Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:27 kpapik
mne treba zrovna ta Cabomba v mem 30L miniakvarku rostla v prumeru 1.5cm denne. roste mi vsechno. ale hlavne rasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Xixao
A už jste přestal s tím hnojením? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:56 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zkousim caste vymenz vody... namotavani rasy a pridavani tekuteho uhliku...

Poradite?

Vse o nadrzi mam v prezentaci..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 15:32 Muž Ad@m [1051] Re: jir007
Skús Egeriu densu, Ricciu fluitans, Ceratophyllum demersum a podobné nenáročné rýchlorastúce rastlinky, lebo Cabomba potrebuje dosť svetla, možno prežije, ale prosperovať nebude a tým pádom v boji s riasami nejak výrazne nepomôže.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________

...další mi přijdou během týdne a udělám krásný akvárko se spoustou živej kytek na plastový už kašlu Tak to má byť potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 14:31 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: sivon
dnes jsem dokoupil jednu kytku Cabomba caroliniana

další mi přijdou během týdne a udělám krásný akvárko se spoustou živej kytek na plastový už kašlu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 13:23 Žena sivon [1694] - PlžiRe: jir007
Více kytek, přidat nějaké řasožrouty - neritina, clithon, stačí i obyčejný okružák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:25 Muž grunda [1781] - Cichlidy
třeba nám to vysvětlí někdo jiný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
To bohužel nevysvětlím. Proto píšu, že by mě to zajímalo. Leckteré rostliny obsahují XY algicidů (řezan, stolístek aj.), ale věsměs to jsou kytky ze stajatých vod, kde vytvářejí dominantní biomasu. Ale většina pěstovaných kytek je z proudících vod a ještě jich v nich roste poměrně početně málo. Takže kdyby je vypuoštěly, tak bych jim to bylo k ničemu.
Leda že by ta trocha, kterou se brání porůstáním řas, by byla v malém objemu vody v akváriu dostatečná pro akumulaci algicidů. Je to svým způsobem logické, ale to nic neznamená. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zakopaný bude, o tom žádná. Mě by to samotného zajímalo, zatím jsem nenašel nic, co by potvrzovalo vliv přírodních agicidů. Třeba mi to vysvětlíš ty, přecejen do rostin děláš už nějaký pátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 10:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Nevím nic o tom, že by nějaké rostliny ovlivňovaly chemii akva víc než jiné ve vztahu k řasám. Když bychom pomynuli algicidy vylučované rostlinami, tak jak by se akvárium udržovalo bez řas? Dobře, když neprostou řasy na kytkách, tak se to nějak zdůvodnit dá, ale proč by nemohli růst např. na skle? Zvláště v akváriích, kde se udržuje určitá hladina živin. Taková, jaká zajišťuje snadnou dostupnost kytkám. A jelikož jsou řasy ještě méně náročné, jsou pro ně ještě dostupnější. Takže někde asi zakopaný pes bude. Docela by mě zajímalo, jak to tam funguje. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 10:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ani já se nechci hádat, jen jsem doufal, že se dozvím něco nového ;-) Nevím nic o tom, že by nějaké rostliny ovlivňovaly chemii akva víc než jiné ve vztahu k řasám. O přírodních algacidech vylučovaných rostlinami už jsem někde četl, ale v té studii bylo uvedeno, že nemají na řasy v akva žádný zásadní vliv. Co mám vyzkoušené ve svých akva je, dostatek zdravých a dobře rostoucích rostin znamená minimum řas, samozřejmě ruku v ruce se správnou údržbou akva. Stejně tak se mi osvědčilo ze začátku mít v akva hodně rychle rostoucích rostlin, zabíhání akva je snažší, ale jde to i bez nich, jen je třeba akva trochu víc hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 09:29 kpapik Re: grunda
urcite se nechci hadat je mi jasne ze toho o akvaristice vis jiste vice nez ja. nicmene ja jsem nepsal ze nektere rostliny jsou proti rase, psal jsem ze nektere boji s rasou pomahaji vice a jine mene, protoze se ruzne zapojuji do chemie akvaria.

