to nejspíš dlouhodobě nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2018 08:46 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Luciano
To co2 nevyhazuj je dobré na ruduchu kdyby se ti objevila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 01:06 Luciano Re: Jarry
Děkuji moc za rady, udělám to přesně jak říkáš. Navíc zmenším dávky krmení.
Plovoučky jsem nikdy neměl, pokusím se sehnat co nejdřív a přidám Echinodory.
Stonkovky netřeba, aktuálně je hlavní se z toho dostat, nejlépe bez chemie a dlouhodobě.
CO2 letí hned do koše ahoj .
Ostatním dík za podporu, pokud bude možnost, dám zpětnou vazbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2018 23:43 Muž Jarry [1437] Re: Luciano
Já bych vyházel stonkovky, dal tam pár jednoduchých Echinodorů (Amazonicus, Bleherae), zakryl 70% hladiny plovoučkama (limnobium) a snížil intenzitu světla. Tekuté CO2 vyhodit do koše. Ze stonkovek případně ta Rotala, co radí Vaaclav, kdyby tam nějaká musela být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.07.2018 21:14 jamajcan Re: Luciano
Hňup rozhodně nejsi. Prostě Tě hodili do vody a Ty plaveš, nebo se o to alespoň snažíš :-) Klasický průzkum bojem :) Je fajn, že se to snažíš řešit. Budu držet palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 20:34 Luciano
Naprostý souhlas, dělám akvaristiku asi dva roky, první akvárium 18L .. Netušil jsem do čeho s Diskama jdu, dostal jsem je darem od známého, neměl pro ně místo.. problémů bylo již více , ale vše se snažím řešit .. Ve vašich očích jsem asi hňup , ale já prostě dělám co je v mých silách i když to nyní může znít směšně ..
Zkušenosti nabírám , ale s tímto si prostě nevím rady .. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2018 20:24 jamajcan Re: Luciano
Ne že bych Ti do toho chtěl nějak extra kecat, ale terče nejsou zrovna rybou pro člověka bez zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 20:04 Luciano
Těch rostlin tam bylo víc, musel jsem to ostříhat a vyházet všecko kvůli tomu hnědnutí (večer zkusím najít starší foto). Ale jinak opravdu rada odborníka skvělá. To prostě potěší.
Terči jsou tam již nějakou dobu, přesto jak hrozně to teď vypadá.
Mimochodem proto to tady řeším, nekašlu na to, ale chybí mi zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 19:31 Maq Re: Luciano
To není zaběhlé akvárium, a není vlastně ani založené, protože s tou minimální a živořící zelenou osádkou to akvárko nemá šanci se zaběhnout.
A vida, jsou v tom terčovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Luciano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:45 R Muž Anthrax [4787] Re: Luciano
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Je toho celkem dost. :-)

To svícení bych zatím nechal jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:36 Luciano
Děkuji za názory chlapci.
Svítím 10 h denně - kolik bys doporučil ? Led světlo můžu i regulovat.
Myslíš, že více rostlin by mohlo pomoci ? Co byste doporučili za rostliny do 30°c akvária ?
Hnojivo tedy prozatím dávat nebudu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2018 18:13 R Muž Anthrax [4787] Re: Luciano
Máš hodně silné světlo, na to že tam máš minimum rostlin (jak dlouho denně svítíš)?, krmíš dvakrát denně a ještě přihnojuješ. Přičemž skutečné CO2 nedodáváš.

Chce to víc rostlin a hlavně nějaké nenáročné. Nechal bych tam zatím žádná hnojiva.

PS: Ten echináč máš zasazený příliš hluboko v substrátu. Máš hodně tam podle mě moc utopený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2018 18:06 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Luciano
Vyber si nějaké nenáročnější stonkovky, ty ti asi lépe porostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 17:41 Luciano – Je to řasa ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den akvaristům,

Po výměně dna (cca. tři měsíce zpět - nově křemičitý písek 1mm) mám velký problém pravděpodobně s hnědou řasou. Vzhledem k tomu, že moje zářivky jsou starší a nesvítí jako dřív, odhadoval jsem to na slabé světlo, příliš dusičnanů. Vzhledem k tomu, že topím na 30 Celsia bych se ani trochu nedivil.

