Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:14 Muž marek21 [16] – riasa
zdravim neviete mi poradit s riasou ? uz som skusal vsetko mozne v akvariu aj viackrat som uz zakladal na novo akvarium a stale je tam riasa... uz som dal aj kopu penazi do rastlin ... stale nove...

akvarium 375 L
rozmer 150x50x50
filtracia: HBL e1501 + EHEIM cerpadlo compact 1000, roztrekovacia rampa po celej dlzke akvaria, filter nasava z lavej strany a tlaci na pravu, cerpadlo nasva z pravej a tlaci na lavu ...

CO2 flasa 6KG s ihlovym a elektromagnetickym ventilom,pouzivam SERA flore 500 CO2 aktiv + eheim difuzor, z privodu T-ecko, drop checker naplneny naplnou od dennerle napln je uplne svetlucka rastliny stlae bublaju...

mam tam zapnuty aj jeden vzduchovaci motorcek eheim dvojvyvodovy, kde jeden vyvod ide pre 200 L cichlidy a druhy pre spolocenske kvoli hladine, pri okyslicovani sa nevytvara slepa hladina...

osvetlenie mam 5x30 W, + vecer po vypnuti svietia 2 modre 30cm neonky cca 2 hodky...

CO2 zapinam 3 hod pred zapnutim prveho svetla, svietim od 11:00 do 19:00
hnojim metodou PPS pro, kazdy den pridavam zodpovedajucu davku...

krmim uplne minimalne...

stale je tam riasa na skle taka zelena + na rastlinach ako keby hnedy prach aj na korenoch taky masny hnedy povlak alebo co to je ...

... a riasy su stale !!! tone rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 21:24 Martin71 Re: zervajs
Zkuste si nastudovat tohle maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 21:23 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kmara
Fotka k příspěvku Rostliny spotřebovávaly živiny. Řasy byly v pozadí. Já zkoušel větší objem filtračního média a nepomohlo mi to. Rozjela se mi sinice. coze
Edit: Vallisnerku mi zlikvidovaly a bylo. ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:56 Muž kmara [10] - CichlidyRe: zervajs
Tak rostliny nejsou 2-3 týdny, od té doby svítím jen jednou zářivkou. Vodu měním pravidelně, každé úterý 50l asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:44 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kmara
Je to dlouho co zlikvidovaly rostliny? A jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:28 Muž kmara [10] - CichlidyRe: zervajs
Foto je pěkně čitelné. Ten kamen je vodorovně a na něm je ta řasa. Je to i na ostatních + na pozadí. Začal jsem svítit jen jednou protože mi Perletovky zlikvidovali všechny rostliny a pro ně je to lepší míň světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kmara
Foto je dost nečitelné. Rozhodil jsi rovnováhu. Co tě k tomu vedlo začít svítit méně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 12:58 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, svítil jsem dvěma zářivkami 30W na 180l a bylo to v pohodě. Teď jsem začal svítit jen jednou a najednou mám všechny kameny zelené a polezlé řasou viz. foto. Čím to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:31 lakystar
Fotka k příspěvku V paiatok som do akvária pripevnil javský mach. Dnes je po ňom také biele chumáče. Je to riasa? ako sa jej zbaviť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 23:05 Muž Jar-oslaw [676]
myslim,ze sis sam odpovedel.vykasli se na chemii,svit,vzduchuj,filtr naplno,vymena tretiny vody tydne a pohoda.a muzes pridat krunyrovce jednopruhe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 20:47 Muž Daweka [1] – Řasy v krevetkáru
Zdravím, potřeboval bych poradit s řasou v krevetkáriu. Pokusím se popsat celý problém: nádrž je 30l založená v únoru, celkem 12 korýšů a 8 ryb (velmi drobné tetry). Brzy po založení se mi začaly objevovat všemožné druhy zelené i hnědé řasy včetně sinice (ta už naštěstí byla zdecimována). Momentálně se mi dost šíří ruducha a zelená chaluhovitá řasa, která silně obalila značnou část rostlinstva. Nádrž odkaluji jednou týdně, nano filtr jede na poloviční výkon, svítím od 7 do 22 hodin s tříhodinovou polední přestávkou (jednou 8W bílou zářivkou + jednou 11W zářivkou se žlutým odstínem). Nevzduchuji, hnojím přípravkem od Dennerle s obsahem železa, přidávám přípravek pro úpravu vody, který váže chlor a fosfor.
Mimo této nádrže mám ještě 80l akvárium pro ryby, 2 roky zaběhnuté, kde absolutně není žádná řasa. Voda je pochopitelně stejná, jenom nepřidávám ony výše zmíněné přípravky, svítím stejným typem osvícení (pochopitelně vícewattovým). Je mi jasné, že je potřeba dosáhnout rovnováhy mezi množstvím světla a živin, ale už nevím, co zkusit - přestal jsem / začal jsem hnojit, zvýšil / snížil intenzitu a dobu svícení, více / méně výměny vody. Vždy čekám tak 10 dní, jestli se dostaví výsledek, ale je to jenom o tom, že jedna řasa vypudí druhou. Momentálně asi zkusím na nějakou dobu vůbec nesvítit, i když to asi zastaví růst rostlin (který beztak poslední dobou stagnuje právě kvůli pokrytí řasami)
Foto případně připojím, pokud by někdo chtěl vidět, jak vypadá momentální stav - je to zkrátka špatný sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 05:28 Muž Hanzy [31] Re: MichalK
To sviceni se rozklada, aby se samovolne zvisila hladina CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 00:31 Muž MichalK [16] Re: romant
Ještě mě napadlo se zeptat, proč je lepší to svícení rozložit takhle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 22:51 Muž Miso [470] Re: MichalK
chemiu podla mna chapes zle, ono mas doma 35l chemie ;-) tak ti to hadam pomoze k studiu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:54 R Muž romant [27987] Re: chmelik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:54 Muž MichalK [16] Re: romant
Dobře, tak snad to nebude moc živin na méně rostlinek :-D díky za rady, snad se to zlepší!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2012 21:47 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Z toho si nic nedělej, taky nejsem kdovíjakej odborník na chemii a z hnojiv jsem se naučil používat zatím jenom ryby a ten jíl. ;-) Samozřejmě, že pravidelnou a řádnou výměnu vody nemohu opomenout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:42 Muž MichalK [16] Re: romant
Ne právě jsem myslel úplně nějaké jiné hnojivo, já v tomhle ohledu žádné zkušenosti nemám protože se chemie šíleně bojím a chci se jí vyhnout za každou cenu, ty kuličky mi ještě přišly takové "nejpřírodnější" proto jsem si je kupoval.

