Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: darka
Já mám staré zásoby, ale v sobotu prodával na brněnské burze testy Aquar pan Koblasa www.volny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:55 kyknos – Re: Eff
Já jsem ten pokus dělal. Sám sebe přesvědčovat nemusím.

Kryptokoryny mi kvetly již mnohokrát v akváriu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kyknos
Moje emerzní kryptokoryny vypadají podobně, ovšem stále bez květu, snad se jednou dočkám....

A ten pokus určitě udělej, jen to chce trochu reprezentativnější vzorek rostlinstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:52 Žena darka [520] – Re: Eff
To máš z Aquaru ještě staré zásoby nebo už se znovu firma rozjela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:50 kyknos
Sid napsal: ...Spousta druhů emerzně vůbec neroste...
Kromě valisnérií a stolístků (a plovoucích) - které další například? :-)


Například (přinejmenším některé) Aponogetony. A další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:49 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Dixon
Měkká je, ale spíš jsem měl na mysli vyčerpání hořčíku po tom, co voda nebyla nějakou dobu vyměňována. Proto jsem sázel (a stále sázím) na dostatečnou výměnu vody. Ovšem nezaškodilo by hořčík změřit, což ovšem vyžaduje test na vápník. Ten se prodává například Aquar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:48 kyknos
Sid napsal: Bingo! palec :)
Vysvětlení bych hledal v tom že změna "emers - submers" je pro obojživelné rostliny přirozená. :-)


Přirozené je pro akvarijni rostliny ledacos, třeba vypadat takhle:

www.xs4all.nl/…

ne všechno přirozené chceme mít i v akváriu :)

Navrhuji pokus :) Jedna nová nádrž, vlevo zasadit emerzní a v pravo submerzní rostliny, stejného druhu :). Například Limnophila aquatica a Cryptocoryne affinis. Můžete do pokusu přidat i pár dalších běžných druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kyknos
...Spousta druhů emerzně vůbec neroste...
Kromě valisnérií a stolístků (a plovoucích) - které další například? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Eff
Bingo! palec :)
Vysvětlení bych hledal v tom že změna "emers - submers" je pro obojživelné rostliny přirozená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:36 kyknos
filipsi napsal:
To je ten hlavni duvod, podvodni formy by se prevozy, zachazenim pri nakladani, vykladani, premistovani sem a tam nez si je konecne odnese zakaznik, v mnoha pripadech uplne znicily a nemeli sanci na rust.


Spousta druhů emerzně vůbec neroste nebo se v emerzní formě neprodávají. I když, už jsem viděl prodávat i emerzní Limnophilu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:34 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Eff
ok,ja len to ze to stale pribuda,budem vymienat tu vodu,a ako by sa dala ztvrdit voda?co ste predtym pisali ze je velmi mekka.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Dixon
NO3 kleslo, pH stabilní.. Dalo by se ještě uvažovat o posílení CO2 a přidání rychlerostoucích rostlin. Ale chce to trpělivost, 10 dní není moc času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.09.2009 21:26 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Tak tak Filipsi... Snad jen doplním - emerz se rychle uchytí, rychle začne bujet, a až přejde zcela do submerzní formy, uvidíme, zda se mu bude dařit i nadále. Submerzí rostlinka nám toto ukáže rychleji a buď se ujme nebo ne. Ale přece jen v těch prvních týdnech bych řekl, že emerz roste bujněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:23 zrada – Re: filipsi
Ano tak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2009 21:21 Muž filipsi [1295] – Re: zrada
Ja bych tu myslenku take uplne nezavrhoval. Pestovani a prodavani nadvodnich rostlin je v poradku, jsou odolnejsi, silnejsi ... a take samozrejme rychleji "pribyvaji". V akva se dobre ujmou a po nejakem case funguji.
Ale to rostlinka od akvaristy take, pokud je s ni zachazeno slusne a jemne, a neni poskozena. To je ten hlavni duvod, podvodni formy by se prevozy, zachazenim pri nakladani, vykladani, premistovani sem a tam nez si je konecne odnese zakaznik, v mnoha pripadech uplne znicily a nemeli sanci na rust.
Navic ten duvod, o kterem tu nediskutujeme, ale nelze pominout - akvarista vetsinou nejvic rozdava "plevel" co roste rychle a dobre skoro kazdemu. Akvarista co nevi co koupit, koupi pulku rostlin narocnych, pulku co pod vodou vubec nejdou, a se stestim jeden kosik plevele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:19 kyknos
Eff napsal:
A to nějakou dobu trvá jak u emerzů tak u submerzů přesazaných do jiné nádrže.