Proto jsem (cca. měsíc zpět) zavedl 100W LED panel, který reguluji asi na 50% a přisvěcuji k zářivkám - úroveň světla mi nepřipadá přehnaná (zářivky jsou již velmi slabé). Krmím 2x za den v malých dávkách. Pečlivě odkaluji 2-3x týdně 10-20% vody dle potřeby. Po měsíčním záběhu dna jsem nasadil Tetra Plantamin v poloviční dávce (nikdy nebyl problém), Esha optima a denně tekuté CO.

Bohužel se mi nedaří s tímto vypořádat, rostliny pěkně nasadí, ale jak povyrostou dochází k hnědnutí od středu a napadené listy po čase odpadávají. Vrcholky rostlin zůstávají krásně zelené a kořínky jsou zdravé. Rostliny jsou aktuálně prostříhané - jakmile dojde k zhnědnutí, vrch odstřihnu a zasadím znovu. Zajímavostí je, že Echinodorus Red zůstal řasou nezasažený, ale po zavedení LED některé listy sklovatí a odpadají.

Má někdo zkušenost s Esha Protalon-707 ? Jedná se o řasu ? Mohla by pomoci výměna zářivek ,když LED zatím zhoršilo situaci ? Budu rád za radu zkušenějšího.

Články o řasách jsem pročítal, ale třeba má někdo nové zkušenosti. Podle článků řasu ovlivňuje hned několik faktorů a chci znát Váš názor. Akvárium je menší, ale bylo potřeba rychle najít domov pro osádku, tak jsou zatím zde a do budoucna to budu řešit.
Jsem začátečník, tak prosím o shovívavost.
Další informace u nádrže.