navíc jsem teď ty rostlinky protrhal a tak na ty co zbyly zbývá víc živin ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Jestli máš na mysli jinou značku těch kuliček, tak bych je všechny viděl tak trochu podobný, takže v tom bych vědu nehledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:35 Muž MichalK [16] Re: romant
No myslíte, že nějaké jiné by to vyřešilo lépe?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:24 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Každé zlepšení podmínek pro rostliny je žádoucí, tudíž i to zásobní hnojivo ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:21 Muž MichalK [16] Re:
savan: nevím, protože po včerejší úpravě už žádná v akváriu není, tak to ani nemůžu zkusit, ale jak říkám, problém byla spíš v poslední době ta zelená.

romant: dobře, upravím ty intervaly, jinak po znovupřečtení jednoho z těch článků mě napadlo, jestli to není taky tím, že rostlinám chybí živiny/světlo, protože je fakt, že listy mokřanky (které jsou řasou napadeny nejvíce) se rozpadají (a tak mě napadá ta věc se čpavkem). Tak bych jako možné řešení navrhnul to, že strčím pod mokřanku kuličku kugeln. Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:19 Muž chmelik [0] – Řasa na listech
Fotka k příspěvku při modrým světle je to líp vidět :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 20:51 Muž chmelik [0] – Řasa na listech
Fotka k příspěvku Zdravím
Potřeboval bych radu:co je to za řasu a jak se jí zbavit.
Díky