Jistě. Ovšem změna voda-voda bývá zřídka tak drastická jako změna emerze-voda. Pokud v nádržích panují naprosto rozdílné podmínky, je to samozřejmě problém. To je ovšem spíš extrém. A záleží samozřejmě na druhu. Některé kryptokoryny půl roku nerostou jen kvůli tomu, že je pěstitel přesadí deset centimetrů vedle.

Eff napsal: Ony ty listy nezahodí bez užitku.

Bez užitku jistě ne, přizpůsobit se prostě musí. Ovšem pro všechny je lepší, pokud listy zahazovat není třeba :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2009 21:16 zrada – Re: kyknos
Někteří by za tu dobu už ledacos pochytili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:15 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Eff
ph 7,5 a NO3 10-15mg/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2009 21:14 Muž Eff [417] - Rostliny
kyknos napsal: Záleží, čemu říkáš zrada.
Zrada říkám jednomu línému akvaristovi, ale to sem nepatří...

kyknos napsal:Většina druhů se prostě přechodu pod vodu musí přizpůsobit a to nějakou dobu trvá.
A to nějakou dobu trvá jak u emerzů tak u submerzů přesazaných do jiné nádrže.

kyknos napsal:A často to znamená ztrátu emerzních listů - které u některých druhů dokonce vypadají jinak než ty submerzní.
Ony ty listy nezahodí bez užitku. Proč například emerzní šípatkovec čestvě zasazený do nádrže byť ne s nejvhodnějšími podmínkami vyhání jeden submerzní list za druhým a až listy vymění zcela, růst se zpomalí?

kyknos napsal:Submerzní rostliny jsou většinou mnohem pohodovější.
Nemohu soudit, emoce rostlin jsou pro mě bohužel stále velkou neznámou.

kyknos napsal:A to nemluvím o tom, že někteří prodejci prodávají jako akvarijní rostliny, které trvale submerzně vůbec žít nemohou.
To je pravda, ovšem uvědomělý akvarista ukončí jejich trýznění v kaskádě pet shopu a dopřeje jim svobody v teráriu či v květináči za oknem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:10 Muž mnammnam [23]
tak ten prud som stiahol a pridal som aj kus slami ale nevym ci to pomoze proti zabiemu vlasu . Parametre vody teraz nemam kedy preverit ale svetlo je 2x 100 W ziarovka reflexna . Uz 2 dni mam odpojenu len slnecne svetlo parametre vody budu az niekedy o vykendu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:10 kyknos – Re: zrada
S akvaristikou a pěstováním rostlin jsem začal teprve před dvaceti lety, takže zkušeností mám ještě bohužel málo. Máš samozřejmě pravdu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2009 21:07 zrada – Re: kristian
Jak jsem napsal. Je to přesně opačně. Lidi kteří s tím mají opravu zkušenosti ví o čem píšu. Ale kdo nevěří ať tam běží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Dixon
Jaké jsou aktuální parametry vody? Zejména pH a NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:01 kyknos – Re: Eff
Záleží, čemu říkáš zrada. Většina druhů se prostě přechodu pod vodu musí přizpůsobit a to nějakou dobu trvá. A často to znamená ztrátu emerzních listů - které u některých druhů dokonce vypadají jinak než ty submerzní. Submerzní rostliny jsou většinou mnohem pohodovější.