nebo to neni pravda?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kpapik
a které kytky jou proti řase? pouč mě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 19:31 kpapik Re: lopuchojd
diky. tenhle clanek jsem cetl. nicmene na moji situaci to uplne nepasuje.

u mne rostliny rostou jak pominute (nektere pres centimetr denne) A ZAROVEN mi roste rasa.

coz nechapu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 19:28 kpapik Re: grunda
myslim ze ne vsechny kytky funguji proti rase stejne, ne?

muze se stat ze kdyz je v akva prilis mnoho rostlin (a pripadne malo hnojiva ci co2) zpusobuje to rasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 19:25 kpapik
JIR007> jsem asi ten posledni co by mel radit co s rasou, ale urcite bych zkusil otestovat kameny a pisek jestli nesumi. pokud ano tak to muze byt duvodem rasy. ostatne zmer si i vodu, ph atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jir007
akva je čerstvé, proto řasy. přikup kytky, dodržuj výměny vody, sviť 8 hodin denně a časem si to sedne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:20 Muž Ad@m [1051] Re: jir007
Nevyvážený pomer svetlo - živiny, povedal by som.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:13 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: grunda
Fotka k příspěvku akva je staré cca 1 měsíc,svítím 2x 18w trubicemi.
je fakt že doteď jsem svítil nesmyslně dlouhou dobu... 12 hodin..po RADĚ ZNÁMÉHO CO MÁ RYBIČKY A ASI I ŠPATNĚ:-(
nehnojím nic a kytku tam mám zatím jedinou nějakou nevím jakou...dno mám světlý písek o velikosti cca 2mm+ hrubší štěrk cca 4mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 13:33 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Jak je staré akva? Jaké máš dno? Čím svítíš? Hnojíš? Je spousta věcí, které ovlivňují řasy a kytky, nejlíp založit prezentaci, dát fotky, pak ti budeme moc lépe poradit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:23 Jirka Re: grunda
ok už ubírám:-)
jen aby mi tam neumřela rostlinka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
8 hodin denně ja akorát na běžné akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:41 R Muž romant [27981] Re: Jirka
Méně světla a vybalancovat to s živinama, to jen tak od boku bez znalostí daný nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:10 Jirka – Re:
Z řasy už jsem taky zoufalý...
Mám 112l akva pravidelně měním vodu,mám tam dva filtry z toho jeden nefunkční krám co pořád stávkuje a jeden obyčejnej bublifuk,svítím dvouma zářivkama,12 hod.dnenně, a pořád se mi pokrejvá dekorace akvária a celá zadní stěna akva zelenou přisedlou řasou:-(
i algol proti řasám už jsem zkoušel a je to marné:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:49 Muž lopuchojd [10] Re: kpapik
horacovoakvarium.cz/…

Zkus mrknout treba ti to pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 17:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
všechny kytky, které jsou zdravé a rostou, jsou prevencí proti řasám. Pokud by jsi zakládal znova, tak ryby dej do kýblu, založ akva a vrať ryby zpět do akva, pak tak měsíc veké výměny vody co dva dny. Jinak světlo ze startu max 6 hodin denně, CO2 na max., vyhnojené dno, filtr vypláchni ve vodě ze starého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 08:40 kpapik Re: grunda
diky za rady.

jedno svetlo ted mam. filtr mam ten zakladni co dodava dennerle do 30L setu.

co se vymeny vody tyce tak jsem slysel i nazor ze bych mel naopak menit vody mene tak nevim.

co se hnojeji tyce, zkousel jsem dodavat tablety kdyz jsem pridaval CO2 - nicmene i kdyz jsem tohle delal tak rostliny rostly jako blazen (kabomba o 1-2 centrimetry denne) ale rasa stale byla.

premyslim ze zacnu uplne znova ale nadseny s tim nejsem protoze nevim co s rybama behem zakladani akvaria. kdybych to delal znova premyslim jake kytky jsou dobre pro prevenci rasy. protoze ne vsechny se do chemie akvaria zapojuji stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 23:19 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jedno světlo bych nechal, pořádně bych vyčistil akva, vyměnil většinu vody, vyhnojil bych dno - bivoj, matkul nebo NPK kapsle, dal zpět CO2, zkrátil dobu osvitu na 6 hod. denně. Pak výměna vody co dva dny, tak půl akva a vydržet. Mimochodem, jaký tam máš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:21 kpapik – porad porad rasa
Fotka k příspěvku dobry den, mam uz dva roky dennerle akvarium 30L a porad bojuju s rasou, uz jsem z toho dost zoufaly.