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2012 17:03 R Muž romant [27987] Re: MichalK
To svícení bych, pokud budeš i nadále dělat pauzu poupravil na 4h svícení, 3h pauza a posléze 4-6h dosvícení. Zamyslel bych se taktéž nad možností použití burčáku. Vím, že to neslyšíš rád, ale souvisí to s tím vyvážením podmínek a nedostatečná hladina CO2 je povětšinou spoluviníkem při vzniku řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 16:55 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MichalK
podla tej fotky čo si dal ta riasa je hnedá?ide z listu zotriet a je trochu slizká?toho svetla nemáš vela ale ani ja nemám viacej a ono to rostne.problem nastáva so svetlom keď mi rastliny začnú trochu tieniť hladinu.pozeral som ti do prezentácie na na niektorých fotkách ti to tam plavajúce stonkovky tienia.k tej výmene vody-akva máš malinké,môžeš skúsiť aj viac ako 6l 2xtýžne.skúsil by som aj 10-12l.čím menšie akva tým sú menej stabilné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 16:19 Muž MichalK [16] Re:
savan: co mám tedy dělat, když výměna vody nemá trvalý efekt? A co fakt, že světla je "pouze" necelých 0,5W/l?

(a prosím nepiště už tady znovu, že je potřeba to vyvážit apod. to píšu už i já v otázce, je mi to jasné, děkuji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2012 15:24 R Muž romant [27987] Re: savan
Na tu výměnu vody bych přitlačil a činil tak každý týden v tom objemu 1/3 akva. Jinak naprostej souhlas s tím vybalancováním podmínek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 15:21 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
Tiež som zvedavý čo urobí s akva to nové prúdenie,vodu mením 1/3 cca. každé 2 týžne,odkalujem 1x 3-4 týždne-davnejšie som odkaloval častejšie ale to neustále hýbanie mi spustilo riasy a totálne rozhodilo akva.S tym ph to nebude tak jednoduché-tvrdost vody cca.32.pomaly to sťahujem osmozou,ale robim to pomaly nech to nieje skokovitá zmena.pôvodne ph bolo 7,4 teraz aj vďaka CO2 niekde okolo 7.sinice sa zjavili po ústupe rias-asi to chce celé trochu sa s tým pohrať a vybalancovať celé akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2012 14:54 R Muž romant [27987] Re: savan
Tobě by s tou sinicí mohla pomoci i vylepšená cirkulace vody v akváriu, kterou jsi teď realizoval, neříkám že to funguje vždycky, ale některé druhy sinic pohyb vody moc nemají rádi. Ta hodnota dusičnanů mě příjde dostatečná a prozatím bych jí uměle nezvyšoval a spíš bych více měnil vodu, kde nepředpokládám že si budeš ten fosfor zvyšovat, ale naopak, pokud jsi jeho zdroj odstranil, což předpokládám že bylo zahnojený dno a překrmování. Stran té sinice bych se podíval na hodnotu Ph a snažil se jí držet, či poupravit pod 7, třeba něčím akváriu více prospěšným a to jmenovitě rašelinou, mrkni na to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 14:46 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
Ahoj Romant,riasy som v akva zlikvidoval ale nedarí sa mi likvidovať sinicu.NO2-O,NO3-15,nadrž dosť zarybnená-dostatok fosforu.podla mňa je tam nerovnovaha dusík-fosfor.myslíš že by bolo odveci skúsiť zvýšiť dusik pomocou KNO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 14:40 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ano, to vychytání vhodného poměru světla a živin je pro fungování akvária, kde budou řasy pod kontrolou velmi důležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 14:37 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MichalK
vymenou vody docieliš iba chvilkovú nápravu,po par hodinách resp.dní sa chybajúci prvok vyčerpá a problém pretrvava.bojoval som s riasami asi 3 mesiace než som to trochu vychytal,teraz sú už na ústupe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 14:32 Muž MichalK [16] Re: romant
Nevím, jestli to z toho, co tady píšu nevyplývá, ale tyhle články už mám všechny párkrát přečtené a právě podle toho, co píše Horác mi příjde, jakobych neměl dost živin a hodně světla, ale právě si tím nejsem jistý, proto se ptám.