Předem děkuji. :-(
L.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 11:22 Muž MirekSazava [71] Re: PetraCV
Z těch obrázku to není úplně poznat, ale tahkle přesně vypadá spálená ruducha. Ale to by asi odnesly i ty mechy... Ty jsou na to taky citlivý, uvidíš, jestli taky nezačnou žloutnout. Ostatní rostliny vydrží víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 10:27 PetraCV Re: MirekSazava
Ano. Na výstavišti vypadala zdravě - v pytliku bez vody. To i par sekund před vložením do akvária. Až ve vodě pod osvětlením se to vybarvilo a šlo vidět úplně všechno. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2018 07:01 Muž MirekSazava [71] Re: PetraCV
To jsi koupila takhle, jak je na fotkách? Mě to přijde jako že někdo chtěl před prodejem spálit ruduchu tekutým céočkem nebo horkouu vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 23:35 PetraCV Re: Anthrax
Mazlavé to není. Obojí jak růžovo/červené něco a oranžové něco působí jak “vlasy” to načervenalé vypadá jako ruducha ale to oranžové má dlouhé jemné “vlasky”. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 22:18 R Muž Anthrax [4787] Re: PetraCV
Je to takové mazlavé? Jestli ano, tak to nejspíš bude sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 21:27 PetraCV – Prosím o pomoc! Řasy-Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám na vás prosbu. Zakoupila jsem si “bonsajku” na trhu akvaristiky v Praze. Při zakládání akva - naplnění vody - vyšlo na světlo nemilé překvapení a já vůbec netuším co to je coze Jedna ve vodě to vypadá z normálního pohledu nejspíš jako Ruducha- ale pohled zeshora růžovo/červená barva. To druhé něco jsou takové vlásky oranžového zbarvení. Jsem z toho špatná - spolu s tím, jsem si přivezla i nějaké bílé červíky které jsem našla až po napuštění. :-| Nikdy jsem žádný takový problém neměla a ani jedno z toho nikdy u sebe v akváriu neviděla. Akva je “založeno”-napuštěno dnes-bez rybiček. budu vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 11:47 Žena Tinorka [5] Re: AsusKD
Dobře diky. Rostliny určitě doplním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 23:04 Muž AsusKD [85] Re: Tinorka
No stres, doplň rastliny (veľa rychlorastúcich), prestaň hnojiť a daj tomu čas. Mne sa riasy objavili zhruba po troch týždňoch a teraz pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 22:29 Žena Tinorka [5]
Zdravim akvaristé :-).
Před pár dny jsem si založila akvárium a třetí den se mi tu vyskytla řasa. Nevím jaká to je a jak se jí zbavit. Vyskytuje se hlavně na kořenu a na pár listech od rostlin. Nevíte jak by jsem se jí mohla zbavit ? Zatím se moc nerozrostla ale čím dřív bude pryč tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 21:48 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Passenger77
Mám to docela slušně zaznamenáno v prezentaci svého Krevetkária I. Jak mi postupně vlasová žrala akvárium a pak ji nahradila prachovka. Jsem s výsledkem spokojen, teď ještě z vody dostat dusičnany a věřím, že i prachovce se přestane tolik dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2018 00:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Vyjádřeno čísly - efektivní jsou čtyři střední okružáci na jeden litr vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 22:55 Muž Passenger77 [524] - RostlinyOprava: vaaclav
Z těch čipů je většina v základní bílé, pak také samostatně R a B čipy. OPRAVA: Dnes, při čištění akva jsem zjistil, že jsou to R a G čipy...netuším, proč zelená, kterou rostliny téměř neabsorbují...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2018 12:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Passenger77
Výtrusy řas létají normálně vzduchem, takže i když člověk dodrží stoprocentní sterilitu při zakládání akvária, klidně se mu tam mohou objevit. Spíše je důležité udržovat akvárium v takovém režimu, aby řasy neměly moc příležitostí k růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 12:43 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Tučňák
...Po zeslabení osvětlení a pravidelném namotávání mi vláknitou řasu postupně začala nahrazovat prachová a jiná zelená. A měl tento postup kýžené výsledky? Bodová zelená řasa mi nevadí, ale ty chuchvalce rychle rostoucí vláknité, to je hnus (ani nevím, kde se tam najednou vzala).
Začal jsem postupně prodlužovat svícení +1h/týdně a snížil jsem intenzitu o 1/3levelu...příští týden o další 1/3 levelu a dál se uvidí...jak to bude vypadat (protože pak už bych snížil na střední level osvětlení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 07:33 Žena petulka [11] Re: Maq
Ne tak sinici tam nemam jen ta slizka rasa proste se o akva nikdo nestaral. Ted se zda ze vsechno zas bude ok. Akorat nechapu proc se mi nemnozi krevetka kdyz nosi vajicka. Driv jsem jich mela desitky a ted nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 07:31 Žena petulka [11] Re: NHKG
Tak okruzaci dodani. Je to hneda rasa a nejaky sliz ktery jsem mechanicky odstranila. Akvarium neni u me a tak jsem ho chvili necistila. Byly v nem krevetky. Uz jsou jenom dve. :( plostenky. Plostenky uz nemam ale krevetka nosi ale jeji mlade mizi vubec nejsou zadne nove krevetky. Nechapu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2018 18:19 Maq Re: Jarry
Okružáci žerou sinice, na pobídku @larixe jsem to experimentálně ověřil. Ale to byl právě jen experiment, kdy jsem nasadil rotu okružáků na malý objem, kde kromě sinic moc žrádla nebylo.
Takže žerou, ale rádi se na to vykašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 13:56 Muž Jarry [1437] Re: NHKG
Je fakt, že okružáci snad žerou i sinice, což Neritiny nevím (mě ve velkém spásaly ruduchu), ale mě se okružáci nějak vyhýbají, všude mám Levatky (vždycky do okamžiku, než nasadím do akvária nějaké cichlidy, pak je rychle po Levatkách):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.07.2018 12:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
A jsou to řasy? Nejsou to rozsivky nebo sinice? Taky bych doporučil spíše šneky než ryby, ale za mě okružák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 12:26 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Zkus Neritiny ( rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra ), do 35l tak 2-3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 12:08 Žena petulka [11]
Prosim ktera mensi rybka (do maleho akva) zere hnedou rasu a zelenou? Mam male akva mela jsem v nem krevetky. Ty sezraly plostenky. Plostenky se mi podarilo vyhubit ale mam tam takovou mazlavou hnedou rasu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=401