v akva ted bily pisek (koupeny) a zkamenele drevo.

zpocatku jsem mel v 4 rasbory galaxy, 4 modre neonky a 4 klinoskvrne. k tomu spoustu rostlin. a porad rasa. zkousel jsem pridavat CO2, hnojit, pridal jsem druhe svetlo. kytky rostly jako sileny ale porad rasa.

casem jsem daroval klinoskvrnne (byly uz moc velke), galaxy pomrely (po 2 letech) a pridal 4 tetry ohnive cili ted je tam 8 malych ryb. rostliny jsem zkousel zase odstranovat, ted je tam jen trava, jeden maly anubis a jeste jedna rostlina. svetlo jen jedno (10 hod)

vodu jsem menil 2/3 1x tydne, spolu s cistenim dna a sten, ted menim 1/2 1x tydne. rasy porad mraky.

cili jsem zkousel hodne kytek, malo kytek, hodne sviceni, malo sviceni a rasa porad.

parametry vody merim (dusicnany, dusitany) ale vse je v norme.

prikladam dve fotografie jak vypada akvarium cca 10 dni pote co byla vymeneny 2/3 vody, vycisteno dno, steny, atd.

pokud by mi nekdo dokazal poradit, byl bych vdecny, protoze uz vazne nevim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Afim
nemas prezentaci nadrze, takze chybi nektere udaje
nejspise jde o nalevniky (ale nemusi), hlavne pokud je nadrz zalozena kratce,

bez znalosti nadrze vic neporadim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 15:34 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Hůra :)
Ahojte, tak zvítězil jsem nad řasou a akvárium nyní se pořádně rozjelo. Tady je moje prezentace rybicky.net/nadrze/12534 I am so happy :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 15:29 Afim – Zakalené akvárko
Zdravím potřebovala bych S.O.S.Vůbec nevím, kam mám tenhle dotaz napsat tak ho píšu sem :( Ráno když jsem odcházela do školy, vše v akva bylo v pořádku, ale když jsem teď přišla tak je hrozně zakalené tak, že rybky, které plavou v zadní části akva už jsou takové jakokdyby zamlžené. Když jsem prozkoumala vše tak jsem zjistila, že žádná rybka neuhynula tak vůbec nevím, čím by to mohlo být. Co mám dělat vyměnit alespoň polovinu vody? Díky za veškeré odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:40 Muž Miso [470] Re: funtcz
pozri temu rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr- nemusis celu staci nekolko poslednych stran. A tych chrobakov bude viac :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to je dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:28 Muž funtcz [22]
Jste mi nasadili brouka do hlavy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:43 Muž grunda [1781] - Cichlidy
raději JBL CristalProfi greenline e901, kanystrový filtr = externí filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:31 Muž funtcz [22] Re: hr
Tetra Tec EX 700 bych si jeste vzal...jinak co myslis tim externim kanistrem?misto pod akvarkem mam kde schovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:11 R Muž romant [27981] Re: funtcz
Řešil bych to buď vnitřní klasikou v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a nebo nějakým slušnějším externím, což už jsou trošku cenový rozdíly, tak musíš sám zvážit na co se cejtíš. Mrkni do vlákna o filtrech, je toho tam tuny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
není zač, záleží na penězích které chceš do filtru investovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:07 Muž funtcz [22] Re: romant
Tak dekuji kluci,to vite ze se tprve ucim... :-(
romant mas nejaky tip na dodatecny filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 11:51 R Muž romant [27981] Re: funtcz
13 hodin můžeš svítit do akvária ve kerým není pro rostliny vidět a pereš tam CO2 a hnojíš jako blázen. Ve Tvým akváriu není čemu svítit těch 13 hodin. Svítil bych 8-9 hodin max. Jako možný problém do budoucna bych viděl ten filtr. Na tu osádku nebude stačit, je to takovej honič vody, velkej výkon, malej filtrační objem.
Edit: Takže shoda s kolegou, jenž to podpořil studijním materiálem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2012 11:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: funtcz
můžu: rostlinám stačí bohatě svítit 8 hod. denně, pokud dostatečně nehnojíš, tak rostliny vyčerpají živiny a přestanou růst - nastoupí řasy. Rostliny ke zdárnému růstu potřebují 3 základní věci: světlo, CO2, živiny (N,P,K,Fe a další mikro prvky) a to všechno v rovnováze. To že ti to teď ze začátku funguje je fajn, ale nedostatek některých prvků se na kytkách projeví až později.
zkus se podívat na stránky: www.horacovoakvarium.cz nebo www.rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 11:44 Muž funtcz [22] Re: hr
A vy jste se vsimli ze ja tady nekomu radim? coze popsal jsem jen jak to funguje u mne..
Grunda
proc 13 hod.svitit je moc?
A s tim hnojenim,mam porad pustene co2 a pak pridavam jen zelezo tetra planta min..muzes nejak poradit/vysvetlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2012 11:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: funtcz
1) 13hod. denně je moc, časem přijdeš na to proč
2) rostlin nemáš v žádném případě moc, spíš málo
3) přerybněno máš, a navíc máš špatně poskládané druhy, časem přijdeš na to proč
4) 2x denně je lepší než jednou, pokud krmíš opravdu malé dávky, pokud ne, přijde problém
5)při tak přerybněném akva je výměna vody 1x týdně skoro nutností, měl by jsi buď hnojit komplexně, nebo vůbec, bakterie do zaběhlého filtru nejsou třeba