Savan: no jak píše Horác, že tohle se dá spravit "výměnou vody", a tu měním dost často, takže by se tohle nemělo stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 14:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MichalK
prebytek može byt sposobený aj nedostatkom určiteho prvku ktorý blokuje príjem ostatných živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 14:03 Muž MichalK [16] Re: savan
Myslíte, že z 3 rybiček vznikl přebytek? Který se projevuje pouze tím, že řasa roste tam, kde je nejvíce světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 11:08 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MichalK
riasy su podla mňa s prebytku živin,takže to pretrhanie zniži spotrebu a vznikne ešte väčší prebytok tym pádom lepšie podmienky pre riasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 11:03 Muž MichalK [16] – Problém s řasou
Fotka k příspěvku Dobrý den, v mém akváriu se objevuje řasa. Svítím 9,5 hodin denně úsporkou 14W na 35l nádrž (hrubý objem - pro více info prezentace nádrže v profilu). V akváriu jsou 3 cichlidky ramirezovy a docela dost rychle rostoucích rostlin. Včera jsem vyhodil liliovníček, jeden malý echinodorus a spoustu přebytků. Řasa na fotce (rozsivka už se skoro neobjevuje, ale ta zelená "sinice" ano) se objevuje pouze na skle kam hodně svítí žárovka, na listech, které jsou přímo pod ní a na liliovníčku. I když je to ani né 0,5W/l vody, uvažoval jsem o přihnojování, protože asi světla bude dost, ale živin ne. Taky jsem uvažoval, že včerejší protrháním se snížila spotřeba živin, tak by to teď mohlo být lepší ne? A taky jsem včera snízil dobu svícení z 10 hodin denně na těch 9,5. Jaký na to máte názor vy? Prosím o trošku komplexnější úvahu. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 14:10 Muž Raeda [4] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ví někdo co je to za řasu? Mám jí jen na téhle kytce a přišla z obchodu.. řasa vypadá jako provázek a zachycuje bordel. nevím jak to bude vypadat na fotce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: marek21
No promiň, to je jak s kanónem na vrabce, vždyť v tom akvárku menáš skoro žádný rostliny a ty hnedka s metodou El? To by bylo aby se řasám nedařilo. Akvárko bych od toho hnojiva vypláchnul řádnou výměnou vody, dosadil další hromadu rychlejirostoucích rostlin, pokud není ve dně žádný hnojivo, tak dát pod rostliny nějaký zásobní hnojivo a co týden měnit standartní množství 30% vody a nikam nespěchat. O těch či oněch metodách si určitě ještě něco nastuduj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 19:55 Muž marek21 [16]
Zdravim zacal som pouzivat metodu EI, akvarium je novo zalozene so zabehnutym filtrom, v akvariu sa mi hned zacala tvorit hneda riasa a teraz po necelych 2 tyzdnoch aj sinica ... meral som PO4 s testom JBL a ukazalo mi tu najvyssiu hodnotu tmavu modru... neviem ci mam prestat hnojit alebo neviem co dalej ... ?
vodu som menil zatial raz po tyzdnni od zalozenia v sobotu, tuto sobotu budem menit opat... CO2 je v velom akvarku dostatok, prudenie vody posilnene cerpadlom eheim 1000 a ktomu este aj na hladine je take ako keby prach/mastna hladina alebo ako to nazvat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:41 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nevzdávej to, vyhoď plovoucí kytky, přidej nějaké rychle rostoucí, hnoj dál, přidej CO2 a dodej ještě nějaké čerpadlo na zvýšení proudění vody v akva. Přestat hnojit a dodávat CO2 je cesta do pekla. A hlavně vydrž, časem se to spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:07 Muž j0hny [86]
Chyba tam NO3. Ale snaha o udrzanie aspon 5mg/l dopadla X nasobnym rozmnozenim zelenej vlaknitej riasy+ novy vyskyt zelenej stetky a nejaky ten prirastok k ricii a bacopam. Ale zeby som musel za mesiac vyhodit kybel bordelu to urcite nie. S tym svetlom je to zlozite, HE je HE a z fotky to nevidno. Pri hnojeni som sa drzal (teraz uz viem ze zakladne zlozenia su nezmyselne) receptu/metody hnojenia PPSpro. Idealne by bolo keby to niekto videl na zivo, ale nikto taky v nasom meste neni.
Aby som sem dal lepsi vypis parametrov vody vstupnej a akvarijnej, zaplatil by som za to strasne prachy. Nijak inak sa k presnejsim parametrom nedostanem. Zakladne hodnoty mam v prezentacii, ale jak vidite kazdy mesiac je to uplne inde. Vodarne nereagovali ani na pisomnu ziadost formou doporuceneho listu.
Skusim teda tu riciu vyhodit, hnojenie cimkolvek nema zmysel, odstavim aj CO2, kvasinkovac v takom objeme stoji za ... a necham to na pospas rybam a pravidelnejsej udrzbe (odkalovanie, vymena vody...)
Edit: samozrejme vsetky rastliny pri hnojeni vypustili nove listy, ale hned ich pokryla riasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:38 HaDaS Re: j0hny
Měření tebou uváděných hodnot, se obávám, ti nic nenapovím. Maximálně, že ti to orientačně ukáže, že tam nic není.
Nevím jaké látky jsi dodával a v jakém množství, ale základ je vědět, co v akváriu chybí, přebývá a podle toho do akvária něco dodávat nebo ubírat. Osvětlení je sice teoreticky v pohodě, ale z fotografie mi připadá, že na rostlinky toho světla příliš nejde. Moje teorie je taková, že ty plovoučky docela dost stíní a taktéž dokážou odebrat spoustu těch tebou přidávaných prvků.
Podle tebou uváděných dat máš málo dusičnanů a vyšší pH. Dusičnany bude nejspíš odebírat ta rozrostlá riccie a pH by jsi mohl snížit pomocí dávkování CO2, které se asi v tvém případě neroznáší tak jak by mělo. Dále mi připadá, že řešení filtrace v tvém případě nedokáže dostatečně provířit celý objem akva.
Na závěr je nutno říct, že boj s řasou je běh na dlouhou trať. Nezmizí ti za den, týden, ani měsíc. Tím že dodáš pouze nějaké prvky je krok C možná D. Vše je o vyváženosti.
Hodně štěstí a nevzdávej to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:36 R Muž romant [27987] Re: Konhi
Odřasení rostlin(tuholistých) se provádí v lázni Sava s vodou 1:20 na 3-4 minuty, posléze vykoupání v normální vodě tak na hodinu. Jako desinfekci třeba nově přinesených rostlin lze použít velmi slabej(růžovej) roztok hypermanganu a do něj ty rostliny na půl hoďky namočit a posléze osprchovat. S modrou skalicí bych raději neexperimentoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:11 Muž Konhi [1]
Zdravím! Někde jsem četl, -už to nemůžu najít- že když mám kytky od řas, mají se ponořit do roztoku modré skalice..