A to nemluvím o tom, že někteří prodejci prodávají jako akvarijní rostliny, které trvale submerzně vůbec žít nemohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:00 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kristian
a strašlivě se u toho nadřou, že....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:59 Muž kristian [80] – Re: Eff
Nerekl sem nic proti emerznimu pestovani, ale vetsinou kdyz se nekdo zbavuje prebytku (plevele) tak se ujme rychleji nez koupene emerzni rostliny, ktere museji zmenit strukturu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kyknos
Emerznich rostlinek se musím také zastat, a není to žádná zrada, ani nejsem majitelem emerzní pěstírny(ikdyž vlasním pěstuju nekolik emerzů kryptošek a spol.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:50 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,vodu menim kazdy tyzden ake ste mi poradili ale ta riasa vobec neustupeje,uz sa tvori aj na echinodorus hot pepper,na konaroch sa tvori take nieco ako riasa ale je to sede,nezmar to neni,neviete este ako by som mohol tu riasu zlikvidovat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:45 kyknos – Re: zrada
Majitel emerzni pestirny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2009 20:30 zrada
kristian napsal: Navic prebytky od akvaristu se ujmou vetsinou mnohem lepe a rychleji nez rostliny s pestiren.
Ve skutečnosti je to přesně opačně. Kdysi tu někdo navrhoval sepsat seznam stále opakovaných blábolů, tohle je jeden z nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:10 Muž kristian [80] – Re: filipsi
Navic prebytky od akvaristu se ujmou vetsinou mnohem lepe a rychleji nez rostliny s pestiren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:07 Muž filipsi [1295] – Re: Zaza
Porozhledni se po akvaristech v okoli, jiste mnozi radi prebytky rostlin venuji (napr. v sekci inzeratu prebytky zdarma). Pak tolik nemrzi, kdyz nejake odejdou, venuji dalsi, dokud to nezacne jit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:29 Žena ustavprochore [567] – Re: Zaza
Ještě doplním předchozí dobré rady, až se nová zeleninka uchytí, vypněte to vzduchování a nechte jen CO2, takhle současně je to na nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:05 Muž kristian [80] – Re: Zaza
Doporuceni je na zarivky rady 8xx a 9xx zkuste toto zadat zde na foru k vyhledani, najdete nespocet vlaken kde jsou popsany vyhody oproti komercnim rostlinnym trubicim. Osobne rikam ze maj dalekovetsi vydrz a dalekonizsi cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:54 Muž Miras [111] – Re: Zaza
no k tomu osvětlení: na doporučení v akvaristice bych vždy nedal, z vlastní zkušenosti vím, že se člověku snaží vnutit drahý výrobky a ne zrovna kvalitní, kolikrát se to dá i vyřešit jinak za podstatně menší cenu, ale říkám, ne vždy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:41 Muž DavidDizzer [26] – Re: Zaza
je na to i vzorec kolik rostlin do Akvária. Ale ten asi přesně nepoužijete :-). Proto jak radí sid, (radí tak i mě) - co nejvíce (rychlerostoucích) rostlin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:40 Žena Zaza [0] – Re: Eff
díky za radu, zkusím přidat nějakou zeleň snad se to zlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:22 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Zaza
Kolik rostlin? Já myslím že Sid udal docela přesný počet. Ono je to možná překvapivé, ale čím je těch rostlin míň, tím hůř se jim daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:00 Žena Zaza [0] – Re: Sid
A vyměnit za klasické obyčejné zářivky, protože jsem koupila toto osvětlení na doporučení v akvaristice, že je dobré tak nevím a zrovna levné taky nebylo:-). A kolik tak rostlin by se mělo dát do 100 l akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 16:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Zaza
...Jedna je pro rostliny a druhá na zbarvení ryb...
Však jsem napsal, ať je vyměníte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 14:10 Žena Zaza [0] – Re: Sid
No zářivky mám 2 x 24w T5. Jedna je pro rostliny a druhá na zbarvení ryb. Jinak rostlin je tam asi opravdu málo mám v plánu ještě dokoupit. Ale nevím jestli to mám riskovat když mám problémy s těma co tam jsou a jsou to většinou šípatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 13:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Zaza
Vyměňte zářivky, přidejte přibližně 80-100 rostlin a uvidíte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 13:23 Žena Zaza [0] – řasa na rostlinách
Fotka k příspěvku Taky jsme začátečník a mám ten samý problém s rostlinami, je na nich řasa a i je na listech zelený povlak. Na dně akvária je též povlak. Jedná se o 112 l akvárium, vnější filtr, mírně zásadité, hnojím JBL 7 Klugen ale asi jsem jich tam dala moc. Mám tam celkem asi 12 rostlin a dala jsem do dna asi 6 koulí tak nevím jestli to není moc. Snažím se odkalovat každý týden a měním týdně asi 15-20 l vody za vodu z kohoutku. Problém s rostlinami mám již měsíc a nevím co s tím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:07 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: mato127
Já jsem si to myslel, to je nejlepší způsob jak živit řasu. Takže stáhnout na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 20:58 mato127
je na najvisie otacky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 20:42 Muž Eff [417] - Rostliny
mato127 napsal: lebo ja filtrujem aj zed den aj noc neviem

No nevím co jsi mi tím chtěl sdělit, ale filtr nevypínej nikdy. Zajímalo mě, jestli z filtru nejde moc prudký proud vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 20:08 mato127 – Re: Eff
lebo ja filtrujem aj zed den aj noc neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 18:11 Muž kristian [80] – Re: Eff
Omlouvam se, moje chyba. Metoda spilky je na zabi vlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 18:06 zeck – Re: kristian
No jééje, to bych chtěl vidět, jak se sinice dá namotávat na "spilku" :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 17:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kristian
Sinice??? Namotat na špilku? Spíš bych hlasoval pro ten žabí vlas, ten se namotávat dá...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2801