logika v akvaristice nemusí vždy stačit, lepší je studovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:37 Muž funtcz [22] Re: marek21
Tez si myslim ze prilis mnoho svetla bylo z sameho zacatku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:10 Muž funtcz [22]
No nevim nevim...asi nekdy neni biologicka rovnovaha...jsem sice akvariata tprve jeden mesic ale s rasou vubec nemam problem.u zakladani akvarka jsem se ridil logikou,to znamena ze v akvariu musi byt vse jako v prirode.
1:svitim 13 hod.denne.zarovky obyc 2*30w.
2:rostlin neni nikdy dost..mam je hodne..
3:rybicek mam da se rict prerybneno.
4:krmim jeden az dva krat denne pokud nezapomenu.
5:hned na zacatku pridal jsem bakterie jak do filtru tak do vody.
Co si vspominam tak uplne na zacatku jsem cekal 4 dni na kryt ze svetlem ale dve rostlinky a par rybicek tam bylo a chytli mi rasu.nezmizela ani kdyz uz svetlo bylo.jednu jsem vyhodil a u druhe protrhal listy z rasou.do ted nemam ani trosicku rasy.filtr tak z lehka cistim jednou za mesic a pridavam par kapek bekterij a vodu menim 1/3 co 14 dni.hnojivo na rostliny pridavam pri castecne vymene vody pravidelne kvuli zeleza.ostatni info mam v profilu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:39 Muž Miso [470] Re: marek21
moc ti neporadim ale aspon nieco skusim, s akva som na tom velmi podobne ako ty, riasy riesim nastastie su celkom pod kontrolou.
-na slepu hladinu by som sa vykaslal a vzduchovanie vypol (odsaj ju vzdy pri vymene vody)
-CO2 pusti este o hodinu skor a pridaj az pojde DC do zltozelena (sleduj ryby)
-skus prejst s hnojenim na EI s PPSpro je vecsi priestor na chybu.
-teraz odstran co najviac rias a poridne odkal akva (aj 2x do tyzdna s vymenou 50% vody)
-udrzuj filter cisty, to cerpadlo je onicom ak mas moznost skusil by som koraliu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 19:18 Muž Ad@m [1051] Re: marek21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 19:11 Muž marek21 [16] Re: grunda
predtym som mal 3x30 W pri zabehu akvaria a uz sa to robilo ... teraz po zabehu mesiac - dva som pridal dalsie 2 trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 19:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
příliš mnoho světla

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1501