Pro tu jsem se rozhodl, že jí mám teď docela přebytek :-)

Pravda? Kolikaprocentní roztok? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:54 Muž j0hny [86]
Po nejakom case sa chcem zase obratit na pomoc skusenejsich :) V akvarku mi nefunguje asi ziadna teoria ktora by mi pomohla zbavit sa zelenej riasy, skor by som povedal ze kazdy zasah ich podporuje ovela viac nez rastliny. Ako posledne som sa snazil doplnovat ziviny a nijak zazracne to nedopadlo. Rastliny sa sice rozbehli, ale riasy 3x rychlejsie. Myslite ze by mi pomohlo poznat (okrem toho co uz poznam) hodnoty po4, nh3/hh4 a snazit sa to zrovnavat pomocou upraveneho zlozenia pmdd ? Mam chut vsetko vyhodit von oknom a starat sa len o "fish only" akvarium.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 21:37 Muž Miso [470] Re: pave82
tento postup minimalne zaisti ze vas nikto nebude otravovat svojou navstevou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:58 Muž pave82 [16] Re: scorpion075
Můj dojem je takový, že ač proběhla diskuze jakkoliv, nejvýšší hodnotu bych připsal vašemu výslednému poznání a sice do akvária nalít kýbl hnoje, zajistit dostatečné proudění živin močením podpořené mícháním a čekat až to vše přikoření břicha ryb plovoucích vzhůru. Vážený pane už dlouho jsem se u počítače tak nezasmál, ještě teď se ta moje ženská ptá čemu se pořád směju. No jen si to vaše hnojení představte. Nabídnul bych vám moji vláknitou, ale násadu už máte. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1551